Jeżeli więc ustami swoimi wyznasz, że Jezus jest Panem, i w sercu swoim uwierzysz, że Bóg Go wskrzesił z martwych -  osiągniesz zbawienie.
Bo sercem przyjęta wiara prowadzi do usprawiedliwienia, a wyznawanie jej ustami - do zbawienia. (Rz 10,8-13)

 

Prośba! :) Zbieram i kolekcjonuję [->] stare modlitewniki (sprzed II Soboru Watykańskiego) [- Modlitewnik ->]. Lubię się z nich modlić. Warto do nich sięgać. [->]

Masz taki i nie wiesz co z nim zrobić? Jeśli chcesz, aby modlitewnik trafił w dobre ręce, albo chcesz sprawić mi radość, to skontaktuj się ze mną i zwyczajnie przyślij mi go. :) Będę bardzo wdzięczy. A dodatkowo zawartość modlitewnika wzbogaci mój dział modlitw na stronie i może ktoś jeszcze skorzysta.

 

Archiwum aktualności 2014

Wesołych Świąt 2014

"Dziś narodził się Zbawiciel, którym jest Mesjasz, Pan. Zatrzymajmy się przed Dzieciątkiem z Betlejem. Pozwólmy, aby nasze serce się wzruszyło, pozwólmy by rozpaliło się ono czułością Boga" - pp Franciszek.

Niech Jezus rodzi się w naszych sercach. To Jego czas i Jego święta. Niech ten czas przyniesie dużo dobroci a Jezus prawdziwie przyjdzie i zostanie przyjęty. Odpocznijmy przy stajence - zaczerpnijmy pokoju serca i miłości. Niech ta radość wypełni nasze serca a pokój i radość przenikną nas do głębi. Niech Pan nas wspiera namacalnie przez kolejny rok. Niech prowadzi nas drogami do świętości.  Niech przyjdzie i zachwyci. Pięknego świętowania. <><

Ralph Martin: Co mówi Duch Święty do Kościoła?

22 listopada 2014 r w parafii pw. Wniebowstąpienia Pańskiego na Ursynowie odbyła się Konferencja Wiary, której gościem był Ralph Martin, czyli człowiek, który o odnowie charyzmatycznej i ewangelizacji wie naprawdę dużo. Jest przewodniczącym Renewal Ministries (Służby Odnowy) - katolickiej posługi poświęconej odnowie i ewangelizacji w Kościele. Służy we Wspólnocie Słowo Boże (The Word of God) w Ann Arbor w Stanach Zjednoczonych. Od 1965 r. jest liderem Odnowy w Kościele Katolickim. Założył Międzynarodowe Biuro Odnowy Charyzmatycznej w Brukseli, którym kierował w latach 1976 - 80. Pracował z Kard. L. J. Suenensem w organizacji promującej katolicką odnowę charyzmatyczną i ewangelizację. Jest autorem wielu książek m.in.: m.in. „Głód Boga”, „Powołani do świętości” oraz programów telewizyjnych.  Jest znanym mówcą i ewangelizatorem. Ralph i jego żona Anne mają sześcioro dzieci i dwanaścioro wnuków.

Gość dzielił się przemyśleniami na temat "Co mówi Duch Święty do Kościoła?". Spotkanie było okazją do ubogacenie się jego świadectwem i nauczaniem. Ciekawe były również panele dyskusyjne. Spotkanie zakończyła modlitwa do Ducha Świętego. 

Warto przeczytać relację: "https://ruchwiary.pl/artykul/aktualnosci-konferencje/konferencja-wiary-ralph-martin-otworzymy-sie-na-ducha-swietego" i odsłuchać konferencji sesja 1 "Nowa Ewangelizacja"; sesja 2 "Powołani do świętości"; sesja 3 "Nowa Pięćdziesiątnica". Nagrania dostępne są pod adresem "https://ruchwiary.pl/galeria".

Film "Karolina"

"Czy jest coś, za co oddałbyś życie?"

Niedawno obchodziliśmy 100 lecie męczeńskiej śmierci młodej wiejskiej dziewczyny. Z tej racji do kin trafił film fabularny nawiązujący do życia i śmierci bł. Karoliny Kózkówny, patronki młodzieży. Jest to produkcja niezależna, idąca pod prąd współczesnym tendencjom filmowym. To film, jakiego dawno już w kinach nie było. Przygotowany został z myślą o młodzieży i odwołuje się do naturalnej wrażliwości młodych ludzi, których seans ma prowokować do refleksji i postawienia sobie ważnych pytań. Bardzo zachęcam do wybrania się do kina.

Więcej o filmie można dowiedzieć się ze strony http://karolina-film.pl/ - tam też jest lista kin, gdzie film jest wyświetlany.

Byłem i polecam.

Pochód Wszystkich Świętych - Holywins

W dniu w którym inni bawią się z okazji Halloween, Wspólnota Emmanuel we współpracy z innymi wspólnotami i organizacjami, organizuje po raz drugi Pochód Wszystkich Świętych - Holywins. W stolicy "święci" maszerować będą w towarzystwie aniołów na szczudłach i przy akompaniamencie bębniarzy i innych instrumentów.
Spotkać będzie można wielu świętych współczesnych i tych z dawniejszych czasów.

"W przeddzień 1 listopada, chcemy w ten sposób pokazać radosny aspekt świętowania ze Wszystkimi Świętymi. Dlatego też zapraszamy wszystkich, szczególnie całe rodziny do przebierania się za swoich ulubionych świętych i wyruszenia z nami w tę radosną i kolorową paradę" - zachęcają organizatorzy.

31 października 2014 o 18:00 start spod pomnika Kopernika na Krakowskim Przedmieściu, tak aby o 19.00 uczestniczyć w Archikatedrze Warszawskiej we wspólnej, świątecznej Mszy Świętej.

fb: Wspólnota Emmanuel
www: http://www.emmanuel.info.pl

 

A czym dla Was jest świętość?

Zobaczcie ten filmik i ślijcie go dalej jako zaproszenie na HolyWins!

 

Od konserwacji do misji. Wokół Evangelii Gaudium

21 października br. w siedzibie Konferencji Episkopatu Polski odbyła się konferencja nt. nowej ewangelizacji pt. „Od konserwacji do misji. Wokół Evangelii Gaudium”, oparta o dwa dokumenty - adhortację "Evangelii Gaudium" i Dokument z Aparecidy. Podsumowując spotkanie bp Grzegorz Ryś zwrócił uwagę na dwie rzeczy – rolę modlitwy w ewangelizacji i nawrócenie się na ubogich i wykluczonych.

Wśród wystąpień wysłuchać można było Abp Jose Octavio Ruiz Arenas (Sekretarz Papieskiej Rady do spraw Krzewienia Nowej Ewangelizacji), który przedstawił temat "Od dokumentu z Aparecidy do Evangelii gaudium"; dr Andrzeja Sionka (En Christo), który poruszył temat "Eklezjologia Evangelii gaudium. Uczniostwo"; oraz s. Małgorzatę Chmielewską (Wspólnota Chleb Życia), która mówiła na temat "Socjalny wymiar ewangelizacji". Konferencja była transmitowana w internecie.

Wykład Abp Jose Octavio Ruiz Arenas można przeczytać na stronie Zespołu ds. NE KEP: "Dokument z Aparecidy a wskazówki pastoralne Papieża Franciszka". Nagrania pozostałych konferencji można znaleźć w archiwum radia profeto.pl - linki poniżej.

Podczas konferencji zaprezentowano projekt Nubes Dei - międzynarodową platformę cyfrową dla Nowej Ewangelizacji (zob. http://gosc.pl/).

21 października - bł. Jakuba Strzemię - 35 rocznica mojego chrztu.

<><

Proszę o modlitwę.

Błogosławiony papież Paweł VI

19 października br. to data zakończenia III Nadzwyczajnego Zgromadzenia Synodu Biskupów poświęconego rodzinie. Jest to również Niedziela Misyjna rozpoczynająca Tydzień Misyjny. W tym dniu w Watykanie zostanie włączony w poczet błogosławionych papież Paweł VI, którego osoba przez encyklikę Humane Vitae oraz adhortacje Evangelii nuntiandi szczególnie patronuje rodzinom i dziełu ewangelizacji.

Z mojej obserwacji ta beatyfikacja nie wzbudzała takich emocji czy zainteresowania jak nie tak dawne kanonizacje Jana Pawła II czy Jana XXIII. W księgarni diecezjalnej tylko cztery egzemplarze papieskich dokumentów (i wcale nie dlatego, że wykupiono jak świeże bułeczki) i mizerny obrazek z życiorysem. Jakoś tak cicho. A przecież rola Pawła VI na XX wiek była ogromna. Jednak patrząc duchowo ma ona wielką wartość pokazując świętość człowieka oraz fakt, że Bóg przez świętość jednych przygotowuje świętość innych :) Jan XXIII + Paweł VI = Jan Paweł II.

Tak więc wspomnienie bł. Pawła VI będzie 26 września każdego roku. :)

"Z Ewangelią do narodów "– Tydzień misyjny 2014

"Kościół jest dla ewangelizacji,
czyli po to, aby głosił i nauczał słowa Bożego"
- słowa papieża Pawła VI

"Głoszenie ewangelicznego orędzia nie jest czymś takim, co Kościół mógłby dowolnie albo wykonywać, albo nie wykonywać, ale jest zadaniem i obowiązkiem, nałożonym mu przez Pana Jezusa, ażeby ludzie mogli wierzyć i dostąpić zbawienia. Głoszenie Ewangelii jest zgoła konieczne, jest jedyne w swoim rodzaju i nic go nie może zastąpić (…) Kościół jest dla ewangelizacji, czyli po to, aby głosił i nauczał słowa Bożego, ażeby przez nie dochodził do nas dar łaski, żeby grzesznicy jednali się z Bogiem, a wreszcie żeby uobecniał nieustannie ofiarę Chrystusa w odprawianiu Mszy św.” – czytamy w adhortacji apostolskiej „Evangelii nuntiandi” Pawła VI, który ma być beatyfikowany 19 października br., czyli w tegoroczny Światowy Dzień Misyjny.

Światowy Dzień Misyjny rozpoczyna Tydzień Misyjny – czas szczególnej modlitwy za misje na całym świecie. W tym roku obchodzimy go pod hasłem „Z Ewangelią do narodów”.

 

 

 

"Dziś jeszcze bardzo dużo ludzi na świecie nie zna Jezusa Chrystusa. Dlatego misja „ad gentes” pozostaje sprawą bardzo pilną. Do uczestniczenia w niej powołani są wszyscy należący do Kościoła, dlatego że Kościół jest ze swej natury misyjny: narodził się „wychodząc” do ludzi."

Franciszek, Orędzie na Światowy Dzień Misyjny 2014 r.

Kara śmierci za opowieść o swojej wierze. Walka o życie Asii Bibi

Trybunał apelacyjny w Lahaurze potwierdził wydany w roku 2010 wyrok śmierci za rzekome bluźnierstwo przeciwko Mahometowi na Asię Bibi. Ta 43-letnia kobieta, matka pięciorga dzieci, w rzeczywistości opowiadała tylko swoim koleżankom-muzułmankom o swej wierze w Chrystusa. Od ponad pięciu lat przebywa w więzieniu.

Czy w XXI wieku można przypłacić życiem swoje wyznanie wiary? Otóż jest to jak najbardziej realne. Nie tylko dlatego, że w wielu miejscach świata chrześcijanie bez procesów są zabijani za swoją wiarę np. Syria, Irak. Jednak jak się okazuje, również w procesie karnym, można być skazanym na śmieć za to, że się jest chrześcijaninem.

 

 

 

Petycja z prośbą o uwolnienie: http://citizengo.org/pl/13091-uwolnijcie-asie-bibi-ostatnia-szansa

 

 

„Ojcze Franciszku, to ja, twoja córka, Asia Bibi. Błagam cię: módl się za mnie, módl się o moje ocalenie i o moje uwolnienie. W tej chwili jedynie mogę powierzyć się Bogu, który jest Wszechmogący. (...) Wciąż mocno trzymam się chrześcijańskiej wiary i pokładam ufność w Bogu, mym Ojcu, który mnie obroni i zwróci mi wolność. Pokładam ufność także w tobie, Ojcze Święty Franciszku i w twoich modlitwach. (...) „Niech Bóg obdarzy światłem i mądrością wszystkich, którzy zaangażowani są w moją sprawę” – pisze w liście do Papieża pakistańska chrześcijanka (zob. „Ojcze Franciszku, to ja, twoja córka, Asia Bibi”)

 

 

2014-11-26: Obrońca Asii Bibi złożył wniosek do Sądu Najwyższego o uchylenie wyroku śmierci - (zob. http://gosc.pl/doc/2260317.Prosze-nie-zostawiajcie-mnie). Skazana za rzekome bluźnierstwo chrześcijanka napisała list w którym podziękowała mer Paryża za ten gest: „Dziękuję wszystkim życzliwym ludziom, tym w Paryżu i w innym krajach. Jesteście moją ostatnią deską ratunku, proszę, nie zostawiajcie mnie! Nie popełniłam bluźnierstwa.”

 

Bądźmy wierni codziennej modlitwie za prześladowanych za wiarę.

Przegląd e-wangelizacyjny

Serdecznie zachęcam do zapoznania się z kilkoma artykułami dotykającymi ewangelizacji. Poniżej odsyłam do pełnych tekstów.

 

1. Bp Ryś - jak zwykle trafia w samo sedno!

"Atrakcyjność Słowa [głoszonego w Kościele] polega na tym, że staje się ono wydarzeniem spotkania z Jezusem Chrystusem. Nie ma innej atrakcyjności. Słowo, na które ludzie naprawdę czekają i otwierają się na nie za każdym razem, to to, kiedy nie mówimy o teorii, nie zaczynamy mówić od moralności, ale mówimy o tym wydarzeniu, jakim jest spotkanie z Chrystusem - Synem Boga, który stał się człowiekiem. Dopiero potem jest wszystko inne. Bez tego nic nie ma, jest tylko zbiór ciężarów, które nakłada się na ludzi".

Bp Ryś o nowej ewangelizacji - wywiad KAI.

 

2. Krótka refleksja o jedności w ewangelizacji:

"Nie budujemy przecież własnych królestw! Linia podziału przebiega tak głęboko i tak dotkliwie nas rani, że wychodzimy na ewangelizację z hasłem: „Po co mam to robić z kimś, skoro mogę zrobić coś sam?”. Absurd! Głęboko podszyty zazdrością duchową i przekonaniem, że jeśli będę o kimś dobrze mówił i kogoś wywyższę, to automatycznie Bóg zabierze tę część z mojej puli, stracę coś".

Marcin Jakimowicz - Razem? Ale po co?

 

 

Co to znaczy ewangelizować?

 

Wydaje się proste, a zapominamy o tym. Bądź radosny! Ewangelizuj postawą radości!

za: "Franciszek Project".

 

Strona 1 z 4

 

Tak dla ŻYCIA

Aborcja to świadome morderstwo dokonane na niewinnym i bezbronnym CZŁOWIEKU !!!

#zaŻyciem #prolife #StopAborcji

Każde poczęte dziecko ma unikalny kod DNA!!! Tak mówi nauka i tak wychodzi w badaniach laboratoryjnych. Jest to zatem jego/jej (dziecka) ciało. Niech świat pozwoli im żyć, rosnąć, rozwijać się. TAK DLA ŻYCIA!

Aborcja nie jest prawem człowieka, jest pozbawieniem człowieka jego najważniejszego prawa - prawa do życia.

[Życie człowieka od poczęcia do narodzin]

„To, co poprzednie pokolenia uważały za święte, świętym pozostaje i wielkim także dla nas (...)”. BXVI

+ Benedykt XVI

Św. Tomasz Z Villanova OESA, Abp

Pray for peace!

http://tmoch.net/jupgrade/images/grafika2020/Serce_Jezusa_ikona_.jpgNajświętsze Serce Pana Jezusa
- zmiłuj się nad nami

Kromka Słowa!

Pontifex_pl


Śledź na bieżąco nauczanie papieskie na wiara.pl.
lub na *[Nauczanie papieskie]

U mnie odwiedź dział: papieska inspiracja.

Papieski twitter

Świętość nie oznacza robienia nadzwyczajnych rzeczy, ale jest robieniem tych zwyczajnych z miłością i wiarą. Holiness doesn’t mean doing extraordinary things, but doing ordinary things with love and faith. (5.12.2013)


Pan mój i Bóg mój

Biblia

Mój manifest duchowy
Elizeusz


- materiały dodatkowe i terminy ->

[Formalności przedślubne w zarysie]

Katecheza przedchrzcielna:
-> konferencje, kto może być chrzestnym?, potrzebne dokumenty.

 Parafia św. Mikołaja w Grójcu

Nowa strona www [ -> ]:
http://swmikolaj-grojec.pl

Modlitewnik x. Piotra Skargi SJ

www [ -> ]

     

Zabrania się kopiowania i rozpowszechniania materiałów znajdujących się na tmoch.net (szczególnie autorskich grafik i fotografii) bez zgody właściciela witryny. Niniejsza witryna jest w ciągłym rozwoju; strony są dodawane, modyfikowane i... czasami niektóre usuwane. Czasem pozwalam sobie modyfikować, poprawiać bądź uaktualniać już istniejące notki. Taki już jestem :)  Aby wesprzeć dzieło ewangelizacyjne "tmoch.net", zobacz zakładkę "wsparcie" [->]. 

     
   
    Copyright © 2022 Jezus jest Panem! Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved. Strona istnieje od: 10.04.2001 r.