Jeżeli więc ustami swoimi wyznasz, że Jezus jest Panem, i w sercu swoim uwierzysz, że Bóg Go wskrzesił z martwych -  osiągniesz zbawienie.
Bo sercem przyjęta wiara prowadzi do usprawiedliwienia, a wyznawanie jej ustami - do zbawienia. (Rz 10,8-13)

Obchody 30. rocznicy śmierci ks. Wojciecha Danielskiego

17 października 2015 roku, w parafii pw. św. Józefa Oblubieńca NMP na Kole, odbyły się uroczystości związane z 30-stą rocznicą śmierci ks. Wojciecha Danielskiego. Rocznica przypada w grudniu, w wigilię uroczystości Narodzenia Pańskiego, stąd obchody trochę antycypowały tę rocznicę, jako że trudno byłoby zorganizować je we właściwym terminie.

Ks. Wojciech był księdzem Archidiecezji Warszawskiej, profesorem KUL oraz II Moderatorem Krajowym Ruchu Światło-Życie i Duszpasterzem Służby Liturgicznej. 

 Spotkanie rozpoczęliśmy w kościele (w kameralnym gronie) o 10:00 od modlitwy przedpołudniowa, której przewodniczył i powiedział słowo ks. Marcin Loretz, moderator diecezjalny. Następnie wysłuchaliśmy trzech konferencji-świadectw o ks. Wojciechu Danielskim zatytułowanych "Liturgia - ewangelizacja i życie". Wygłosili je ks. Stanisław Lech, ks. Tomasz Bać oraz ks. Marcin Loretz.

Około południa zgromadziliśmy się na Powązkach przy grobie ks. Danielskiego. Tam zostały złożone kwiaty i miała miejsce modlitwa, której towarzyszyły pieśni tłumaczone przez ks. Wojciecha. Pogoda nas nie rozpieszczała, ale skoro deszcz jest znakiem błogosławieństwa, to może tak należy na okoliczności patrzeć. Jedynym minusem było to, że było nas mało.

Centralnym wydarzeniem była uroczysta Msza święta, której przewodniczył J.E. ks. Kardynał Kazimierz Nycza. Po Mszy obejrzeliśmy specjalnie przygotowaną prezentację o Ks. Wojciechu Danielskim oraz wysłuchaliśmy konferencję ks. Grzegorza Demczyszaka. Całość spotkania zakończyły Nieszpory, którym przewodniczył Moderator Generalny Ruchu Światło-Życie ks. Marek Sędek.

 

Więcej, głębiej, dokładniej i lepiej (...) można dowiedzieć się z relacji Kingi opublikowanej na stronie naszej DDE:
"Miłość na śmierć nie umiera – relacja z obchodów 30. rocznicy śmierci ks. Wojciecha Danielskiego". Na podstawie tej relacji pojawiły się też notki na stronie ogólnopolskiej "http://www.oaza.pl/milosc-na-smierc-nie-umiera/" i w niezmienionej formie na naszej stronie diecezjalnej.

Nagrania można pobrać z mojego Dropbox-a: "https://www.dropbox.com/sh/nr7xujd8uyg2k9s/AADTY7FRgmOv0m6-tKCM63Aua?dl=0" zaś moje zdjęcia są tutaj "30-sto lecie śmierci ks. Wojciecha Danielskiego - Warszawa - 17 października 2015".

Poniżej może kiedyś pojawi się prezentacja, która była pokazywana na spotkaniu - na dziś poproszono mnie, abym jej nie upubliczniał - przykre to, ale "głupie lex też lex". A później dziwimy się, że nie-oazowcze nie wiedzą, że istniał ktoś taki jak ks. Wojciech, a uroczystości rocznic śmierci zbierają garstkę oazowiczów.

 

 

 

 

 Informacja o wydarzeniu pojawiła się na stronie Ruchu Światło-Życie "www.oaza.pl/" naszej stronie diecezjalnej "warszawa.oaza.pl", było też utworzone wydarzenie na fb "https://www.facebook.com/" oraz kilku stronach diecezjalnych Ruchu. Informacja była też na stronie Archidiecezji Warszawskiej: http://archidiecezja.warszawa.pl *(z tej strony pochodzi umieszczony powyżej baner) oraz w warszawskim stronach Gościa Niedzielnego "http://warszawa.gosc.pl/". Niestety szeroka informacja nie przełożyła się na liczny udział oazowiczów w uroczystościach. Widać jest to jasny znak, że osoba ks. Wojciecha jest za mało znana.

 

 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież


Anti-spam: complete the taskJoomla CAPTCHA

 

Tak dla ŻYCIA

#zaŻyciem #prolife #StopAborcji

Każde poczęte dziecko ma unikalny kod DNA!!! Tak mówi nauka i tak wychodzi w badaniach laboratoryjnych. Jest to zatem jego/jej (dziecka) ciało. Niech świat pozwoli im żyć, rosnąć, rozwijać się. TAK DLA ŻYCIA!

Św. Tomasz Z Villanova OESA, Abp

Pray for peace!

http://tmoch.net/jupgrade/images/grafika2020/Serce_Jezusa_ikona_.jpgNajświętsze Serce Pana Jezusa
- zmiłuj się nad nami

Kromka Słowa!

 Zintegrowana baza tekstów papieskich:

* [Jan Paweł II: Przemówienia i orędzia]

Pontifex_pl


Śledź na bieżąco nauczanie papieskie na wiara.pl.
U mnie dział: papieska inspiracja.

Papieski twitter

Świętość nie oznacza robienia nadzwyczajnych rzeczy, ale jest robieniem tych zwyczajnych z miłością i wiarą. Holiness doesn’t mean doing extraordinary things, but doing ordinary things with love and faith. (5.12.2013)


Pan mój i Bóg mój

Biblia


- materiały dodatkowe

 Parafia św. Mikołaja w Grójcu

www [ -> ]

     

Zabrania się kopiowania i rozpowszechniania materiałów znajdujących się na tmoch.net (szczególnie autorskich grafik i fotografii) bez zgody właściciela witryny. Niniejsza witryna jest w ciągłym rozwoju; strony są dodawane, modyfikowane i... czasami niektóre usuwane. Czasem pozwalam sobie modyfikować, poprawiać bądź uaktualniać już istniejące notki. Taki już jestem :)  Aby wesprzeć dzieło ewangelizacyjne "tmoch.net", zobacz zakładkę "wsparcie" [->]. 

     
   
    Copyright © 2022 Jezus jest Panem! Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved. Strona istnieje od: 10.04.2001 r.