Jeżeli więc ustami swoimi wyznasz, że Jezus jest Panem, i w sercu swoim uwierzysz, że Bóg Go wskrzesił z martwych -  osiągniesz zbawienie.
Bo sercem przyjęta wiara prowadzi do usprawiedliwienia, a wyznawanie jej ustami - do zbawienia. (Rz 10,8-13)

Prośba! :) Zbieram i kolekcjonuję stare modlitewniki (sprzed II Soboru Watykańskiego). Lubię się z nich modlić. Masz taki i nie wiesz co z nim zrobić? Jeśli chcesz, aby modlitewnik trafił w dobre ręce, albo chcesz sprawić mi radość, to skontaktuj się ze mną i zwyczajnie przyślij mi go. :) Będę bardzo wdzięczy. A dodatkowo zawartość modlitewnika wzbogaci mój dział modlitw na stronie i może ktoś jeszcze skorzysta.

Fundamentalne przykazanie

Nie trzeba być specjalistą od budownictwa, żeby stwierdzić, że od jakości fundamentu zależy trwałość i solidność budynku. Jeśli fundament będzie kiepski to budynek zacznie osiadać, chwiać się, pękać. Przez pryzmat takiej alegorii możemy spojrzeć na nasze życie duchowe. Odwołuje się do niej Jezus mówiąc o budowli zbudowanej na piasku lub na skale.

Dla chrześcijanina takim fundamentem, bez którego wszystko się sypie, jest Jezusowe przykazanie miłości. Zarówno to starotestamentalne powtórzone w Ewangelii Mateusza (Mt 22, 37-39) jak i nowe przykazanie z Ewangelii św. Jana (J 13-35). Fundamentem jest Jezus i jego prośba, abyśmy wytrwali w Jego miłości. Właśnie w tym wyraża się wiara - trwać w miłości Jezusa. Pozwolić, aby Jego obecność w naszym sercu i życiu, nie była enigmatyczna czy iluzoryczna, ale aby wyrażała się przez miłość. To wtedy wiem kim jest Ojciec Niebieski oraz widzę wartość bliźniego. 

Chodzi o takie doświadczenie, o którym mówi św. Paweł (Ef 3,14-21), aby Chrystus zamieszkał przez wiarę w naszych sercach; abyśmy w miłości wkorzenieni i ugruntowani,  zdołali ogarnąć duchem, czym jest Szerokość, Długość, Wysokość i Głębokość, i abyśmy poznali miłość Chrystusa, przewyższającą wszelką wiedzę oraz zostali napełnieni całą Pełnią Bożą.

Taka miłość jest fundamentem nie tylko dla życia konkretnego ucznia Jezusa, ale i całej cywilizacji miłości. Bo po miłości - po tym jak chrześcijanie wyrażają miłość, jak się wzajemnie kochają - ludzie poznają, że jesteśmy uczniami Jezusa. 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież


Anti-spam: complete the taskJoomla CAPTCHA

 

Tak dla ŻYCIA

#zaŻyciem #prolife #StopAborcji

Każde poczęte dziecko ma unikalny kod DNA!!! Tak mówi nauka i tak wychodzi w badaniach laboratoryjnych. Jest to zatem jego/jej (dziecka) ciało. Niech świat pozwoli im żyć, rosnąć, rozwijać się. TAK DLA ŻYCIA!

Św. Tomasz Z Villanova OESA, Abp

Pray for peace!

http://tmoch.net/jupgrade/images/grafika2020/Serce_Jezusa_ikona_.jpgNajświętsze Serce Pana Jezusa
- zmiłuj się nad nami

Kromka Słowa!

 Zintegrowana baza tekstów papieskich:

* [Jan Paweł II: Przemówienia i orędzia]

Pontifex_pl


Śledź na bieżąco nauczanie papieskie na wiara.pl.
U mnie dział: papieska inspiracja.

Papieski twitter

Świętość nie oznacza robienia nadzwyczajnych rzeczy, ale jest robieniem tych zwyczajnych z miłością i wiarą. Holiness doesn’t mean doing extraordinary things, but doing ordinary things with love and faith. (5.12.2013)


Pan mój i Bóg mój

Biblia


- materiały dodatkowe

 Parafia św. Mikołaja w Grójcu

www [ -> ]

     

Zabrania się kopiowania i rozpowszechniania materiałów znajdujących się na tmoch.net (szczególnie autorskich grafik i fotografii) bez zgody właściciela witryny. Niniejsza witryna jest w ciągłym rozwoju; strony są dodawane, modyfikowane i... czasami niektóre usuwane. Czasem pozwalam sobie modyfikować, poprawiać bądź uaktualniać już istniejące notki. Taki już jestem :)  Aby wesprzeć dzieło ewangelizacyjne "tmoch.net", zobacz zakładkę "wsparcie" [->]. 

     
   
    Copyright © 2022 Jezus jest Panem! Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved. Strona istnieje od: 10.04.2001 r.