Jeżeli więc ustami swoimi wyznasz, że Jezus jest Panem, i w sercu swoim uwierzysz, że Bóg Go wskrzesił z martwych -  osiągniesz zbawienie.
Bo sercem przyjęta wiara prowadzi do usprawiedliwienia, a wyznawanie jej ustami - do zbawienia. (Rz 10,8-13)

Aktualności - dzieje się

O tym, co aktualnie aktualne!

O tym, co na czasie!

O tym, co się dzieje!

 

XVI Tydzień Biblijny i Narodowe Czytanie Pisma Świętego 2024

Rozpoczyna się 16. Ogólnopolski Tydzień Biblijny (14-20 kwietnia) przeżywany pod hasłem: „Powołani do Wspólnoty – KOMUNII z Bogiem i bliźnimi w Kościele”, który ma inspirować do częstszego sięgania po Pismo św.

Materiały na Tydzień Biblijny: Przegląd Biblijny 2024 (pdf)

Jest to tydzień refleksji nad Biblią, zachęcający nas do lektury Pisma Świętego. Tydzień Biblijny, rozpoczynający się corocznie zawsze w III Niedzielę wielkanocną, odbywa się pod patronatem Dzieła Biblijnego im. św. Jana Pawła II "biblista.pl" a jego celem jest świętowanie obecności Pisma Świętego we wspólnocie parafialnej i wzbudzenie większego zainteresowania jego lekturą.

W tych dniach powinniśmy zwrócić szczególną uwagę na Biblię, najważniejszą księgę dla całego Kościoła, czyli każdego z nas. Tej księgi nie może zabraknąć w żadnym domu. Zawiera ona objawienie Boże dotyczące naszego zbawienia. Nie może też nikomu zabraknąć czasu na jej czytanie.

Tydzień biblijny połączony jest z Narodowym Czytaniem Pisma Świętego. Do wspólnotowej lektury wybrano teksty Dziejów Apostolskich. Myśl przewodnia: Trwali w nauce Apostołów i we wspólnocie (2,12).

Więcej na "http://www.biblista.pl/" oraz "https://episkopat.pl/"

Serdecznie zachęcam do odwiedzenia zakładki "Pismo Święte", zbierającej odnośniki na temat Pisma Świętego obecne na mojej stronie.

Święto Chrztu Polski (14 kwietnia)

Obchodzimy dziś Święto Chrztu Polski, ustanowione przez Sejm Rzeczypospolitej Polskiej 22 lutego 2019 roku.

14 kwietnia 966 roku, w Wielką Sobotę, książę Polan Mieszko I przyjął Chrzest, dając początek chrześcijańskiej Polsce. Chrzest księcia Mieszka I zapoczątkował nie tylko proces chrystianizacji i budowy struktur kościelnych na ziemiach polskich. Miał on także przełomowe znaczenie polityczne, kulturowe i tożsamościowe. Uczczenie tego święta, wprowadzanie wagi wydarzenia w krwiobieg społeczny jest ważne zwłaszcza dziś, gdy tak wiele ośrodków pracuje, by podważyć sens chrześcijańskiej tożsamości Europy.

 

Dzień Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej (11 kwietnia)

Dziś obchodzimy Dzień Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej. Ludobójstwo, dokonane przez funkcjonariuszy NKWD na blisko 22 tys. obywatelach II Rzeczypospolitej, do dziś pozostaje niezabliźnioną raną. Wśród nich było 14,5 tys. jeńców wojennych – oficerów i policjantów – z obozów w Kozielsku, Starobielsku i Ostaszkowie oraz 7,3 tys. więźniów aresztowanych na terenach okupowanych przez ZSRS.  Ciała grzebano bezimiennie, w masowych grobach w lasach tak, aby nie zostały nigdy odnalezione. Dziś Katyń jest nie tylko miejscem straszliwej zbrodni, ale również symbolem pamięci o wymordowanej polskiej inteligencji oraz nieustępliwego dążenia do prawdy. Po latach kłamliwej propagandy przywracamy szacunek ofiarom.

14 rocznica katastrofy smoleńskiej - czas pamięci, czas modlitwy

Dzień 10 kwietnia 2010 roku w wielu osobach zmienił wiele. Strata bliskich, znajomych, przyjaciół, autorytetów. Dzień, który zmienił historię ale zmienił i ludzi. Czy naprawdę? Po tych 14. latach wraca pytanie: czy była to zmiana, czy wyłącznie odmiana? Ja wierzę, że ta tragedia zarezonowała w wielu sercach zmieniając je na lepsze, bardziej wrażliwsze, mimo, że tego tak często nie widać. Choć chciałoby się, aby ten rezonans odbił się echem zmian we wszystkich sercach. Aby ludzie skupili się na tym co najważniejsze.

W katastrofie smoleńskiej śmierć poniosło 96 osób, z prezydentem Lechem Kaczyńskim i jego małżonką na czele. Zginęło też wielu księży, w tym znani mi osobiście. Zginął p. Zakrzeński, który przez wiele lat w naszym seminarium prowadził wykład o kulturze bycia i słowa, na który chodziłem i który bardzo mi pomógł. Zjednoczeni w śmierci. Po 14 latach wracają pytania o prawdę i wrażliwe serce.

To dzień modlitwy za wszystkich zaślepionych nienawiścią, pychą, własną korzyścią. Szczególnie za tych, których serca są przeżarte nienawiścią do wszystkiego co polskie. Za zarządzających przemysłem pogardy i mających w nim swój czynny udział. Za wszystkich wyzutych z empatii, zrozumienia, człowieczeństwa. Za wszystkich wobec których naprawdę brakuje słów dostatecznie obelżywych, mogących opisać ich postępowanie, słowa i uczynki.

23. rocznica powstania mojej strony [10 kwietnia 2024]

Strona powstała 10 kwietnia 2001 r.,

Dzieje strony były różne. Czasem nawet miałem pokusę, aby ją usunąć z sieci - bo kosztuje dużo sił, a odzew niewielki. Strona pozostała głównie dzięki wsparciu kilku osób, które nie pozwoliły mi jej usunąć. Z czasem strona stała się platformą komunikacji w pracy duszpasterskiej i wtedy okazała się przydatna. Tak sobie pomyślałem - "wiele osób stara się zaistnieć w sieci ... zawsze gdzieś przewijają się adresy witryn ... wiele osób szuka informacji w Internecie, na tych samych prawach co w źródłach pisanych" - dlaczego miałoby mnie tam zabraknąć? Pierwszym poważnym (odważnym) krokiem było dodanie adresu strony na obrazku prymicyjnym.

Dzień Świętości Życia (Uroczystość Zwiastowania Pańskiego)

"Gdyby przynajmniej przez jeden dzień nie popełniano grzechów przeciwko rodzącemu się życiu, w zamian Bóg dałby światu pokój i ustanie wojen." - św. Ojciec Pio

Dzień Świętości Życia - obchodzony tradycyjnie w Uroczystość Zwiastowania Pańskiego - to dzień szczególnego zatrzymania nad tajemnicą ludzkiego życia. Przypada on dziewięć miesięcy przed Bożym Narodzeniem a jego celem jest budzenie wrażliwości na sens i wartość ludzkiego życia na każdym jego etapie.

80. Tydzień Miłosierdzia 7-13 kwietnia 2024

 

„…każdy miłujący Tego, który dał życie, miłuje również tego, kto życie od Niego otrzymał” (1 J 5, 1).

 

 

#TydzieńMiłosierdzia

 

#przyMiłosiernym

 #SwiętoMiłosierdziaBożego

#Miłosierdzie

 

#JezuUfamTobie

 

 

 

Tydzień Modlitw o Ochronę Życia (2-8 kwietnia2024 r.)

„Pilnie potrzebna jest wielka modlitwa za życie, przenikająca cały świat”
- św. Jan Paweł II.

 

Zapraszam do uczestnictwa w IV Tygodniu Modlitw o Ochronę Życia  (2-8 kwietnia2024 r.)

Niech to będzie nasza odpowiedź na apel św. Jana Pawła II, aby modlić się za wszystkie dzieci nienarodzone i ich rodziców, zwłaszcza w obliczu choroby dziecka. Wspólnie będziemy również modlić się za młodzież, aby pozostała wierna chrześcijańskim wartościom, za pracowników służby zdrowia oraz za polityków, dziennikarzy i o sprawiedliwość społeczną.

Święty czas Triduum Paschalnego 2024

 

   

Zaproszenie do włączenia się w modlitwę nowennową „Akcja 21:20” w dn. 16-25 marca 2024

Przewodniczący Konferencja Episkopatu Polski abp Stanisław Gądecki zaprasza do włączenia się w modlitwę nowennową „Akcja 21:20”.

Będzie to odmawiana po Apelu Jasnogórskim modlitwa w intencji Ojczyzny, zgody narodowej i poszanowania życia ludzkiego, zanoszona za wstawiennictwem św. Andrzeja Boboli i bł. ks. Jerzego Popiełuszki.

Nowenna rozpocznie się 16 marca a zakończy 24 marca, przed przypadającym 25 marca Dniem Świętości Życia.

Każdego dnia zostanie przeprowadzona transmisja internetowa, z miejsca, gdzie modlitwę prowadzić będą biskupi.

Strona 1 z 15

 

Prośba! :) Zbieram i kolekcjonuję [->] stare modlitewniki (sprzed II Soboru Watykańskiego) [- Modlitewnik ->]. Lubię się z nich modlić. Warto do nich sięgać. [->]

Masz taki i nie wiesz co z nim zrobić? Jeśli chcesz, aby modlitewnik trafił w dobre ręce, albo chcesz sprawić mi radość, to skontaktuj się ze mną i zwyczajnie przyślij mi go. :) Będę bardzo wdzięczy. A dodatkowo zawartość modlitewnika wzbogaci mój dział modlitw na stronie i może ktoś jeszcze skorzysta.

 

 

Tak dla ŻYCIA

Aborcja to świadome morderstwo dokonane na niewinnym i bezbronnym CZŁOWIEKU !!!

#zaŻyciem #prolife #StopAborcji

Każde poczęte dziecko ma unikalny kod DNA!!! Tak mówi nauka i tak wychodzi w badaniach laboratoryjnych. Jest to zatem jego/jej (dziecka) ciało. Niech świat pozwoli im żyć, rosnąć, rozwijać się. TAK DLA ŻYCIA!

Nie dla prenatalnego mordowania niewinnych, nienarodzonych, dzieci!

Aborcja nie jest prawem człowieka, jest pozbawieniem niewinnego, nienarodzonego, człowieka jego najważniejszego prawa - prawa do życia.

[Życie człowieka od poczęcia do narodzin]

Św. Tomasz Z Villanova OESA, Abp

Pray for peace!

 

http://tmoch.net/jupgrade/images/grafika2020/Serce_Jezusa_ikona_.jpgNajświętsze Serce Pana Jezusa
- zmiłuj się nad nami

Kromka Słowa!

Pontifex_pl


Śledź na bieżąco nauczanie papieskie na wiara.pl.
lub na *[Nauczanie papieskie]

U mnie odwiedź dział: papieska inspiracja.

Papieski twitter

Świętość nie oznacza robienia nadzwyczajnych rzeczy, ale jest robieniem tych zwyczajnych z miłością i wiarą. Holiness doesn’t mean doing extraordinary things, but doing ordinary things with love and faith. (5.12.2013), BXVI


Pan mój i Bóg mój

Biblia

Mój manifest duchowy
Elizeusz

www: Elizeusz.pl

Kurs dla narzeczonych:

- materiały dodatkowe i terminy ->


[Formalności przedślubne w zarysie]

Katecheza przedchrzcielna:
-> konferencje, kto może być chrzestnym?, potrzebne dokumenty.

 Parafia św. Mikołaja w Grójcu

Nowa strona www [ -> ]:
http://swmikolaj-grojec.pl

Informacje o kościele ->

Modlitewnik x. Piotra Skargi SJ:


www [ -> ]

Wspólnota "Spotkania małżeńskie"

     

Zabrania się kopiowania i rozpowszechniania materiałów znajdujących się na tmoch.net (szczególnie autorskich grafik i fotografii) bez zgody właściciela witryny. Niniejsza witryna jest w ciągłym rozwoju; strony są dodawane, modyfikowane i... czasami niektóre usuwane. Czasem pozwalam sobie modyfikować, poprawiać bądź uaktualniać już istniejące notki. Taki już jestem :)  Aby wesprzeć dzieło ewangelizacyjne "tmoch.net", zobacz zakładkę "wsparcie" [->]. 

     
   
    Copyright © 2022 Jezus jest Panem! Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved. Strona istnieje od: 10.04.2001 r.