Jeżeli więc ustami swoimi wyznasz, że Jezus jest Panem, i w sercu swoim uwierzysz, że Bóg Go wskrzesił z martwych -  osiągniesz zbawienie.
Bo sercem przyjęta wiara prowadzi do usprawiedliwienia, a wyznawanie jej ustami - do zbawienia. (Rz 10,8-13)

Modlitwa w zmartwieniu (1852r.)

  Modlitwa w zmartwieniu (1852r.)

Przygnieciony ku ziemi, jak robak stopą, przechodnia, do Ciebie Panie głos mój podnoszę! Uspokój duszę moją, abym był w stanie uwielbiać Ciebie, błagać o wsparcie i pociechę, abym mógł z całą ufnością zawołać: „miłosierdzia i łaski na Twe stworzenie!”.
Tyś sprawiedliwy, — Ty cierpieć mi rozkazałeś, a ja w poddaniu się woli Twojej z pokorą znosić powinienem; — Ty jesteś najlepszym Ojcem i nie chcesz zguby Twoich dzieci; Tyś czystym Duchem, pragniesz więc abym i ja w nieszczęściu się oczyścił, zbliżył do Ciebie i stał się godnym obiecanej mi chwały. Dlatego, Boże, udziel mi odwagi i wytrwałości, i ustrzeż serce moje od szemrania przeciwko świętym Twoim wyrokom. Siejący we łzach, w radości odbywają żniwa; a choć ze łkaniem muszą przewracać tę ziemię, — gdy im nie brakło ufności, wiary, jak często ostatnie ziarna wszystką im pracę wróciły, i były całą nagrodą.
Tak i ja Panie, w pokorze znosić będę zmartwienia , tylko racz wesprzeć mojego ducha, aby się nie poddał rozpaczy i dotrwał mężnie do kresu jaki mu przeznaczyłeś. Aż dotąd Boże, opieka Twoja mnie ratowała, i miałżebyś teraz o mnie zapomnieć, Ty, co o najmniejszym stworzeniu masz pieczę? O nie! Ty jesteś samą miłością; — jeśli nas karzesz, to nie odpychasz od Siebie; — a chociaż nędzne my prochy, to w każdej chwili wolny nam przystęp do Pana tak potężnego, wielkiego Władcy nieba i ziemi, do najlepszego Ojca.
O tak, Ty jesteś jedyną naszą ucieczką i pocieszeniem! Im więcej duch mój wznosi się do Ciebie, i więcej z Tobą zespala, tym się umniejsza moje zmartwienie, tym bliżej Cię widzę przy sobie. Czuję już błogosławiony skutek modlitwy, — słodka pociecha w serce wstępować zaczyna, nadzieja wskazuje mi rychłe wyjście z przeciwności, boś Ty mi podał litosną rękę, bo Ty nie dasz zaginąć dziecięciu Twojemu.
A jeśli Panie postanowiłeś, ażebym jak Syn Twój dźwigał krzyż ciężki, — pragnę go ponieść z pokorą, pewny, że takim tylko sposobem błogą nieśmiertelność pozyskam. Amen.

za: Chrześcijanin wobec Boga : książka do nabożeństwa (1852r.)

 

 

 

Tak dla ŻYCIA

#zaŻyciem #prolife #StopAborcji

Każde poczęte dziecko ma unikalny kod DNA!!! Tak mówi nauka i tak wychodzi w badaniach laboratoryjnych. Jest to zatem jego/jej (dziecka) ciało. Niech świat pozwoli im żyć, rosnąć, rozwijać się. TAK DLA ŻYCIA!

Św. Tomasz Z Villanova OESA, Abp

Pray for peace!

http://tmoch.net/jupgrade/images/grafika2020/Serce_Jezusa_ikona_.jpgNajświętsze Serce Pana Jezusa
- zmiłuj się nad nami

Kromka Słowa!

 Zintegrowana baza tekstów papieskich:

* [Jan Paweł II: Przemówienia i orędzia]

Pontifex_pl


Śledź na bieżąco nauczanie papieskie na wiara.pl.
U mnie dział: papieska inspiracja.

Papieski twitter

Świętość nie oznacza robienia nadzwyczajnych rzeczy, ale jest robieniem tych zwyczajnych z miłością i wiarą. Holiness doesn’t mean doing extraordinary things, but doing ordinary things with love and faith. (5.12.2013)


Pan mój i Bóg mój

Biblia


- materiały dodatkowe

 Parafia św. Mikołaja w Grójcu

www [ -> ]

     

Zabrania się kopiowania i rozpowszechniania materiałów znajdujących się na tmoch.net (szczególnie autorskich grafik i fotografii) bez zgody właściciela witryny. Niniejsza witryna jest w ciągłym rozwoju; strony są dodawane, modyfikowane i... czasami niektóre usuwane. Czasem pozwalam sobie modyfikować, poprawiać bądź uaktualniać już istniejące notki. Taki już jestem :)  Aby wesprzeć dzieło ewangelizacyjne "tmoch.net", zobacz zakładkę "wsparcie" [->]. 

     
   
    Copyright © 2022 Jezus jest Panem! Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved. Strona istnieje od: 10.04.2001 r.