Jeżeli więc ustami swoimi wyznasz, że Jezus jest Panem, i w sercu swoim uwierzysz, że Bóg Go wskrzesił z martwych -  osiągniesz zbawienie.
Bo sercem przyjęta wiara prowadzi do usprawiedliwienia, a wyznawanie jej ustami - do zbawienia. (Rz 10,8-13)

  Rok Św. Józefa
trwa do 8 grudnia 2021 !!!

Medytacja biblijna - propozycja KSM

 

 

 

Medytacja biblijna

 

 

 

 

 

Przygotowanie

 

1. Wyciszenie

Wejdź do głębi swojego serca. Bóg chce do Ciebie przyjść. Przygotuj się, aby Go przyjąć. Postaraj się uporządkować swoje myśli, swoje uczucia, swoją wyobraźnię. Wycisz się. Słuchaj uważnie, co chce Ci powiedzieć Kochający Ojciec.

2. Obecność

Uświadom sobie, że obok Ciebie jest Wszechmogący Bóg. Spróbuj być w Jego obecności. Ciesz się spotkaniem w Tym, który ukochał Cię ponad wszystko i pragnie jedynie Twojego szczęścia.

3. Prośba

Medytacja to wsłuchiwanie się w serdeczny głos Boga. Poproś Go o otwarte uszy i serce, o pokorę, mądrość i zrozumienie. Nie oczekuj czegoś konkretnego, ale powierz się Jego woli.

 

 

 

 

Rozmyślanie

 

1. Bierz i czytaj

Czytaj wolno i uważnie. Tak jak czyta się list od najdroższej osoby, o której wiesz, że Cię kocha. Czytaj jak list skierowany wyłącznie do Ciebie. Zdanie po zdaniu, słowo po słowie. Każde z nich jest darem przesiąkniętym miłością.

 

 2. Patrz i rozważaj

 Co znaczą dzisiaj dla Ciebie te słowa? Wykorzystaj wyobraźnię. Spróbuj sobie wyobrazić scenę, o której czytasz. Stań się uczestnikiem wydarzeń, stań jak najbliżej, słuchaj i obserwuj. Spróbuj znaleźć w swoim życiu podobną sytuację. Zobacz, co robi i mówi Bóg.

 

3. Rozmawiaj z Bogiem

Czas na pytania. Dotąd mówił On. Teraz zwróć się do Niego ze wszystkimi wątpliwościami i trudnościami. Czego nie rozumiesz? Co jest dla Ciebie trudne? Co Cię ucieszyło, a co zasmuciło? Rozmawiaj z Bogiem, jak rozmawia się z przyjacielem. Nie używaj wyszukanych slow, bądź po prostu sobą.

 

4. Wznieś ducha ku Bogu

Gdy jakieś słowo szczególnie Tobą wstrząśnie, zaskoczy, zbulwersuje, zatrzymaj się przy nim. To słowo czy gest Pana jest specjalnie dla Ciebie. Zatrzymaj się przy Nim. Odpocznij przy Panu, ciesząc się Jego obecnością i miłością.

 

5. Żyj i działaj

Bóg wprowadza Cię w swoje plany. Odpowiedz z odwagą: "Oto ja, poślij Mnie". Staraj się żyć tym, co Bóg Ci zostawił. Nie odrzucaj Jego Słów i nie zatrzymuj ich dla siebie. Dziel się radością spotkania z innymi. Gdy robisz postanowienia, nie działaj pochopnie, nie mnóż ich. Nastaw się na współpracę z Bogiem, by je wypełnić. Odwagi. Pan jest blisko.

 

 

 

Zakończenie

 

W krótkiej, szczerej modlitwie podziękuj Bogu za ten czas, to szczególne spotkanie. Wzbudź w sobie pragnienie kolejnych, by Słowo Boże stało się nieodłącznym towarzyszem Twojego życia.

 

 

 

 

 

 

 

 

Propozycja za: "Wzrastaj ze Słowem. Dziennik Duchowy",
wyd. Wydawnictwo i Księgarnia KSM "GOTÓW",
grudzień 2019, str 4-5.

 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież


Anti-spam: complete the taskJoomla CAPTCHA

Tak dla ŻYCIA

#zaŻyciem #prolife #StopAborcji

Św. Tomasz Z Villanova OESA, Abp

Rok 2021 został ogłoszony w Polsce Rokiem Prymasa Stefana Wyszyńskiego. W tym roku przypada 120. rocznica urodzin i 40. rocznica śmierci Prymasa Tysiąclecia.

Pray for peace!

 

Kromka Słowa!

 Zintegrowana baza tekstów papieskich:

* [Jan Paweł II: Przemówienia i orędzia]

Pontifex_pl


Śledź na bieżąco nauczanie papieskie na wiara.pl.
U mnie dział: papieska inspiracja.

Papieski twitter

Świętość nie oznacza robienia nadzwyczajnych rzeczy, ale jest robieniem tych zwyczajnych z miłością i wiarą. Holiness doesn’t mean doing extraordinary things, but doing ordinary things with love and faith. (5.12.2013)


Pan mój i Bóg mój

Biblia


Rok Rodziny Amoris Laetitia
2021-2022

Rok Św. Jakuba

 
Parafia św. Mikołaja w Grójcu


- materiały dodatkowe

Odwiedza nas 78 gości oraz 0 użytkowników.

Odsłon artykułów:
8344872
     

Zabrania się kopiowania i rozpowszechniania materiałów znajdujących się na tmoch.net (szczególnie autorskich grafik i fotografii) bez zgody właściciela witryny. Niniejsza witryna jest w ciągłym rozwoju; strony są dodawane, modyfikowane i... czasami niektóre usuwane. Czasem pozwalam sobie modyfikować, poprawiać bądź uaktualniać już istniejące notki. Taki już jestem :)  Aby wesprzeć dzieło ewangelizacyjne "tmoch.net", zobacz zakładkę "wsparcie" [->]. 

     
   
    Copyright © 2021 Jezus jest Panem! Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved. Strona istnieje od: 10.04.2001 r.