Jeżeli więc ustami swoimi wyznasz, że Jezus jest Panem, i w sercu swoim uwierzysz, że Bóg Go wskrzesił z martwych -  osiągniesz zbawienie.
Bo sercem przyjęta wiara prowadzi do usprawiedliwienia, a wyznawanie jej ustami - do zbawienia. (Rz 10,8-13)

 

Prośba! :) Zbieram i kolekcjonuję [->] stare modlitewniki (sprzed II Soboru Watykańskiego) [- Modlitewnik ->]. Lubię się z nich modlić. Warto do nich sięgać. [->]

Masz taki i nie wiesz co z nim zrobić? Jeśli chcesz, aby modlitewnik trafił w dobre ręce, albo chcesz sprawić mi radość, to skontaktuj się ze mną i zwyczajnie przyślij mi go. :) Będę bardzo wdzięczy. A dodatkowo zawartość modlitewnika wzbogaci mój dział modlitw na stronie i może ktoś jeszcze skorzysta.

 

III Nadzwyczajne Zgromadzenie Synodu Biskupów nt. „Wyzwania duszpasterskie związane z rodziną w kontekście ewangelizacji”.

W dniach od 5 do 19 października 2014r. w Watykanie trwało III Nadzwyczajne Zgromadzenie Synodu Biskupów nt. „Wyzwania duszpasterskie związane z rodziną w kontekście ewangelizacji”. Temat rodziny podjęty przez ojców synodalnych w tym roku, zostanie pojęty jeszcze w przyszłym, gdyż przyszłoroczne Zwyczajne Zgromadzenie Synodu również będzie poświęcone rodzinie. 

Śledzenie obrad na bieżąco mogło być trudne, jednak dobrze, że obradom towarzyszyła modlitwa (np. ułożoną przez papieża Franciszka - "Modlitwa za synod".

Nadzwyczajne Zgromadzenie Ogólne Synodu Biskupów wypracowało dwa dokumenty: Orędzie Synodu Biskupów oraz Relacja Synodu Biskupów.

 

 Poniżej kilka linków przybliżających synod:

 i wiele wiele innych artykułów np. stronach Gościa Niedzielnego. Nie przytaczam natomiast tych wszystkich, które wzywają do zmiany nauczania Kościoła. Taki mam klimat.

 

Podobnie jak z poprzednich synodów swojego bloga pisał abp. Gądecki: http://www.blog2014.archpoznan.pl/. Przebieg Synodu i różne ciekawe materiały (niestety nie po polsku) są na stronie Synodu pod adresem http://synod14.vatican.va

 

 

Trochę zamieszania zrobił dokument roboczy po pierwszym tygodniu (relacje synodalne poniżej - głównie KAI i GN). Chodziło o niezbyt fortunne uogólnienia sugerujące odchodzenie od zdrowej nauki Kościoła. Zostały one dostrzeżone i wypunktowane, budząc przy tym nie małe zamieszanie i poruszenie medialne. 

 

16 października przedstawiono poprawki i uspokojono niepotrzebne spekulacje:

 

Końcówka synodu - omówienia:

Więcej opinii i relacji można znaleźć na stronach Gościa Niedzielnego: http://gosc.pl/Synod_2014

 

 Podsumowanie synodu:

 

Relacja Synodu Biskupów, jako "Lineamenta" służyć będzie przygotowaniom do przyszłorocznego XIV zgromadzenia zwyczajnego, który w dniach 4-25 października będzie obradował nad tematem: "Powołanie i misja rodziny w Kościele i świecie współczesnym".

 

Czas pomiędzy zakończonym synodem nadzwyczajnym a tym zwyczajnym zapewne będzie czasem ożywionej dyskusji, ale myślę, że również prób nacisków środowisk medialnych na przeforsowanie swojej wizji Kościoła i jego roli w świecie. Dlatego warto - oprócz zgłębiania tematu - otoczyć ten czas modlitwą.

Dobrze w tym całym zamieszaniu jednak bardziej inspirować się dobrą i pozytywną nauką, czerpiącą z depozytu wiary. W tym kluczu polecam dwa teksty. Wywiad z kard. Gerhardem Ludwigiem Müllerem "Nauka Kościoła jest niezmienna" oraz wypowiedź  kard. Raymond Leo Burke "Kard. Burke o posynodalnym zamieszaniu". Z tego ostatniego podoba mi się porównanie, gdzie środowiskach domagających się zmiany nauczania Kościoła (nie dostrzegając prawdy) kadr. powiedział: "Cierpią oni na chorobę morską, bo według nich łódź Kościoła straciła busolę".

 

 

Tak dla ŻYCIA

Aborcja to świadome morderstwo dokonane na niewinnym i bezbronnym CZŁOWIEKU !!!

#zaŻyciem #prolife #StopAborcji

Każde poczęte dziecko ma unikalny kod DNA!!! Tak mówi nauka i tak wychodzi w badaniach laboratoryjnych. Jest to zatem jego/jej (dziecka) ciało. Niech świat pozwoli im żyć, rosnąć, rozwijać się. TAK DLA ŻYCIA!

Nie dla prenatalnego mordowania niewinnych dzieci!

Aborcja nie jest prawem człowieka, jest pozbawieniem człowieka jego najważniejszego prawa - prawa do życia.

[Życie człowieka od poczęcia do narodzin]

„To, co poprzednie pokolenia uważały za święte, świętym pozostaje i wielkim także dla nas (...)”. BXVI

+ Benedykt XVI

Św. Tomasz Z Villanova OESA, Abp

Pray for peace!

http://tmoch.net/jupgrade/images/grafika2020/Serce_Jezusa_ikona_.jpgNajświętsze Serce Pana Jezusa
- zmiłuj się nad nami

Kromka Słowa!

Pontifex_pl


Śledź na bieżąco nauczanie papieskie na wiara.pl.
lub na *[Nauczanie papieskie]

U mnie odwiedź dział: papieska inspiracja.

Papieski twitter

Świętość nie oznacza robienia nadzwyczajnych rzeczy, ale jest robieniem tych zwyczajnych z miłością i wiarą. Holiness doesn’t mean doing extraordinary things, but doing ordinary things with love and faith. (5.12.2013)


Pan mój i Bóg mój

Biblia

Mój manifest duchowy
Elizeusz

Kurs dla narzeczonych:

- materiały dodatkowe i terminy ->

[Formalności przedślubne w zarysie]

Katecheza przedchrzcielna:
-> konferencje, kto może być chrzestnym?, potrzebne dokumenty.

 Parafia św. Mikołaja w Grójcu

Nowa strona www [ -> ]:
http://swmikolaj-grojec.pl

Modlitewnik x. Piotra Skargi SJ:

www [ -> ]

Wspólnota "Spotkania małżeńskie"

     

Zabrania się kopiowania i rozpowszechniania materiałów znajdujących się na tmoch.net (szczególnie autorskich grafik i fotografii) bez zgody właściciela witryny. Niniejsza witryna jest w ciągłym rozwoju; strony są dodawane, modyfikowane i... czasami niektóre usuwane. Czasem pozwalam sobie modyfikować, poprawiać bądź uaktualniać już istniejące notki. Taki już jestem :)  Aby wesprzeć dzieło ewangelizacyjne "tmoch.net", zobacz zakładkę "wsparcie" [->]. 

     
   
    Copyright © 2022 Jezus jest Panem! Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved. Strona istnieje od: 10.04.2001 r.