Jeżeli więc ustami swoimi wyznasz, że Jezus jest Panem, i w sercu swoim uwierzysz, że Bóg Go wskrzesił z martwych -  osiągniesz zbawienie.
Bo sercem przyjęta wiara prowadzi do usprawiedliwienia, a wyznawanie jej ustami - do zbawienia. (Rz 10,8-13)

 

Prośba! :) Zbieram i kolekcjonuję [->] stare modlitewniki (sprzed II Soboru Watykańskiego) [- Modlitewnik ->]. Lubię się z nich modlić. Warto do nich sięgać. [->]

Masz taki i nie wiesz co z nim zrobić? Jeśli chcesz, aby modlitewnik trafił w dobre ręce, albo chcesz sprawić mi radość, to skontaktuj się ze mną i zwyczajnie przyślij mi go. :) Będę bardzo wdzięczy. A dodatkowo zawartość modlitewnika wzbogaci mój dział modlitw na stronie i może ktoś jeszcze skorzysta.

 

Modlitwa o pokorę (1930 r.).

 

  Modlitwa o pokorę (1930 r.).

O Jezu Ukrzyżowany, pobłogosław nas i uczyń nas małe, bardzo małe, abyśmy Tobie mogły się przypodobać. Uczyń nas małe jako jedno ziarneczko ziemi u stóp krzyża, abyśmy łatwiej w każdej szczelinie krzyża mogły się pomieścić. Uczyń nas małe, jako wody kropelka, abyśmy jak w morzu miłości mogły utonąć w otwartej Serca Twego ranie. Uczyń nas małe, jako ten bluszcz zielony, abyśmy chwyciwszy się krzyża, wiły się do góry, do góry ku Tobie, bo pokąd po ziemi czołgać się będziemy, uschniemy i zginiemy na wieki. Uczyń nas małe, jako ten robaczek, co pełza po drodze, po którym noga dziecięca depcze bez obawy, abyśmy zdeptane w pysze i próżności naszej, mogły Tobie służyć w pokorze.

Tyś rzekł do nas, że jeżeli nie staniemy się jako dzieci, nie wnijdziemy do Królestwa Niebieskiego. O Panie, z tej przepaści, do której wtrąciły nas próżności i duma nasza, tylko pokorą, wyniszczeniem własnej woli wydźwignąć się możemy. Tyś był poniżony, upokorzony — chcemy, Panie, iść za przykładem Twoim i dlatego spieszą dusze nasze, serca nasze, wola nasza do krzyża Twego, abyśmy na tym miejscu, gdzieś Ty się wyniszczył i my się z pychy swej wyzuły. Pobłogosław serca nasze, aby czyste i niewinne Ciebie tylko kochały, Tobie tylko chciały się przypodobać. Pobłogosław rozum nasz, abyśmy umiały poznać ogrom swej nędzy, pobłogosław wolę naszą, abyśmy tylko szukały Twej chwały i naszego poniżenia. Daj nam łaskę, abyśmy z Tobą i przez Ciebie wyniszczyły własne nasze ja, abyśmy z Tobą i przez Ciebie mogły żyć życiem błogosławionych w niebie. Amen.

za: Druk ulotny "Modlitwy" 1930r

 

Tak dla ŻYCIA

Aborcja to świadome morderstwo dokonane na niewinnym i bezbronnym CZŁOWIEKU !!!

#zaŻyciem #prolife #StopAborcji

Każde poczęte dziecko ma unikalny kod DNA!!! Tak mówi nauka i tak wychodzi w badaniach laboratoryjnych. Jest to zatem jego/jej (dziecka) ciało. Niech świat pozwoli im żyć, rosnąć, rozwijać się. TAK DLA ŻYCIA!

Nie dla prenatalnego mordowania niewinnych dzieci!

Aborcja nie jest prawem człowieka, jest pozbawieniem człowieka jego najważniejszego prawa - prawa do życia.

[Życie człowieka od poczęcia do narodzin]

„To, co poprzednie pokolenia uważały za święte, świętym pozostaje i wielkim także dla nas (...)”. BXVI

+ Benedykt XVI

Św. Tomasz Z Villanova OESA, Abp

Pray for peace!

http://tmoch.net/jupgrade/images/grafika2020/Serce_Jezusa_ikona_.jpgNajświętsze Serce Pana Jezusa
- zmiłuj się nad nami

Kromka Słowa!

Pontifex_pl


Śledź na bieżąco nauczanie papieskie na wiara.pl.
lub na *[Nauczanie papieskie]

U mnie odwiedź dział: papieska inspiracja.

Papieski twitter

Świętość nie oznacza robienia nadzwyczajnych rzeczy, ale jest robieniem tych zwyczajnych z miłością i wiarą. Holiness doesn’t mean doing extraordinary things, but doing ordinary things with love and faith. (5.12.2013)


Pan mój i Bóg mój

Biblia

Mój manifest duchowy
Elizeusz

Kurs dla narzeczonych:

- materiały dodatkowe i terminy ->

[Formalności przedślubne w zarysie]

Katecheza przedchrzcielna:
-> konferencje, kto może być chrzestnym?, potrzebne dokumenty.

 Parafia św. Mikołaja w Grójcu

Nowa strona www [ -> ]:
http://swmikolaj-grojec.pl

Modlitewnik x. Piotra Skargi SJ:

www [ -> ]

Wspólnota "Spotkania małżeńskie"

     

Zabrania się kopiowania i rozpowszechniania materiałów znajdujących się na tmoch.net (szczególnie autorskich grafik i fotografii) bez zgody właściciela witryny. Niniejsza witryna jest w ciągłym rozwoju; strony są dodawane, modyfikowane i... czasami niektóre usuwane. Czasem pozwalam sobie modyfikować, poprawiać bądź uaktualniać już istniejące notki. Taki już jestem :)  Aby wesprzeć dzieło ewangelizacyjne "tmoch.net", zobacz zakładkę "wsparcie" [->]. 

     
   
    Copyright © 2022 Jezus jest Panem! Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved. Strona istnieje od: 10.04.2001 r.