Jeżeli więc ustami swoimi wyznasz, że Jezus jest Panem, i w sercu swoim uwierzysz, że Bóg Go wskrzesił z martwych -  osiągniesz zbawienie.
Bo sercem przyjęta wiara prowadzi do usprawiedliwienia, a wyznawanie jej ustami - do zbawienia. (Rz 10,8-13)

Modlitwa chcącego się pozbyć złego nałogu.

 

  Modlitwa chcącego się pozbyć złego nałogu.

Do ciebie wzdycha dusza moja Panie, i pragnie być wybawioną z mocy grzechu, który ją sobie przyniewolił. Z przerażeniem spostrzega się bliską zginienia, i coraz lepiej poznaje, iż go nie ujdzie, jeżeli ty się nie zmiłujesz i nie raczysz jej wesprzeć Twoją pomocą. Ach ojcze, oddaliłem się od ciebie, a poszedł za ułudami świata i pożądliwości. Nie czuwałem nad sobą należycie, dla tego usidliła mię bezbożność i skrępowała mą wolę, tak iż się teraz od niej uwolnić trudno. Ile razy postanowiłem, nie słuchać jej więcej, oderwać się od nieszczęsnego zwyczaju, zrzucić z siebie to obmierzłe jarzmo niewoli, a zacząć postępować według sumienia i rady Twojej, żyć powściągliwie i jak na dziecię Twoje wybawione z mocy grzechu przez zbawiciela przystoi. Ależ niestety, nie udało mi się to szlachetne przedsięwzięcie ; przy byle jakiej sposobności do dawniejszego występku ulegałem znowu pokusie, powiększał swą winę, pomnażał oraz swoje nieszczęście. Czyliż to na zawsze zostanę niewolnikiem haniebnego nałogu? czyliż nie zdołam przeprzeć natarczywej pokusy? czyliż daremny i bezskuteczny ma być żal, który we mnie wzniecasz, Boże litościwy? Podaj, o podaj mi prawicę twoje, Ojcze, i racz mię podnieść z mego upadku! Natchnij mię tak mocną odwagą i wstrętem od tych nieprawości, których skutki żałosne czuję, abym już więcej ich nie popełniał, lecz owszem unikał ich jak najgorliwiej. Wystaw mi, panie dobrotliwy, ostateczne następstwa takich niecnych zwyczajów, iżbym utracił zdrowie, majątek, dobre imię, doczesną i wieczną błogość, porwał ze sobą do zguby nie jedne duszę niewinną przez zgorszenie i karę zasłużoną za me występki. Wystaw mi oraz użytki nawrócenia się ku Tobie, radość wewnętrzną i pociechę tych, którzy mój wyglądają pokuty i ciebie za mną błagają, abyś mnie do opamiętania i do cnoty naprowadzić raczył.

Rozrzewniony i ochotny do polepszenia wyciągam ręce do ciebie, Boże i ojcze mój: ach nie odrzuć mię od oblicza swego, ale się zlituj nade mną! Gdyżem dawniej nie przemógł skłonności do grzechu, otóż już odtąd, Twym posilony duchem, zatulę me uszy, abym ich zwodniczych nie słyszał podszeptów; będę jednak słuchał głosu prawdy i świętobliwości, i dokażę tego, iż moc Twoja skuteczną jest w słabości mojej.

Tak mi panie Boże dopomóż.

Ach nie na to, nie na to jestem na tej ziemi,
Bym upajał swą duszę uciechami czczemi!
Cóż z nich płynie za korzyść, która by została?
Smutek, trwoga i zguba z niemi się zbratała!
Zacne władze umysłu, zdrowie, sława, mienie,
Wszystko wiedzie występek z sobą na zginienie.
A po śmierci — o biada! jakiż to los czeka
W grzechach zatopionego zupełnie człowieka? —
Ot ze wstrętem i zgrozą pamięć jego żyje;
A cóż go w tamtym świecie od kary zakryje?!
Ach tej nędzy zapobiec racz mi pomóc Panie,
Niech cie wzruszy rzewliwe do ciebie wołanie!
Rzeknij, a wnet opadną więzy mię haniebne.
Będę chciał, co poczciwe, czynił co chwalebne. Amen.

za: Przewodnik torujący drogę do wieczności  (1861r.)

 

Prośba! :) Zbieram i kolekcjonuję [->] stare modlitewniki (sprzed II Soboru Watykańskiego) [- Modlitewnik ->]. Lubię się z nich modlić. Warto do nich sięgać. [->]

Masz taki i nie wiesz co z nim zrobić? Jeśli chcesz, aby modlitewnik trafił w dobre ręce, albo chcesz sprawić mi radość, to skontaktuj się ze mną i zwyczajnie przyślij mi go. :) Będę bardzo wdzięczy. A dodatkowo zawartość modlitewnika wzbogaci mój dział modlitw na stronie i może ktoś jeszcze skorzysta.

 

 

Tak dla ŻYCIA

Aborcja to świadome morderstwo dokonane na niewinnym i bezbronnym CZŁOWIEKU !!!

#zaŻyciem #prolife #StopAborcji

Każde poczęte dziecko ma unikalny kod DNA!!! Tak mówi nauka i tak wychodzi w badaniach laboratoryjnych. Jest to zatem jego/jej (dziecka) ciało. Niech świat pozwoli im żyć, rosnąć, rozwijać się. TAK DLA ŻYCIA!

Nie dla prenatalnego mordowania niewinnych, nienarodzonych, dzieci!

Aborcja nie jest prawem człowieka, jest pozbawieniem niewinnego, nienarodzonego, człowieka jego najważniejszego prawa - prawa do życia.

[Życie człowieka od poczęcia do narodzin]

Św. Tomasz Z Villanova OESA, Abp

Pray for peace!

 

http://tmoch.net/jupgrade/images/grafika2020/Serce_Jezusa_ikona_.jpgNajświętsze Serce Pana Jezusa
- zmiłuj się nad nami

Kromka Słowa!

Pontifex_pl


Śledź na bieżąco nauczanie papieskie na wiara.pl.
lub na *[Nauczanie papieskie]

U mnie odwiedź dział: papieska inspiracja.

Papieski twitter

Świętość nie oznacza robienia nadzwyczajnych rzeczy, ale jest robieniem tych zwyczajnych z miłością i wiarą. Holiness doesn’t mean doing extraordinary things, but doing ordinary things with love and faith. (5.12.2013), BXVI


Pan mój i Bóg mój

Biblia

Mój manifest duchowy
Elizeusz

www: Elizeusz.pl

Kurs dla narzeczonych:

- materiały dodatkowe i terminy ->


[Formalności przedślubne w zarysie]

Katecheza przedchrzcielna:
-> konferencje, kto może być chrzestnym?, potrzebne dokumenty.

 Parafia św. Mikołaja w Grójcu

Nowa strona www [ -> ]:
http://swmikolaj-grojec.pl

Informacje o kościele ->

Modlitewnik x. Piotra Skargi SJ:


www [ -> ]

Wspólnota "Spotkania małżeńskie"

     

Zabrania się kopiowania i rozpowszechniania materiałów znajdujących się na tmoch.net (szczególnie autorskich grafik i fotografii) bez zgody właściciela witryny. Niniejsza witryna jest w ciągłym rozwoju; strony są dodawane, modyfikowane i... czasami niektóre usuwane. Czasem pozwalam sobie modyfikować, poprawiać bądź uaktualniać już istniejące notki. Taki już jestem :)  Aby wesprzeć dzieło ewangelizacyjne "tmoch.net", zobacz zakładkę "wsparcie" [->]. 

     
   
    Copyright © 2022 Jezus jest Panem! Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved. Strona istnieje od: 10.04.2001 r.