Jeżeli więc ustami swoimi wyznasz, że Jezus jest Panem, i w sercu swoim uwierzysz, że Bóg Go wskrzesił z martwych -  osiągniesz zbawienie.
Bo sercem przyjęta wiara prowadzi do usprawiedliwienia, a wyznawanie jej ustami - do zbawienia. (Rz 10,8-13)

 

Prośba! :) Zbieram i kolekcjonuję [->] stare modlitewniki (sprzed II Soboru Watykańskiego) [- Modlitewnik ->]. Lubię się z nich modlić. Warto do nich sięgać. [->]

Masz taki i nie wiesz co z nim zrobić? Jeśli chcesz, aby modlitewnik trafił w dobre ręce, albo chcesz sprawić mi radość, to skontaktuj się ze mną i zwyczajnie przyślij mi go. :) Będę bardzo wdzięczy. A dodatkowo zawartość modlitewnika wzbogaci mój dział modlitw na stronie i może ktoś jeszcze skorzysta.

 

Kolejny ksiądz rzymskokatolicki uniewinniony

Kolejny ksiądz rzymskokatolicki uniewinniony, w sprawie o pedofilię. Broniłem w tej sprawie i to jest – niech mi Pan Bóg wybaczy pychę – mój sukces <3 Mam dużo spraw o pedofilię, to jest zwykle art. 200 Kodeksu karnego. Co prawda doktorat obroniłem z prawa cywilnego, ale mogę bronić także w sprawach karnych i wielu prawych ludzi mnie zatrudnia, bo mi ufają,  i słusznie.

Może są ludzie naprawdę pokrzywdzeni takim strasznym przestępstwem, i nie jest moją intencją tym ludziom ubliżyć, a ich krzywda powinna być karana i naprawiana. Mi się jednak jeszcze taka sytuacja nie zdarzyła, bo – jak dotąd – 100% moich oskarżonych klientów okazało się niewinnymi.

Schemat pracy jest zawsze ten sam, już go sobie porządnie dopracowałem: tak robić, by oskarżenie utknęło jak Fiat Punto w błocie.

Dowody są przeważnie żadne. Księża – i w ogóle mężczyźni, bo i świeckich też bronię –  są oskarżani, bo taka jest obecnie lewacka moda. Ta lewacka moda, to jedyna przyczyna oskarżenia, w sprawach które prowadziłem. Zwykle pseudodowodem jest wyłącznie oświadczenie osoby pokrzywdzonej, całkowicie niewiarygodne i wewnętrznie sprzeczne, i nic więcej. To oświadczenie jest zwykle uzbrojone w opinie psycholożek, nierzadko tendencyjne i naciągane, które obalić można powołując rzetelnych biegłych, którzy wystąpią przed Sądem, i twardo powiedzą jak jest.

Mowa końcowa oskarżenia sprowadza się zwykle do tego, że „nie jest wykluczone, że przestępstwo popełniono” – jak to usłyszałem pierwszy raz, to myślałem, że to żart. Teza, że coś nie jest wykluczone ma być podstawą do oskarżania człowieka?! Ale jak się to samo powtórzyło w innym procesie, i w kolejnym, trzecim czy czwartym, to zrozumiałem że to nie żart, tylko smutna prawda o tym, że jak oskarżenie nie ma dowodów, to ulepia swe stanowisko z niczego.   

Lubimy się szczycić tym, że nasze prawo pochodzi od szlachetnego prawa rzymskiego. Ale jakby starożytny prawnik rzymski zobaczył co wyprawiamy, to by nas za próg swego domu nie wpuścił :/ Wysłałby nas najpierw na lekcję logiki elementarnej, na której możliwe, że nie uniknęlibyśmy rózeg. I, co gorsza, dostalibyśmy te rózgi słusznie :/

Ale jeśli się człowiek twardo broni, to wygrywa się uniewinnienie. Są jeszcze w Polsce zarówno rzetelni Sędziowie, jak i rzetelni biegli. Nie jest wcale z naszym wymiarem sprawiedliwości aż tak źle, jak wieść gminna niesie.

Tylko trzeba się bronić, twardo i nieustępliwie. Polski system prawny jest bezlitosny dla tych, którzy się nie bronią.

Brońcie się, i nie poddawajcie się nigdy <3

 

za: Kancelaria Adwokacka dr Tomasz Strugalski, zd. 3.07.2023 r.

 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież


Anti-spam: complete the taskJoomla CAPTCHA

 

Tak dla ŻYCIA

Aborcja to świadome morderstwo dokonane na niewinnym i bezbronnym CZŁOWIEKU !!!

#zaŻyciem #prolife #StopAborcji

Każde poczęte dziecko ma unikalny kod DNA!!! Tak mówi nauka i tak wychodzi w badaniach laboratoryjnych. Jest to zatem jego/jej (dziecka) ciało. Niech świat pozwoli im żyć, rosnąć, rozwijać się. TAK DLA ŻYCIA!

Nie dla prenatalnego mordowania niewinnych dzieci!

Aborcja nie jest prawem człowieka, jest pozbawieniem człowieka jego najważniejszego prawa - prawa do życia.

[Życie człowieka od poczęcia do narodzin]

„To, co poprzednie pokolenia uważały za święte, świętym pozostaje i wielkim także dla nas (...)”. BXVI

+ Benedykt XVI

Św. Tomasz Z Villanova OESA, Abp

Pray for peace!

http://tmoch.net/jupgrade/images/grafika2020/Serce_Jezusa_ikona_.jpgNajświętsze Serce Pana Jezusa
- zmiłuj się nad nami

Kromka Słowa!

Pontifex_pl


Śledź na bieżąco nauczanie papieskie na wiara.pl.
lub na *[Nauczanie papieskie]

U mnie odwiedź dział: papieska inspiracja.

Papieski twitter

Świętość nie oznacza robienia nadzwyczajnych rzeczy, ale jest robieniem tych zwyczajnych z miłością i wiarą. Holiness doesn’t mean doing extraordinary things, but doing ordinary things with love and faith. (5.12.2013)


Pan mój i Bóg mój

Biblia

Mój manifest duchowy
Elizeusz

Kurs dla narzeczonych:

- materiały dodatkowe i terminy ->

[Formalności przedślubne w zarysie]

Katecheza przedchrzcielna:
-> konferencje, kto może być chrzestnym?, potrzebne dokumenty.

 Parafia św. Mikołaja w Grójcu

Nowa strona www [ -> ]:
http://swmikolaj-grojec.pl

Modlitewnik x. Piotra Skargi SJ:

www [ -> ]

Wspólnota "Spotkania małżeńskie"

     

Zabrania się kopiowania i rozpowszechniania materiałów znajdujących się na tmoch.net (szczególnie autorskich grafik i fotografii) bez zgody właściciela witryny. Niniejsza witryna jest w ciągłym rozwoju; strony są dodawane, modyfikowane i... czasami niektóre usuwane. Czasem pozwalam sobie modyfikować, poprawiać bądź uaktualniać już istniejące notki. Taki już jestem :)  Aby wesprzeć dzieło ewangelizacyjne "tmoch.net", zobacz zakładkę "wsparcie" [->]. 

     
   
    Copyright © 2022 Jezus jest Panem! Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved. Strona istnieje od: 10.04.2001 r.