Jeżeli więc ustami swoimi wyznasz, że Jezus jest Panem, i w sercu swoim uwierzysz, że Bóg Go wskrzesił z martwych -  osiągniesz zbawienie.
Bo sercem przyjęta wiara prowadzi do usprawiedliwienia, a wyznawanie jej ustami - do zbawienia. (Rz 10,8-13)

Zobrazowanie sześciu punktów kerygmatu na przykładzie dłoni.

Zobrazowanie sześciu punktów kerygmatu na przykładzie palców dłoni (może naciągane ale może zostać w pamięci). Można też przy obrazowaniu kerygmatu odwołać się do obrazu kostki do gry.

 

  • pierwszy palec to Miłość Boża, kciuk - bez niego nie możesz chwytać, podnosić
  • druga prawda to grzech - palec wskazujący, to ja mam na siebie pokazać jestem grzesznikiem, bo łatwiej jest wytykać innych
  • trzeci - centralny, największy - prawda o zbawieniu w Jezusie, to on stał się dla nas "przekleństwem" na krzyżu (palec pomiędzy innymi, Jezus miedzy łotrami) - ale to też "międzynarodowy symbol" pokazany szatanowi (odwrócenie się od zła - wolny wybór) [to możesz pokazać szkolna zabawę, jak położy się rękę na blacie i podwinie się ten palec to serdecznego nie dasz rady podnieść do góry] - Jeśli Jezus nie będzie dla ciebie Zbawicielem i Panem na serio, wiara i nawrócenie zamiast być lekkim brzemieniem, będzie nieznośnym i ciężkim obowiązkiem
  • czwarty (serdeczny) to przymierze z Jezusem - wybranie go jako Pana i Zbawiciela, w postawie wiary i nawrócenia) - na ten palec zakłada się obrączkę
  • piaty - (dar Ducha Świętego) - ważny choć jaki niepozorny, to on nadaje "finezji' np. przy piciu kawy z filiżanki.
  • Cała dłoń (szósty punkt) - wspólnota - to podana dłoń – zaciśnięta pięść (znak jedności i siły ale bez nienawiści).

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież


Anti-spam: complete the taskJoomla CAPTCHA

Tak dla ŻYCIA

#zaŻyciem #prolife #StopAborcji

Każde poczęte dziecko ma unikalny kod DNA!!! Tak mówi nauka i tak wychodzi w badaniach laboratoryjnych. Jest to zatem jego/jej (dziecka) ciało. Niech świat pozwoli im żyć, rosnąć, rozwijać się. TAK DLA ŻYCIA!

Św. Tomasz Z Villanova OESA, Abp

Pray for peace!

 

Kromka Słowa!

 Zintegrowana baza tekstów papieskich:

* [Jan Paweł II: Przemówienia i orędzia]

Pontifex_pl


Śledź na bieżąco nauczanie papieskie na wiara.pl.
U mnie dział: papieska inspiracja.

Papieski twitter

Świętość nie oznacza robienia nadzwyczajnych rzeczy, ale jest robieniem tych zwyczajnych z miłością i wiarą. Holiness doesn’t mean doing extraordinary things, but doing ordinary things with love and faith. (5.12.2013)


Pan mój i Bóg mój

Biblia


Rok Rodziny Amoris Laetitia
2021-2022

Rok Św. Jakuba

 
Parafia św. Mikołaja w Grójcu


- materiały dodatkowe

Odwiedza nas 75 gości oraz 0 użytkowników.

Odsłon artykułów:
8599387
     

Zabrania się kopiowania i rozpowszechniania materiałów znajdujących się na tmoch.net (szczególnie autorskich grafik i fotografii) bez zgody właściciela witryny. Niniejsza witryna jest w ciągłym rozwoju; strony są dodawane, modyfikowane i... czasami niektóre usuwane. Czasem pozwalam sobie modyfikować, poprawiać bądź uaktualniać już istniejące notki. Taki już jestem :)  Aby wesprzeć dzieło ewangelizacyjne "tmoch.net", zobacz zakładkę "wsparcie" [->]. 

     
   
    Copyright © 2021 Jezus jest Panem! Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved. Strona istnieje od: 10.04.2001 r.