Jeżeli więc ustami swoimi wyznasz, że Jezus jest Panem, i w sercu swoim uwierzysz, że Bóg Go wskrzesił z martwych -  osiągniesz zbawienie.
Bo sercem przyjęta wiara prowadzi do usprawiedliwienia, a wyznawanie jej ustami - do zbawienia. (Rz 10,8-13)

 

Prośba! :) Zbieram i kolekcjonuję [->] stare modlitewniki (sprzed II Soboru Watykańskiego) [- Modlitewnik ->]. Lubię się z nich modlić. Warto do nich sięgać. [->]

Masz taki i nie wiesz co z nim zrobić? Jeśli chcesz, aby modlitewnik trafił w dobre ręce, albo chcesz sprawić mi radość, to skontaktuj się ze mną i zwyczajnie przyślij mi go. :) Będę bardzo wdzięczy. A dodatkowo zawartość modlitewnika wzbogaci mój dział modlitw na stronie i może ktoś jeszcze skorzysta.

 

Modlitwy w dzień Niepokalanego Poczęcia

 

 Modlitwy w dzień

 

Niepokalanego Poczęcia NMP

8 grudnia - Uroczystość Niepokalanej - ważny dzień -> ważne daty

"Oto Ja służebnica Pańska, niech Mi się stanie według twego słowa!" (Łk 1, 26-38).

Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny (Conceptionis Immaculatae Beatae Mariae Virginis), którą obchodzimy 8 grudnia, jest szczególnym dniem dla całego Kościoła (-> brewiarz.katolik.pl). Bóg wybrawszy od wieków Maryję na Matkę swojego Syna, zachował Ją od wszelkiej zmazy grzechu i obdarzył pełnią łaski. Dzięki temu Maryja stała się godnym przybytkiem Wcielonego Słowa. Maryja została napełniona łaską przez Boga (Łk 1, 28) i została odkupiona już w chwili poczęcia. Prawda o Niepokalanym Poczęciu Maryi jest dogmatem wiary. Ta prawda oznacza nie tylko, że Matka Zbawiciela była wolna od grzechu pierworodnego, ale też wyraża Jej szczególną bliskość z Bogiem, całkowite zawierzenie, wewnętrzną harmonię.

Tego dnia sercem jestem w Niepokalanowie.

Mszał Rzymski podaje na ten dzień następujące wprowadzenie: "Bóg, wybrawszy od wieków Maryję na Matkę swojego Syna, zachował Ją od wszelkiej zmazy grzechu i obdarzył pełnią łaski. Dzięki temu Maryja stała się godnym przybytkiem Wcielonego Słowa. Dziękując Bogu za wyjątkowy przywilej udzielony Maryi, wypraszamy sobie łaskę potrzebną do zwalczania grzechu". Ta myśl obecna jest szczególnie w kolekcie mszalnej i modlitwie nad darami, ale dobrze znamy ją z Godzinek, gdzie prosimy, aby Bóg pozwolił nam przyjść do Niego niepokalanymi, czyli bez grzechu. Słowem kluczem jest dziś "pełna łaski".

Ks. Andrzej Muszala: Tzw. „Godzina łaski”Ks. Andrzej Muszala:

Tzw. „Godzina łaski”

 

Nowenna przed uroczystością Niepokalanego Poczęcia NMP

 

 

Nowenna przed

Uroczystością Niepokalanego Poczęcia NMP

 

Św. Mikołaj (6 grudnia): święty Zachodu i Wschodu

Dziś 6 grudnia! Dzieci zapewne wiedzą, z jakim świętym wiąże się ta data. Dziś w liturgii wspominamy św. Mikołaja, ale nie tego z wielkim brzuszkiem z centrum handlowego, a prawdziwego, biskupa z Miry. Pierwszy: święty ogłoszony przez Kościół, biskup Miry, ofiarny darczyńca - z siedzibą w Demre, dzisiejsza południowa Turcja. Drugi: komercyjny celebryta wypromowany przez światowy koncern napojów, gwiazdor z siedzibą w Rovaniemi, Laponia w Finlandii. Pewnie dla większości z nas jest to pierwszy święty, jakiego poznaliśmy, i należy do grona najbardziej czczonych na świecie.

Greckie imię Mikołaj oznacza „zwycięzca ludu”. Święty Mikołaj to postać historyczna.  Urodził się ok. 270 r. w Azji Mniejszej, w bogatej rodzinie. Wyróżniał się pobożnością i wrażliwością na potrzeby bliźnich. Po śmierci rodziców dzielił się z innymi swoim majątkiem i podrzucał biednym ludziom przez mury ich domostw worki pełne niespodzianek. To przy jego grobie odbył się w 1098 r. zwołany przez papieża Urbana II synod, na którym szukano dróg zniesienia podziałów w chrześcijaństwie.

Przez wiele lat św. Mikołaj należał do najbardziej znanych i czczonych świętych. Jest otaczany wielką czcią przez wiernych zarówno Kościoła katolickiego, jak i prawosławnego.

Św. Mikołaj, bp. (stanowcze "NIE" dla krasnala lub trola) - św. bo jest z Bogiem a jego życie było praktykowaniem przykazania Miłości. Poniżej rys historyczny, przestańmy opowiadać bajki z TV [szczególnie dzieciom - należy im się prawda] a wzywajmy do naśladowania prawdziwego świętego. Święty Mikołaj – mężny biskup, a nie przerośnięty krasnal! Warto poznać sylwetkę i życiorys tego wielkiego świętego Kościoła, aby wyzwolić się z infantylnego obrazu św. Mikołaja kreowanego przez komercję.

Święty Jan Paweł II wskazywał, że Mikołaj jest „patronem daru człowieka dla człowieka”. Z tej okazji, życzymy sobie i Wam, aby w sercu każdego z nas obudziło się uczucie empatii i miłości do drugiego człowieka. Obdarowujmy siebie nawzajem dobrym słowem i ciepłem, którego często brakuje w dzisiejszym świecie… I nie tylko dziś, ale każdego dnia!

Pomódl się dziś modlitwą do św. Mikołaja! Małą pomocą mogą być [Modlitwy o wstawiennictwo św. Mikołaja ] lub [Modlitwy do św. Mikołaja biskupa]. Od św. Mikołaja uczmy się też bezinteresownej (ukrytej) dobroczynności. Takiej widocznej tylko dla Boga.

„Różaniec dla więźnia” - GRÓJEC

Jeśli chcesz, możesz ofiarować różaniec, który zostanie przekazany osadzonym w więzieniu.

Duchowe Zamyślenie: I Niedziela Adwentu (03.12.2023), Rok B

Wyciągnij rękę nad mężem Twej prawicy,
nad synem człowieczym,
którego umocniłeś w swej służbie.
Już więcej nie odwrócimy się od Ciebie,
daj nam nowe życie, a będziemy Cię chwalili.

 Zaczynamy czas Adwentu. Niejako jest to okazja na nowy początek, bo nowy rok liturgiczny, ale każde spotkanie z Panem jest okazją na nowy początek. To On jest źródłem nowości i odnowy. To Jego nam potrzeba, kiedy doskwiera nam to co stare, umierające. Postawa adwentowa to postawa ciekawości, otwartości, tęsknoty i nadziei. Jesteśmy wezwani do czuwania, ale nie biernego i bezradnego, tylko czuwania aktywnego, w którym pozwalam Bogu, żeby mi pomógł.

Wcale nie tak rzadko naszym doświadczeniem jest to, że zwyczajnie nam nie idzie. Żyjemy z dnia na dzień, biegając od obowiązku do obowiązku. Łatwo jest wtedy zagubić sens czy cel naszych działań. Łatwo żyć minimalizmami. Dlatego dziś słowo na początek Adwentu przypomina mam, że Bóg jest dobry i wierny. Jesteśmy zaproszeni do czujności i gotowości na spotkanie z Nim - zarówno w wieczności jak i w codzienności, kiedy przychodzi do nas w sakramencie, słowie, bliźnim. On nigdy nie postąpi wbrew naszej wolności. Dlatego Adwent to ten wyjątkowy czas, aby na nowo pozwolić Bogu być obecnym w naszej codzienności. Przyjmijmy przychodzącego Pana.

Bóg jest pierwszym, który wychodzi z inicjatywą objawiając siebie, ale potrzebna jest ta osobista odpowiedź człowieka, który powie "Tyś, Panie, naszym Ojcem, "Odkupiciel nasz" to Twoje imię odwieczne" dlatego "odnów nas, Boże, i daj nam zbawienie". Mówimy to jako wspólnota - ale ma to być decyzja (pragnienie) każdego osobiście. Bo inaczej czeka się na sędziego a inaczej na przyjaciela. Stąd Adwent to wielkie pytanie o miłość i motywacje. Bez Boga wszelkie nasze działania - nawet z dobrych motywów - jak pokazuję pierwsze czytanie - nie na wiele się zdają. To co daje nam nadzieję, to pewność, że "wierny jest Bóg, który powołał nas do wspólnoty z Synem swoim Jezusem Chrystusem, Panem naszym".

 "Odnów nas, Boże, i daj nam zbawienie" - pełne nadziei jest słowo z dzisiejszego refrenu psalmu. Wojny, epidemie, protesty przeciw życiu dzieci niepełnosprawnych, skandale i kłamstwa, ... czas w którym potrzeba nam pełnego wiary wezwania ku Bogu. "Odnów nas, Boże", odnów nas w prawdzie, odnów naszą miłość, odnów naszą wiarę ... "i daj nam zbawienie", oczyść nas z grzechów, wyrwij nas z kłamstwa i lęku, obdarz nas łaskę. Objaw się w naszym życiu, w naszych relacjach. Niebiosa spuśćcie nam ożywczą rosę. Niech tajemnica Wcielenia odnowi nas, ożywi. Marana tha!

 Dziś rozpoczynamy [Adwent 2023], a wraz z nim nowy Rok Liturgiczny (B). Warto zaznaczyć ten czas przez praktyki duchowe: kalendarz adwentowy, wieniec adwentowy, drzewko Jessego, udział w roratach, rekolekcje [Propozycje na rekolekcje adwentowe w sieci (Adwent 2023)].

Polecam [Kard. C.M. Martini: Modlitwa na początek Adwentu] oraz [Modlitwa na początek Adwentu].

 Dziś zapalamy pierwszą świecę w [Wieńcu adwentowym], Świecę Nadziei.

Wraz z początkiem Adwentu w Kościele w Polsce, pod hasłem Uczestniczę we wspólnocie Kościoła, rozpoczął się nowy rok liturgiczny i duszpasterski. Informacje można znaleźć na stronie internetowej sekretariatu Komisji Duszpasterstwa KEP: duszpasterstwo.episkopat.pl.

Tematycznie ze starych modlitewników: [Dawne modlitwy na Adwent].

 6-go grudnia patronem dnia jest [Św. Mikołaj: święty Zachodu i Wschodu], w naszej parafii będziemy przeżywać odpust parafialny. Warto poznać sylwetkę i życiorys tego wielkiego świętego Kościoła, aby wyzwolić się z infantylnego obrazu św. Mikołaja kreowanego przez komercję. Zachęcam do skorzystania z modlitw ze starych modlitewników [Modlitwy do św. Mikołaja biskupa.] lub z [Modlitw o wstawiennictwo św. Mikołaja].


 

   Do przemyślenia: Co dla mnie w ogóle oznacza czas Adwentu?
Jak planuję przeżyć ten czas? Czy mam już jakieś postanowienia?
Co dla mnie oznacza czuwać?

Dawne modlitwy na Adwent

 

Dawne modlitwy na  Adwent

 

Modlitwa na początek Adwentu

 zob również [Kard. C.M. Martini: Modlitwa na początek Adwentu]
oraz [Modlitwa na rozpoczęcie adwentu (ze starego modlitewnika)]

 

Modlitwa na początek Adwentu

 

Boże Ojcze, który jesteś w niebie, staję przed Tobą w o oczekiwaniu na przyjście Twojego jednorodzonego Syna. Pełen nadziei poświęcam Ci nadchodzący czas Adwentu. Jak Maryja chcę wsłuchiwać się w Twoje słowo, które przekazałeś nam przez proroków i świętych. Wierzę mocno w powtórne przyjście Twojego Syna na końcu czasów i z utęsknieniem wyczekuję chwili, gdy ujrzę pierwsze znaki nadchodzącej chwały. Niech ten dzień nie przyjdzie na mnie jak złodziej, ale z łagodnością i mocą. Niech będzie dla mnie dniem radości i zbawienia, abym mógł ujrzeć aniołów i świętych, którzy już teraz cieszą się z przebywania z Tobą.

Maryjo, prowadź mnie ścieżkami Adwentu, abym umiał przyjąć Słowo i wolę Boga w pełnej pokorze. Naucz mnie radosnego oczekiwania na objawienie się tajemnicy wcielenia. Oby ten Adwent był dla mnie czasem prostowania ścieżek i przygotowania miejsca dla Tego, który ma się objawić światu. Z wielkim pragnieniem w sercu chcę dobrze przeżyć i wejść w głębię misterium Bożego Narodzenia, aby razem z Kościołem wyśpiewać wielki hymn dziękczynienia za Wcielenie.

Święty proroku Izajaszu, módl się za nami!
Święty Janie Chrzcicielu, módl się za nami!
Maryjo Niepokalana, módl się za nam!
Maranatha! Przyjdź Panie Jezu! Amen.

za: misyjne.pl

Kard. C.M. Martini: Modlitwa na początek Adwentu

 zob również [Modlitwa na początek Adwentu]
oraz [Modlitwa na rozpoczęcie adwentu (ze starego modlitewnika)]

Kard. C.M. Martini

Modlitwa na początek Adwentu

 

Jesteśmy, Ojcze, przed Tobą na początku Adwentu.
Jesteśmy przed Tobą w imieniu
wszystkich naszych braci i sióstr
ze wszystkich zakątków świata.
W sposób szczególny z ludźmi nieznanymi;
za nimi i z nimi modlimy się, Panie, do Ciebie.
Wiemy, że co roku zaczynamy od nowa
i to zaczynanie od nowa
dla jednych jest łatwe, piękne, ekscytujące,
dla innych trudne, pełne lęków, przerażenia.
Myślimy jak zaczyna się ten Adwent
w miejscach wielkiej nędzy, strasznego ubóstwa;
z jakim lękiem spoglądają niektórzy ludzie w przyszłość.
Panie, łączymy się z nimi wszystkimi:
ofiarujemy Ci radość,
jaką nam dajesz na początku tego czasu
oraz trud i wszelki ciężar, jaki na co dzień dźwigamy.
W tym czasie, który zaczyna się w Twoim świętym Imieniu,
pod tchnieniem Ducha Świętego,
bądź mile widziany przez nas w Twoim Słowie.
Prosimy Cię przez Jezusa Chrystusa,
Twoje przychodzące do nas żywe Słowo.
Zamieszkaj z nami razem z Maryją, Matką Twojego Syna,
który z Duchem Świętym
żyje i króluje na wieki wieków.
Amen.


(tłum. xwl), za: liturgia.wiara.pl

Adwent AD 2023: wprowadzenie, znaki, zwyczaje ...

Adwent  - to oczekiwanie na powtórne przyjście Chrystusa (paruzja), a także czas radosnego i pełnego nadziei oczekiwania na świętowanie Uroczystości Narodzenia Pańskiego. Słowo "Adwent" znaczy przyjście. Wskazuje ono na przyjście wcielonego Syna Bożego na ziemię oraz na Jego powtórne przyjście w chwale, jak również Jego przychodzenie do nas w sakramentach, szczególnie w Eucharystii.  "Adwentem" - oczekiwaniem na Jezusa Chrystusa - jest całe życie chrześcijanina. 

Jakie znaczenie ma dla mnie Adwent? Na co czekam? Do czego się przygotowuję?

Propozycje na rekolekcje adwentowe w sieci (Adwent 2023)

 

Adwent w internetach:

Tradycyjnie internet oferuje kilka pomocy na rekolekcje on-line

   

 #Adwent2023

Katecheza przedchrzcielna, 1-12-2023

 

 

ks. Tomasz Moch:

  Katecheza przedchrzcielna,

 

 
         01.12.2023 r.
Pierwszy piątek miesiąca, 19.00
       

  

Parafia św. Mikołaja w Grójcu
(kościół)

 Nagnanie katechezy poniżej ->

św. Karol de Foucauld (wspomnienie liturgiczne 1 grudnia)

Św. Karol de Foucauld urodził się 15 września 1858 r. w katolickiej, arystokratycznej rodzinie w Strasburgu. Ma niespełna 6 lat gdy zostaje sierotą.  W wieku dojrzewania traci wiarę, i być może by zagłuszyć niepokój, pogrąża się w życiu pełnym przyjemności i nieładu. Mając 22 lata zostaje oficerem i wyjeżdża do Algierii. W 3 lata później porzuca wojsko i podejmuje się niebezpiecznej wyprawy do Maroka .

Świadectwo wiary muzułmańskiej budzi w nim pytanie: "Czyżby Bóg istniał?". Po powrocie do Francji, poruszony czułym i dyskretnym przyjęciem swej głęboko chrześcijańskiej rodziny, rozpoczyna poszukiwania i dzięki Opatrzności spotyka księdza, który będzie mu ojcem i przyjacielem:  o. Huvelina.

Duchowe Zamyślenie: Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata (26.11.2023), Rok A

Prowadzi mnie nad wody, gdzie mogę odpocząć,
orzeźwia moją duszę.
Wiedzie mnie po właściwych ścieżkach
przez wzgląd na swoją chwałę.

  "Przyjdź Królestwo Twoje" - chrześcijańska mantra czy pragnienie serc? Nie tak rzadko okazuje się, że kiedy przychodzi to królestwo, nie chcemy go przyjąć, z nim się utożsamić. Królestwo Boże jest królestwem miłości, pokoju, sprawiedliwości, życia, łaski, świętości. Jest królestwem Jezusa, w którym On jest źródłem tego wszystkiego. On zaprasza nas do takiego stylu życia. Jakże wielkim dysonansem jest krzyk pełen wyzwisk, nienawiści, wulgarności, krzyk domagający się śmierci chorych a nienarodzonych dzieci z pragnieniem "przyjdź Królestwo". Odrzucając życie, miłość, pokój, sprawiedliwość ... odrzucamy i Królestwo i Króla. Obierając Jezusa za Króla swego serca, Jego Słowo, Jego Królestwo, wybieramy drogę, która zakończy się słowami "Pójdźcie, błogosławieni Ojca mojego, weźmijcie w posiadanie królestwo, przygotowane wam od założenia świata". Zróbmy to! Bóg będzie nas sądził z miłości i miłością. Wybierając zatem miłość, wybieramy właściwą drogę.

Jezus Król Wszechświata, Jezus Król Miłosierdzia. Dzisiejsza uroczystość pokazuje nam rozmiar i potęgę Królestwa Jezusa - a jest to królestwo miłości miłosiernej. Jezus jest tym Pierwszym, który pokazuje nam jak kochać. To on daje jeść, daje pić, odwiedza chorych i w więzieniu, i wszystkim przynosi błogosławiony dar miłosierdzia i pokoju. I nas do tego zaprasza. Mamy nieść miłość nie z przymusu, ona ma wypływać z naszego stylu życia. kochać na co dzień. Nie na pokaz. Abyś w chwili sądu byli pozytywnie zaskoczeni. Jeśli wybieram Pana wkraczam na drogę prowadzącą do zwycięstwa. Oby Jezus zawsze w nas królował.

Pewnie gdybyśmy chcieli zliczyć, ile razy już w życiu odmówiliśmy modlitwę "Ojcze nasz", wyszłaby liczba astronomiczna. Dzisiejsza uroczystość pyta nas o autentyczność wypowiadanych przez nas słów oraz o wyrazistość naszych postaw. Modlimy się przecież mówiąc: "przyjdź Królestwo Twoje, bądź wola Twoja". Czy pamiętamy w domyśle, że ta prośba nie tylko dotyczy przyszłości ale teraźniejszości? Czy jestem gotów w chwili kiedy wypowiadam te słowa otworzyć się na królowanie Jezusa? Bo może w podświadomości myślę "przyjdź Twoje Królestwo, ale jeszcze nie teraz, bo nie jestem gotowy, nie było okazji na spowiedź itp" albo "bądź wola Twoja, ale za jakiś czas, bo teraz jeszcze muszę pokombinować - kiedyś się zmienię".

Jezus nie jest królem, który miałby być marionetką albo pokazówką. Nie spełnia funkcji reprezentacyjnych. Nie jest na obraz tego świata i światowych królestw. Czy potrafię rozpoznać obecność Pana w potrzebujących i okazać im nieudawaną miłość? To pytania o fundament, bo wyznanie "Jezus jest Panem - Jezus jest Królem" zawsze jest pytaniem "Czy kochasz mnie więcej?".

 

 Dziś w Kościele obchodzimy Uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata. Umieszczenie tej uroczystości na końcu kalendarza wiąże się z biblijnym rozumieniem czasu i odzwierciedla zarazem sens roku liturgicznego, który jakby odtwarza najważniejsze zdarzenia w dziejach zbawienia. Jest to stosunkowo młoda uroczystość bo wprowadzona przez Piusa IX w 1925 r. encykliką Quas primas. Więcej w temacie -> zob. np tu "Odnowić wszystko w Chrystusie! – to istota Uroczystości Chrystusa Króla Wszechświata" (ekai.pl).

 Dziś, w diecezjach na całym świecie, właśnie w uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata, obchodzimy, pod hasłem Radując się w nadziei (por. Rz 12,12), 38. Światowy Dzień Młodzieży (przeniesienie z terminu z Niedzieli Palmowej to decyzja pp. Franciszka z 2020r). Specjalne orędzie na ten dzień przygotował tradycyjnie papież Franciszek [-> Orędzie pp.  Franciszka na XXXVIII Światowy Dzień Młodzieży]. W nim czytamy zachętę skierowaną do młodych: "Nie bójcie się dzielić ze wszystkimi nadzieją i radością Chrystusa Zmartwychwstałego! Strzeżcie iskry, która została w was zapalona, ale jednocześnie nieście ją naprzód. Nie możemy zatrzymać chrześcijańskiej nadziei dla siebie, ponieważ ona jest przeznaczona dla wszystkich".

Tematycznie ze starych modlitewników: [Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata ( modlitwy)]. Warto też świadomie ponowić dziś [Jubileuszowy Akt Przyjęcia Jezusa Chrystusa za Króla i Pana].

  Dziś też można zyskać [Odpust za publiczne odmówienie „Aktu poświęcenia rodzaju ludzkiego Jezusowi Chrystusowi Królowi”.]

 

   Do przemyślenia: O jakie królestwo się modlę? Jakiego pragnę?
Czy Jezus króluje w moim życiu?
Jak mogę dziś oddać szczególną cześć Chrystusowi Królowi?

Co Kościół mówi o procedurze in vitro?

 

Co Kościół mówi o procedurze in vitro?

 

Koronka do Chrystusa Króla (2023r)


KORONKA DO CHRYSTUSA KRÓLA
(do odmawiania na różańcu)


Ojcze nasz..., Zdrowaś Maryjo..., Wierzę w Boga...

Tajemnica 1. Chrystus króluje jako odwieczne Słowo Ojca.
Tajemnica 2. Chrystus króluje w tajemnicy Wcielenia.
Tajemnica 3. Chrystus króluje w Ofierze Krzyża.
Tajemnica 4. Chrystus króluje w swoim Kościele.
Tajemnica 5. Chrystus króluje w Królestwie Niebieskim na wieki.

 

Na dużych paciorkach 1x
Bądź wywyższony Jezu Chryste, Królu Wszechświata,
– i niech będzie wywyższone Twoje Królestwo.

Na małych paciorkach 10x
Chryste, nasz Królu i Zbawicielu,
– uczyń nas dziećmi Twojego Królestwa.

Po każdej tajemnicy
Króluj nam Chryste – zawsze i wszędzie!

Na zakończenie 3x
Chrystus Wodzem, Chrystus Królem, Chrystus, Chrystus Władcą nam!

 

Imprimatur Kuria Diecezjalna w Kielcach
17.11.2023 OJ-300/23

za: https://chrystuskrolkielce.pl/

 

Walka z Kościołem ...

"Oto ostatnia ze zdumiewających cech wiary chrześcijańskiej: jej wrogowie  gotowi są walczyć z nią każdą bronią, używając nawet mieczy, które kaleczą im palce czy pochodni, od których zajmą się ich własne domy. Ludzie, którzy rozpoczynają walkę z Kościołem w obronie wolności i  człowieczeństwa, kończą na wyrzeczeniu się wolności i człowieczeństwa, byle tylko móc dalej walczyć z Kościołem. (…) Poświęcają istnienie ludzkości, byle tylko móc udowodnić nieistnienie Boga".

(Gilbert K. Chesterton)

Papież Franciszek do księży (2021-2023)

 

Papież Franciszek do księży

(2021-2023)

 

Modlitwa poświęcenia się Panu Jezusowi.

 

   Modlitwa poświęcenia się Panu Jezusowi.

Panie Jezu najmiłosierniejszy, który dniem i nocą pomiędzy nami zostając, przywołujesz nas i oczekujesz na tych, co Ci przychodzą cześć oddać, uwielbiam Cię i wyznają przed Tobą moją nędzę i nicość. Dziękuję Ci za wszystkie łaski, jakich mi udzielić raczyłeś, a nade wszystko za łaskę odkupienia mnie z niewoli grzechowej i przywrócenie mi tytułu dziecka Bożego. Dziękuję Ci za danie mi Matki Twojej najświętszej na Opiekunkę i Orędowniczkę moją i za natchnienie, które mnie przywiodło do domu Twojego przed Oblicze Twoje, abym Cię mógł przebłagać i zadosyć uczynić za zniewagi wyrządzone Ci przeze mnie obojętnością i oziębłością w Twej służbie. O uwielbione Serce Jezusa mojego, serce moje niegodne jest Ciebie, bo słabe i niestałe po wiele razy buntowało się przeciwko Tobie, ale ono czuje niewdzięczność swoją, żałuje za winy popełnione i skruchą przejęte przyrzeka Ci wierność na zawsze. Racz je więc objąć w posiadanie Twoje, rządź nim samowładnie, wyrwij z niego wszystko, co Ci się w nim nie podoba; poskrom jego skłonności, oczyść jego chęci, wyryj na nim święte swoje prawo i naucz zachowywać je stale. Serce wszystko mogące i najmiłosierniejsze, pobłogosław postanowienie moje i spraw, aby łagodność, cierpliwość, pokora, pogarda rzeczy doczesnych i wszystkie cnoty, które cechowały Ciebie, były ozdobą serca mojego. Bądź Przewodnikiem moim po trudnej drodze życia doczesnego; pocieszycielem w moich smutkach; moim schronieniem w niebezpieczeństwach; moją obroną przeciwko przemocy złego. Przeniknij serce moje ogniem miłości Twojej; niech Ciebie nad wszystko w święcie miłuję, niech Ci będę wiernym do końca życia mojego, niech mnie nic od miłości Twojej nie oderwie. O Boskie Serce Zbawiciela mojego, błagam Cię o to przez Krew przenajświętszą wytoczoną z Ciebie dla zbawienia mojego i z ufnością oddaję się Tobie; przyjmij mnie w opiekę Twoją i racz doprowadzić do żywota wiecznego, gdziebym Cię mógł chwalić i wielbić na wieki. Amen.

za: Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus (1937r.)

 

Przepiękny prezent - stare modlitewniki

Właśnie otworzyłem paczkę, która do mnie przyszła z Warszawy. A w niej oszołamiające skarby, kilka starych modlitewników i druków ulotnych. Jestem niezmiernie wdzięczny p. Aleksandrze. Jakiś czas temu dostałem info na stronie []: "Szczęść Boże, natrafiłam na stronę księdza trochę przypadkowo i zobaczyłam informację, że zbiera ksiądz stare modlitewniki. Bardzo się ucieszyłam, ponieważ mam kilka po starszych osobach z mojej rodziny i nie wiedziałam komu mogłabym je przekazać. Dwa są z lat 90-tych XIX wieku, dwa z początku XX. Chciałabym je przesłać. Pozdrawiam serdecznie, Aleksandra z Warszawy"

Piękny prezent na dzień dziecka :) dziecka Bożego :) :)

Przy okazji pochwalę się, że moja mini kolekcja powiększyła się też, przez kilka okazyjnych zakupów na allegro (bo mimo wszystko nie jestem skłonny wydawać horrendalnych /wybujałych/ cen, tylko dlatego, że coś jest stare). Postanowiłem też wreszcie spisać wszystkie modlitewniki [Kolekcja moich modlitewników] oraz opisać dokładnie, który znajduje się w jakim pudełku. Teraz łatwiej mi z kolekcji korzystać. Stopniowo na stronie będę umieszczał ciekawe modlitwy z moich zbiorów. Pierwsze już pojawiły się np. "Siedem próśb o siedem darów Ducha Świętego" z 1905 roku.

W starych modlitewnikach wartością dodaną są też tzw. druki ulotne, czyli obrazki i druczki będące zakładkami. Wiele z nich to również piękne perełki zawierające piękne modlitwy. Obiecuję, że nimi też będę się tu dzielił.

To już druga taka niespodzianka, widać czasem ktoś czyta moją stronę. Poprzednia była ponad pół roku temu: -> [Dziękuję za prezenty: modlitewniki, znaczki metalowe, zdjęcie]. Dziękuję i proszę o więcej :) a dobre dusze dołączam do dziękczynienia na modlitwie.

A.M.D.G.

Modlitwa o męstwo i siłę do cierpliwego znoszenia przeciwności.

 

Modlitwa o męstwo i siłę do cierpliwego znoszenia przeciwności.

Boże mój, jedyna ucieczko moja, jedyna pociecho w dolegliwościach, uciskach i nędzach naszych, błagam Cię pokornie, utrzymaj mnie na drodze dobrej przemożną pomocą Twej łaski świętej, bo upadam od słabości i ułomności mojej. Znam to, Panie, iż lepiej mi jest cierpieć na ziemi, niżeli obfitować w rozkosze; iż cierpieniem, gdybym je znosić umiał(a), mógłbym (mogłabym) odpokutować za grzechy i zasłużyć sobie na Niebo, stając się podobnym Zbawicielowi świata, którego całe najświętsze życie było pokutą i boleścią. Znam, iż przez niecierpliwość i nieuległość pomnażam jeszcze około siebie cierpienia i wszystek owoc ich dobrowolnie utracam i niszczę; ale jeśli Ty mnie, o Boże! wesprzeć i umocnić nie raczysz, żadna dolegliwość i gorycz życia, którą mnie nawidzisz, nie obróci mi się na zbawienie, gdyż jej znieść nie potrafię dla niedostatku męstwa, cierpliwości, i poddania się woli Twojej. Upraszam Cię więc, o Panie! o tę cnotę pobożnej cierpliwości; błagam o nią Twego miłosierdzia! Umacniaj mnie, o Boże! nieustanną pamięcią nagrody wiekuistej, jaką mi gotujesz po przykładnym zniesieniu chwilowych cierpień! Nakłoń mnie wszechmogący Boże! do naśladowania tylu Świętych Twoich, którzy w prześladowaniu, w ubóstwie, w największych boleściach, przez miłość ku Tobie wiernie dochowali chrześcijańską cierpliwość. Przy tym, co oni ponieśli, czymże są cierpienia i przykrości moje. Więc jako byłeś dla nich pomocą, Chryste Jezu! racz być i dla mnie niegodnego, gdyż pragnę cierpieć dla miłości Twojej, pragnę znosić cierpienia z uległością, o ile można, podobną posłuszeństwu Twojemu. Tobie się poruczam i oddaję. Boże mój! dla Ciebie chcę wszystko bez szemrania znosić i wytrzymać, iżbym się Tobie, Ojcu mojemu, mógł podobać, który z Synem i z Duchem św, żyjesz i królujesz i wszystkim wiernym Twym, którzy tu płaczą, wieczną pociechę obiecałeś w Niebiosach. Amen.

za: Ołtarzyk codzienny (1900r.)

 

Więcej artykułów…

  1. ... jakie to ma znaczenie, że Pan myśli inaczej.
  2. To, co poprzednie pokolenia uważały za święte, świętym pozostaje
  3. Modlitwa o nawrócenie Rosji (1938r.)

Strona 1 z 2

 

Tak dla ŻYCIA

Aborcja to świadome morderstwo dokonane na niewinnym i bezbronnym CZŁOWIEKU !!!

#zaŻyciem #prolife #StopAborcji

Każde poczęte dziecko ma unikalny kod DNA!!! Tak mówi nauka i tak wychodzi w badaniach laboratoryjnych. Jest to zatem jego/jej (dziecka) ciało. Niech świat pozwoli im żyć, rosnąć, rozwijać się. TAK DLA ŻYCIA!

Nie dla prenatalnego mordowania niewinnych dzieci!

Aborcja nie jest prawem człowieka, jest pozbawieniem człowieka jego najważniejszego prawa - prawa do życia.

[Życie człowieka od poczęcia do narodzin]

„To, co poprzednie pokolenia uważały za święte, świętym pozostaje i wielkim także dla nas (...)”. BXVI

+ Benedykt XVI

Św. Tomasz Z Villanova OESA, Abp

Pray for peace!

http://tmoch.net/jupgrade/images/grafika2020/Serce_Jezusa_ikona_.jpgNajświętsze Serce Pana Jezusa
- zmiłuj się nad nami

Kromka Słowa!

Pontifex_pl


Śledź na bieżąco nauczanie papieskie na wiara.pl.
lub na *[Nauczanie papieskie]

U mnie odwiedź dział: papieska inspiracja.

Papieski twitter

Świętość nie oznacza robienia nadzwyczajnych rzeczy, ale jest robieniem tych zwyczajnych z miłością i wiarą. Holiness doesn’t mean doing extraordinary things, but doing ordinary things with love and faith. (5.12.2013)


Pan mój i Bóg mój

Biblia

Mój manifest duchowy
Elizeusz

Kurs dla narzeczonych:

- materiały dodatkowe i terminy ->

[Formalności przedślubne w zarysie]

Katecheza przedchrzcielna:
-> konferencje, kto może być chrzestnym?, potrzebne dokumenty.

 Parafia św. Mikołaja w Grójcu

Nowa strona www [ -> ]:
http://swmikolaj-grojec.pl

Modlitewnik x. Piotra Skargi SJ:

www [ -> ]

Wspólnota "Spotkania małżeńskie"

     

Zabrania się kopiowania i rozpowszechniania materiałów znajdujących się na tmoch.net (szczególnie autorskich grafik i fotografii) bez zgody właściciela witryny. Niniejsza witryna jest w ciągłym rozwoju; strony są dodawane, modyfikowane i... czasami niektóre usuwane. Czasem pozwalam sobie modyfikować, poprawiać bądź uaktualniać już istniejące notki. Taki już jestem :)  Aby wesprzeć dzieło ewangelizacyjne "tmoch.net", zobacz zakładkę "wsparcie" [->]. 

     
   
    Copyright © 2022 Jezus jest Panem! Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved. Strona istnieje od: 10.04.2001 r.