Jeżeli więc ustami swoimi wyznasz, że Jezus jest Panem, i w sercu swoim uwierzysz, że Bóg Go wskrzesił z martwych -  osiągniesz zbawienie.
Bo sercem przyjęta wiara prowadzi do usprawiedliwienia, a wyznawanie jej ustami - do zbawienia. (Rz 10,8-13)

 

Prośba! :) Zbieram i kolekcjonuję [->] stare modlitewniki (sprzed II Soboru Watykańskiego) [- Modlitewnik ->]. Lubię się z nich modlić. Warto do nich sięgać. [->]

Masz taki i nie wiesz co z nim zrobić? Jeśli chcesz, aby modlitewnik trafił w dobre ręce, albo chcesz sprawić mi radość, to skontaktuj się ze mną i zwyczajnie przyślij mi go. :) Będę bardzo wdzięczy. A dodatkowo zawartość modlitewnika wzbogaci mój dział modlitw na stronie i może ktoś jeszcze skorzysta.

 

Ogrójec

Szydzą ze mnie wszyscy, którzy na mnie patrzą, *
wykrzywiają wargi i potrząsają głowami:
«Zaufał Panu, niech go Pan wyzwoli, *
niech go ocali, jeśli go miłuje». (Ps 22)

Zatopiony w modlitwie: "Ojcze oddal kielich". Opuszczony, za przestępcę uznany. Bez prawa do czci, bez prawa do obrony, już osądzony. Deklaratywni przyjaciele śpią - mają ciebie gdzieś. Uciekli, zapomnieli, twarz odwracają. Nie poznają. Unikają. Zdrajca, Aalfons z Iskariotu, zebrał silnych acz wpływowych, z fałszywym uśmiechem, z sercem podłym przychodzi: "hej, mam do ciebie sprawę!". Nikt ci nie wierzy. Wyrok wydany. Wyrok w "imię Boga", w "imię prawdy". Nikt się z tobą nie liczy. Sanhedryn 21 wieku w mucetach i koronkach wydał swój wyrok: "lepiej niech zginie jeden, nawet niewinny" a my żyjmy jakby jego nigdy nie było.  Sanhedryn dba o godności, ubiera się w pochwały. A tam? Ecce homo. W koronie cierniowej, płaszczu pogardy. Zdradzony. Słowem ubiczowany. Oczerniony. Obśmiany. Przez żołdaków obity. Opluty. Burzyciel ładu. Zagrożenie bezpieczeństwa. Z czci okradziony. Zapomniany. Wygumkowany. Potrząsają głowami. Szydzą: "prorokuj, kto się oczernił". Nie wolno ci się bronić. Za kłamcę cię mamy. Wyrok wydany.

Piłaci umywający ręce. Tłum zapiekły w krzyku: "na krzyż", "na śmietnik historii", ... "precz, precz". Herod ze swoim dworem, diakonia obłudy. Kłamliwi świadkowie ... papiery zapisane zatrutymi słowami. Srebrniki pochwał już w sakiewkach.

 

Tylko samotny anioł niesie pocieszenie. Krzyż - wytchnienie niewinnych. "Ojcze, nie moje wola, ale Twoja" ...  "wierzę, że będę oglądał dobra Pana". Ześlij mi Panie Daniela swego. Pełnego Ducha, pełnego wiary. Porusz jego serce. Niech krzyknie: "jestem czysty od jego krwi". A jeśli czeka mnie piec ognisty, niech i w nim wychwalam Ciebie.

Daj mi zmartwychwstanie. Daj mi życie wieczne.

"Pan Bóg otworzył mi ucho, a ja się nie oparłem ani się nie cofnąłem. Podałem grzbiet mój bijącym i policzki moje rwącym mi brodę. Nie zasłoniłem mojej twarzy przed zniewagami i opluciem. Pan Bóg mnie wspomaga, dlatego jestem nieczuły na obelgi, dlatego uczyniłem twarz moją jak głaz i wiem, że wstydu nie doznam" (Iz 50, 4-7).

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież


Anti-spam: complete the taskJoomla CAPTCHA

 

Tak dla ŻYCIA

Aborcja to świadome morderstwo dokonane na niewinnym i bezbronnym CZŁOWIEKU !!!

#zaŻyciem #prolife #StopAborcji

Każde poczęte dziecko ma unikalny kod DNA!!! Tak mówi nauka i tak wychodzi w badaniach laboratoryjnych. Jest to zatem jego/jej (dziecka) ciało. Niech świat pozwoli im żyć, rosnąć, rozwijać się. TAK DLA ŻYCIA!

Aborcja nie jest prawem człowieka, jest pozbawieniem człowieka jego najważniejszego prawa - prawa do życia.

[Życie człowieka od poczęcia do narodzin]

„To, co poprzednie pokolenia uważały za święte, świętym pozostaje i wielkim także dla nas (...)”. BXVI

+ Benedykt XVI

Św. Tomasz Z Villanova OESA, Abp

Pray for peace!

http://tmoch.net/jupgrade/images/grafika2020/Serce_Jezusa_ikona_.jpgNajświętsze Serce Pana Jezusa
- zmiłuj się nad nami

Kromka Słowa!

Pontifex_pl


Śledź na bieżąco nauczanie papieskie na wiara.pl.
lub na *[Nauczanie papieskie]

U mnie odwiedź dział: papieska inspiracja.

Papieski twitter

Świętość nie oznacza robienia nadzwyczajnych rzeczy, ale jest robieniem tych zwyczajnych z miłością i wiarą. Holiness doesn’t mean doing extraordinary things, but doing ordinary things with love and faith. (5.12.2013)


Pan mój i Bóg mój

Biblia

Mój manifest duchowy
Elizeusz

Kurs dla narzeczonych:

- materiały dodatkowe i terminy ->

[Formalności przedślubne w zarysie]

Katecheza przedchrzcielna:
-> konferencje, kto może być chrzestnym?, potrzebne dokumenty.

 Parafia św. Mikołaja w Grójcu

Nowa strona www [ -> ]:
http://swmikolaj-grojec.pl

Modlitewnik x. Piotra Skargi SJ:

www [ -> ]

     

Zabrania się kopiowania i rozpowszechniania materiałów znajdujących się na tmoch.net (szczególnie autorskich grafik i fotografii) bez zgody właściciela witryny. Niniejsza witryna jest w ciągłym rozwoju; strony są dodawane, modyfikowane i... czasami niektóre usuwane. Czasem pozwalam sobie modyfikować, poprawiać bądź uaktualniać już istniejące notki. Taki już jestem :)  Aby wesprzeć dzieło ewangelizacyjne "tmoch.net", zobacz zakładkę "wsparcie" [->]. 

     
   
    Copyright © 2022 Jezus jest Panem! Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved. Strona istnieje od: 10.04.2001 r.