Jeżeli więc ustami swoimi wyznasz, że Jezus jest Panem, i w sercu swoim uwierzysz, że Bóg Go wskrzesił z martwych -  osiągniesz zbawienie.
Bo sercem przyjęta wiara prowadzi do usprawiedliwienia, a wyznawanie jej ustami - do zbawienia. (Rz 10,8-13)

 

Prośba! :) Zbieram i kolekcjonuję [->] stare modlitewniki (sprzed II Soboru Watykańskiego) [- Modlitewnik ->]. Lubię się z nich modlić. Warto do nich sięgać. [->]

Masz taki i nie wiesz co z nim zrobić? Jeśli chcesz, aby modlitewnik trafił w dobre ręce, albo chcesz sprawić mi radość, to skontaktuj się ze mną i zwyczajnie przyślij mi go. :) Będę bardzo wdzięczy. A dodatkowo zawartość modlitewnika wzbogaci mój dział modlitw na stronie i może ktoś jeszcze skorzysta.

 

Owocny czas ORAE w Sandomierzu

W sobotę 25 sierpnia zakończyła się w Sandomierzu, prowadzona przez naszą diakonię Oaza Rekolekcyjna Animatorów Ewangelizacji. Był to niezwykle owocny czas konferencji, seminariów, warsztatów, dzielenia i modlitwy. Praktyczna wiedza i wiedza praktyczna, i oczywiście czas spotkania z Panem w sakramencie, słowie, wspólnocie. W rekolekcjach uczestniczyło 13 małżeństw z dziećmi oraz 10 osób z młodzieży. Rekolekcje zakończyła ewangelizacja indywidualna prowadzona na sandomierskim rynku.

 

Rekolekcje ORAE w Sandomierzu były moją kolejną próbą „poddania się” ewangelizacji, albo raczej kolejnym „podejściem” Pana Jezusa do mojego zatwardziałego serca. Choć Dobrą Nowinę zawartą w Kerygmacie przyjmowałam nie po raz pierwszy, za każdym razem miało to miejsce na poziomie rozumu i woli, a nie serca. W Sandomierzu Pan uczynił cud. Podczas jednego z wieczornych Namiotów Spotkania w obecności Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie, po raz kolejny otrzymałam od Niego Słowo miłości. Niemniej jednak, tym razem pomógł mi je przyjąć właśnie sercem:  jestem dzieckiem Bożym i stąd wypływa moja godność, moje szczęście. Skoro jestem dzieckiem Boga, który jest Najważniejszy, nic już nie może być bardziej ważne. Nie muszę już natarczywie zabiegać o uznanie, akceptację, podziw czy miłość innych. Bo kocha mnie Bóg. Pan uwolnił mnie od mojego chorobliwego perfekcjonizmu. Jestem wolna! Oczywiście nadal mam żyć w zgodzie z Jego Słowem, realizować  moje powołanie dążąc do Bożej doskonałości, ale teraz to ja mogę kochać, a nie zabiegać o miłość innych. Wreszcie mogę naprawdę dzielić się miłością. Chwała Panu!

Monika

 

 

Pan Bóg dał nam dar przeżywania ORAE  z młodymi, wielodzietnymi rodzinami,  młodzieżą w wieku licealnym i studenckim.  Dzięki  różnorodności uczestników  ujrzeliśmy  piękno Kościoła.  Przez cały czas pobytu towarzyszył nam  Ducha Jedności, który  zatarł  różnice wiekowe,...  i  stanowiliśmy jedno.  Zobaczyliśmy też jak Pan troszczy się o naszą formację stawiając nam organizatorów, którzy  starannie  i konkretnie w radosnej atmosferze realizowali program rekolekcji.

Przyjechaliśmy do Sandomierza  z nastawieniem, że nauczymy się ewangelizować na perfekt.  Wchłanialiśmy wiedzę o ewangelizacji jak odkurzacz. W praktyce na ewangelizacji  doświadczyliśmy,  jak ważna  jest  obecność Ducha Świętego w Nas.  Bóg postawił nam  osoby, które ukazały dwa obrazy z życia naszych najbliższych i przesłania dla nich. Ojciec Niebieski  pokazał, że zna głębię naszych serc, tylko On mógł wiedzieć  czym  żyjemy, zamartwiamy się.

Idąc na ewangelizację pokładaliśmy  ufność w Siebie, w nasze notatki, rekwizyty,...Teraz wiemy, że tylko  moc Ducha Świętego może przemieniać  serca innych. Na tym rozesłaniu   Pan  nie zostawił  nas samych sobie, staliśmy się nieużytecznym narzędziem w Jego rękach.  To było cudowne doświadczyć żywej obecności Ducha Świętego.

Na adoracji uświadomiliśmy  sobie, że Jezus Chrystus  jest żywy obok nas.   Czuliśmy  Jego bliskość,  zrozumieliśmy, że   On prawdziwie Zmartwychwstał i żyje. Było nam dobrze, nie byliśmy  sami.  Był obok nas  ktoś kto nas najbardziej kocha. Czuliśmy  jak Jego miłość rozlewa się na nas.
Rekolekcje dla nas  były prawdziwym czasem  przebywania z Jezusem  Chrystusem.  To one sprawiły, że odświeżyliśmy naszą relację osobową z Nim. Za ten czas doświadczenia Wszechmocy Boga i zanurzania się w Jego Miłości - Chwała Panu!

Teresa i Antoni

 

Więcej zdjęć można zobaczyć w naszej galerii: https://picasaweb.google.com/dde.warszawa/ORAESandomierz2013?authkey=Gv1sRgCJmFwYK0osrXdw

 

I kilka zdjęć ze mną w roli głównej (fot: Marcin Nietrzebka)

 

Tak dla ŻYCIA

Aborcja to świadome morderstwo dokonane na niewinnym i bezbronnym CZŁOWIEKU !!!

#zaŻyciem #prolife #StopAborcji

Każde poczęte dziecko ma unikalny kod DNA!!! Tak mówi nauka i tak wychodzi w badaniach laboratoryjnych. Jest to zatem jego/jej (dziecka) ciało. Niech świat pozwoli im żyć, rosnąć, rozwijać się. TAK DLA ŻYCIA!

Aborcja nie jest prawem człowieka, jest pozbawieniem człowieka jego najważniejszego prawa - prawa do życia.

[Życie człowieka od poczęcia do narodzin]

„To, co poprzednie pokolenia uważały za święte, świętym pozostaje i wielkim także dla nas (...)”. BXVI

+ Benedykt XVI

Św. Tomasz Z Villanova OESA, Abp

Pray for peace!

http://tmoch.net/jupgrade/images/grafika2020/Serce_Jezusa_ikona_.jpgNajświętsze Serce Pana Jezusa
- zmiłuj się nad nami

Kromka Słowa!

Pontifex_pl


Śledź na bieżąco nauczanie papieskie na wiara.pl.
lub na *[Nauczanie papieskie]

U mnie odwiedź dział: papieska inspiracja.

Papieski twitter

Świętość nie oznacza robienia nadzwyczajnych rzeczy, ale jest robieniem tych zwyczajnych z miłością i wiarą. Holiness doesn’t mean doing extraordinary things, but doing ordinary things with love and faith. (5.12.2013)


Pan mój i Bóg mój

Biblia

Mój manifest duchowy
Elizeusz

Kurs dla narzeczonych:

- materiały dodatkowe i terminy ->

[Formalności przedślubne w zarysie]

Katecheza przedchrzcielna:
-> konferencje, kto może być chrzestnym?, potrzebne dokumenty.

 Parafia św. Mikołaja w Grójcu

Nowa strona www [ -> ]:
http://swmikolaj-grojec.pl

Modlitewnik x. Piotra Skargi SJ:

www [ -> ]

     

Zabrania się kopiowania i rozpowszechniania materiałów znajdujących się na tmoch.net (szczególnie autorskich grafik i fotografii) bez zgody właściciela witryny. Niniejsza witryna jest w ciągłym rozwoju; strony są dodawane, modyfikowane i... czasami niektóre usuwane. Czasem pozwalam sobie modyfikować, poprawiać bądź uaktualniać już istniejące notki. Taki już jestem :)  Aby wesprzeć dzieło ewangelizacyjne "tmoch.net", zobacz zakładkę "wsparcie" [->]. 

     
   
    Copyright © 2022 Jezus jest Panem! Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved. Strona istnieje od: 10.04.2001 r.