Jeżeli więc ustami swoimi wyznasz, że Jezus jest Panem, i w sercu swoim uwierzysz, że Bóg Go wskrzesił z martwych -  osiągniesz zbawienie.
Bo sercem przyjęta wiara prowadzi do usprawiedliwienia, a wyznawanie jej ustami - do zbawienia. (Rz 10,8-13)

Prośba! :) Zbieram i kolekcjonuję stare modlitewniki (sprzed II Soboru Watykańskiego). Lubię się z nich modlić. Masz taki i nie wiesz co z nim zrobić? Jeśli chcesz, aby modlitewnik trafił w dobre ręce, albo chcesz sprawić mi radość, to skontaktuj się ze mną i zwyczajnie przyślij mi go. :) Będę bardzo wdzięczy. A dodatkowo zawartość modlitewnika wzbogaci mój dział modlitw na stronie i może ktoś jeszcze skorzysta.

100-lecie urodzin św. Jana Pawła II

1920 - 18 maja - 2020

Papież Polak - inspirował, motywował i wskazywał na Jezusa. Setna rocznica urodzin św. Jana Pawła II to okazja do rachunku sumienia, na ile poważnie traktujemy nauczanie i świadectwo św. Jana Pawła II? Czy nauczanie Jana Pawła II stanowi nadal fundament, na którym możemy budować wizję przyszłości, czy raczej ma już wymiar jedynie historyczny?

Zatroskany o przyszłość swoich rodaków. Choć mówił do tłumów, jego słowa docierały do jednostek, przynosząc pocieszenie, nadzieję, rodząc odwagę. „Bądźcie na tym świecie nosicielami wiary i nadziei chrześcijańskiej, żyjąc miłością na co dzień. Bądźcie wiernymi świadkami Chrystusa zmartwychwstałego, nie cofajcie się nigdy przed przeszkodami, które piętrzą się na ścieżkach Waszego życia. Liczę na Was. Na Wasz młodzieńczy zapał i oddanie Chrystusowi” - powiedział papież do młodzieży podczas homilii w Poznaniu w 1997 roku.

Motywował w Łowiczu w 1999 r. - "Gdy będzie wam trudno, gdy będziecie w życiu przeżywać jakieś niepowodzenie, czy zawód, niech myśl Wasza biegnie ku Chrystusowi, który was miłuje, który jest wiernym towarzyszem i który pomaga przetrwać każdą trudność". 

Doskonale wiedział, że każdy z nas "znajduje też w życiu jakieś swoje „Westerplatte”. Jakiś wymiar zadań, które musi podjąć i wypełnić. Jakąś słuszną sprawę, o którą nie można nie walczyć. Jakiś obowiązek, powinność, od której nie można się uchylić. Nie można „zdezerterować” - inspirował w 1987 r. na Westerplatte. I dlatego zachęcał - "„Musicie od siebie wymagać, nawet gdyby inni od was nie wymagali” (Jasna Góra, 18 VI 1983).

 

Warto skorzystać:

 • TVP uruchomiła specjalny serwis z niezwykłymi materiałami archiwalnymi związanymi z św. Janem Pawłem II jp2.tvp.pl.
 • W mediach społecznościowych pod  #ThankYouJohnPaul2 można wyrazić swoją wdzięczność za osobę św. Jana Pawła II. Włącz się i Ty - opublikuj w mediach społecznościowych zdjęcie Papieża, nagraj video i powiedz, za co jesteś wdzięczny.
 • Emerytowany papież Benedykt XVI z okazji 100-lecia urodzin św. Jana Pawła II przygotował specjalny list - można go znaleźć na stronie diecezja.pl.
 • W niedzielę 17 maja w kościołach w PL wierni usłyszeli  "List Prezydium KEP na 100-lecie urodzin św. Jana Pawła II".
 • Świętowanie w Warszawie:  warszawa.gosc.pl
 • Centrum Myśli Jana Pawła II uruchomiło wyjątkowy portal "jp2online.pl" i udostępniło setki filmów, świadectw, archiwaliów i nieznanych materiałów.
 • "Muzeum Dom Rodzinny Ojca Świętego Jana Pawła II" na swojej stronie, kanale yt i fb publikuje cykl filmów "Dom mojego dzieciństwa". Po ekspozycji muzeum można też odbyć wirtualny spacer.
 • Gość Niedzielny przygotował specjalny dodatek do pobrania w pdf - "Prorok i przewodnik".
 • Gość Niedzielny uruchomił serwis poświęcony setnej rocznicy urodzin Jana Pawła II: wadowice1920.gosc.pl.

 

 

Warto obejrzeć:

 • Koncert "Santo Subito - prorok naszych czasów" -  transmisja w TVP1 18 maja 2020 godz. 18:00 oraz w radiowej Jedynce i na kanale Programu „Niepodległa” w serwisie YouTube.
 • Teatr Telewizji zaprasza widzów na spektakl  „Powołanie” w reż. Pawła Woldana o drodze Karola Wojtyły do kapłaństwa. Premiera sztuki w TVP1 w poniedziałek 18 maja 2020 o godz. 21.00.

 

 

Warto poczytać:

 

Papieskie Totus Tuus, to stanięcie pod krzyżem Jezusa, co doskonale widać zarówno na przykładzie herbu kardynalskiego jak i papieskiego. Warto w tym miejscu wrócić do Homilii kard. Josepha Ratzingera na pogrzebie Jana Pawła II, 8.04.2005, gdzie przyszły papież pięknie charakteryzuje papieskie hasło wpisując je w tajemnicę Bożego miłosierdzia.

 

                 

 

Krótki film przybliżający życie św. Jana Pawła II

 

 

 

"Przykładajcie się do nauki z wielkim zapałem. Uczcie się poznawać coraz to nowe przedmioty. Wiedza bowiem otwiera horyzonty i sprzyja duchowemu rozwojowi człowieka. Prawdziwie wielki jest ten człowiek, który chce się czegoś nauczyć" - dodał również w Łowiczu.

 

 

 

W jaki sposób można świętować tę rocznicę?

  /propozycje uczniów SP1, kl. V, VI, VIII/

[ Wybrane propozycje uczniów na świętowanie 100-lecia urodzin św. Jana Pawła II ]

 

 

"Nie zastąpi Ciebie nikt" - muzyczny hołd; hymn z okazji 100. rocznicy urodzin Karola Wojtyły - Jana Pawła II

 

 

  Do przemyślenia (a może jako praca dodatkowa):

 W jaki sposób św. Jan Paweł II może być dziś dla ciebie wzorem?

  Jaki cytat św. Jana Pawła II uczyniłbyś mottem na swój najbliższy rok?

  Jakbyś wyjaśnił osobie, która może nie wie za wiele o św. Janie Pawle II, jego wyjątkowość i wielkość?

  Poproś kogoś starszego, aby opowiedział ci swoje wspomnienie o Janie Pawle II.

  Stwórz plakat przybliżający osobę św. Jana Pawła II lub rocznicę jego urodzin.

 

 

 

 

 

 

  Historia papieża Polaka dla dzieci:

 

Święty Jan Paweł II, życie Świętego Papieża

Krótki film z elementami prostej animacji dla najmłodszych widzów Filmoteki PROMYCZKA opowiadający o dzisiaj już świętym Janie Pawle II

Św. Jan Paweł II - film z serii "Aureola - od Stanisława do Karola"

św. Jan Paweł II - Historia Papieża

 

  Zadania: Spróbuj streścić obejrzany filmik.

Co uważasz w nim za ważne? Czego nowego dowiedziałeś się o św. Janie Pawle II?
W jaki sposób życie św. Jana Pawła II może być inspirujące dla młodego człowieka?

 

 

 

  Papieskie miejsca

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież


Anti-spam: complete the taskJoomla CAPTCHA

 

Tak dla ŻYCIA

#zaŻyciem #prolife #StopAborcji

Każde poczęte dziecko ma unikalny kod DNA!!! Tak mówi nauka i tak wychodzi w badaniach laboratoryjnych. Jest to zatem jego/jej (dziecka) ciało. Niech świat pozwoli im żyć, rosnąć, rozwijać się. TAK DLA ŻYCIA!

Św. Tomasz Z Villanova OESA, Abp

Pray for peace!

http://tmoch.net/jupgrade/images/grafika2020/Serce_Jezusa_ikona_.jpgNajświętsze Serce Pana Jezusa
- zmiłuj się nad nami

Kromka Słowa!

 Zintegrowana baza tekstów papieskich:

* [Jan Paweł II: Przemówienia i orędzia]

Pontifex_pl


Śledź na bieżąco nauczanie papieskie na wiara.pl.
U mnie dział: papieska inspiracja.

Papieski twitter

Świętość nie oznacza robienia nadzwyczajnych rzeczy, ale jest robieniem tych zwyczajnych z miłością i wiarą. Holiness doesn’t mean doing extraordinary things, but doing ordinary things with love and faith. (5.12.2013)


Pan mój i Bóg mój

Biblia


- materiały dodatkowe

 Parafia św. Mikołaja w Grójcu

www [ -> ]

     

Zabrania się kopiowania i rozpowszechniania materiałów znajdujących się na tmoch.net (szczególnie autorskich grafik i fotografii) bez zgody właściciela witryny. Niniejsza witryna jest w ciągłym rozwoju; strony są dodawane, modyfikowane i... czasami niektóre usuwane. Czasem pozwalam sobie modyfikować, poprawiać bądź uaktualniać już istniejące notki. Taki już jestem :)  Aby wesprzeć dzieło ewangelizacyjne "tmoch.net", zobacz zakładkę "wsparcie" [->]. 

     
   
    Copyright © 2022 Jezus jest Panem! Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved. Strona istnieje od: 10.04.2001 r.