Jeżeli więc ustami swoimi wyznasz, że Jezus jest Panem, i w sercu swoim uwierzysz, że Bóg Go wskrzesił z martwych -  osiągniesz zbawienie.
Bo sercem przyjęta wiara prowadzi do usprawiedliwienia, a wyznawanie jej ustami - do zbawienia. (Rz 10,8-13)

Prośba! :) Zbieram i kolekcjonuję stare modlitewniki (sprzed II Soboru Watykańskiego). Lubię się z nich modlić. Masz taki i nie wiesz co z nim zrobić? Jeśli chcesz, aby modlitewnik trafił w dobre ręce, albo chcesz sprawić mi radość, to skontaktuj się ze mną i zwyczajnie przyślij mi go. :) Będę bardzo wdzięczy. A dodatkowo zawartość modlitewnika wzbogaci mój dział modlitw na stronie i może ktoś jeszcze skorzysta.

Siła kerygmatu - José H. Prado Flores

"W Kościele na świecie zgubiliśmy siłę ewangelizującą pierwszego głoszenia, to, co nazywa się kerygmatem. Dlatego dzisiaj stoi przed nami wezwanie, żeby odzyskać to pierwsze głoszenie. W Kościele katolickim zapomnieliśmy bowiem o sile kerygmatu, bardzo mocno podkreślając katechezę. Ewangelizowanie to nie jest rzeczownik, nad którym można czynić refleksję teologiczną. To jest czasownik, który mówi o czynieniu Chrystusa obecnym w świecie. Czy mamy odwagę iść tą profetyczną drogą zapowiedzianą przez Jana Pawła II? Czy też chcemy tylko pozmieniać niektóre punkty w naszym życiu? To jest dzisiaj wezwanie dla nas, bowiem jedyną odpowiedzią dla tego świata jest Jezus Chrystus umarły i zmartwychwstały, Ten, który żyje i chce dzielić swoje życie z nami".

José H. Prado Flores (Poznań, 6.11.2-13)
ps. tak dokładnie to "ewangelizowanie" to rzeczownik odczasownikowy :D ale myśl pozostaje prawdziwa ;)

 

 

 

W kościele pw. Nawiedzenia NMP w Poznaniu odbyło się 6 listopada 2013 r. spotkanie z José Prado Floresem (zob:  postacie-odnowy), świeckim ewangelizatorem z Meksyku, twórcą szkół nowej ewangelizacji. Mówiono m.in. o ożywieniu parafii, która powinna być miejscem nowej ewangelizacji i żywą wspólnotą. José Prado podkreślił, że pierwszym zadaniem stojącym przed Kościołem jest ewangelizacja tych, którzy są już ochrzczeni. W Kościele bowiem, jak zaznaczył, często posługują w rozmaity sposób ci, którzy tak naprawdę sami nie poznali jeszcze Jezusa w swoim życiu. W Kościele bowiem, jak zaznaczył, często posługują w rozmaity sposób ci, którzy tak naprawdę sami nie poznali jeszcze Jezusa w swoim życiu. Czym jest to poznanie? „Słowo «poznać» jest w języku hebrajskim słowem bardzo mocnym. Oznacza ono relację głębokiej miłości. To nie jest relacja intelektualna, nie tylko czysta świadomość, ale to głęboka relacja w sercu” – wyjaśniał ewangelizator. "Zarówno kerygmat, jak i katecheza mają swój własny czas i odpowiednią przestrzeń i nikt ani nic nie może ich zastąpić ani tym bardziej usunąć. Jeszcze więcej - pierwsze głoszenie poprzedza wszystko inne. To jest najważniejsze".

 

 

Zachęcam do obejrzenia zapisu tego spotkania.

Za: http://www.archpoznan.pl/content/view/2986/107/
oraz http://ekai.pl/diecezje/poznanska/x72297/jose-prado-flores-w-kosciele-katolickim-zapomnielismy-o-sile-kerygmatu/

 

 

 

"Aby ewangelizować, trzeba być zewangelizowanym - w innym przypadku prowadzi się jedynie propagandę.
Głównym problemem Kościoła katolickiego nie jest brak ewangelizacji,
ale ewangelizacja prowadzona przez tych, którzy sami nie są zewangelizowani".

José H. Prado Flores


("Nowi ewangelizatorzy dla nowej ewangelizacji, str. 184)

 

 


Ja i José Prado Flores na Kursie Dynamis w którym uczestniczyłem.

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież


Anti-spam: complete the taskJoomla CAPTCHA

 

Tak dla ŻYCIA

#zaŻyciem #prolife #StopAborcji

Każde poczęte dziecko ma unikalny kod DNA!!! Tak mówi nauka i tak wychodzi w badaniach laboratoryjnych. Jest to zatem jego/jej (dziecka) ciało. Niech świat pozwoli im żyć, rosnąć, rozwijać się. TAK DLA ŻYCIA!

Św. Tomasz Z Villanova OESA, Abp

Pray for peace!

http://tmoch.net/jupgrade/images/grafika2020/Serce_Jezusa_ikona_.jpgNajświętsze Serce Pana Jezusa
- zmiłuj się nad nami

Kromka Słowa!

 Zintegrowana baza tekstów papieskich:

* [Jan Paweł II: Przemówienia i orędzia]

Pontifex_pl


Śledź na bieżąco nauczanie papieskie na wiara.pl.
U mnie dział: papieska inspiracja.

Papieski twitter

Świętość nie oznacza robienia nadzwyczajnych rzeczy, ale jest robieniem tych zwyczajnych z miłością i wiarą. Holiness doesn’t mean doing extraordinary things, but doing ordinary things with love and faith. (5.12.2013)


Pan mój i Bóg mój

Biblia


- materiały dodatkowe

 Parafia św. Mikołaja w Grójcu

www [ -> ]

     

Zabrania się kopiowania i rozpowszechniania materiałów znajdujących się na tmoch.net (szczególnie autorskich grafik i fotografii) bez zgody właściciela witryny. Niniejsza witryna jest w ciągłym rozwoju; strony są dodawane, modyfikowane i... czasami niektóre usuwane. Czasem pozwalam sobie modyfikować, poprawiać bądź uaktualniać już istniejące notki. Taki już jestem :)  Aby wesprzeć dzieło ewangelizacyjne "tmoch.net", zobacz zakładkę "wsparcie" [->]. 

     
   
    Copyright © 2022 Jezus jest Panem! Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved. Strona istnieje od: 10.04.2001 r.