Jeżeli więc ustami swoimi wyznasz, że Jezus jest Panem, i w sercu swoim uwierzysz, że Bóg Go wskrzesił z martwych -  osiągniesz zbawienie.
Bo sercem przyjęta wiara prowadzi do usprawiedliwienia, a wyznawanie jej ustami - do zbawienia. (Rz 10,8-13)

 

Prośba! :) Zbieram i kolekcjonuję [->] stare modlitewniki (sprzed II Soboru Watykańskiego) [- Modlitewnik ->]. Lubię się z nich modlić. Warto do nich sięgać. [->]

Masz taki i nie wiesz co z nim zrobić? Jeśli chcesz, aby modlitewnik trafił w dobre ręce, albo chcesz sprawić mi radość, to skontaktuj się ze mną i zwyczajnie przyślij mi go. :) Będę bardzo wdzięczy. A dodatkowo zawartość modlitewnika wzbogaci mój dział modlitw na stronie i może ktoś jeszcze skorzysta.

 

Podręcznik "Ewangelizacja według planu Ad Christum Redemptorem"

Po wieloletnich staraniach i równie mozolnej pracy, dzięki ks. Piotrowi Kulbackiemu i Wydawnictwu Światło-Życie, został wydany ponownie podręcznik „Ewangelizacja według planu Ad Christum Redemptorem”. Podręcznik prezentuje jak przygotowywać zespoły ewangelizacyjne i ewangelizować dziś z odwagą i mocą. Można go zamówić na stronach wydawnictwa: http://www.wydawnictwo-oaza.pl/

Pierwszy podręcznik „Ewangelizacja według planu Ad Christum Redemptorem” został wydany w całości w 1988 roku. Ogłoszony przez sługę Bożego ks. Franciszka Blachnickiego w 1980 roku plan Ad Christum Redemptorem był organicznie związany z wcześniej już realizowanymi w Ruchu Światło-Życie oazami modlitwy, różnymi formami ewangelizacji, rekolekcjami oazowymi, deuterokatechumenatem, programem odnowy parafii, posługą wyzwolenia człowieka.

Plan ten zakładał istnienie tych dzieł przynoszących już wówczas wielkie owoce. Ich metody zostały wykorzystane do utworzenia szerokiego, prowadzonego metodycznie programu ewangelizacji z mocą – przynoszącej wyzwolenie. Trzy filary tego programu: modlitewny, kerygmatyczny i wyzwolenia związane są zarazem ze słowem Bożym, liturgią i parafią. W ten sposób dotychczasowe doświadczenia Ruchu Światło-Życie zostały włączone w szeroką koncepcję wielkiej ewangelizacji.

Pochylenie się nad fascynującym programem ks. Franciszka Blachnickiego powinno posłużyć wyzwalaniu nowej dynamiki Ruchu Światło-Życie w dawaniu odpowiedzi na wezwanie Kościoła do nowej ewangelizacji. Podejmujący dziś ewangelizację według propozycji Sługi Bożego powinni zwrócić uwagę, w jaki sposób odczytywał on znaki czasu i kolejno włączał wypracowane wcześniej metody w dalekosiężne programy łączące modlitwę z głoszeniem kerygmatu i posługą wyzwolenia społecznego.

 

 

Ps_1. Stary podręcznik przez wiele wiele lat były białym krukiem. Można było go co najwyżej wypatrzeć u starych oazowiczów czy w bibliotekach. Rzadko pojawiał się na allegro. Ja swoje dwa egzemplarze zdobyłem przez przypadek. Pierwszy był wyłożony na parapecie diakonii słowa w Krościenku z karteczką "można zabrać za darmo", drugi przejąłem u pewnego proboszcza z sterty książek przeznaczonych do spalenia. Stąd cieszę się, że został ten podręcznik wznowiony. Może wróci do łask i będzie nie tylko przyswojony, ale i aplikowany w ewangelizacjach. Poniżej okładki pierwszych wydań.

Przepisany we fragmentach pierwszy podręcznik można znaleźć w sieci. Np. ten "acr.pdf" pobrałem ze stron katowickiej oazy a inny znalazłem gdzieś - tylko nie pamiętam gdzie, bo to było dawno - "ad_christum_redemptorem.pdf".

 

Ps_2. Żeby nie było, że tak wszystko z tego pierwszego wydania było nieużywane, to należy wspomnieć, że w 2008 roku wydano wyjęte właśnie z podręcznika ACR katechezy ewangelizacyjne. Zostały one wydane w książce "Blachnicki Franciszek - UWIERZYLIŚMY MIŁOŚCI I O NIEJ ŚWIADCZYMY. Konferencje ewangelizacyjne". Ta więc w II wydaniu podręcznika ACR zostały umieszczone katechezy wg. wspomnianej pozycji z 2008 (tak naprawdę są tam niewielkie korekty).

 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież


Anti-spam: complete the taskJoomla CAPTCHA

 

Tak dla ŻYCIA

Aborcja to świadome morderstwo dokonane na niewinnym i bezbronnym CZŁOWIEKU !!!

#zaŻyciem #prolife #StopAborcji

Każde poczęte dziecko ma unikalny kod DNA!!! Tak mówi nauka i tak wychodzi w badaniach laboratoryjnych. Jest to zatem jego/jej (dziecka) ciało. Niech świat pozwoli im żyć, rosnąć, rozwijać się. TAK DLA ŻYCIA!

Nie dla prenatalnego mordowania niewinnych dzieci!

Aborcja nie jest prawem człowieka, jest pozbawieniem człowieka jego najważniejszego prawa - prawa do życia.

[Życie człowieka od poczęcia do narodzin]

„To, co poprzednie pokolenia uważały za święte, świętym pozostaje i wielkim także dla nas (...)”. BXVI

+ Benedykt XVI

Św. Tomasz Z Villanova OESA, Abp

Pray for peace!

http://tmoch.net/jupgrade/images/grafika2020/Serce_Jezusa_ikona_.jpgNajświętsze Serce Pana Jezusa
- zmiłuj się nad nami

Kromka Słowa!

Pontifex_pl


Śledź na bieżąco nauczanie papieskie na wiara.pl.
lub na *[Nauczanie papieskie]

U mnie odwiedź dział: papieska inspiracja.

Papieski twitter

Świętość nie oznacza robienia nadzwyczajnych rzeczy, ale jest robieniem tych zwyczajnych z miłością i wiarą. Holiness doesn’t mean doing extraordinary things, but doing ordinary things with love and faith. (5.12.2013)


Pan mój i Bóg mój

Biblia

Mój manifest duchowy
Elizeusz

Kurs dla narzeczonych:

- materiały dodatkowe i terminy ->

[Formalności przedślubne w zarysie]

Katecheza przedchrzcielna:
-> konferencje, kto może być chrzestnym?, potrzebne dokumenty.

 Parafia św. Mikołaja w Grójcu

Nowa strona www [ -> ]:
http://swmikolaj-grojec.pl

Modlitewnik x. Piotra Skargi SJ:

www [ -> ]

Wspólnota "Spotkania małżeńskie"

     

Zabrania się kopiowania i rozpowszechniania materiałów znajdujących się na tmoch.net (szczególnie autorskich grafik i fotografii) bez zgody właściciela witryny. Niniejsza witryna jest w ciągłym rozwoju; strony są dodawane, modyfikowane i... czasami niektóre usuwane. Czasem pozwalam sobie modyfikować, poprawiać bądź uaktualniać już istniejące notki. Taki już jestem :)  Aby wesprzeć dzieło ewangelizacyjne "tmoch.net", zobacz zakładkę "wsparcie" [->]. 

     
   
    Copyright © 2022 Jezus jest Panem! Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved. Strona istnieje od: 10.04.2001 r.