Jeżeli więc ustami swoimi wyznasz, że Jezus jest Panem, i w sercu swoim uwierzysz, że Bóg Go wskrzesił z martwych -  osiągniesz zbawienie.
Bo sercem przyjęta wiara prowadzi do usprawiedliwienia, a wyznawanie jej ustami - do zbawienia. (Rz 10,8-13)

 

Prośba! :) Zbieram i kolekcjonuję [->] stare modlitewniki (sprzed II Soboru Watykańskiego) [- Modlitewnik ->]. Lubię się z nich modlić. Warto do nich sięgać. [->]

Masz taki i nie wiesz co z nim zrobić? Jeśli chcesz, aby modlitewnik trafił w dobre ręce, albo chcesz sprawić mi radość, to skontaktuj się ze mną i zwyczajnie przyślij mi go. :) Będę bardzo wdzięczy. A dodatkowo zawartość modlitewnika wzbogaci mój dział modlitw na stronie i może ktoś jeszcze skorzysta.

 

Czystość przedślubna - inspiracje

Bardzo często w spowiedziach i rozmowach wychodzi to, jak płytko przez wiele osób deklarujących się jako wierzący, pojmowana jest czystość przedmałżeńska. Często wyśmiewana, traktowana jak powód do wstydu. Zaraz pojawiają się pseudo-argumenty: trzeba się poznać, ksiądz nie wie jak to jest, jesteśmy tylko ludźmi, ale my się kochamy ... Zupełnie gubi się pytanie, czy wierzący człowiek może budować związek inaczej jak tylko na zawierzeniu Bogu, czyli na łasce (to jest obecności Boga w relacji). Podzielę się tutaj kilkoma inspiracjami znalezionymi w sieci. Mam nadzieję, że pomogą podejmować dobre decyzje, ale nie budować relacji na grzechu, ale na Bogu.

Gdy rzeczywiście kocham drugiego człowieka, to nie chcę brudzić go grzechem. Nie chcę zabijać w nim Bożej obecności. A więc argument, który czasem powtarza wiele osób, że „gdy mieszkamy ze sobą bez ślubu, współżyjemy, to nie grzeszymy, bo się kochamy. A miłość to przecież nie grzech” - to żaden argument. Nie ma to nic wspólnego z prawdziwą miłością, bo jak pisze ks. Twardowski: „miłość co jest miłością, nigdy nie jest grzechem”. To Bóg powinien być na pierwszym miejscu, a nie ktoś, albo coś (np. miłość), bo to Bóg jest miłością, a nie na odwrót. Pan Bóg mówi jasno: "NIE CUDZOŁÓŻ". Jednak musimy sobie jasno powiedzieć, że ten grzech się pojawia i niestety jest częsty. Ale swoje źródło ma właśnie w marginalizacji Boga i Jego przykazań. Jest wyborem egoizmu w miejsce Bożej miłości.

 Do takiej czystości sami musimy się przekonać. Dziś już chyba nie wystarczy narzucenie jej z zewnątrz przez wychowanie czy nakazy, bo praktyka życia pokazuje jak to jest niewystarczające. Świat nie ułatwia czystości i wierności, wręcz przeciwnie - przez media (np. seriale) jasno walczy w takim spojrzeniem na życie. Dziś wielu boi się wyśmiania nie dlatego, że są niewierni, ale dlatego, że wybierają czystość. I tu dokonuje się to odwrócenie. 

Jeśli sami się do tego nie przekonamy i nie będziemy patrzyli na to przez pryzmat Boga, nie wychowamy tak swoich dzieci. Myślę, że dzisiejsze rozprężenie w tej dziedzinie jest konsekwencją powierzchowności wiary i niekonsekwencją właśnie starszego pokolenia, głównie za przyczyną komunizmu.

         

W tym kontekście polecam dwie konferencje ks. Pawlukiewicza "Sex, poezja, czy rzemiosło". Wydane są na płytach CD (zob. http://www.xpiotr.pl/sex_poezja_czy_rzemioslo.php), ale czasem można nagrania znaleźć w internecie np. (cz 1 i cz 2). Umieściłem te nagrania na moim chomiku tylko dlatego, że widzę jak łatwo dajemy się oszukiwać i godzimy się na śmierć duchową w naszych związkach oraz komplikujemy nasze duchowe przygotowanie do sakramentu. Nagrania można też znaleźć na wrzucie np. http://errorekk.wrzuta.pl/audio/0oz9CpbRnwi/ks.piotr_pawlukiewicz_-_seks_poezja_czy_rzemioslo

Kazania ks. Pawlukiewicza można znaleźć na stronie:"http://www.kazaniaksiedzapiotra.pl/" .

Drugim źródłem pozytywnych inspiracji jest o. Adam Szustak OP i jego "Pachnidła" i "Pomarańczarnia" (zob. http://www.langustanapalmie.pl/pomaranczarnia) oraz rekolekcje "Pachnidła" czy inne wydane na płytach (Judyta, Jonasz), które można kupić tu: http://www.sklepmalak.pl/.

 

Artykuliki:

 

Filmiki:

 

 

 

 

 

 

 

 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież


Anti-spam: complete the taskJoomla CAPTCHA

 

Tak dla ŻYCIA

Aborcja to świadome morderstwo dokonane na niewinnym i bezbronnym CZŁOWIEKU !!!

#zaŻyciem #prolife #StopAborcji

Każde poczęte dziecko ma unikalny kod DNA!!! Tak mówi nauka i tak wychodzi w badaniach laboratoryjnych. Jest to zatem jego/jej (dziecka) ciało. Niech świat pozwoli im żyć, rosnąć, rozwijać się. TAK DLA ŻYCIA!

Nie dla prenatalnego mordowania niewinnych dzieci!

Aborcja nie jest prawem człowieka, jest pozbawieniem człowieka jego najważniejszego prawa - prawa do życia.

[Życie człowieka od poczęcia do narodzin]

„To, co poprzednie pokolenia uważały za święte, świętym pozostaje i wielkim także dla nas (...)”. BXVI

+ Benedykt XVI

Św. Tomasz Z Villanova OESA, Abp

Pray for peace!

http://tmoch.net/jupgrade/images/grafika2020/Serce_Jezusa_ikona_.jpgNajświętsze Serce Pana Jezusa
- zmiłuj się nad nami

Kromka Słowa!

Pontifex_pl


Śledź na bieżąco nauczanie papieskie na wiara.pl.
lub na *[Nauczanie papieskie]

U mnie odwiedź dział: papieska inspiracja.

Papieski twitter

Świętość nie oznacza robienia nadzwyczajnych rzeczy, ale jest robieniem tych zwyczajnych z miłością i wiarą. Holiness doesn’t mean doing extraordinary things, but doing ordinary things with love and faith. (5.12.2013)


Pan mój i Bóg mój

Biblia

Mój manifest duchowy
Elizeusz

Kurs dla narzeczonych:

- materiały dodatkowe i terminy ->

[Formalności przedślubne w zarysie]

Katecheza przedchrzcielna:
-> konferencje, kto może być chrzestnym?, potrzebne dokumenty.

 Parafia św. Mikołaja w Grójcu

Nowa strona www [ -> ]:
http://swmikolaj-grojec.pl

Modlitewnik x. Piotra Skargi SJ:

www [ -> ]

Wspólnota "Spotkania małżeńskie"

     

Zabrania się kopiowania i rozpowszechniania materiałów znajdujących się na tmoch.net (szczególnie autorskich grafik i fotografii) bez zgody właściciela witryny. Niniejsza witryna jest w ciągłym rozwoju; strony są dodawane, modyfikowane i... czasami niektóre usuwane. Czasem pozwalam sobie modyfikować, poprawiać bądź uaktualniać już istniejące notki. Taki już jestem :)  Aby wesprzeć dzieło ewangelizacyjne "tmoch.net", zobacz zakładkę "wsparcie" [->]. 

     
   
    Copyright © 2022 Jezus jest Panem! Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved. Strona istnieje od: 10.04.2001 r.