Jeżeli więc ustami swoimi wyznasz, że Jezus jest Panem, i w sercu swoim uwierzysz, że Bóg Go wskrzesił z martwych -  osiągniesz zbawienie.
Bo sercem przyjęta wiara prowadzi do usprawiedliwienia, a wyznawanie jej ustami - do zbawienia. (Rz 10,8-13)

Zaproszenie do Domowego Kościoła

 

 

 

DOMOWY KOŚCIÓŁ – CÓŻ TO JEST?

 

Po co powstał Domowy Kościół?

W dzisiejszym świecie małżeństwa przeżywają wiele trudności i często czują się w tym osamotnione i bezradne. Wiele też z czasem się rozpada, bo w pewnym momencie nie podjęły pewnego trudu budowania więzi z Bogiem i między sobą – zaś Domowy Kościół proponuje do tego konkretne sposoby i narzędzia. Przy tym możemy kroczyć tą ścieżką wspólnie z innymi, wspierając się wzajemnie i dzieląc doświadczeniami.

 

Kim są małżeństwa z Domowego Kościoła?

Jesteśmy zwykłymi ludźmi. Życie małżeńskie nie zawsze jest łatwe i przyjemne. Doświadczamy wielu trudności, także grzechów. Potrzebujemy pomocy “z góry”, aby nie poddawać się, ale pogłębiać to, co ważne i piękne w życiu. Dlatego zapraszamy Boga do naszych domów. Domowy Kościół pomaga nam wzajemnie mobilizować się do wysiłku. Staramy się odkrywać siłę sakramentu małżeństwa i stawać się lepszym i szczęśliwszym małżeństwem i rodziną.

 

Kto założył Domowy Kościół?

Domowy Kościół powstał jako gałąź małżeńsko-rodzinna ruchu oazowego. Założył go Sługa Boży ks. Franciszek Blachnicki. Trwa jego proces beatyfikacyjny.

 

Czy dużo osób należy do Domowego Kościoła?

Domowy Kościół istnieje w każdej polskiej diecezji. Liczy ok. 50 tys. osób. Kręgi małżeńskie działają także na Słowacji, Ukrainie, w Niemczech, Irlandii, Wielkiej Brytanii, USA i innych krajach.

W Archidiecezji Warszawskiej jest blisko 300 kręgów małżeńskich i stale powstają nowe. Poza Warszawą, Domowy Kościół jest obecny w wielu podwarszawskich miejscowościach m.in. Piasecznie, Warce, Górze Kalwarii, Tarczynie, Prażmowie, Łęczeszycach, itp.

 

DOMOWY KOŚCIÓŁ – O CO W TYM CHODZI?

 

Na czym to polega?

Cztery do siedmiu małżeństw tworzy grupę, zwaną kręgiem, która spotyka się co miesiąc pod przewodnictwem jednego z nich i pod opieką księdza.  Spotkanie trwa około trzech godzin i daje możliwość,  aby wymienić się przeżyciami, wspólnie pomodlić oraz rozważyć konkretny temat. Spotkania odbywają się od września do czerwca. Ponadto, pewne elementy realizuje się w domu (w ramach normalnego rytmu życia) bądź w wakacje (kiedy nie ma spotkań).

 

Co mi to da?

Bóg, który połączył nas sakramentem, chce, żebyśmy byli trwałymi i szczęśliwymi małżeństwami i tworzyli radosne rodziny, które zmieniają świat na lepsze. Tylko tyle i aż tyle! Nie wiemy, czy Domowy Kościół jest dla Was, ale bardzo wielu małżeństwom pomógł odnowić więź między sobą i z Bogiem, uporządkować priorytety w życiu i lepiej wychowywać dzieci.

 

I tak już nam brakuje czasu na wszystko…

To tak jak prawie wszystkim. Dlatego spotkania Domowego Kościoła odbywają się tylko raz w miesiącu, w dniu uzgodnionym przez wszystkie małżeństwa. Z kolei czas potrzebny na modlitwę, pogłębianie więzi z współmałżonkiem i dziećmi realizuje się w codzienności, więc nie wymaga specjalnie zorganizowanego czasu.

 

 

DOMOWY KOŚCIÓŁ – CZY DLA MNIE?

 

Czy do DK może należeć tylko małżeństwo?

Tak. Domowy Kościół ma służyć pogłębianiu jedności małżonków w oparciu o łączący ich sakrament małżeństwa. Ze względu na tę specyfikę, konieczny jest udział zarówno męża jak i żony.

 

Ja chcę spróbować, ale nie wiem, czy uda mi się przekonać małżonka…

Najczęściej to jedno z małżonków jest “siłą napędową”. Nawet jeżeli mąż/żona nie są do końca przekonani, to może zgodzą się przyjść na spotkanie i zobaczyć, jak to wygląda.

 

Mamy małe dzieci, których nie mamy z kim zostawić…

Comiesięczne spotkania dla małżonków odbywają się w domach, więc często dzieciom organizuje się opiekę w innym pomieszczeniu. Zwykle to lubią, bo mogą się pobawić z innymi dziećmi.

 

To chyba tylko dla młodych…

Absolutnie nie! W Domowy Kościół włączają się także małżeństwa z 25- czy 30-letnim stażem i z dorosłymi dziećmi. I często otwierają nowy, pełen radości etap, a doświadczeniem mogą służyć innym.

 

Dawno nie byliśmy u spowiedzi, a i do kościoła chodzimy niezbyt regularnie…

Żeby przyjść na spotkanie, wystarczy być małżeństwem. Jeżeli łączy Was sakrament, to Pan Bóg całą resztę z czasem odbuduje.

 

Modlimy się na Różańcu, przystępujemy do sakramentów, czy otrzymamy coś nowego?

Wszystko to wniesiecie w darze. A Domowy Kościół to okazja, żeby w jeszcze większym stopniu wspólnie zmierzać do Boga oraz budować więzi z innymi małżeństwami. Poza pogłębieniem modlitwy, sporo uwagi poświęca się też lekturze Pisma Świętego i nauczaniu Kościoła.

 

Jak się do tego włączyć?

Kilka zainteresowanych małżeństw tworzy nowy krąg, któremu przydziela się w początkowym okresie parę prowadzącą.
Para odpowiedzialna za DK na danym terenie się tym zajmuje.

 

Czy musimy się do czegoś zobowiązać?

Nie. W każdej chwili można się wycofać. Nikt się nie obrazi, a tylko podziękujemy, że zechcieliście spróbować.

 

 

Małżonkowie, jeżeli chcecie:

  • budować silniejsze więzi małżeńskie
  • rozwiązywać z Bożą pomocą problemy w swoich małżeństwach
    i rodzinach
  • wymieniać się doświadczeniami
    w wychowywaniu dzieci
  • pogłębiać wiarę i wiedzę religijną
  • skorzystać z rekolekcji rodzinnych połączonych z wypoczynkiem

 

Zapraszamy do Domowego Kościoła

(bez względu na wiek i staż małżeński)

 

Budujmy nasz dom na skale!

 

 

“Rodziny są Kościołem domowym, gdzie Jezus rośnie – rośnie w miłości małżonków, rośnie w życiu dzieci. Małżeństwo jest udane nie tylko jeśli trwa, lecz ważna jest jego jakość.”

papież Franciszek, Rzym

 

 

 

“Dziękuję Bogu za ten Ruch, który przyniósł tyle błogosławionych owoców w minionych trudnych latach, a i dziś stanowi prężne środowisko duchowego rozwoju młodzieży i rodzin.”

św. Jan Paweł II, Kraków

 

 

“Zamierzam towarzyszyć małżeństwom inspirując powstawanie grup, które służą rodzinie. Na szczęście w archidiecezji bardzo pięknie rozwija się Domowy Kościół.”

kardynał Kazimierz Nycz, Warszawa

 

 

 

 

 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież


Anti-spam: complete the taskJoomla CAPTCHA

 

Prośba! :) Zbieram i kolekcjonuję [->] stare modlitewniki (sprzed II Soboru Watykańskiego) [- Modlitewnik ->]. Lubię się z nich modlić. Warto do nich sięgać. [->]

Masz taki i nie wiesz co z nim zrobić? Jeśli chcesz, aby modlitewnik trafił w dobre ręce, albo chcesz sprawić mi radość, to skontaktuj się ze mną i zwyczajnie przyślij mi go. :) Będę bardzo wdzięczy. A dodatkowo zawartość modlitewnika wzbogaci mój dział modlitw na stronie i może ktoś jeszcze skorzysta.

 

 

Tak dla ŻYCIA

Aborcja to świadome morderstwo dokonane na niewinnym i bezbronnym CZŁOWIEKU !!!

#zaŻyciem #prolife #StopAborcji

Każde poczęte dziecko ma unikalny kod DNA!!! Tak mówi nauka i tak wychodzi w badaniach laboratoryjnych. Jest to zatem jego/jej (dziecka) ciało. Niech świat pozwoli im żyć, rosnąć, rozwijać się. TAK DLA ŻYCIA!

Nie dla prenatalnego mordowania niewinnych, nienarodzonych, dzieci!

Aborcja nie jest prawem człowieka, jest pozbawieniem niewinnego, nienarodzonego, człowieka jego najważniejszego prawa - prawa do życia.

[Życie człowieka od poczęcia do narodzin]

Św. Tomasz Z Villanova OESA, Abp

Pray for peace!

 

http://tmoch.net/jupgrade/images/grafika2020/Serce_Jezusa_ikona_.jpgNajświętsze Serce Pana Jezusa
- zmiłuj się nad nami

Kromka Słowa!

Pontifex_pl


Śledź na bieżąco nauczanie papieskie na wiara.pl.
lub na *[Nauczanie papieskie]

U mnie odwiedź dział: papieska inspiracja.

Papieski twitter

Świętość nie oznacza robienia nadzwyczajnych rzeczy, ale jest robieniem tych zwyczajnych z miłością i wiarą. Holiness doesn’t mean doing extraordinary things, but doing ordinary things with love and faith. (5.12.2013), BXVI


Pan mój i Bóg mój

Biblia

Mój manifest duchowy
Elizeusz

www: Elizeusz.pl

Kurs dla narzeczonych:

- materiały dodatkowe i terminy ->


[Formalności przedślubne w zarysie]

Katecheza przedchrzcielna:
-> konferencje, kto może być chrzestnym?, potrzebne dokumenty.

 Parafia św. Mikołaja w Grójcu

Nowa strona www [ -> ]:
http://swmikolaj-grojec.pl

Informacje o kościele ->

Modlitewnik x. Piotra Skargi SJ:


www [ -> ]

Wspólnota "Spotkania małżeńskie"

     

Zabrania się kopiowania i rozpowszechniania materiałów znajdujących się na tmoch.net (szczególnie autorskich grafik i fotografii) bez zgody właściciela witryny. Niniejsza witryna jest w ciągłym rozwoju; strony są dodawane, modyfikowane i... czasami niektóre usuwane. Czasem pozwalam sobie modyfikować, poprawiać bądź uaktualniać już istniejące notki. Taki już jestem :)  Aby wesprzeć dzieło ewangelizacyjne "tmoch.net", zobacz zakładkę "wsparcie" [->]. 

     
   
    Copyright © 2022 Jezus jest Panem! Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved. Strona istnieje od: 10.04.2001 r.