Jeżeli więc ustami swoimi wyznasz, że Jezus jest Panem, i w sercu swoim uwierzysz, że Bóg Go wskrzesił z martwych -  osiągniesz zbawienie.
Bo sercem przyjęta wiara prowadzi do usprawiedliwienia, a wyznawanie jej ustami - do zbawienia. (Rz 10,8-13)

Prośba! :) Zbieram i kolekcjonuję stare modlitewniki (sprzed II Soboru Watykańskiego). Lubię się z nich modlić. Masz taki i nie wiesz co z nim zrobić? Jeśli chcesz, aby modlitewnik trafił w dobre ręce, albo chcesz sprawić mi radość, to skontaktuj się ze mną i zwyczajnie przyślij mi go. :) Będę bardzo wdzięczy. A dodatkowo zawartość modlitewnika wzbogaci mój dział modlitw na stronie i może ktoś jeszcze skorzysta.

20 maja 2006 - Dzień moich święceń kapłańskich

Dzisiaj tj. 20 maja 2006 r. o godz. 10:00 w Bazylice Archikatedralnej pw. Św. Jana Chrzciciela w Warszawie (Stare Miasto), podczas liturgii Mszy Świętej, otrzymałem Święcenia Prezbiteratu z rąk Jego Eminencji Józefa Kardynała Glempa, Arcybiskupa Metropolity Warszawskiego, Prymasa Polski.

 

 

Kto by pomyślał. Jeszcze pamiętam moment, kiedy zastanawiałem się czy iść do seminarium czy też nie. A tu dziś minęło sześć lat i mam otrzymać święcenia kapłańskie. Bóg naprawdę jest wielki, że aż tyle zainwestował w takiego grzesznika, jak ja.

Pięknie to wyraził x. Jan Twardowski wierszem:
 
[ "Własnego kapłaństwa się boję." ]

mogę jedynie za św. Franciszkiem mówić: "Uczyń mnie narzędziem Twego pokoju".

 

Modlitwa za kapłanów - o. Kevin Scalon CM

"Ja jestem światłością świata. Kto idzie za Mną, nie będzie chodził w ciemnościach, lecz będzie miał światło życia". Ten fragment w szczególny sposób towarzyszył mi przez cały mój pobyt w seminarium. Był też słowem, które wpłynęło na moją decyzję. Kroczyć za Jezusem, czerpiąc radość ze spotkania z Nim, światło z Objawienia i życie z Eucharystii. Dlatego umieściłem ten fragment na moim obrazku prymicyjnym. Proponuję też krótkie zamyślenie nad tym fragmentem: Św. Augustyn - Chrystus jest drogą do światła, prawdy i życia.

Veni Sancte Spiritus - proszę was o modlitwę ... 

 

 

Zdjęcia ze święceń

 
 

Święceń udzielał nam ks. Prymas. Po prawej i lewej stronie ks. Prymasa stoją rektorzy naszych seminariów: Św. Jana Chrzciciela i seminarium Redemptoris Mater, oraz ks. Marek Starowieyski, który prowadził nasze rekolekcje przed święceniami.

 
   
 
   
 
   
 
 

Ślubowanie: "Czy mi i moim następcom ślubujesz cześć i posłuszeństwo?"

 
 

   
 
   
 
   
 
   
 

   
 
   
 
   
 
   
 

 

   
 
   
 

 

   
 
   
 
 

   
 
   
 
   
 
   
 
 
   
 
   
 

   

   
 
   
 
   
 

 

 

 

 

Od dziś przez cały najbliższy rok przysługuje nam określenie "neoprezbiter" *(łac.) czyli "nowy prezbiter", choć inni (nie wiem dlaczego) łączą to z neokatechumenatem.

Prasa o nas:

 

 

Tak dla ŻYCIA

#zaŻyciem #prolife #StopAborcji

Każde poczęte dziecko ma unikalny kod DNA!!! Tak mówi nauka i tak wychodzi w badaniach laboratoryjnych. Jest to zatem jego/jej (dziecka) ciało. Niech świat pozwoli im żyć, rosnąć, rozwijać się. TAK DLA ŻYCIA!

Św. Tomasz Z Villanova OESA, Abp

Pray for peace!

http://tmoch.net/jupgrade/images/grafika2020/Serce_Jezusa_ikona_.jpgNajświętsze Serce Pana Jezusa
- zmiłuj się nad nami

Kromka Słowa!

 Zintegrowana baza tekstów papieskich:

* [Jan Paweł II: Przemówienia i orędzia]

Pontifex_pl


Śledź na bieżąco nauczanie papieskie na wiara.pl.
U mnie dział: papieska inspiracja.

Papieski twitter

Świętość nie oznacza robienia nadzwyczajnych rzeczy, ale jest robieniem tych zwyczajnych z miłością i wiarą. Holiness doesn’t mean doing extraordinary things, but doing ordinary things with love and faith. (5.12.2013)


Pan mój i Bóg mój

Biblia


- materiały dodatkowe

 Parafia św. Mikołaja w Grójcu

www [ -> ]

     

Zabrania się kopiowania i rozpowszechniania materiałów znajdujących się na tmoch.net (szczególnie autorskich grafik i fotografii) bez zgody właściciela witryny. Niniejsza witryna jest w ciągłym rozwoju; strony są dodawane, modyfikowane i... czasami niektóre usuwane. Czasem pozwalam sobie modyfikować, poprawiać bądź uaktualniać już istniejące notki. Taki już jestem :)  Aby wesprzeć dzieło ewangelizacyjne "tmoch.net", zobacz zakładkę "wsparcie" [->]. 

     
   
    Copyright © 2022 Jezus jest Panem! Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved. Strona istnieje od: 10.04.2001 r.