Jeżeli więc ustami swoimi wyznasz, że Jezus jest Panem, i w sercu swoim uwierzysz, że Bóg Go wskrzesił z martwych -  osiągniesz zbawienie.
Bo sercem przyjęta wiara prowadzi do usprawiedliwienia, a wyznawanie jej ustami - do zbawienia. (Rz 10,8-13)

 

Prośba! :) Zbieram i kolekcjonuję [->] stare modlitewniki (sprzed II Soboru Watykańskiego) [- Modlitewnik ->]. Lubię się z nich modlić. Warto do nich sięgać. [->]

Masz taki i nie wiesz co z nim zrobić? Jeśli chcesz, aby modlitewnik trafił w dobre ręce, albo chcesz sprawić mi radość, to skontaktuj się ze mną i zwyczajnie przyślij mi go. :) Będę bardzo wdzięczy. A dodatkowo zawartość modlitewnika wzbogaci mój dział modlitw na stronie i może ktoś jeszcze skorzysta.

 

Dobro w Wielki Czwartek 2023 (Sacerdos in aeternum)

 

"Dziękuję Bogu mojemu, ilekroć was wspominam – zawsze, w każdej modlitwie, zanosząc ją z radością za was wszystkich – z powodu waszego udziału w szerzeniu Ewangelii od pierwszego dnia aż do chwili obecnej. Mam właśnie ufność, że Ten, który zapoczątkował w was dobre dzieło, dokończy go do dnia Chrystusa Jezusa.  Słusznie przecież mogę tak o was myśleć, bo noszę was wszystkich w sercu jako tych, którzy mają udział w mojej łasce: zarówno w moich kajdanach, jak i w obronie Ewangelii uzasadnionej dowodami." (Flp 1,3-7).

"Jezus, wiedząc, że nadeszła godzina Jego, by przeszedł z tego świata do Ojca,
umiłowawszy swoich na świecie, do końca ich umiłował" (J 13, 1-15).

Wielki Czwartek jest dniem, w którym wspominamy ustanowienie Sakramentu Eucharystii i Sakramentu Kapłaństwa. I stąd właśnie dziś święto wszystkich księży w Polsce i na świecie. Dziękujemy im za ich oddanie i posługę. Życzymy wiary, wytrwałości, miłości, sił, zdrowia i pogody ducha. Modlimy się za nich i za liczne, święte powołania. Dla mnie cenny jest jego delikatny i miły rys, czyli miłe życzenia od osób życzliwych, które potrafią użyć słowa "dziękuję", oraz cisza i obojętność od nieżyczliwych.

Strzeż mnie i prowadź, Panie Jezu, abym w kapłaństwie nigdy sobą nie zasłonił Ciebie!

 

 

Zatem dzielę się tegorocznymi życzeniami (sms i msg, był też jeden tel).  Dziękuję wszystkim za pamięć modlitewną, życzliwość i modlitwę. Za każde dobre słowo. Dziękując za sakrament kapłaństwa pamiętamy w modlitwie o nowych powołaniach "Modlitwy o powołania".

 

***

 Drogi Księże.
Niech dobry Bóg
Cię błogosławi,
Chrystus umacnia,
a Duch Święty prowadzi.
Niech Boża Matka
otacza Cię płaszczem
swej matczynej opieki.
Pamiętam w modlitwie,
pozdrawiam serdecznie.

 

***

 

 "Tyś jest Kapłanem na wzór Melchizedeka" dziękujemy Bogu za dar kapłaństwa z modlitwą. Dobrze, że Jesteś błogosławionych Świąt i mocy Zmartwychwstałego   Alleluja.

 

***

 

 Z racji Wielkiego  Czwartku - ustanowienia Sakramentu Eucharystii i Kapłaństwa życzymy Bożej Radości niech Dobry Bóg obdarza łaską i pokojem a Matka Boża Matka Kapłanów nieustannie pomaga w posłudze kapłańskiej. Ciocia Zosia z rodziną. Pozdrawiamy serdecznie z Panem Bogiem.

 

***

 

Niech będzie Bóg uwielbiony w  Twoim Kapłaństwie Księże Tomaszu. Życzę Ci nieustannego pragnienia świętości. Z modlitwa Ania z Wilanowa.

 

***

 

 Tomaszu Kapłanie Jezusa pozdrawiam. Pax

 

***

 

Z okazji Wielkiego Czwartku życzmy niegasnącej miłości do Eucharystii,
gorliwości oraz siły potrzebnych do głoszenia Dobrej Nowiny,
a także obfitych owoców duszpasterskiej pracy.
Oby radość i satysfakcja towarzyszyły w każdym dniu posługi kapłańskiej.
Niech Bóg obdarza wszelkimi łaskami, abyś mógł w pełni realizować swoje powołanie.
Szczęść Boże!

 

***

 

 Cześć,  Tomku błogosławieństwa Bożego i pełne stoki darów Ducha Świętego. Z okazji świąt i dnia Kapłaństwa śle rodzinka R. 

 

***

 

Drogi Księże Tomaszu, niech dobry Bóg obdarza Cię, w tym szczególnym dniu, nieustannie łaską i pokojem.
Niechaj nie brakuje Ci entuzjazmu i siły potrzebnej do codziennej pracy, a Jezus Chrystus niech będzie dla Ciebie zawsze źródłem niewyczerpanych darów, abyś całym swym życiem świadczył o swej przynależności do Boga. Szczęść Boże!

 

***

 

Dziękując za dar Twojego kapłaństwa, życzę Ci wszystkiego co najlepsze, Bożego błogosławieństwa oraz zapewniam o modlitwie

 

***

 

"Kapłaństwo byłoby zbezczeszczone, gdyby się stało czymś innym niż służbą" Benedykt XVI. Dziękujemy, ze jesteś!

 

***

 

Najlepszego

 

***

 

Tomciu, niech Pan Ci błogosławi w codziennym przeżywaniu kapłaństwa… wpatruj się nieustannie w Chrystusa.. Najwyższego i Wiecznego Kapłana...

 

***

 

Księże Tomaszu dziękujemy, że swoim przykładem umacniasz nas na drodze wiary. Dziękujemy za każde słowo wsparcia, które rozwiewa duchowe wątpliwości. Za każde błogosławieństwo i Ewangelię. Za każdy raz, w którym Księdza wyświęcone ręce, unoszą przed nami Najświętsze Ciało Chrystusa. Życzymy, aby Maryja w swojej opiece uczyła Księdza delikatności i czułego zrozumienia w rzeczywistym spotkaniu z Jezusem, podczas każdej Mszy świętej.

 

***

 

Życzę Księdzu przylgnięcia do Pana Jezusa. Niech On udziela łaski, aby Księdza powołanie było życiodajnym wypełnieniem.  Błogosławionej Paschy

 

***

 

Z okazji Wielkiego Wielkiego Czwartku życzę Ci by Chrystus ukryty w kruszynie chleba błogosławił Cię każdego dnia i pomagał pokonywać wszelkie przeszkody.

 

***

 

Wszystkiego dobrego, a przede wszystkim duuużo błogosławieństwa Bożego z okazji Dnia Księdza

 

***

 

W tym szczególnym dniu dla każdego kapłana życzymy Księdzu żeby Chrystus Sługa był źródłem radości z powołania,. Życzymy dużo radości z  posługi kapłańskiej,
Dużo ludzkiej życzliwości i błogosławieństwa na każdy dzień

 

***

 

Księże w ten szczególny wieczór dziękujemy,  że dzięki Księdza kapłaństwu możemy być tak blisko Jezusa, że On może nam się dawać przez Księdza ręce. Niech Pan rozpala w Księdza sercu wciąż większą miłość do Niego i ludzi   

 

***

 

Księże Tomku,  radosnej świętości Ci  życzymy! Wdzięczności i bliskości  Pana Jezusa  ... tak, żebyś już dotykał Nieba! 
No i pomyślał, że są na ziemi ludzie, którym na Tobie BARDZO zależy

 

***

 

 

 Dzięki Bogu z roku na rok życzeń coraz mniej ...

 Poznana prawda naprawdę wyzwala ...

 

 

 

 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież


Anti-spam: complete the taskJoomla CAPTCHA

 

Tak dla ŻYCIA

Aborcja to świadome morderstwo dokonane na niewinnym i bezbronnym CZŁOWIEKU !!!

#zaŻyciem #prolife #StopAborcji

Każde poczęte dziecko ma unikalny kod DNA!!! Tak mówi nauka i tak wychodzi w badaniach laboratoryjnych. Jest to zatem jego/jej (dziecka) ciało. Niech świat pozwoli im żyć, rosnąć, rozwijać się. TAK DLA ŻYCIA!

Aborcja nie jest prawem człowieka, jest pozbawieniem człowieka jego najważniejszego prawa - prawa do życia.

[Życie człowieka od poczęcia do narodzin]

„To, co poprzednie pokolenia uważały za święte, świętym pozostaje i wielkim także dla nas (...)”. BXVI

+ Benedykt XVI

Św. Tomasz Z Villanova OESA, Abp

Pray for peace!

http://tmoch.net/jupgrade/images/grafika2020/Serce_Jezusa_ikona_.jpgNajświętsze Serce Pana Jezusa
- zmiłuj się nad nami

Kromka Słowa!

Pontifex_pl


Śledź na bieżąco nauczanie papieskie na wiara.pl.
lub na *[Nauczanie papieskie]

U mnie odwiedź dział: papieska inspiracja.

Papieski twitter

Świętość nie oznacza robienia nadzwyczajnych rzeczy, ale jest robieniem tych zwyczajnych z miłością i wiarą. Holiness doesn’t mean doing extraordinary things, but doing ordinary things with love and faith. (5.12.2013)


Pan mój i Bóg mój

Biblia

Mój manifest duchowy
Elizeusz

Kurs dla narzeczonych:

- materiały dodatkowe i terminy ->

[Formalności przedślubne w zarysie]

Katecheza przedchrzcielna:
-> konferencje, kto może być chrzestnym?, potrzebne dokumenty.

 Parafia św. Mikołaja w Grójcu

Nowa strona www [ -> ]:
http://swmikolaj-grojec.pl

Modlitewnik x. Piotra Skargi SJ:

www [ -> ]

     

Zabrania się kopiowania i rozpowszechniania materiałów znajdujących się na tmoch.net (szczególnie autorskich grafik i fotografii) bez zgody właściciela witryny. Niniejsza witryna jest w ciągłym rozwoju; strony są dodawane, modyfikowane i... czasami niektóre usuwane. Czasem pozwalam sobie modyfikować, poprawiać bądź uaktualniać już istniejące notki. Taki już jestem :)  Aby wesprzeć dzieło ewangelizacyjne "tmoch.net", zobacz zakładkę "wsparcie" [->]. 

     
   
    Copyright © 2022 Jezus jest Panem! Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved. Strona istnieje od: 10.04.2001 r.