Jeżeli więc ustami swoimi wyznasz, że Jezus jest Panem, i w sercu swoim uwierzysz, że Bóg Go wskrzesił z martwych -  osiągniesz zbawienie.
Bo sercem przyjęta wiara prowadzi do usprawiedliwienia, a wyznawanie jej ustami - do zbawienia. (Rz 10,8-13)

Prośba! :) Zbieram i kolekcjonuję stare modlitewniki (sprzed II Soboru Watykańskiego). Lubię się z nich modlić. Masz taki i nie wiesz co z nim zrobić? Jeśli chcesz, aby modlitewnik trafił w dobre ręce, albo chcesz sprawić mi radość, to skontaktuj się ze mną i zwyczajnie przyślij mi go. :) Będę bardzo wdzięczy. A dodatkowo zawartość modlitewnika wzbogaci mój dział modlitw na stronie i może ktoś jeszcze skorzysta.

[ 27-29.02.2012]: rekolekcje dla gimnazjum na Jelonkach

W parafii pw. Podwyższenia Krzyża Świętego przeżywaliśmy rekolekcje dla gimnazjum, które prowadziłem. Tematyka rekolekcji była ewangelizacyjna. Były nauczania, świadectwa, czas na modlitwę i decyzje. Inspiracją do hasła była reklama Ery. Wierzę, że był to dobry czas - dla nas na pewno. Poniżej można wysłuchać homilii z trzeciego dnia i zobaczyć filmiki użyte przy nauczaniach. Rekolekcjom towarzyszyła też działająca na fb strona. Jestem wdzięczny wszystkim, którzy pomogli w tym dziele. Owoce niech sprawi już sam Duch Święty.

 

 

   Homilia dla kl. I

 

Homilia dla kl. II

 

Homilia dla kl. III

 

 

I na zakończenie kilka obrazów, do których odwoływałem się w czasie rekolekcji:

 

1. Reklama "Ery"

W kontekście rekolekcji: należysz do wyjątkowego pokolenia, chcesz być z innymi w kontakcie, masz na wyciągniecie ręki zdobycze najnowszej technologii - podobnie możesz wejść w dialog z Bogiem - to dopiero era nowej komunikacji, usłyszeć wyraźnie Jego głos pośród szumu miasta - gdziekolwiek jesteś, blisko jesteś. Jesteś w zasięgu JEZUSA!

 

2. Wywiady z "Mumio":

 

 

3. Maski

"Ludzie, których serca są puste, pogmatwane, uzależnione, bez nadziei, bezradne, zranione. Ludzie, którzy myślą: Bóg nie może mnie kochać. Nie zaakceptują mnie. Nigdy nie otrzymam przebaczenia. Ale głowa do góry. Właśnie w takie życie chce wejść Bóg. Bałagany to Jego specjalność. Jedyną rzeczą, z którą Bóg nie może nic zrobić, jest maska. (...) Wszyscy lubimy dobrze wyglądać. Lubimy robić dobre wrażenie. Ale gdy chodzi o Boga, najlepsze wrażenie zrobisz, jeśli będziesz po prostu sobą".

 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież


Anti-spam: complete the taskJoomla CAPTCHA

 

Tak dla ŻYCIA

#zaŻyciem #prolife #StopAborcji

Każde poczęte dziecko ma unikalny kod DNA!!! Tak mówi nauka i tak wychodzi w badaniach laboratoryjnych. Jest to zatem jego/jej (dziecka) ciało. Niech świat pozwoli im żyć, rosnąć, rozwijać się. TAK DLA ŻYCIA!

Św. Tomasz Z Villanova OESA, Abp

Pray for peace!

http://tmoch.net/jupgrade/images/grafika2020/Serce_Jezusa_ikona_.jpgNajświętsze Serce Pana Jezusa
- zmiłuj się nad nami

Kromka Słowa!

 Zintegrowana baza tekstów papieskich:

* [Jan Paweł II: Przemówienia i orędzia]

Pontifex_pl


Śledź na bieżąco nauczanie papieskie na wiara.pl.
U mnie dział: papieska inspiracja.

Papieski twitter

Świętość nie oznacza robienia nadzwyczajnych rzeczy, ale jest robieniem tych zwyczajnych z miłością i wiarą. Holiness doesn’t mean doing extraordinary things, but doing ordinary things with love and faith. (5.12.2013)


Pan mój i Bóg mój

Biblia


- materiały dodatkowe

 Parafia św. Mikołaja w Grójcu

www [ -> ]

     

Zabrania się kopiowania i rozpowszechniania materiałów znajdujących się na tmoch.net (szczególnie autorskich grafik i fotografii) bez zgody właściciela witryny. Niniejsza witryna jest w ciągłym rozwoju; strony są dodawane, modyfikowane i... czasami niektóre usuwane. Czasem pozwalam sobie modyfikować, poprawiać bądź uaktualniać już istniejące notki. Taki już jestem :)  Aby wesprzeć dzieło ewangelizacyjne "tmoch.net", zobacz zakładkę "wsparcie" [->]. 

     
   
    Copyright © 2022 Jezus jest Panem! Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved. Strona istnieje od: 10.04.2001 r.