Jeżeli więc ustami swoimi wyznasz, że Jezus jest Panem, i w sercu swoim uwierzysz, że Bóg Go wskrzesił z martwych -  osiągniesz zbawienie.
Bo sercem przyjęta wiara prowadzi do usprawiedliwienia, a wyznawanie jej ustami - do zbawienia. (Rz 10,8-13)

 

Prośba! :) Zbieram i kolekcjonuję [->] stare modlitewniki (sprzed II Soboru Watykańskiego) [- Modlitewnik ->]. Lubię się z nich modlić. Warto do nich sięgać. [->]

Masz taki i nie wiesz co z nim zrobić? Jeśli chcesz, aby modlitewnik trafił w dobre ręce, albo chcesz sprawić mi radość, to skontaktuj się ze mną i zwyczajnie przyślij mi go. :) Będę bardzo wdzięczy. A dodatkowo zawartość modlitewnika wzbogaci mój dział modlitw na stronie i może ktoś jeszcze skorzysta.

 

Filmy YT

Byłem na krawędzi piekła - Świadectwo Emila

Posłuchaj poruszającego świadectwa życia i nawrócenia Emila, byłego narkomana uzależnionego od pornografii. ŚWIĘTY OGIEŃ to historie nawrócenia, pogmatwane życiorysy, historie działania Bożego światła w życiu. Oglądaj nowy cykl na https://www.salvetv.pl

Salve TV to telewizja internetowa Diecezji Warszawsko-Praskiej.

Budujące Świadectwa

Nic tak nie pociąga do dobra, jak świadectwo działania Boga w życiu konkretnych ludzi. Nie jest więc zaskoczeniem, że na youtubie można znaleźć takowe świadectwa. Słuchając tego co inni mówią, nie oczekuj, że Bóg zadziała w tobie identycznie - On jest artystą, nie lubi się powtarzać. Ale możesz być pewien, że jeśli mu pozwolisz - to on odmieni (naprawi) twoje serce. Zapraszam do oglądania.

 

 

 

 

 

 

 

 

Służba Życiu

Życie człowieka jest wartością samą w sobie. Dziś, przy tak częstym braku szacunku do ludzkiego życia, potrzeba głośnego sprzeciwu wobec cywilizacji śmierci. Zło trzeba nazywać złem, aby obronić tych, co są bezbronni i sami tego uczynić nie mogą. Aborcja to zabicie nienarodzonego ale już żyjącego dziecka. Niech nas nie zwiedzie zło - nie ustawajmy w modlitwie. Nie dajmy się zwyciężyć złu, ale zło zwyciężajmy dobrem.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Nick Vujcic

Nikt to obejrzy te filmy, będące świadectwem życia Nicka Vujcika, nie będzie po tym, takim samym człowiekiem. Czasem w naszym życiu są trudne chwile, czasem chcielibyśmy powiedzieć "Dosyć!!!". Życie Nicka pokazuje, że można być człowiekiem radosnym i spełnionym, nawet jeśli ma się "pod górkę". Ogranicza nasze szczęście tylko to, czemu pozwolimy odebrać sobie radość.  Bóg natomiast z tymi, którzy Go miłują, współdziała we wszystkim dla ich dobra. Wszystko możemy w tym, który nas umacnia.

 

 

source}<p align="center"> <iframe width="560" height="315" src="//www.youtube.com/embed/AUdSJ6d7-ZM" frameborder="0" allowfullscreen></iframe></p>{/source}

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

https://www.facebook.com/NickVujicicFans

 

 

 

http://www.przystanekjezus.pl/ksiegarnia/

Powołanie

Powołanie jest odpowiedzią człowieka na działanie Boga. Jest ono sposobem wcielenia w życie przykazania miłości. Człowiek mówi Bogu: "Tak. Chcę nieść Twoją miłość innym. Chcę tej miłości służyć. Wspieraj mnie i prowadź". Pan nie wybiera uzdolnionych ale uzdalnia powołanych. To On jest naszą siłą i mocą. Powierz Panu swoją drogę i mu zaufaj, a On sam będzie dział.

 

 

Film przedstawia czym naprawdę jest kapłaństwo...

 

 

Myślisz, szukasz, rozeznajesz i nic nie z tego nie wynika? Dla wszystkich, którzy mają problem z odkryciem swojego powołania. Kilka praktycznych wskazówek od księdza Jana Kaczkowskiego.

 

 

 

 Sposób na znalezienie miłości i życiowego powołania. "Spotykam się często z dziewczynami, które skończyły już studia i nie znalazły jeszcze kandydatów na mężów. Część z nich myśli o powołaniu". Co powinny zrobić? - odpowiada s. Jolanta Glapka RSCJ

 

 

 Film o powołaniu. Dużo ciepła, zwierzeń i śpiewu - odsłania on kulisy z części życia klasztornego niesamowitych sióstr z Niegowa.

Piękno Kościoła

Kościół jest Ciałem Chrystusa, jest wspólnotą wiary. Dlatego jest piękny. I choć składa się z nawracających się grzeszników, to jednak Tym, który go odnawia, umacnia i prowadzi jest Bóg. Wierzący powinien poczuć się zaproszony do budowania Kościoła, bo przez chrzest jest jego częścią. Kościół jest rodziną - zdrowszą im bardziej się kocha i żyje miłością. Misją Kościoła jest głoszenie, pokazywanie i dawanie Chrystusa. 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Czym jest Kościół?

 

Inspirujące filmy

Tu chciałbym się podzielić kilkoma budującymi filmami. Nie wiem jak jest z prawami autorskimi (ja tylko wklejam kod na stronę), więc może się okazać, że niektóre filmy znikną. Tych inspirujących może być najwięcej - tak więc co jakiś czas będę je wymieniał, a stare umieszczał tylko jako linki.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Nowa ewangelizacja

Nowa ewangelizacja jest wezwaniem skierowanym do całego Kościoła. Chciałbym tutaj podzielić się tymi konferencjami, spotkaniami, które dotyczą  właśnie nowej ewangelizacji. Nam świadomość, że może nie każdy z odwiedzających moją stronę odniesie to do siebie, ale członkowie ruchów i stowarzyszeń powinni czuć się zaproszeni do obejrzenia filmików.

 

 

 

 

 

 

 

Rekolekcje

Dziś już nie jest zaskoczeniem dla nikogo, że można uczestniczyć w konferencjach rekolekcyjnych prowadzonych przez internet. Tutaj chciałbym podzielić się kilkoma, które były wg mnie ważne i inspirujące. Umieszczać będę pierwszą konferencję - jeśli jest ich więcej (a przeważnie jest) to proszę już samemu odnaleźć następne.

 

 

 

 

 

 

 

Konferencje

Tutaj chciałbym podzielić się (znów według mojej oceny) inspirującymi konferencjami znalezionymi w internecie. Myślę, że zostaniemy umocnieni słowem głoszących tak, że umocni się nasza wiara.

 

 

 

 

 

Onetimeblind

Scenki amerykańskiej grupy "onetimeblind" są niezwykle inspirującą i obrazową inspiracją do zastanowienia się nad fundamentami życia religijnego. Pytają o relację do Jezusa, o nasze priorytety. Choć większość niestety nie ma polskiego tłumaczenia, mam nadzieję, że będą zrozumiałe.

 

 

"Ten, kto siedzi na stołku, decyduje..."

 

teoria względności…, a w zasadzie anty-teoria…

 

rzecz o zaangażowaniu, służbie i ... wygodzie

 

 

Te poniżej na razie bez tłumaczeń:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Motywujące

Są w naszym życiu takie chwile, że bez "zewnętrznego bodźca" nic na się nie chce. Nie jesteśmy zmotywowani do czynienia dobra. Choć pierwszym, który nas umacnia i porusza jest Duch Święty, to jednak obrazy z poniższych filmików może tez nas pomogą złapać pion, kiedy dopadnie nas dołek.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Tak dla ŻYCIA

Aborcja to świadome morderstwo dokonane na niewinnym i bezbronnym CZŁOWIEKU !!!

#zaŻyciem #prolife #StopAborcji

Każde poczęte dziecko ma unikalny kod DNA!!! Tak mówi nauka i tak wychodzi w badaniach laboratoryjnych. Jest to zatem jego/jej (dziecka) ciało. Niech świat pozwoli im żyć, rosnąć, rozwijać się. TAK DLA ŻYCIA!

Nie dla prenatalnego mordowania niewinnych dzieci!

Aborcja nie jest prawem człowieka, jest pozbawieniem człowieka jego najważniejszego prawa - prawa do życia.

[Życie człowieka od poczęcia do narodzin]

„To, co poprzednie pokolenia uważały za święte, świętym pozostaje i wielkim także dla nas (...)”. BXVI

+ Benedykt XVI

Św. Tomasz Z Villanova OESA, Abp

Pray for peace!

http://tmoch.net/jupgrade/images/grafika2020/Serce_Jezusa_ikona_.jpgNajświętsze Serce Pana Jezusa
- zmiłuj się nad nami

Kromka Słowa!

Pontifex_pl


Śledź na bieżąco nauczanie papieskie na wiara.pl.
lub na *[Nauczanie papieskie]

U mnie odwiedź dział: papieska inspiracja.

Papieski twitter

Świętość nie oznacza robienia nadzwyczajnych rzeczy, ale jest robieniem tych zwyczajnych z miłością i wiarą. Holiness doesn’t mean doing extraordinary things, but doing ordinary things with love and faith. (5.12.2013)


Pan mój i Bóg mój

Biblia

Mój manifest duchowy
Elizeusz

Kurs dla narzeczonych:

- materiały dodatkowe i terminy ->

[Formalności przedślubne w zarysie]

Katecheza przedchrzcielna:
-> konferencje, kto może być chrzestnym?, potrzebne dokumenty.

 Parafia św. Mikołaja w Grójcu

Nowa strona www [ -> ]:
http://swmikolaj-grojec.pl

Modlitewnik x. Piotra Skargi SJ:

www [ -> ]

Wspólnota "Spotkania małżeńskie"

     

Zabrania się kopiowania i rozpowszechniania materiałów znajdujących się na tmoch.net (szczególnie autorskich grafik i fotografii) bez zgody właściciela witryny. Niniejsza witryna jest w ciągłym rozwoju; strony są dodawane, modyfikowane i... czasami niektóre usuwane. Czasem pozwalam sobie modyfikować, poprawiać bądź uaktualniać już istniejące notki. Taki już jestem :)  Aby wesprzeć dzieło ewangelizacyjne "tmoch.net", zobacz zakładkę "wsparcie" [->]. 

     
   
    Copyright © 2022 Jezus jest Panem! Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved. Strona istnieje od: 10.04.2001 r.