Jeżeli więc ustami swoimi wyznasz, że Jezus jest Panem, i w sercu swoim uwierzysz, że Bóg Go wskrzesił z martwych -  osiągniesz zbawienie.
Bo sercem przyjęta wiara prowadzi do usprawiedliwienia, a wyznawanie jej ustami - do zbawienia. (Rz 10,8-13)

 

Prośba! :) Zbieram i kolekcjonuję [->] stare modlitewniki (sprzed II Soboru Watykańskiego) [- Modlitewnik ->]. Lubię się z nich modlić. Warto do nich sięgać. [->]

Masz taki i nie wiesz co z nim zrobić? Jeśli chcesz, aby modlitewnik trafił w dobre ręce, albo chcesz sprawić mi radość, to skontaktuj się ze mną i zwyczajnie przyślij mi go. :) Będę bardzo wdzięczy. A dodatkowo zawartość modlitewnika wzbogaci mój dział modlitw na stronie i może ktoś jeszcze skorzysta.

 

o. Emilien Tardif - "Dary Ducha są różnorakie i ciągle aktualne".

 o. Emilien Tardif
fragment książki "Jezus żyje", s.35.

 

Dary Ducha są różnorakie i ciągle aktualne. 

Być może z powodu naszego racjonalizmu lub braku wiary sądzimy, że te dary Ducha należą do przeszłości. Świat współczesny poszukuje człowieka duchowego, proroków chrześcijańskich, prowadzonych przez Ducha. Lecz jeśli ich nie znajdzie, pójdzie za iluministami, co jest bardzo niebezpieczne. Kościół jest nieustanną Pięćdziesiątnicą. Te ostatnie słowa kardynała przypomniały mi anegdotę: 

Pewnego dnia Jezus przebywał ze swoimi uczniami i zapytał ich:
— Za kogo mnie uważacie? Szymon Piotr wstał i odpowiedział:
— Tyś jest teofanią eschatologiczną, która żywi ontologicznie intencjonalność naszych relacji podświadomych i interpersonalnych. Jezus otworzył oczy pełne zdziwienia i zapytał:
— Jak, jak?...
Piotr jednak nie potrafił powtórzyć, ponieważ zapomniał...

Zapomniał, ponieważ nie miał tego w sercu, lecz jedynie w umyśle. Świat jest zmęczony słuchaniem teorii i wywodów literackich. Jest spragniony słowa żywego i skutecznego, które to słowo dokonuje tego, o czym mówi. “Świat współczesny jest zmęczony słuchaniem nauczycieli. Chce słuchać tylko świadków" — mówił Paweł VI. Świadków, którzy doświadczyli nowego życia, przynoszonego przez Jezusa. Ewangelia św. Łukasza opowiada, że w niedzielę wieczorem dwóch uczniów szło do Emaus z Jerozolimy. Byli oni smutni, gdyż wraz ze śmiercią Mistrza wszystkie ich nadzieje odnowy Izraela upadły. Sam Jezus dołączył się do nich w czasie drogi i jeden z nich, zwany Kleofasem, zaczął dawać kurs chrystologii Jezusowi, którego nie był w stanie rozpoznać. Przypominał on z wielkim przekonaniem Jego dzieła i cuda. Opowiedział o śmierci krzyżowej, której świadkiem był cały lud, lecz gdy stanęło na Zmartwychwstaniu, nie mógł mówić o swoim własnym doświadczeniu i zadowolił się powtórzeniem tego, co jak twierdziły kobiety, powiedzieli aniołowie.

Gdy nie przeżyło się osobistego spotkania z Chrystusem Zmartwychwstałym, będzie się opowiadać cudze teorie i nauczanie innych. Jesteśmy wezwani do tego, aby być świadkami tego, co głosimy. Aby być skutecznym, to znaczy autentycznym świadkiem, trzeba przeżyć owo wydarzenie osobiście.

EMILIEN TARDIF
Jose H. Prado Flores
"JEZUS ŻYJE"
z języka francuskiego przełożył Mariusz Bigiel SJ

SZCZECIŃSKIE WYDAWNICTWO
ARCHIDIECEZJALNE OTTONIANUM
SZCZECIN 1993

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież


Anti-spam: complete the taskJoomla CAPTCHA

 

Tak dla ŻYCIA

Aborcja to świadome morderstwo dokonane na niewinnym i bezbronnym CZŁOWIEKU !!!

#zaŻyciem #prolife #StopAborcji

Każde poczęte dziecko ma unikalny kod DNA!!! Tak mówi nauka i tak wychodzi w badaniach laboratoryjnych. Jest to zatem jego/jej (dziecka) ciało. Niech świat pozwoli im żyć, rosnąć, rozwijać się. TAK DLA ŻYCIA!

Nie dla prenatalnego mordowania niewinnych dzieci!

Aborcja nie jest prawem człowieka, jest pozbawieniem człowieka jego najważniejszego prawa - prawa do życia.

[Życie człowieka od poczęcia do narodzin]

„To, co poprzednie pokolenia uważały za święte, świętym pozostaje i wielkim także dla nas (...)”. BXVI

+ Benedykt XVI

Św. Tomasz Z Villanova OESA, Abp

Pray for peace!

http://tmoch.net/jupgrade/images/grafika2020/Serce_Jezusa_ikona_.jpgNajświętsze Serce Pana Jezusa
- zmiłuj się nad nami

Kromka Słowa!

Pontifex_pl


Śledź na bieżąco nauczanie papieskie na wiara.pl.
lub na *[Nauczanie papieskie]

U mnie odwiedź dział: papieska inspiracja.

Papieski twitter

Świętość nie oznacza robienia nadzwyczajnych rzeczy, ale jest robieniem tych zwyczajnych z miłością i wiarą. Holiness doesn’t mean doing extraordinary things, but doing ordinary things with love and faith. (5.12.2013)


Pan mój i Bóg mój

Biblia

Mój manifest duchowy
Elizeusz

Kurs dla narzeczonych:

- materiały dodatkowe i terminy ->

[Formalności przedślubne w zarysie]

Katecheza przedchrzcielna:
-> konferencje, kto może być chrzestnym?, potrzebne dokumenty.

 Parafia św. Mikołaja w Grójcu

Nowa strona www [ -> ]:
http://swmikolaj-grojec.pl

Modlitewnik x. Piotra Skargi SJ:

www [ -> ]

Wspólnota "Spotkania małżeńskie"

     

Zabrania się kopiowania i rozpowszechniania materiałów znajdujących się na tmoch.net (szczególnie autorskich grafik i fotografii) bez zgody właściciela witryny. Niniejsza witryna jest w ciągłym rozwoju; strony są dodawane, modyfikowane i... czasami niektóre usuwane. Czasem pozwalam sobie modyfikować, poprawiać bądź uaktualniać już istniejące notki. Taki już jestem :)  Aby wesprzeć dzieło ewangelizacyjne "tmoch.net", zobacz zakładkę "wsparcie" [->]. 

     
   
    Copyright © 2022 Jezus jest Panem! Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved. Strona istnieje od: 10.04.2001 r.