Jeżeli więc ustami swoimi wyznasz, że Jezus jest Panem, i w sercu swoim uwierzysz, że Bóg Go wskrzesił z martwych -  osiągniesz zbawienie.
Bo sercem przyjęta wiara prowadzi do usprawiedliwienia, a wyznawanie jej ustami - do zbawienia. (Rz 10,8-13)

 

Prośba! :) Zbieram i kolekcjonuję [->] stare modlitewniki (sprzed II Soboru Watykańskiego) [- Modlitewnik ->]. Lubię się z nich modlić. Warto do nich sięgać. [->]

Masz taki i nie wiesz co z nim zrobić? Jeśli chcesz, aby modlitewnik trafił w dobre ręce, albo chcesz sprawić mi radość, to skontaktuj się ze mną i zwyczajnie przyślij mi go. :) Będę bardzo wdzięczy. A dodatkowo zawartość modlitewnika wzbogaci mój dział modlitw na stronie i może ktoś jeszcze skorzysta.

 

Aktualności - dzieje się

O tym, co aktualnie aktualne!

O tym, co na czasie!

O tym, co się dzieje!

 

Beatyfikacja Miłosiernych Samarytan z Markowej

 

 

https://ulmowie.pl/

Strona internetowa jest oficjalną witryną Archidiecezji Przemyskiej przygotowującą wydarzenie beatyfikacji Józefa i Wiktorii Ulmów wraz z ich siedmiorgiem dzieci.

 
Obraz beatyfikacyjny

 

ŚDM Lizbona 2023

Od 1 do 6 sierpnia 2023 w Lizbonie trwają Światowe Dni Młodzieży (ŚDM Lizbona 2023), spotkanie Papieża z młodzieżą z całego świata.

«Maryja wstała i odeszła w pośpiechu» (Łk  1, 39) to biblijny cytat wybrany przez papieża Franciszka na motto XXVIII Światowego Dnia Młodzieży.

 

 

 EWTN Polska (fb:  EWTN Polska) relacjonować będzie na żywo wszystkie wydarzenia: zarówno te oficjalne, jak i wszystkie z udziałem polskiej młodzieży, także nic nie da się przegapić!

Transmisje z ŚDM na kanale: https://www.youtube.com/@EWTNPolska.

 

 

1 sierpnia: Rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego 1944

 


/fot. mural z Garwolina/

79 rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego. Pamiętajmy o bohaterach tamtych dni: Powstańcach Warszawskich i ludności cywilnej Warszawy. Dużo im zawdzięczamy. 

Pamiętaj o fladze i o modlitwie!

 

29 lipca 1941r. o. Maksymilian Maria Kolbe oddał w Auschwitz życie za współwięźnia

✝ 29 lipca 1941 roku podczas apelu w obozie koncentracyjnym KL Auschwitz o. Maksymilian Maria Kolbe dobrowolnie wybrał śmierć głodową w zamian za Franciszka Gajowniczka - męża i ojca, który był w grupie 10 więźniów skazanych na śmierć za ucieczkę jednego z osadzonych.

Ojciec Kolbe zmarł 14 sierpnia 1941 dobity zastrzykiem z fenolu przez funkcjonariusza obozowego, kierownika izby chorych Hansa Bocka. Sam Gajowniczek przeżył wojnę i zmarł w 1995 roku.

"Pokora jest poznaniem siebie wedle prawdy. Święci uważali się za grzeszników i stąd przykrości od drugich znosili jak sobie należne. Ufali też miłosierdziu Bożemu, a nie sobie. Nie ma więc powodu do zniechęcenia. Inaczej byłoby to oznaką, że budujemy na sobie i zawiedziemy się." - św. Maksymilian Maria Kolbe w przeddzień aresztowania, Niepokalanów, niedziela, 16 lutego 1941 r.

Kilka tygodni przed śmiercią o. Maksymilian powiedział do jednego ze współwięźniów: "Nienawiść nie jest siłą twórczą. Siłą twórczą jest miłość". W 1982 r. Maksymilian Maria Kolbe został kanonizowany przez papieża Jana Pawła II.

Wystawę biograficzną poświęconą ojcu Kolbe można zobaczyć i pobrać tutaj: https://edukacja.ipn.gov.pl/edu/wystawy/biografie-elementarne/145693,Sw-Maksymilian-Maria-Kolbe.html

 

Kartka w kalendarzu: Krwawa Niedziela - 11 lipca - Wołyń 1943, o ofiarach ludobójstwa i ich katach.

геноцид на полях
80.ta rocznica #Wołyń

Narodowy Dzień Pamięci Ofiar Ludobójstwa
dokonanego przez ukraińskich nacjonalistów
na obywatelach II Rzeczpospolitej Polskiej

 

Na Wołyniu w 1943 roku doszło do straszliwego ludobójstwa dokonanego na obywatelach polskich. 11 lipca 1943 roku oddziały ukraińskich nacjonalistów zaatakowały jednocześnie 99 polskich miejscowości na Wołyniu. Zginęło kilka tysięcy osób - wiele ofiar to uczestnicy niedzielnych Mszy świętych - a zabito ich tylko dlatego, że byli Polakami. Wielu spalono żywcem we własnych kościołach. Dzień ten - Krwawa Niedziela - uważany jest za kulminację pierwszej fazy rzezi wołyńskiej. Dla upamiętnienia tego dnia co roku obchodzimy Narodowy Dzień Pamięci Ofiar Ludobójstwa. Bilans czystek to ponad 200 tys. ofiar - Polaków zamordowanych przez OUN-UPA  na Kresach.

Polacy byli mordowani wyłącznie z tego powodu, że byli Polakami, a więc motyw był narodowościowy. Nie były to walki, bo w tym czasie nie było wojny ani polsko-ukraińskiej ani ukraińsko-polskiej. Był to bestialski mord na polskiej ludności cywilnej przez Organizację Ukraińskich Nacjonalistów i Ukraińską Armię Powstańczą. Dokonywano zbrodni w najbardziej brutalny z możliwych do wyobrażenia sposobów (wręcz szatański). Nie zważano na kobiety i dzieci. Często ofiarami były również kobiety w ciąży czy starcy. Banderowcy eksterminowali całe wsie. Ginęły całe rodziny.

Warto pamiętać o tych wydarzeniach nie tylko przy okrągłych rocznicach. Można np. zapalić znicz w oknie i wywiesić polską flagę z kirem. Zaś ekshumacje i godne pochówki ofiar rzezi wołyńskiej to fundamentalny krok na drodze do polsko-ukraińskiego pojednania.

 

 

„Nie o zemstę, lecz o pamięć wołają ofiary”.

 Pamiętajmy w modlitwie za niewinnie pomordowanych i za oprawców*.

Kolejny ksiądz rzymskokatolicki uniewinniony

Kolejny ksiądz rzymskokatolicki uniewinniony, w sprawie o pedofilię. Broniłem w tej sprawie i to jest – niech mi Pan Bóg wybaczy pychę – mój sukces <3 Mam dużo spraw o pedofilię, to jest zwykle art. 200 Kodeksu karnego. Co prawda doktorat obroniłem z prawa cywilnego, ale mogę bronić także w sprawach karnych i wielu prawych ludzi mnie zatrudnia, bo mi ufają,  i słusznie.

17. rocznica moich święceń [20 maja 2023]

Może wcale nie było to tak dawno (20 maja 2006 - 21 maja 2006), ale przecież warto pamiętać o tych ważnych i pięknych chwilach. O motywacjach, ideałach, zobowiązaniach, celach. Nie wiemy kim naprawdę teraz jesteśmy, jeśli zapominamy o wartości naszej przeszłości.

Bogu niech będą dzięki. <><

Taka okazja zaprasza zarówno do dziękczynienia jak i do rachunku sumienia. Chcę zanurzyć się w Boże Miłosierdzie zawierzając wszelkie moje niedomagania, zaniedbania, powierzchowności, pychę, nieporozumienia ... mocy Tego, który nawet z tego co słabe, może wydobyć dobro.

Dziękuję Bogu, który jest miłosierny i wierny. Zawierzam się Jego miłości.

60. Tydzień Modlitw o Powołania 2023

W Niedzielę Dobrego Pasterza (IV niedzielę wielkanocną), 30 kwietnia 2023 r., rozpoczynamy w Kościele katolickim w Polsce Tydzień Modlitw o Powołania do kapłaństwa i życia konsekrowanego, w tym roku już po raz 60.

Mając na uwadze sprawę powołań do kapłaństwa i życia konsekrowanego trwajmy na modlitwie, aby wypełnić słowa Jezusa: «Proście więc Pana żniwa, żeby wyprawił robotników na swoje żniwo» (Łk 10, 2). Naszą modlitwą wspierajmy wszystkich powołanych do Służby Bożej i prośmy Boga, aby nieustannie wzbudzał nowe, liczne i święte powołania do życia kapłańskiego i konsekrowanego.

Pamiętajmy o modlitwie  za powołanych i o powołania.

Warto zapoznać się z  Orędziem Papieskim na Światowy Dzień Modlitw o Powołania.

Zachęcam też do odwiedzenia strony naszego seminarium http://www.wmsd.waw.pl/  czy strony Krajowego Centrum Powołań www.pojdzzamna.pl.

 

Maj miesiącem Maryi

 „Chwalcie łąki umajone,
góry, doliny zielone

Chwalcie cieniste gaiki,
źródła i kręte strumyki”

 

Maj – jest miesiącem poświęconym Maryi. Kościół wyśpiewuje Jej chwałę w Litanii Loretańskiej od wielu pokoleń nazywając Ją różnymi imionami. Rozpoczynają się nabożeństwa majowe ku czci Najśw. Maryi Panny, które odprawia się codziennie przez cały miesiąc wg. miejscowych zwyczajów. Majowe nabożeństwo jest w Polsce zwyczajowo odprawiane przed wystawionym Najśw. Sakramentem. Słowa litanii są skierowane do Maryi, ale refren <módl się za nami> przypomina, że Ona jest naszą Orędowniczką u swego Syna. Przed rozpoczęciem majowego nabożeństwa należy przypomnieć wiernym szczególny udział Maryi w misterium zbawienia oraz prawdę o Jej orędownictwie.

-> [Litania Loretańska do Najświętszej Maryi Panny (pl, łac, ang)].

Obecnie, gdy nasza wiara tak często wystawiana jest na próbę różnorodnych pokus, gdy jej fundamenty podkopywane są przez wrogów Kościoła, gdy człowieka dosięga zwątpienie, potrzebne są zdecydowane świadectwa. W tych wymagających od człowieka zdecydowanej deklaracji czasach z pomocą przychodzi Matka Boska. Przez uczestnictwo w majowym Nabożeństwie, jego scenerii i prostocie, można znaleźć odpowiedź na bardzo wiele wątpliwości, odnaleźć i odbudować korzenie swojej wiary, nawiązać szczerą więź z Jej Synem – Jezusem Chrystusem.

Dzień Męczeństwa Duchowieństwa Polskiego (29 kwietnia)

Dzień Męczeństwa Duchowieństwa Polskiego obchodzony jest przez Kościół katolicki w Polsce 29 kwietnia. W czasie II wojny światowej z rąk okupantów niemieckich i sowieckich zginęło prawie 3 tys. polskich duchownych. Było to 20 proc. przedwojennego duchowieństwa, czyli co piąty ksiądz diecezjalny w Polsce został zamordowany podczas II wojny światowej. 

W Dachau przetrzymywano łącznie 2720 duchownych, w tym 2579 księży wyznania rzymskokatolickiego. Kapłani z Polski stanowili grupę 1780 więźniów, spośród których 868 zamordowano, 78 zwolniono, a 4 przeniesiono do innych obozów. W dniu wyzwolenia, 29 kwietnia 1945 r., w grupie 33 tys. uwolnionych znajdowało się 830 polskich księży.

Duchowni, którzy przeżyli obóz koncentracyjny, po wojnie co roku 29 kwietnia przybywali do sanktuarium w Kaliszu, by dziękować za cudowne ocalenie za wstawiennictwem św. Józefa. Ustanowiony przez Episkopat Dzień Męczeństwa Duchowieństwa Polskiego jest kontynuacją corocznego dziękczynienia księży – więźniów Dachau.

Strona 1 z 14

 

Tak dla ŻYCIA

Aborcja to świadome morderstwo dokonane na niewinnym i bezbronnym CZŁOWIEKU !!!

#zaŻyciem #prolife #StopAborcji

Każde poczęte dziecko ma unikalny kod DNA!!! Tak mówi nauka i tak wychodzi w badaniach laboratoryjnych. Jest to zatem jego/jej (dziecka) ciało. Niech świat pozwoli im żyć, rosnąć, rozwijać się. TAK DLA ŻYCIA!

Aborcja nie jest prawem człowieka, jest pozbawieniem człowieka jego najważniejszego prawa - prawa do życia.

[Życie człowieka od poczęcia do narodzin]

„To, co poprzednie pokolenia uważały za święte, świętym pozostaje i wielkim także dla nas (...)”. BXVI

+ Benedykt XVI

Św. Tomasz Z Villanova OESA, Abp

Pray for peace!

http://tmoch.net/jupgrade/images/grafika2020/Serce_Jezusa_ikona_.jpgNajświętsze Serce Pana Jezusa
- zmiłuj się nad nami

Kromka Słowa!

Pontifex_pl


Śledź na bieżąco nauczanie papieskie na wiara.pl.
lub na *[Nauczanie papieskie]

U mnie odwiedź dział: papieska inspiracja.

Papieski twitter

Świętość nie oznacza robienia nadzwyczajnych rzeczy, ale jest robieniem tych zwyczajnych z miłością i wiarą. Holiness doesn’t mean doing extraordinary things, but doing ordinary things with love and faith. (5.12.2013)


Pan mój i Bóg mój

Biblia

Mój manifest duchowy
Elizeusz


- materiały dodatkowe i terminy ->

[Formalności przedślubne w zarysie]

Katecheza przedchrzcielna:
-> konferencje, kto może być chrzestnym?, potrzebne dokumenty.

 Parafia św. Mikołaja w Grójcu

Nowa strona www [ -> ]:
http://swmikolaj-grojec.pl

Modlitewnik x. Piotra Skargi SJ

www [ -> ]

     

Zabrania się kopiowania i rozpowszechniania materiałów znajdujących się na tmoch.net (szczególnie autorskich grafik i fotografii) bez zgody właściciela witryny. Niniejsza witryna jest w ciągłym rozwoju; strony są dodawane, modyfikowane i... czasami niektóre usuwane. Czasem pozwalam sobie modyfikować, poprawiać bądź uaktualniać już istniejące notki. Taki już jestem :)  Aby wesprzeć dzieło ewangelizacyjne "tmoch.net", zobacz zakładkę "wsparcie" [->]. 

     
   
    Copyright © 2022 Jezus jest Panem! Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved. Strona istnieje od: 10.04.2001 r.