Jeżeli więc ustami swoimi wyznasz, że Jezus jest Panem, i w sercu swoim uwierzysz, że Bóg Go wskrzesił z martwych -  osiągniesz zbawienie.
Bo sercem przyjęta wiara prowadzi do usprawiedliwienia, a wyznawanie jej ustami - do zbawienia. (Rz 10,8-13)

 

Prośba! :) Zbieram i kolekcjonuję [->] stare modlitewniki (sprzed II Soboru Watykańskiego) [- Modlitewnik ->]. Lubię się z nich modlić. Warto do nich sięgać. [->]

Masz taki i nie wiesz co z nim zrobić? Jeśli chcesz, aby modlitewnik trafił w dobre ręce, albo chcesz sprawić mi radość, to skontaktuj się ze mną i zwyczajnie przyślij mi go. :) Będę bardzo wdzięczy. A dodatkowo zawartość modlitewnika wzbogaci mój dział modlitw na stronie i może ktoś jeszcze skorzysta.

 

2 sierpnia: Matki Bożej Anielskiej (Odpust Porcjunkuli)

Dziś w zakonach franciszkańskim święto Najświętszej Maryi Panny, Królowej Aniołów. To szansa na uzyskanie odpustu Porcjunkuli. Każdy, kto 2 sierpnia pobożnie nawiedzi swój kościół parafialny, odmówi w nim „Ojcze nasz” i wyznanie wiary, a także przystąpi do spowiedzi i przyjmie Komunię Świętą oraz pomodli się w intencjach papieża (nie za niego, ale w intencjach, w których on się modli) i wyzbędzie się przywiązania do jakiegokolwiek grzechu, nawet lekkiego, zyska odpust zupełny. Zachęcam do skorzystania z tej łaski miłosierdzia.

Maryja jako Matka Boża jest także Królową aniołów. Już Ewangelie zdają się wskazywać na służebną rolę aniołów wobec Maryi: tak jest w scenie zwiastowania, tak jest przy ukazaniu się aniołów pasterzom; tak jest wtedy, gdy anioł informuje Józefa, że ma uciekać z Bożym Dzieciątkiem do Egiptu. Wezwanie „Królowo Aniołów, módl się za nami” zostało włączone do Litanii Loretańskiej. Istnieje wiele kościołów pod tym wezwaniem, zwłaszcza wystawionych przez synów duchowych i córki św. Franciszka.

U stóp Asyżu wznosi się bazylika Matki Bożej Anielskiej, wybudowana w XVI wieku. W samym centrum tej renesansowej świątyni znajduje się skromny kościółek benedyktyński z IX wieku, zwany Porcjunkulą. W 1216 roku św. Franciszkowi objawił się Pan Jezus, obiecując zakonnikowi odpust zupełny dla wszystkich, którzy po spowiedzi i przyjęciu Komunii świętej odwiedzą kapliczkę.

 

Święto Porcjunkuli jest obchodzone bardzo uroczyście jako święto patronalne w kościołach i klasztorach franciszkańskich. Kościół Matki Boskiej Anielskiej (Porcjunkula) leży około 2 kilometrów na południe od Asyżu. Znajdowała się tu pierwotnie benedyktyńska kapliczka, odbudowana przez św. Franciszka w 1207 roku. W roku 1211 benedyktyni z góry Subasio odstąpili Franciszkowi i jego towarzyszom kaplicę. Papież udzielił odpustu zupełnego na dzień przypadający w rocznicę poświęcenia kaplicy, które odbyło się 2 sierpnia 1216 roku. Od wieku XIV papieże podobny odpust na ten dzień zaczęli przyznawać poszczególnym kościołom franciszkańskim. W 1952 roku wyszedł dekret Kongregacji Odpustów rozszerzający przywilej odpustu zupełnego „toties quoties” na 2 sierpnia, czyli za każde nawiedzenie kościoła i wypełnienie warunków.

Paweł VI swoją konstytucją apostolską Indulgentiarium Doctrina z 1967 roku - odwołując się do poprzednich papieży - potwierdził, że każdy, kto w dniu 2 sierpnia nawiedzi swój kościół parafialny zyskuje odpust zupełny.

 

By uzyskać wspomniany odpust, należy jednak spełnić następujące warunki, a więc:
- pobożnie nawiedzić kościół,
- odmówić w nim Modlitwę Pańską oraz Wyznanie Wiary,
- przystąpić do spowiedzi świętej,
- przyjąć Komunię świętą,
- pomodlić się według intencji Ojca Świętego,
- wykluczyć przywiązanie do jakiegokolwiek grzechu.

 

 

 [Litanie do Matki Bożej Anielskiej] oraz [Litania do MB Anielskiej /Porcjunkuli 2.VIII/ (1910r.)].

 

 

Tak więc chciałbym rozwiać wszelkie wątpliwości. 2 sierpnia można zyskać odpust zupełny nie z racji moich urodzin, ale przez nawiedzenie kościoła. :P

Więcej można dowiedzieć się odwiedzając linki poniżej:

Uprzedzając pytania dzielę się moim małym skarbem: "https://drive.google.com/file/d/0B7P8w4f7p5mDano4RmtLeXQ1WFk/view" czyli skanem starego modlitewnika z 1909 roku "Odpust Porcyunkuli. Nauka o Odpuście Porcyunkuli oraz Modlitwy o uzyskanie tegoż odpustu" autorstwa ks. Jana Chrząszcza (powyżej dwa jego fragmenty).

 

2 sierpnia wydarzyło się jeszcze kilka ciekawych /ważnych/ rzeczy:

  • 1858 – ur. bł. August Czartoryski, salezjanin,
  • 1898 – ur. bł. Karolina Kózkówna,
  • 1992 – koronacja figury Matki Bożej w tatrzańskim sanktuarium na Wiktorówkach.

 

 

A ja dziękuję dziś dobremu Bogu, przez wstawiennictwo Panny Anielskiej, za 44. lata mojego życia. Jestem wdzięczny za każdą modlitwę w mojej intencji.

 

 

 

 

 

 

 

 

Pozwolę sobie na podzielenie się życzeniami :) Na szczęście nie jest ich dużo :) :) :) Zebrałem te ciekawsze z kilku ostatnich lat. Kiedy przyjdzie ten czas, że życzyć dobrego nikt nie będzie już chciał, będzie do czego wracać. :) :)

 

Księże, najlepsze życzenia urodzinowe! Miłości, Miłości, Miłości! Ułożenia wszystkich spraw i mnóstwa powodów do uśmiechu. z Bogiem:)

Z okazji urodzin życzę Księdzu dużo błogosławieństwa i łaski Bożej, a także żeby Ksiądz był szczęśliwy :)

Wzrastaj w Łasce Bożej i świętości; -)

Tomaszu najlepszego w dniu urodzin. Trwaj w dobrym, zapomnij o złym. Dobrego świętowania. Z pamięcią i modlitwa rano o 9 przy ołtarzu.

Dużo dobra w dniu urodzin- i nie tylko dziś :) Dużo pokoju w sercu :) Pozdrawiam ciepło :*

Księże, życzę aby dobry Bóg codziennie dawał księdzu doświadczenie tego jak bardzo księdza kocha i z jakim zachwytem na księdza patrzy. Mocy Ducha Świętego na każdą chwile!!! Dobrej kawy i dobrego humoru na każdy dzień!

Wszystkiego najlepszego :) pokoju, radości, doświadczenia, ze Bóg jest blisko!

Niech Pan Wspomaga każdego dnia :) Bożej opieki, miłości :) Błogosławieństwa Bożego! :)

Tomku niech Dobry Bóg prowadzi Cię po drodze codzienności ku świętości. Z pamięcią w modlitwie.

Wszystkiego dobrego, spełnienia marzeń, uśmiechu, niech Pan błogosławi i strzeże! ;)

Najpiękniejszego Ducha Bożego!!! :) :) :) Jezusa na każdy dzień! :)

Tomeczku, wszystkiego dobrego, radości, pokoju oraz życzliwości od wszystkich napotykanych ludzi. Pozdrawiamy!

100 100 100 lat :) wszystkiego co najlepsze, dużo radości i uśmiechu na co dzień i co raz więcej optymizmu ;) pięknego finiszu z doktoratem i samych sukcesów!!!

Wszystkiego Dobrego, a zwłaszcza Pokoju, Radości oraz doświadczania Boga, który Jest i który walczy i zwycięża.

Życzę przede wszystkim dużo wiary i wytrwałości w naśladowaniu Chrystusa w swoim powołaniu, niegasnącej nadziei i oczywiście dużo miłości - tej Bożej, aby ksiądz ja widział w swoim życiu, ludzkiej, aby zawsze było wokół księdza mnóstwo życzliwych ludzi, no i tej do siebie samego - więcej wiary w siebie;) jadę właśnie na Msze - dziś w intencji księdza:) pozdrawiam, szczęść Boże!

Wiele łask i błogosławieństwa Bożego, żywej wiary, która Jego mocą daje skuteczność w działaniu. Pokoju i radości w sercu, które rodzą w nas wdzięczność i dają siłę do ciągłego zmagania się ze sobą samym i wszelkimi przeciwnościami codziennego życia oraz tego stałego, ożywczego i radosnego pragnienia niesienia Chrystusa wszędzie tam, gdzie Bóg zechce Księdza posłać. Radosnych URODZIN! Oczywiście życzenia są "w pakiecie" z modlitwą. Dziś różaniec w Księdza intencji.

Tomciu... Wszelkiego dobra w tym wyjątkowym dniu.. Dziękuję Panu, że jesteś :) niech On Ci błogosławi i niech Cię prowadzi.. a Ty wystarczy, że będziesz posłuszny, tak jak do tej pory i wtedy będzie cały czas tak cudnie

Niech Pan błogosławi i umacnia w powołaniu. Wszystkiego co najlepsze.

Tego co najwspanialsze!

Tomku, niech Cię Bóg obdarza potrzebnymi łaskami.

Świętości

Błogosławieństwa Bożego na każdy dzień

Urodzinowo spełnienia tych dobrych pragnień które nosisz w sercu. Z modlitwą

Szczęść Boże! Najlepsze życzenia I wielu Łask Bożych!

Tomku, życzę spokoju w głowie i spełnienia prywatnie i „zawodowo”.

Najlepszości

Błogosławieństwa Bożego na kolejny rok życia z tej strony życia

W dniu urodzin życzę dużo zdrowia, niesłabnącego żaru ducha oraz realizacji wszystkich zamierzeń i planów. Niech Najświętsza Maryja Panna otacza Cię Matczyną miłością i opieką oraz niech wyprasza u Syna wszelkie łaski i siły.

Niech Ci się dobro dzieje we wszystkim co robisz!

Wszystkiego Bożego na każdy dzień Twojego życia księże

Wielu łask i prowadzenia na każdy dzień. Niech Pan Bóg błogosławi.

Wszystkiego najlepszego z okazji urodzin. Każdego dnia uśmiechu na twarzy, radości w sercu,  spełnienia marzeń, Łask Bożych i Darów Świętego Ducha,  Niech Matka czuwa A Ojciec słucha.

Wszystkiego najlepszego z okazji urodzin! Pięknej relacji z Panem Bogiem, równie pięknej z ludźmi, małych i większych radości, a przede wszystkim wiary w swoje dziecięctwo boże i w konsekwencji - w swoją wyjątkowość.

Wszystkiego najlepszego z okazji urodzin. Niech Cię Pan błogosławi i strzeże!

Wielu łask Bożych i siły do dalszej posługi.

Rób dobro, i niech dobro do Ciebie wraca.

Życia z zachwytem!

Błogosławieństwa

Wszystkiego najlepszego w dniu urodzin! Dużo pogody Ducha, zdrowia, radości, błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Boskiej.

Wszystkiego dobrego. Niech Pan będzie Twoją opoką i niech Cię umacnia w powołaniu. Niech Cię prowadzi każdego dnia po ścieżkach życia.

Sto lat w zdrowiu, radości i przyjaźni z Bogiem i ludźmi

Wszystkiego najlepszego z okazji urodzin!!!! Urodziny to super okazja do świętowania. Zawsze miło jak ktoś złoży życzenia:)

Życzę Ci nieustannej przyjaźni z Panem Bogiem i ludźmi oraz zdrowia, dobra i radości każdego dnia.

Bogu dzięki za Ciebie i miłość

 

 

 

 

 

Naprawdę dają radość, bo nie liczy się ilość ale jakość. Życzę każdemu choć kilku takich (wypływających z wiary) życzeń, do których dołączona jest życzliwa pamięć i modlitwa. I tu małe dopowiedzenie - sam często szwankuję i zapominam o urodzinach czy imieninach innych osób. Dlatego od czasu do czasu modlę się w intencji osób mi bliskich i potrzebujących modlitwy, o których powinienem pamiętać a z powodu mojej ułomności nie pamiętałem.

 

 

 

 

Tak dla ŻYCIA

Aborcja to świadome morderstwo dokonane na niewinnym i bezbronnym CZŁOWIEKU !!!

#zaŻyciem #prolife #StopAborcji

Każde poczęte dziecko ma unikalny kod DNA!!! Tak mówi nauka i tak wychodzi w badaniach laboratoryjnych. Jest to zatem jego/jej (dziecka) ciało. Niech świat pozwoli im żyć, rosnąć, rozwijać się. TAK DLA ŻYCIA!

Nie dla prenatalnego mordowania niewinnych dzieci!

Aborcja nie jest prawem człowieka, jest pozbawieniem człowieka jego najważniejszego prawa - prawa do życia.

[Życie człowieka od poczęcia do narodzin]

„To, co poprzednie pokolenia uważały za święte, świętym pozostaje i wielkim także dla nas (...)”. BXVI

+ Benedykt XVI

Św. Tomasz Z Villanova OESA, Abp

Pray for peace!

http://tmoch.net/jupgrade/images/grafika2020/Serce_Jezusa_ikona_.jpgNajświętsze Serce Pana Jezusa
- zmiłuj się nad nami

Kromka Słowa!

Pontifex_pl


Śledź na bieżąco nauczanie papieskie na wiara.pl.
lub na *[Nauczanie papieskie]

U mnie odwiedź dział: papieska inspiracja.

Papieski twitter

Świętość nie oznacza robienia nadzwyczajnych rzeczy, ale jest robieniem tych zwyczajnych z miłością i wiarą. Holiness doesn’t mean doing extraordinary things, but doing ordinary things with love and faith. (5.12.2013)


Pan mój i Bóg mój

Biblia

Mój manifest duchowy
Elizeusz

Kurs dla narzeczonych:

- materiały dodatkowe i terminy ->

[Formalności przedślubne w zarysie]

Katecheza przedchrzcielna:
-> konferencje, kto może być chrzestnym?, potrzebne dokumenty.

 Parafia św. Mikołaja w Grójcu

Nowa strona www [ -> ]:
http://swmikolaj-grojec.pl

Modlitewnik x. Piotra Skargi SJ:

www [ -> ]

Wspólnota "Spotkania małżeńskie"

     

Zabrania się kopiowania i rozpowszechniania materiałów znajdujących się na tmoch.net (szczególnie autorskich grafik i fotografii) bez zgody właściciela witryny. Niniejsza witryna jest w ciągłym rozwoju; strony są dodawane, modyfikowane i... czasami niektóre usuwane. Czasem pozwalam sobie modyfikować, poprawiać bądź uaktualniać już istniejące notki. Taki już jestem :)  Aby wesprzeć dzieło ewangelizacyjne "tmoch.net", zobacz zakładkę "wsparcie" [->]. 

     
   
    Copyright © 2022 Jezus jest Panem! Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved. Strona istnieje od: 10.04.2001 r.