Jeżeli więc ustami swoimi wyznasz, że Jezus jest Panem, i w sercu swoim uwierzysz, że Bóg Go wskrzesił z martwych -  osiągniesz zbawienie.
Bo sercem przyjęta wiara prowadzi do usprawiedliwienia, a wyznawanie jej ustami - do zbawienia. (Rz 10,8-13)

Ewangelizacja

Abp Ryś: Głoszenie Słowa i Nowa Ewangelizacja

Abp Grzegorz Ryś - Ewangelizacja i tradycja

Konferencja abpa Grzegorza Rysia „Ewangelizacja i tradycja”, wygłoszona 27 marca 2018 r. w Duszpasterstwie Akademickim „Piątka” do środowiska naukowego.

Dary hierarchiczne i charyzmatyczne w Nowej Ewangelizacji - ks. bp Grzegorz Ryś

"Nowa Ewangelizacja jako charyzmat" I Międzydiecezjalna Konferencja Charyzmatyczna - Skarżysko-Kamienna 09.09.2017r.

"Ewangelizacja od kuchni" - Odcinek 1

"Ewangelizacja od kuchni" to seria wywiadów, w których można poznać kulisy pracy w Pallotyńskiej Szkole Nowej Ewangelizacji. Goście kanału opowiadają nam o swoim życiu, powołaniu i ewangelizacji. W odcinku pierwszym o swoim powołaniu do ewangelizacji i posłudze w Szkole Nowej Ewangelizacji opowiada ks Krzysztof Kralka SAC. Moderator generalny ewangelizacyjnej wspólnoty Przyjaciele Oblubieńca oraz dyrektor Pallotyńskiej Szkoły Nowej Ewangelizacji.

 

Ewangelizacja. 5 porad biskupa Rysia

1. Nie napinaj się!
2. Po pierwsze dobro
3. Internet to kontynent
4. Pierwsze 140 znaków jest kluczowe
5.Kochaj!

:)

"W ewangelizacji chodzi o przekaz życia"

"Świadek zmartwychwstania to jest ktoś, kto widzi rodzące się życie tam, gdzie wszyscy widzą umieranie. Krzyż był kołyską, kolebką. Na Golgocie wszyscy widzieli śmierć Jezusa - rodził się Kościół. To jest to doświadczenie Paschalne, które my potrzebujemy mieć w sobie, bo na nie potem otwieramy tych, którym chcemy głosić Ewangelię: trzeba ich otworzyć na takie doświadczenie Boga, który rodzi ze śmierci" - bp Ryś.

Jak to jest z tą ewangelizacją? Czy wszystko jest na naszej głowie? Czy Jezus jest tam, gdzie idę? Czego się boję? W temacie zachęcamy do wysłuchania homilii bpa. Grzegorza Rysia z I Kongresu Nowej Ewangelizacji Archidiecezji Łódzkiej.

Można też wysłuchać w wersji mp3: http://biskup-rys.pl/index.php/nagrania/284-2015-05-i-kongres-nowej-ewangelizacji-w-lodzi

Ks. Wojciech Węgrzyniak o ewangelizacji.

"Ewangelizacja nie może polegać na tym, że chcemy zgromadzić tłumy, którym albo się zamieni wodę w wino, albo rozmnoży chleb, albo zainspiruje do śpiewania Hosanna. Ewangelizacja to "czynienie uczniów" (Mt 28,19: "Idźcie więc i nauczajcie wszystkie narody", dosł. "czyńcie uczniami" wszystkie narody). A uczeń tym różni się od tłumu, że od Jezusa nie tylko otrzymuje, ale potrafi w imię Jezusa od siebie dawać, czasem nawet wszystko. Dopóki ludzie od Boga i Kościoła będą tylko brać, trudno ich nazywać chrześcijanami czy katolikami. Są co najwyżej beneficjentami uczniów Chrystusa. Ofiara bowiem jest konstytutywną częścią bycia uczniem Pana".

ks. Wojciech Węgrzyniak, fb.

Przesłanie pp. Franciszka do odpowiedzialnych za Nową Ewangelizację

Kochani, dzielimy się z Wami przesłaniem skierowanym wczoraj do wszystkich odpowiedzialnych za NE przez pp. Franciszka. Przesłanie to zawiera się w czterech myślach:

1. Jesteśmy wezwani do wyjścia by szukać ludzi poranionych i samotnych – nie mających Pasterza;

2. Jesteśmy wezwani do ciągłego wychodzenia by szukać współpracowników – jak gospodarz winnicy, który czynił to nie raz ale pięć razy;

3. Jesteśmy wezwani do modlitwy, bo Kościół jest Pana;

4. Jesteśmy wezwani do cierpliwości – na wzór Maryi – umiejącej czekać najpierw 9 miesięcy a potem 30 lat na wypełnienie się Słowa.

Z błogosławieństwem i serdecznym pozdrowieniem od grobów św. Piotra i św. Jana Pawła II.

Bp Grzegorz Ryś

Informacja z fb-owego profilu "Nowa Ewangelizacja (KEP)" oraz "nowaewangelizacja.org"

Posługując w dziele Nowej Ewangelizacji przygotuj swoje serce

"Posługując w dziele Nowej Ewangelizacji nie oczekuj na wdzięczność i publiczne uznanie - raczej przygotuj swoje serce na wzgardę i niezrozumienie ze strony tych, od których oczekiwałbyś wsparcia. Stawiaj sobie natomiast pytanie o to czy idziesz za Jezusem i jaka jest twoja motywacja dla tego co robisz. Przykładem takiej postawy staje się dla nas dzisiaj św. Jan Chrzciciel, który widzi siebie jako przyjaciela Oblubieńca, doznającego szczytu radości gdy słyszy Jego głos".

(profil Przystanek Jezus na fb)

Skuteczność ewangelizacji zależy od więzi z Chrystusem.

"Skuteczność ewangelizacji nie zależy od podejmowanych środków ale od więzi z Chrystusem. Nie wystarczy, że chcemy wyjść z Dobrą Nowiną do świata, że pragniemy iść drogą misji nie zatrzymując się w swoich przyzwyczajeniach, doświadczeniach czy rutynie. Pierwszą stroną medalu jest to, abyśmy w tym wszystkim byli uczniami Jezusa Chrystusa. Jeżeli będzie w nas otwartość na Niego to również i ta druga strona medalu będzie szczera, będzie Boża. Nie będzie to wówczas poszukiwaniem tylko ludzkich koncepcji, pomysłów i strategii ale będzie zwycięstwem Bożej łaski w życiu tych którzy chcą być uczniami Jezusa Chrystusa i tych do których oni pójdą".

bp. Marek Solarczyk

za KAI: Skuteczność ewangelizacji zależy od naszej otwartości na Boga

Jesteśmy ewangelizatorami.

 „Kiedy mówimy o ewangelizowaniu, to na ogół pytamy: jak? kogo? kiedy? Tymczasem Jezus nie mówi tutaj o działaniu, ale o tożsamości. „Jesteście”. Tożsamość ucznia Jezusa określona jest nie tylko przez relację do Boga, ale także relację do świata – odpowiedzialność za niego. Sól dla samej soli – to bezsens. Sól służy do solenia. Chrześcijanin z definicji jest skierowany do świata. „Wy”, czyli nie w pojedynkę, ale we wspólnocie, razem jako Kościół. Sól to mnóstwo drobnych kryształków. Jako wspólnota uczniów jesteśmy solą ziemi".

Ks. Tomasz Jaklewicz (GN 9/02/2014)
- Krótki traktat o soli.

Ewangelizować oznacza ...

za: Światowy Dzień Młodzieży

Ewangelizacja oznacza dziś „wyjście na ulice”

"Ewangelizacja musi się dziś stać 'wyjściem na ulice', czyli aktywnym poszukiwaniem człowieka, który doświadcza biedy. (...) Ewangelizacja jest racją istnienia Kościoła. Gdy Kościół nie wychodzi ku światu, sam dla siebie staje się punktem odniesienia, co jest stanem chorobowym. Kościół, który wychodzi z siebie, jest zdrowy i żywy. Kościół, który jest zainteresowany ludzką biedą, jest Kościołem Jezusa Chrystusa. Kościół, który nie żyje dla siebie, stawia swoje stopy na drogach Jezusa. (...) Nasłuchiwanie Boga i nasłuchiwanie człowieka to dwie medytacje właściwe całej wspólnocie Kościoła, a szczególnie jego prezbiterium. Jedna i druga medytacja pozwoli dopiero właściwie być biskupem, kapłanem, matką i ojcem, siostrą i bratem, dzieckiem, po prostu człowiekiem. (...) Ludzie, którzy nie znają go [Kościoła], którzy źle widzą albo mają ogromne pretensje do Kościoła, będą wobec nas często agresywni. Tym ludziom, jeżeli chcemy być podobni do Jezusa, musimy podarować Ewangelię wypisaną w naszym życiu. Nie przekonają ich kartki, kolejne cytaty ani dialog. Kościół bierze na siebie razy, ale idzie z nadzieją, doświadczając obecności Jezusa".

Bp Edward Dajczak, Msza Krzyżma 28.03.2013.

Ks. Krulak - Nowa Ewangelizacja ... Co to właściwie jest?

Od pewnego czasu na falach Radia Rodzina można słuchać konferencje ks. dr Macieja Krulaka na temat Nowej Ewangelizacji, czyli czegoś co dotyczy każdego z nas, każdego wierzącego człowieka, bo każdy z nas ma ciągle na nowo dzielić się z innymi radością spotkania z żywym Jezusem.

Zachęcamy do odsłuchania tych konferencji (stopniowo bo już kilkanaście), przemyślenia, przemodlenia i wprowadzenia w życie. Mogą to być takie nasze rekolekcje w ciągu życia.

http://www.radiorodzina.kalisz.pl/nasze-audycje/nowa-ewangelizacja

Nowa Ewangelizacja - Wywiad z ks.bp. Grzegorzem Rysiem

 

Warto wysłuchać w całości bo jest też o Ruchu Światło-Życie :)

Strona 1 z 2

 

Prośba! :) Zbieram i kolekcjonuję [->] stare modlitewniki (sprzed II Soboru Watykańskiego) [- Modlitewnik ->]. Lubię się z nich modlić. Warto do nich sięgać. [->]

Masz taki i nie wiesz co z nim zrobić? Jeśli chcesz, aby modlitewnik trafił w dobre ręce, albo chcesz sprawić mi radość, to skontaktuj się ze mną i zwyczajnie przyślij mi go. :) Będę bardzo wdzięczy. A dodatkowo zawartość modlitewnika wzbogaci mój dział modlitw na stronie i może ktoś jeszcze skorzysta.

 

 

Tak dla ŻYCIA

Aborcja to świadome morderstwo dokonane na niewinnym i bezbronnym CZŁOWIEKU !!!

#zaŻyciem #prolife #StopAborcji

Każde poczęte dziecko ma unikalny kod DNA!!! Tak mówi nauka i tak wychodzi w badaniach laboratoryjnych. Jest to zatem jego/jej (dziecka) ciało. Niech świat pozwoli im żyć, rosnąć, rozwijać się. TAK DLA ŻYCIA!

Nie dla prenatalnego mordowania niewinnych, nienarodzonych, dzieci!

Aborcja nie jest prawem człowieka, jest pozbawieniem niewinnego, nienarodzonego, człowieka jego najważniejszego prawa - prawa do życia.

[Życie człowieka od poczęcia do narodzin]

Św. Tomasz Z Villanova OESA, Abp

Pray for peace!

 

http://tmoch.net/jupgrade/images/grafika2020/Serce_Jezusa_ikona_.jpgNajświętsze Serce Pana Jezusa
- zmiłuj się nad nami

Kromka Słowa!

Pontifex_pl


Śledź na bieżąco nauczanie papieskie na wiara.pl.
lub na *[Nauczanie papieskie]

U mnie odwiedź dział: papieska inspiracja.

Papieski twitter

Świętość nie oznacza robienia nadzwyczajnych rzeczy, ale jest robieniem tych zwyczajnych z miłością i wiarą. Holiness doesn’t mean doing extraordinary things, but doing ordinary things with love and faith. (5.12.2013), BXVI


Pan mój i Bóg mój

Biblia

Mój manifest duchowy
Elizeusz

www: Elizeusz.pl

Kurs dla narzeczonych:

- materiały dodatkowe i terminy ->


[Formalności przedślubne w zarysie]

Katecheza przedchrzcielna:
-> konferencje, kto może być chrzestnym?, potrzebne dokumenty.

 Parafia św. Mikołaja w Grójcu

Nowa strona www [ -> ]:
http://swmikolaj-grojec.pl

Informacje o kościele ->

Modlitewnik x. Piotra Skargi SJ:


www [ -> ]

Wspólnota "Spotkania małżeńskie"

     

Zabrania się kopiowania i rozpowszechniania materiałów znajdujących się na tmoch.net (szczególnie autorskich grafik i fotografii) bez zgody właściciela witryny. Niniejsza witryna jest w ciągłym rozwoju; strony są dodawane, modyfikowane i... czasami niektóre usuwane. Czasem pozwalam sobie modyfikować, poprawiać bądź uaktualniać już istniejące notki. Taki już jestem :)  Aby wesprzeć dzieło ewangelizacyjne "tmoch.net", zobacz zakładkę "wsparcie" [->]. 

     
   
    Copyright © 2022 Jezus jest Panem! Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved. Strona istnieje od: 10.04.2001 r.