Jeżeli więc ustami swoimi wyznasz, że Jezus jest Panem, i w sercu swoim uwierzysz, że Bóg Go wskrzesił z martwych -  osiągniesz zbawienie.
Bo sercem przyjęta wiara prowadzi do usprawiedliwienia, a wyznawanie jej ustami - do zbawienia. (Rz 10,8-13)

Prośba! :) Zbieram i kolekcjonuję stare modlitewniki (sprzed II Soboru Watykańskiego). Lubię się z nich modlić. Masz taki i nie wiesz co z nim zrobić? Jeśli chcesz, aby modlitewnik trafił w dobre ręce, albo chcesz sprawić mi radość, to skontaktuj się ze mną i zwyczajnie przyślij mi go. :) Będę bardzo wdzięczy. A dodatkowo zawartość modlitewnika wzbogaci mój dział modlitw na stronie i może ktoś jeszcze skorzysta.

Uroczystości pogrzebowe śp. ks. Piotra Urbanowskiego


ś. † p. ks. Piotr Urbanowski (1972-2020)

 moderator diecezjalny Ruchu Światło-Życie w Diecezji Warszawsko-Praskiej

 

 

Uroczystości pogrzebowe będą odbywały się:

w niedzielę, 24 maja 2020 roku

  • Msza Święta żałobna w Parafii św. Jakuba Apostoła w Warszawie na Tarchominie (ul. Mehoffera 4), godz. 20.00

 

w poniedziałek, 25 maja 2020 roku

  • Msza Święta żałobna w Katedrze Warszawsko-Praskiej pw. Świętego Michała Archanioła i Świętego Floriana Męczennika w Warszawie (ul. Floriańska 3), pod przewodnictwem bp. Marka Solarczyka, godz. 9.00

 

  • Msza Święta pogrzebowa w Parafii Matki Bożej Królowej Polski w Wołominie (ul. Kurkowa 35), pod przewodnictwem bp. Romualda Kamińskiego, godz. 12.00

 

Po Eucharystii złożenie ciała Zmarłego w kwaterach kapłańskich miejscowego cmentarza (aleja Niepodległości, Wołomin). W związku z obowiązującymi ograniczeniami sanitarno-epidemiologicznymi Kapłani pragnący wziąć udział w uroczystościach pogrzebowych, w celach porządkowych proszeni są o wcześniejszy kontakt z Księżmi Proboszczami Parafii organizujących Msze Święte żałobne śp. ks. Piotra Urbanowskiego.

Zgodnie z wolą rodziny, jest prośba, aby zamiast kwiatów wesprzeć akcję WIRTUALNA CHOINKA, której ks. Piotr był współtwórcą i kapelanem.

 

 

Wszystkie informacje związane z pogrzebem i nie tylko, można znaleźć na specjalnej stronie:

https://kspiotrurbanowski.pl/

 

 

 

 

Ksiądz Piotr urodził się 6 grudnia 1972 roku w Wołominie. Pochodził z Parafii Matki Bożej Królowej Polski w Wołominie. Święcenia kapłańskie przyjął rąk biskupa Kazimierza Romaniuka 29 maja 1999 roku. Jako wikariusz pracował w Parafiach: św. Stanisława BM w Siennicy (1999-2002), św. Michała Archanioła i św. Floriana Męczennika w Warszawie (2002-2007), Świętej Trójcy w Ząbkach (2007-2012) a ostatnio w Parafii św. Jakuba Apostoła na Tarchominie. W latach 2002-2017 był członkiem Rady Kapłańskiej (z wyboru). Jako moderator diecezjalny troszczył się o wspólnoty Domowego Kościoła Ruchu Światło-Życie (2012-2015); 6 września 2015 roku został mianowany moderatorem diecezjalnym Ruchu Światło-Życie. Zmarł nagle we wtorek, 19 maja 2020 roku, w wieku 48 lat i w 21. roku kapłaństwa

 Dobry Jezu, okaż księdzu Piotrowi swoje miłosierdzie!
Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie!

 

 

 

 

 

 Homilia Niedzieli Zmartwychwstania Pańskiego (sprzed miesiąca)
12.04.2020 r. homilia mszy z godz. 11.00 - ks. Piotr Urbanowski.

 

 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież


Anti-spam: complete the taskJoomla CAPTCHA

 

Tak dla ŻYCIA

#zaŻyciem #prolife #StopAborcji

Każde poczęte dziecko ma unikalny kod DNA!!! Tak mówi nauka i tak wychodzi w badaniach laboratoryjnych. Jest to zatem jego/jej (dziecka) ciało. Niech świat pozwoli im żyć, rosnąć, rozwijać się. TAK DLA ŻYCIA!

Św. Tomasz Z Villanova OESA, Abp

Pray for peace!

http://tmoch.net/jupgrade/images/grafika2020/Serce_Jezusa_ikona_.jpgNajświętsze Serce Pana Jezusa
- zmiłuj się nad nami

Kromka Słowa!

 Zintegrowana baza tekstów papieskich:

* [Jan Paweł II: Przemówienia i orędzia]

Pontifex_pl


Śledź na bieżąco nauczanie papieskie na wiara.pl.
U mnie dział: papieska inspiracja.

Papieski twitter

Świętość nie oznacza robienia nadzwyczajnych rzeczy, ale jest robieniem tych zwyczajnych z miłością i wiarą. Holiness doesn’t mean doing extraordinary things, but doing ordinary things with love and faith. (5.12.2013)


Pan mój i Bóg mój

Biblia


- materiały dodatkowe

 Parafia św. Mikołaja w Grójcu

www [ -> ]

     

Zabrania się kopiowania i rozpowszechniania materiałów znajdujących się na tmoch.net (szczególnie autorskich grafik i fotografii) bez zgody właściciela witryny. Niniejsza witryna jest w ciągłym rozwoju; strony są dodawane, modyfikowane i... czasami niektóre usuwane. Czasem pozwalam sobie modyfikować, poprawiać bądź uaktualniać już istniejące notki. Taki już jestem :)  Aby wesprzeć dzieło ewangelizacyjne "tmoch.net", zobacz zakładkę "wsparcie" [->]. 

     
   
    Copyright © 2022 Jezus jest Panem! Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved. Strona istnieje od: 10.04.2001 r.