Jeżeli więc ustami swoimi wyznasz, że Jezus jest Panem, i w sercu swoim uwierzysz, że Bóg Go wskrzesił z martwych -  osiągniesz zbawienie.
Bo sercem przyjęta wiara prowadzi do usprawiedliwienia, a wyznawanie jej ustami - do zbawienia. (Rz 10,8-13)

 

Prośba! :) Zbieram i kolekcjonuję [->] stare modlitewniki (sprzed II Soboru Watykańskiego) [- Modlitewnik ->]. Lubię się z nich modlić. Warto do nich sięgać. [->]

Masz taki i nie wiesz co z nim zrobić? Jeśli chcesz, aby modlitewnik trafił w dobre ręce, albo chcesz sprawić mi radość, to skontaktuj się ze mną i zwyczajnie przyślij mi go. :) Będę bardzo wdzięczy. A dodatkowo zawartość modlitewnika wzbogaci mój dział modlitw na stronie i może ktoś jeszcze skorzysta.

 

Dawne modlitwy ku czci św. Antoniego z Padwy

 

Modlitwy ku czci św. Antoniego z Padwy

 

 (13 czerwca)

 

 

  [Modlitwa ku czci św. Antoniego w intencji dzieci (1910r)]  [Święty Antoni, Młot kacerzy] [Pięć pokornych modlitw na cześć świętego Antoniego.]

 

 Zobacz również: [Modlitwa do św. Antoniego Padewskiego w potrzebie i utrapieniu]

 

 

 

  Modlitwa ku czci św. Antoniego w intencji dzieci (1910r)

O najdroższy święty Antoni, zwracamy się do Ciebie, by oddać pod Twą opiekę, to co mamy najdroższego i najcenniejszego nasze dzieci. Tobie, pogrążonemu w modlitwie, ukazało się Dzieciątko Jezus, a gdy opuszczałeś ten świat, dzieci rozgłaszały wiadomość O Twej błogosławionej śmierci. Skieruj twój wzrok na nasze dzieci, które Tobie powierzamy, abyś pomógł im wrastać, tak jak Jezus, w latach, mądrości i łasce. Spraw, by zachowały niewinność i prostotę serca. Udziel im łaski, by zawsze towarzyszyła im troskliwa miłość i mądre kierowanie rodziców. Czuwaj nad nami, by wzrastając w latach, dotarły do pewnej dojrzałości i jako chrześcijanie dawały świadectwo przykładnej wiary. O święty Antoni, nasz patronie, bądź blisko wszystkich dzieci i wspomagaj także nas Twą nieustanną opieką. Amen.

za: Nowy brewiarzyk Tercyarski (1910r)

 

  Święty Antoni, Młot kacerzy

Wszechmogący, wieczny Boże, któryś wiernego sługą Twego, Antoniego obdarzył nadziemską mocą ducha, tak, że zdołał zwyciężyć z łatwością wszystkie herezje i kacerstwa, oraz któryś temuż Świętemu dał także szczególną łaskę poruszania serc aż do głębi, tak, iż z odszczepieńców czynił on pobożnych chrześcijan, a z kacerzy wierzących katolików, prosimy Cię, abyś za wstawieniem się tego Świętego raczył nam udzielić szczególnej łaski, ażebyśmy cenili zawsze wysoko świętą naszą katolicką wiarę, nigdy od niej nie odstępowali, unikali starannie wszelkich wątpliwości i przez to kiedyś do Ciebie, wiecznego naszego Pana i Stwórcy dojść mogli, który z Synem Twoim Jezusom Chrystusem i z Duchom Świętym żyjesz i królujesz na wieki. Amen.

Ojcze nasz, Zdrowaś Maryjo, Chwała Ojcu

z modlitewnika "Święty Antoni módl się za nami" napisanego przez X. Dr. Wiktora Woydaka zesłańca syberyjskiego w roku 1906.

 

 

 

  Pięć pokornych modlitw na cześć świętego Antoniego.

1. Święty Antoni, Arka Przymierza.

O Panie Jezu Chryste, który niegdyś przez Twego Namiestnika na ziemi dałeś Twemu słudze Antoniemu zaszczytną nazwę „Arki Przymierza," aby nam przez to dać poznać, że w sercu tego męża Bożego święta Twoja Ewangelia spoczywa w stanie tak czystym i nieskalanym i że u niego, jak w drugiej arce podczas potopu, znaleźć możemy zawsze pomoc, spokój i opiekę, a wlej w nasze serca, prosimy Cię, serdeczną ufność do tego świętego sługi Twojego, i spraw, abyśmy uciekając się do niego we wszystkich naszych potrzebach, zawsze przez Boską łaskę Twoją znaleźli wysłuchanie. Amen.

Ojcze nasz i t. d.
Zdrowaś Marya i t. d.
Chwała Ojcu i t. d.

 

2. Święty Antoni, Młot kacerzy.

Wszechmogący, wieczny Boże, któryś wiernego sługą Twego, Antoniego obdarzył nadziemską mocą ducha, tak, że zdołał zwyciężyć z łatwością wszystkie herezje i kacerstwa, oraz któryś temuż Świętemu dał także szczególną łaskę poruszania serc aż do głębi, tak, iż z odszczepieńców czynił on pobożnych chrześcijan, a z kacerzy — wierzących katolików, prosimy Cię, abyś za wstawieniem się tego Świętego raczył nam udzielić szczególnej łaski, ażebyśmy cenili zawsze wysoko świętą naszą katolicką wiarę, nigdy od niej nie odstępowali, unikali starannie wszelkich wątpliwości i przez to kiedyś do Ciebie, wiecznego naszego Pana i Stwórcy dojść mogli, który z Synem Twoim Jezusom Chrystusem i z Duchom Świętym żyjesz i królujesz na wieki. Amen.

Ojcze nasz i t. d.
Zdrowaś Marya i t. d.
Chwała Ojcu i t. d.

 

3. Święty Antoni, Cudotwórca.

Najdobrotliwszy, nieskończony Boże! któryś dla zbudowania wiernych i dla nawrócenia grzeszników raczył obdarzyć Świętego Antoniego wielką mocą czynienia cudów, któryś ryby morskie, zwierzęta wodno i lądowe i wszystkie rzeczy nieżyjące uczynił mu posłusznymi, a nawet nadał mu władzę nad śmiercią, prosimy Cię, racz się nad nami zmiłować, spieszyć nam łaskawie z pomocą we wszystkich cierpieniach i przeciwnościach, oraz udzielić nam ducha pojętności, abyśmy wówczas nawet, gdy oczy wasze nie widzą żadnych cudownych, uderzających zjawisk, umieli Cię poznać w cudach przyrody, w piękności gwiazd, w cudach wzrostu i rozwoju jako wszechmocnego, nieograniczonego Pana, składać Ci zawsze hołdy czci i uwielbienia, oraz oglądać Cię kiedyś w niebie. Przez Chrystusa Pana naszego. Amen.

Ojcze nasz i t. d.
Zdrowaś Marya i t. d.
Chwała Ojcu i t. d.

 

4. Święty Antoni, doskonały uczeń Jezusa Chrystusa.

O Boże, któryś Świętego sługę Twego Antoniego od dziecięctwa tak kierował i prowadził, że zawsze z jak największą sumiennością spełniał on wszystkie Twoje przykazania, który później na znak szczególnej miłości raczyłeś sam osobiście nawiedzać tego wielkiego Świętego, spoczywać w Jego objęciach, i przyjmować jego pocałunki i pieszczoty, o, nawiedź nas także Boską łaską Twoją, której tak bardzo potrzebujemy, nawiedzaj nas we wszystkich naszych cierpieniach, pracach, modlitwach, w każdym dniu i każdej godzinie, a zwłaszcza nawiedź nas i nie opuszczaj w godzinie zejścia naszego z tego świata. Amen.

Ojcze nasz i t. d.
Zdrowaś Marya i t. d.
Chwała Ojcu i t. d.

 

5. Święty Antoni, wierne dziecię Maryi.

Wszechmogący, wieczny Boże, któryś w przedziwnej swej mądrości zrządzić raczył, że miłość ku Twej Najświętszej Matce już od najwcześniejszego dzieciństwa płonęła w sercu sługi Twego Antoniego, któryś sprawił, że i w dalszym jego życiu miłość ta była zawsze jakby jasną gwiazdą przewodnią, któryś wreszcie chciał, aby i ostatnio tchnienie Twego umierającego sługi było jeszcze dowodem miłości ku Niepokalanej Dziewicy, o udziel nam, prosimy Cię łaski, aby i nasza gwiazda rozpłomieniła się w czystej miłości ku Twej błogosławionej Matce, oraz żeby Marya stała się naszą Gwiazdą na ciemnych drogach życia, naszą Pociechą w cierpieniach i naszą Wspomożycielką w godzinie śmierci. Przez Jezusa Chrystusa, Pana naszego. Amen.

Ojcze nasz i t. d.
Zdrowaś Marya i t. d.
Chwała Ojcu i t. d.

z modlitewnika "Święty Antoni módl się za nami" napisanego przez X. Dr. Wiktora Woydaka zesłańca syberyjskiego w roku 1906.

 

 

 

Tak dla ŻYCIA

Aborcja to świadome morderstwo dokonane na niewinnym i bezbronnym CZŁOWIEKU !!!

#zaŻyciem #prolife #StopAborcji

Każde poczęte dziecko ma unikalny kod DNA!!! Tak mówi nauka i tak wychodzi w badaniach laboratoryjnych. Jest to zatem jego/jej (dziecka) ciało. Niech świat pozwoli im żyć, rosnąć, rozwijać się. TAK DLA ŻYCIA!

Nie dla prenatalnego mordowania niewinnych dzieci!

Aborcja nie jest prawem człowieka, jest pozbawieniem człowieka jego najważniejszego prawa - prawa do życia.

[Życie człowieka od poczęcia do narodzin]

„To, co poprzednie pokolenia uważały za święte, świętym pozostaje i wielkim także dla nas (...)”. BXVI

+ Benedykt XVI

Św. Tomasz Z Villanova OESA, Abp

Pray for peace!

http://tmoch.net/jupgrade/images/grafika2020/Serce_Jezusa_ikona_.jpgNajświętsze Serce Pana Jezusa
- zmiłuj się nad nami

Kromka Słowa!

Pontifex_pl


Śledź na bieżąco nauczanie papieskie na wiara.pl.
lub na *[Nauczanie papieskie]

U mnie odwiedź dział: papieska inspiracja.

Papieski twitter

Świętość nie oznacza robienia nadzwyczajnych rzeczy, ale jest robieniem tych zwyczajnych z miłością i wiarą. Holiness doesn’t mean doing extraordinary things, but doing ordinary things with love and faith. (5.12.2013)


Pan mój i Bóg mój

Biblia

Mój manifest duchowy
Elizeusz

Kurs dla narzeczonych:

- materiały dodatkowe i terminy ->

[Formalności przedślubne w zarysie]

Katecheza przedchrzcielna:
-> konferencje, kto może być chrzestnym?, potrzebne dokumenty.

 Parafia św. Mikołaja w Grójcu

Nowa strona www [ -> ]:
http://swmikolaj-grojec.pl

Modlitewnik x. Piotra Skargi SJ:

www [ -> ]

Wspólnota "Spotkania małżeńskie"

     

Zabrania się kopiowania i rozpowszechniania materiałów znajdujących się na tmoch.net (szczególnie autorskich grafik i fotografii) bez zgody właściciela witryny. Niniejsza witryna jest w ciągłym rozwoju; strony są dodawane, modyfikowane i... czasami niektóre usuwane. Czasem pozwalam sobie modyfikować, poprawiać bądź uaktualniać już istniejące notki. Taki już jestem :)  Aby wesprzeć dzieło ewangelizacyjne "tmoch.net", zobacz zakładkę "wsparcie" [->]. 

     
   
    Copyright © 2022 Jezus jest Panem! Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved. Strona istnieje od: 10.04.2001 r.