Jeżeli więc ustami swoimi wyznasz, że Jezus jest Panem, i w sercu swoim uwierzysz, że Bóg Go wskrzesił z martwych -  osiągniesz zbawienie.
Bo sercem przyjęta wiara prowadzi do usprawiedliwienia, a wyznawanie jej ustami - do zbawienia. (Rz 10,8-13)

 

Prośba! :) Zbieram i kolekcjonuję [->] stare modlitewniki (sprzed II Soboru Watykańskiego) [- Modlitewnik ->]. Lubię się z nich modlić. Warto do nich sięgać. [->]

Masz taki i nie wiesz co z nim zrobić? Jeśli chcesz, aby modlitewnik trafił w dobre ręce, albo chcesz sprawić mi radość, to skontaktuj się ze mną i zwyczajnie przyślij mi go. :) Będę bardzo wdzięczy. A dodatkowo zawartość modlitewnika wzbogaci mój dział modlitw na stronie i może ktoś jeszcze skorzysta.

 

Fragment książki "Wiara i przyszłość" Benedykta XVI

"Z dzisiejszego kryzysu także i tym razem, wyłoni się jutro Kościół, który wiele stracił. Będzie mały, w dużym stopniu zaczynać będzie musiał zupełnie od nowa. Nie będzie mógł już prowadzić wielu dzieł, które powstały w czasach wysokiej koniunktury. Wraz ze zmniejszeniem liczby członków straci wiele przywilejów w społeczeństwie. W o wiele większym niż dotychczas stopniu stanie się zbiorowością, do której wstęp będzie jedynie wynikiem decyzji zainteresowanego. Jako zbiorowość mała będzie bardziej wymagać inicjatywy swych członków. Uzna również nowe formy swego urzędu, a chrześcijanom posiadającym powołanie nie odmówi święceń kapłańskich. W wielu mniejszych grupach wiernych lub w grupach społecznie ze sobą związanych spełniać się będzie w ten sposób normalna praca duszpasterska. Prócz tego, tak jak dotychczas, niezbędny będzie główny kapłan z urzędu. Ale przy wszystkich tych przypuszczalnych zmianach Kościół odnajdzie znów swą istotę w tym, co zawsze było jego treścią, w wierze w Boga w Trójcy Jedynego, w Jezusa Chrystusa, Syna Bożego, który stał się człowiekiem, w pomoc ducha aż do końca. W wierze i modlitwie odnajdzie znów swą istotę i pojmie znowu sakramenty jako służbę Bożą, a nie jako problem ukształtowania liturgii.

Będzie to Kościół skierowany do wewnątrz, który nie obstaje przy swym politycznym mandacie i z lewicą flirtuje równie niewiele co z prawicą. Będzie to dla niego trudne. Proces krystalizowania i oczyszczania będzie go również kosztował wiele sił. Uczyni to go ubogim, pozwoli stać się Kościołem maluczkich. Proces ten będzie tym bardziej trudny, że rozstać się przyjdzie zarówno z sekciarską ograniczonością, jak i z pyszałkowatą samowolą. Można przewidzieć, że wszystko to wymagać będzie czasu. Proces ten będzie długi i męczący, tak jak bardzo daleka była przecież droga od fałszywego progresizmu u schyłku rewolucji francuskiej, progresizmu, w którym również wśród biskupów uchodziły za elegancję drwiny z dogmatów, a nawet dawano do zrozumienia, że istnienia Boga nie uważa się za pewne — do odnowy w XIX wieku. Ale po próbie, jaką będzie to rozdzielenie się, ze skierowanego do wewnątrz i uproszczonego Kościoła popłynie wielka siła. Albowiem ludzie całkowicie zaplanowanego świata będą niewypowiedzianie samotni. Jeśli Bóg wymknie się im zupełnie, doświadczą swego całkowitego straszliwego ubóstwa. Odkryją, że mała zbiorowość wierzących jest czymś całkiem nowym. Jako nadzieja, która jest im bliska, jako odpowiedź, o którą w ukryciu wciąż zapytywali. Tak więc wydaje mi się pewne, że przed Kościołem stoją czasy bardzo ciężkie. Jego właściwy kryzys jeszcze się prawie nie rozpoczął. Należy liczyć się z poważnymi wstrząsami. Jestem jednak również zupełnie pewny tego, co pozostanie na końcu: nie Kościół kultu politycznego, który już u Gobela okazał się niewypałem, lecz Kościół wiary. Nigdy już pewnie nie będzie on taką panującą nad społeczeństwem siłą, jaką był do niedawna. Rozkwitnie jednak na nowo i ukaże się ludziom jako ojczyzna, która daje im życie i nadzieję aż poza śmierć."

 

Tak dla ŻYCIA

Aborcja to świadome morderstwo dokonane na niewinnym i bezbronnym CZŁOWIEKU !!!

#zaŻyciem #prolife #StopAborcji

Każde poczęte dziecko ma unikalny kod DNA!!! Tak mówi nauka i tak wychodzi w badaniach laboratoryjnych. Jest to zatem jego/jej (dziecka) ciało. Niech świat pozwoli im żyć, rosnąć, rozwijać się. TAK DLA ŻYCIA!

Nie dla prenatalnego mordowania niewinnych dzieci!

Aborcja nie jest prawem człowieka, jest pozbawieniem człowieka jego najważniejszego prawa - prawa do życia.

[Życie człowieka od poczęcia do narodzin]

„To, co poprzednie pokolenia uważały za święte, świętym pozostaje i wielkim także dla nas (...)”. BXVI

+ Benedykt XVI

Św. Tomasz Z Villanova OESA, Abp

Pray for peace!

http://tmoch.net/jupgrade/images/grafika2020/Serce_Jezusa_ikona_.jpgNajświętsze Serce Pana Jezusa
- zmiłuj się nad nami

Kromka Słowa!

Pontifex_pl


Śledź na bieżąco nauczanie papieskie na wiara.pl.
lub na *[Nauczanie papieskie]

U mnie odwiedź dział: papieska inspiracja.

Papieski twitter

Świętość nie oznacza robienia nadzwyczajnych rzeczy, ale jest robieniem tych zwyczajnych z miłością i wiarą. Holiness doesn’t mean doing extraordinary things, but doing ordinary things with love and faith. (5.12.2013)


Pan mój i Bóg mój

Biblia

Mój manifest duchowy
Elizeusz

Kurs dla narzeczonych:

- materiały dodatkowe i terminy ->

[Formalności przedślubne w zarysie]

Katecheza przedchrzcielna:
-> konferencje, kto może być chrzestnym?, potrzebne dokumenty.

 Parafia św. Mikołaja w Grójcu

Nowa strona www [ -> ]:
http://swmikolaj-grojec.pl

Modlitewnik x. Piotra Skargi SJ:

www [ -> ]

Wspólnota "Spotkania małżeńskie"

     

Zabrania się kopiowania i rozpowszechniania materiałów znajdujących się na tmoch.net (szczególnie autorskich grafik i fotografii) bez zgody właściciela witryny. Niniejsza witryna jest w ciągłym rozwoju; strony są dodawane, modyfikowane i... czasami niektóre usuwane. Czasem pozwalam sobie modyfikować, poprawiać bądź uaktualniać już istniejące notki. Taki już jestem :)  Aby wesprzeć dzieło ewangelizacyjne "tmoch.net", zobacz zakładkę "wsparcie" [->]. 

     
   
    Copyright © 2022 Jezus jest Panem! Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved. Strona istnieje od: 10.04.2001 r.