Jeżeli więc ustami swoimi wyznasz, że Jezus jest Panem, i w sercu swoim uwierzysz, że Bóg Go wskrzesił z martwych -  osiągniesz zbawienie.
Bo sercem przyjęta wiara prowadzi do usprawiedliwienia, a wyznawanie jej ustami - do zbawienia. (Rz 10,8-13)

 

Prośba! :) Zbieram i kolekcjonuję [->] stare modlitewniki (sprzed II Soboru Watykańskiego) [- Modlitewnik ->]. Lubię się z nich modlić. Warto do nich sięgać. [->]

Masz taki i nie wiesz co z nim zrobić? Jeśli chcesz, aby modlitewnik trafił w dobre ręce, albo chcesz sprawić mi radość, to skontaktuj się ze mną i zwyczajnie przyślij mi go. :) Będę bardzo wdzięczy. A dodatkowo zawartość modlitewnika wzbogaci mój dział modlitw na stronie i może ktoś jeszcze skorzysta.

 

Słowo papieża Franciszka wygłoszone podczas spotkania z członkami Odnowy w Duchu Świętym

Mimo, że słowa skierowane były do Odnowy w Duchu Świętym, to jednak trochę o nas. O noszeniu przy sobie NT papież mówi w 8:14 minucie. Mówi to w kontekście powrotu do pierwszej miłości. To też moje przeczucie, że odnowa wiary idzie za ponownym zakochaniem się w Słowie Bożym (zresztą do tego zachęcał wcześniej Benedykt XVI w Vebum Domini). Później papież prosi, aby w strukturach nie zagubić Boga - drugie wielkie wyzwanie dla każdego ruchu w Kościele. Dalej mówi o tym, czego oczekuje po Odnowie. Zachęca, aby adorować Boga i pozwolić prowadzić się Duchowi Świętemu. Wzywa do ewangelizacji i jedności. Tu też odnosi się do katolickości Odnowy, zwracając uwagę na adorację Boga (w tym adorację Najświętszego Sakramentu).

Hmmm, bardzo lubię słuchać papieża.

Hmm, tłumacz trochę się gubi, ale przemówienie i tak daje dużo do myślenia. {noembedvideo} Nagranie całego spotkania dostępne jest pod linkiem:  www.youtube.com/watch?v=1dp7RlZ_hAg - zobaczyć można wzniesione ręce modlącego się papieża. Notka o spotkaniu znalazła się na stronie Gościa "Papież spotkał się z Odnową w Duchu Świętym". Polecam też ciekawą refleksję " Joanna M. Kociszewska - Rady dla wspólnot". Na Deonie natomiast jest relacja zawierająca dużą część papieskiej wypowiedzi: "o. Andrzej Gutkowski OFMConv - Czekam na Was wszystkich, charyzmatyków świata".

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież


Anti-spam: complete the taskJoomla CAPTCHA

 

Tak dla ŻYCIA

Aborcja to świadome morderstwo dokonane na niewinnym i bezbronnym CZŁOWIEKU !!!

#zaŻyciem #prolife #StopAborcji

Każde poczęte dziecko ma unikalny kod DNA!!! Tak mówi nauka i tak wychodzi w badaniach laboratoryjnych. Jest to zatem jego/jej (dziecka) ciało. Niech świat pozwoli im żyć, rosnąć, rozwijać się. TAK DLA ŻYCIA!

Nie dla prenatalnego mordowania niewinnych dzieci!

Aborcja nie jest prawem człowieka, jest pozbawieniem człowieka jego najważniejszego prawa - prawa do życia.

[Życie człowieka od poczęcia do narodzin]

„To, co poprzednie pokolenia uważały za święte, świętym pozostaje i wielkim także dla nas (...)”. BXVI

+ Benedykt XVI

Św. Tomasz Z Villanova OESA, Abp

Pray for peace!

http://tmoch.net/jupgrade/images/grafika2020/Serce_Jezusa_ikona_.jpgNajświętsze Serce Pana Jezusa
- zmiłuj się nad nami

Kromka Słowa!

Pontifex_pl


Śledź na bieżąco nauczanie papieskie na wiara.pl.
lub na *[Nauczanie papieskie]

U mnie odwiedź dział: papieska inspiracja.

Papieski twitter

Świętość nie oznacza robienia nadzwyczajnych rzeczy, ale jest robieniem tych zwyczajnych z miłością i wiarą. Holiness doesn’t mean doing extraordinary things, but doing ordinary things with love and faith. (5.12.2013)


Pan mój i Bóg mój

Biblia

Mój manifest duchowy
Elizeusz

Kurs dla narzeczonych:

- materiały dodatkowe i terminy ->

[Formalności przedślubne w zarysie]

Katecheza przedchrzcielna:
-> konferencje, kto może być chrzestnym?, potrzebne dokumenty.

 Parafia św. Mikołaja w Grójcu

Nowa strona www [ -> ]:
http://swmikolaj-grojec.pl

Modlitewnik x. Piotra Skargi SJ:

www [ -> ]

Wspólnota "Spotkania małżeńskie"

     

Zabrania się kopiowania i rozpowszechniania materiałów znajdujących się na tmoch.net (szczególnie autorskich grafik i fotografii) bez zgody właściciela witryny. Niniejsza witryna jest w ciągłym rozwoju; strony są dodawane, modyfikowane i... czasami niektóre usuwane. Czasem pozwalam sobie modyfikować, poprawiać bądź uaktualniać już istniejące notki. Taki już jestem :)  Aby wesprzeć dzieło ewangelizacyjne "tmoch.net", zobacz zakładkę "wsparcie" [->]. 

     
   
    Copyright © 2022 Jezus jest Panem! Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved. Strona istnieje od: 10.04.2001 r.