Jeżeli więc ustami swoimi wyznasz, że Jezus jest Panem, i w sercu swoim uwierzysz, że Bóg Go wskrzesił z martwych -  osiągniesz zbawienie.
Bo sercem przyjęta wiara prowadzi do usprawiedliwienia, a wyznawanie jej ustami - do zbawienia. (Rz 10,8-13)

 

Prośba! :) Zbieram i kolekcjonuję [->] stare modlitewniki (sprzed II Soboru Watykańskiego) [- Modlitewnik ->]. Lubię się z nich modlić. Warto do nich sięgać. [->]

Masz taki i nie wiesz co z nim zrobić? Jeśli chcesz, aby modlitewnik trafił w dobre ręce, albo chcesz sprawić mi radość, to skontaktuj się ze mną i zwyczajnie przyślij mi go. :) Będę bardzo wdzięczy. A dodatkowo zawartość modlitewnika wzbogaci mój dział modlitw na stronie i może ktoś jeszcze skorzysta.

 

Są wśród nas :) Wspomnienie Świętych Archaniołów i Aniołów Stróżów

Nie uświadamiamy sobie na co dzień ich obecności i wsparcia. Mowa o aniołach i całym świecie niewidzialnym (duchowym). 29 września to święto Świętych Archaniołów Michała, Rafała i Gabriela zaś 2 października wspominamy naszych Świętych Aniołów Stróżów.

Dzień im poświęcony – 29 września – istnieje w naszym kościelnym kalendarzu dopiero od 1969 r. Papież Bonifacy I w V w. poświęcił św. Michałowi bazylikę w Rzymie i nakazał corocznie, 29 września, obchodzić rocznicę tego faktu.Do czasów reformy liturgicznej z 1969 r. obchodzono święta archaniołów osobno: św. Gabriela 24 marca, a św. Rafała 24 października. Po reformie wspominamy ich już razem właśnie 29 września.

Już ich imiona wiele nam mówią. Wskazują nam oni na świętość Boga - Jego majestat, potęgę i moc - a  zarazem miłosierdzie, łaskawość i bliskość. Gabriel po hebrajsku znaczy Mąż Boży (moc Boża) albo Bóg jest moją mocą; Michał - Któż jak Bóg!; Rafał - Bóg uzdrawia - Bóg uleczył - Uzdrowienie Boże - Lekarstwo Boże. Ich święto stawia przed nami pytanie: Czy chcesz zaufać Bogu i powierzyć Mu swoje życie? Czy żyjesz tak, aby osiągnąć wspólnotę z Bogiem i świętymi w niebie?

Warto, aby na nowo znaleźli oni właściwe miejsce w naszej pobożności. W wyznaniu wiary mówimy o Bogu Stworzycielu nieba, rzeczy niewidzialnych. W Biblii wielokrotnie słyszymy o aniołach, serafinach, cherubinach. W każdej Mszy Świętej wielokrotnie ich wspominamy. Mimo to ostatnio usłyszałem: "ale ja wierzę w Boga, ale nie w anioły". A na argument "a co z Biblią" - odpowiedź - "nie ze wszystkim zgadzam się co jest w tej książce". Pytanie otwarte - to w jakiego Boga wierzysz? Prawda którą ostatnio często doświadczam: "kto nie wierzy w prawdziwego Boga, wierzy w byle co". Ale co zatem mogą nauczyć nas archaniołowie.

Na początek polecam czytelnię http://brewiarz.pl/czytelnia/swieci/09-29a.php3 poświęconą kultowi aniołów. Więcej o archanielskich imionach można dowiedzieć się z tekstu Marcina Majewskiego Tajemnice biblijnych imion. Michał, Rafał, Gabriel i tekstu u ks. Stanisława Gronia Święci Archaniołowie: Gabriel, Rafał i Michał. Św. Michał jest pomocą jak zwyciężać zło. Nie był to pojedynek kto jest lepszy ale kto ma większą siłą. Michał wybrał siłę poza sobą, wybrał Boga. Zwyciężył szatana wyznając Boga. Szatan przegrał ponieważ nie wybrał, przez niewybranie. To daje nam światło na nasze życie. Zawsze będziemy zwyciężać, kiedy wybierzemy Boga.

Kim są Archaniołowie? Św. Grzegorz Wielki w swoich homiliach określił to w taki sposób: „Powiedzieliśmy, iż jest dziewięć chórów anielskich, a mianowicie wiemy z Pisma Świętego, iż są aniołowie, archaniołowie, moce, potęgi, księstwa, panowania, trony, cherubini i serafini” (za: Grzegorz Wielki, „Homilie na Ewangelie”, Warszawa 1970). Najwięcej o tych duchach niebieskich pisał św. Tomasz z Akwinu, zwany często Doktorem Anielskim. Warto poczytać jego „Sumę teologiczną” w części poświęconej istotom niebieskim. Więcej w notce dk. Bogdana Sadowskiego, która ukazała się w Idziemy: "Święto Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała".

 

 

Na mojej stronie zapraszam do modlitw zabranych w [Modlitwy do św. Michała Archanioła ] oraz w [Modlitwy o świętych Aniołach Stróżach]. Święci Archaniołowie Michale, Gabrielu i Rafale, módlcie się za nami!

 

 

 

Modlitwa do trzech archaniołów

pp. Franciszek, 29.09.2017

 

Michale, pomóż nam w walce. Każdy z nas wie, jaką walkę musi dziś stoczyć w swoim życiu. Każdy z nas wie, że walką zasadniczą jest zmaganie o zbawienie.
Gabrielu, przynoś nam wieści, przynoś nam Dobrą Nowinę o zbawieniu, że Jezus jest z nami, że Jezus nas zbawił i daj nam nadzieję.
Rafale, weź nas za rękę i pomóż nam w drodze, abyśmy nie zmylili drogi, byśmy nie zostali w bezruchu. Idźmy zawsze naprzód z twoją pomocą”.

 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież


Anti-spam: complete the taskJoomla CAPTCHA

 

Tak dla ŻYCIA

Aborcja to świadome morderstwo dokonane na niewinnym i bezbronnym CZŁOWIEKU !!!

#zaŻyciem #prolife #StopAborcji

Każde poczęte dziecko ma unikalny kod DNA!!! Tak mówi nauka i tak wychodzi w badaniach laboratoryjnych. Jest to zatem jego/jej (dziecka) ciało. Niech świat pozwoli im żyć, rosnąć, rozwijać się. TAK DLA ŻYCIA!

Aborcja nie jest prawem człowieka, jest pozbawieniem człowieka jego najważniejszego prawa - prawa do życia.

[Życie człowieka od poczęcia do narodzin]

„To, co poprzednie pokolenia uważały za święte, świętym pozostaje i wielkim także dla nas (...)”. BXVI

+ Benedykt XVI

Św. Tomasz Z Villanova OESA, Abp

Pray for peace!

http://tmoch.net/jupgrade/images/grafika2020/Serce_Jezusa_ikona_.jpgNajświętsze Serce Pana Jezusa
- zmiłuj się nad nami

Kromka Słowa!

Pontifex_pl


Śledź na bieżąco nauczanie papieskie na wiara.pl.
lub na *[Nauczanie papieskie]

U mnie odwiedź dział: papieska inspiracja.

Papieski twitter

Świętość nie oznacza robienia nadzwyczajnych rzeczy, ale jest robieniem tych zwyczajnych z miłością i wiarą. Holiness doesn’t mean doing extraordinary things, but doing ordinary things with love and faith. (5.12.2013)


Pan mój i Bóg mój

Biblia

Mój manifest duchowy
Elizeusz


- materiały dodatkowe i terminy ->

[Formalności przedślubne w zarysie]

Katecheza przedchrzcielna:
-> konferencje, kto może być chrzestnym?, potrzebne dokumenty.

 Parafia św. Mikołaja w Grójcu

Nowa strona www [ -> ]:
http://swmikolaj-grojec.pl

Modlitewnik x. Piotra Skargi SJ

www [ -> ]

     

Zabrania się kopiowania i rozpowszechniania materiałów znajdujących się na tmoch.net (szczególnie autorskich grafik i fotografii) bez zgody właściciela witryny. Niniejsza witryna jest w ciągłym rozwoju; strony są dodawane, modyfikowane i... czasami niektóre usuwane. Czasem pozwalam sobie modyfikować, poprawiać bądź uaktualniać już istniejące notki. Taki już jestem :)  Aby wesprzeć dzieło ewangelizacyjne "tmoch.net", zobacz zakładkę "wsparcie" [->]. 

     
   
    Copyright © 2022 Jezus jest Panem! Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved. Strona istnieje od: 10.04.2001 r.