|
Prośba! :) Zbieram i kolekcjonuję [->] stare modlitewniki (sprzed II Soboru Watykańskiego) [- Modlitewnik ->]. Lubię się z nich modlić. Warto do nich sięgać. [->] Masz taki i nie wiesz co z nim zrobić? Jeśli chcesz, aby modlitewnik trafił w dobre ręce, albo chcesz sprawić mi radość, to skontaktuj się ze mną i zwyczajnie przyślij mi go. :) Będę bardzo wdzięczy. A dodatkowo zawartość modlitewnika wzbogaci mój dział modlitw na stronie i może ktoś jeszcze skorzysta. |
Modlitwa o pokorę.
O Jezu Ukrzyżowany, pobłogosław nas i uczyń nas małe, bardzo małe, abyśmy Tobie mogły się przypodobać. Uczyń nas małe jako jedno ziarneczko ziemi u stóp krzyża, abyśmy łatwiej w każdej szczelinie krzyża mogły się pomieścić. Uczyń nas małe, jako wody kropelka, abyśmy jak w morzu miłości mogły utonąć w otwartej Serca Twego ranie. Uczyń nas małe, jako ten bluszcz zielony, abyśmy chwyciwszy się krzyża, wiły się do góry, do góry ku Tobie, bo pokąd po ziemi czołgać się będziemy, uschniemy i zginiemy na wieki. Uczyń nas małe, jako ten robaczek, co pełza po drodze, po którym noga dziecięca depcze bez obawy, abyśmy zdeptane w pysze i próżności naszej, mogły Tobie służyć w pokorze.
Tyś rzekł do nas, że jeżeli nie staniemy się jako dzieci, nie wnijdziemy do Królestwa Niebieskiego. O Panie, z tej przepaści, do której wtrąciły nas próżności i duma nasza, tylko pokorą, wyniszczeniem własnej woli wydźwignąć się możemy. Tyś był poniżony, upokorzony — chcemy, Panie, iść za przykładem Twoim i dlatego spieszą dusze nasze, serca nasze, wola nasza do krzyża Twego, abyśmy na tern miejscu, gdzieś Ty się wyniszczył — i my się z pychy swej wyzuły. Pobłogosław serca nasze, aby czyste i niewinne Ciebie tylko kochały, Tobie tylko chciały się przypodobać. Pobłogosław rozum nasz, abyśmy umiały poznać ogrom swej nędzy, pobłogosław wolę naszą, abyśmy tylko szukały Twej chwały i naszego poniżenia. Daj nam łaskę, abyśmy z Tobą i przez Ciebie wyniszczyły własne nasze ja, abyśmy z Tobą i przez Ciebie mogły żyć życiem błogosławionych w niebie. Amen.
za: druk ulotny "modlitwa" (1930r.)
Profil katolickich duchownych.
więcej w zakładce: "Kapłaństwo" oraz "Strony i blogi księży".
Odwiedza nas 91 gości oraz 0 użytkowników.
![]() |
Zabrania się kopiowania i rozpowszechniania materiałów znajdujących się na tmoch.net (szczególnie autorskich grafik i fotografii) bez zgody właściciela witryny. Niniejsza witryna jest w ciągłym rozwoju; strony są dodawane, modyfikowane i... czasami niektóre usuwane. Czasem pozwalam sobie modyfikować, poprawiać bądź uaktualniać już istniejące notki. Taki już jestem :) Aby wesprzeć dzieło ewangelizacyjne "tmoch.net", zobacz zakładkę "wsparcie" [->]. |
||||||
![]() |
![]() |