Jeżeli więc ustami swoimi wyznasz, że Jezus jest Panem, i w sercu swoim uwierzysz, że Bóg Go wskrzesił z martwych -  osiągniesz zbawienie.
Bo sercem przyjęta wiara prowadzi do usprawiedliwienia, a wyznawanie jej ustami - do zbawienia. (Rz 10,8-13)

  Rok Św. Józefa
trwa do 8 grudnia 2021 !!!

Przyjaciele w Niebie

W tym miejscu chciałbym się podzielić sylwetkami świętych szczególnie dla mnie ważnych. Świętych, którzy m,nie inspirują. Którzy towarzyszą mojej modlitwie. Którzy mnie zawstydzają swoją wiernością Chrystusowi. Są to święci, których proszę o wstawiennictwo, abym podejmował wezwanie Jezusa do doskonałości. 

 

Moi ulubieńcy w Niebie :)

bł. Chiara Luce Badano

bł. ks. Jerzy Popiełuszko

św. Jan Paweł II

św. Matka Teresa z Kalkuty

bł. Pier Giorgio Frassati

bł. Karol de Foucauld

 św. Brat Albert
(Adam Chmielowski)

św. Maksymilian Maria Kolbe

 św. s. Faustyna Kowalska

 ***

św. Jan XXIII

św. Paweł VI

św. o. Pio

 św. Rafał Kalinowski

bł. Kardynał Stefan Wyszyński

św. Andrzej Bobola

 bł. Karolina Kózkówka

   

 

 

 I wielu wielu innych :)

św. o. Pio

 

Św. o. Pio - parton mojego kursu w seminarium.

 

bł. Stefan Kardynał Wyszyński, Prymas Polski

 Beatyfikacja -> 12.09.2021 godz. 12:00 !!!

bł. Karol de Foucauld

Bł. Karol de Foucauld urodził się 15 września 1858 r. w katolickiej, arystokratycznej rodzinie w Strasburgu. Ma niespełna 6 lat gdy zostaje sierotą.  W wieku dojrzewania traci wiarę, i być może by zagłuszyć niepokój, pogrąża się w życiu pełnym przyjemności i nieładu. Mając 22 lata zostaje oficerem i wyjeżdża do Algierii. W 3 lata później porzuca wojsko i podejmuje się niebezpiecznej wyprawy do Maroka .

Świadectwo wiary muzułmańskiej budzi w nim pytanie: "Czyżby Bóg istniał?". Po powrocie do Francji, poruszony czułym i dyskretnym przyjęciem swej głęboko chrześcijańskiej rodziny, rozpoczyna poszukiwania i dzięki Opatrzności spotyka księdza, który będzie mu ojcem i przyjacielem:  o. Huvelina.

Apostoł miłości - bł. o. Jan Beyzym SJ (wspomnienie 12 października)

Błogosławiony o. Jan Beyzym urodził się w Beyzymach Wielkich na Wołyniu 15 maja 1850 roku, w rodzinie szlacheckiej. Po ukończeniu gimnazjum w Kijowie wstąpił do nowicjatu księży jezuitów w Starej Wsi koło Brzozowa. Święcenia kapłańskie otrzymał w Krakowie z rąk bpa Albina Dunajewskiego w 1881 roku. Przez wiele lat był wychowawcą i opiekunem młodzieży w kolegiach Towarzystwa Jezusowego w Tarnopolu i Chyrowie.

W 48. roku życia za zgodą przełożonych wyjechał na Madagaskar do posługi wobec trędowatych. Im właśnie, opuszczonym, chorym, głodnym, wyrzuconym poza nawias społeczeństwa, oddał wszystkie swoje siły, zdolności i serce. Zamieszkał wśród nich na stałe, by opiekować się nimi dniem i nocą. Na Czerwonej Wyspie stworzył pionierskie dzieło, które uczyniło go prekursorem współczesnej opieki nad trędowatymi. Wyjeżdżając na misje zabrał ze sobą kopię Cudownego Obrazu MB Częstochowskiej. Upowszechnił kult Czarnej Madonny wśród Malgaszów. „Brązowa jak my i poraniona jak my” – mówili jego podopieczni. Z ofiar zebranych głównie wśród rodaków w kraju i na emigracji wybudował w Maranie szpital dla 150 chorych, by zapewnić im leczenie i przywracać nadzieję. Szpital ten — pod wezwaniem Matki Boskiej Częstochowskiej — istnieje do dziś.

Tak dla ŻYCIA

#zaŻyciem #prolife #StopAborcji

Św. Tomasz Z Villanova OESA, Abp

Rok 2021 został ogłoszony w Polsce Rokiem Prymasa Stefana Wyszyńskiego. W tym roku przypada 120. rocznica urodzin i 40. rocznica śmierci Prymasa Tysiąclecia.

Pray for peace!

 

Kromka Słowa!

 Zintegrowana baza tekstów papieskich:

* [Jan Paweł II: Przemówienia i orędzia]

Pontifex_pl


Śledź na bieżąco nauczanie papieskie na wiara.pl.
U mnie dział: papieska inspiracja.

Papieski twitter

Świętość nie oznacza robienia nadzwyczajnych rzeczy, ale jest robieniem tych zwyczajnych z miłością i wiarą. Holiness doesn’t mean doing extraordinary things, but doing ordinary things with love and faith. (5.12.2013)


Pan mój i Bóg mój

Biblia


Rok Rodziny Amoris Laetitia
2021-2022

Rok Św. Jakuba

 
Parafia św. Mikołaja w Grójcu


- materiały dodatkowe

Odwiedza nas 103 gości oraz 0 użytkowników.

Odsłon artykułów:
8344828
     

Zabrania się kopiowania i rozpowszechniania materiałów znajdujących się na tmoch.net (szczególnie autorskich grafik i fotografii) bez zgody właściciela witryny. Niniejsza witryna jest w ciągłym rozwoju; strony są dodawane, modyfikowane i... czasami niektóre usuwane. Czasem pozwalam sobie modyfikować, poprawiać bądź uaktualniać już istniejące notki. Taki już jestem :)  Aby wesprzeć dzieło ewangelizacyjne "tmoch.net", zobacz zakładkę "wsparcie" [->]. 

     
   
    Copyright © 2021 Jezus jest Panem! Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved. Strona istnieje od: 10.04.2001 r.