Jeżeli więc ustami swoimi wyznasz, że Jezus jest Panem, i w sercu swoim uwierzysz, że Bóg Go wskrzesił z martwych -  osiągniesz zbawienie.
Bo sercem przyjęta wiara prowadzi do usprawiedliwienia, a wyznawanie jej ustami - do zbawienia. (Rz 10,8-13)

 

Prośba! :) Zbieram i kolekcjonuję [->] stare modlitewniki (sprzed II Soboru Watykańskiego) [- Modlitewnik ->]. Lubię się z nich modlić. Warto do nich sięgać. [->]

Masz taki i nie wiesz co z nim zrobić? Jeśli chcesz, aby modlitewnik trafił w dobre ręce, albo chcesz sprawić mi radość, to skontaktuj się ze mną i zwyczajnie przyślij mi go. :) Będę bardzo wdzięczy. A dodatkowo zawartość modlitewnika wzbogaci mój dział modlitw na stronie i może ktoś jeszcze skorzysta.

 

Modlitwy o pokój do M. Boskiej i do Ran P. Jezusa. (1889r.)

 

  Modlitwy o pokój do M. Boskiej i do Ran P. Jezusa. (1889r.)

 

Lekcya Izajasza Proroka, roz. 48.

To mówi Pan, Odkupiciel twój święty Izraelów : Ja Pan Bóg Twój, który cię uczę pożytecznych rzeczy i sprawuję cię na drodze, którą idziesz. O ! gdybyś był pilny przykazań moich, stałby się był pokój twój jako rzeka, a sprawiedliwość twoja jako wały morskie.... Nie masz pokoju bezbożnym, mówi Pan!

Ewangelia według św. Łukasza II. 7, 14.
I porodziła (Marya) Syna swojego pierworodnego... a natychmiast było z aniołem mnóstwo wojska niebieskiego, chwalacych Boga i mówiących: Chwała na wysokości Bogu, a NA ZIEMI POKÓJ ludziom dobrej woli.

 

MODLITWA.

Niepokalana Dziewico. Najśw. Matko Zbawiciela świata! której Boskie Macierzyństwo przyniosło na ziemię pokój zapowiedziany przez aniołów, kiedyś Dzieciątko Jezus na świat wydała: przez święte radości wtedy przez Ciebie doznane, prosimy, wyjednaj nam u Boskiego Syna Twego odpuszczenie grzechów i zupełne nawrócenie, ażebyśmy świętymi Jego Sakramentami odrodzeni w pokoju żyli ku większej chwale Bożej; uproś też zgodę i jedność między państwami chrześcijańskimi, abyśmy pokój, którego nie świat, ale tylko Jezus dać może, (Jan 14, 17). Tobie Zawdzięczając, mieli i tym Swobodniej i gorliwiej służyli temuż Panu naszemu Jezusowi Chrystusowi, który z Bogiem Ojcem i z Duchem Świętym żyje i króluje Bóg po wszystkie wieki wieków. Amen.

 

Ewangelia według Św. Jana  r. 22.

Gdy był wieczór dnia tego, a drzwi były zamienione, kędy uczniowie byli zgromadzeni dla bojaźni żydów. przyszedł Jezus i stanął pośrodku i rzekł im: POKÓJ WAM ! nie bójcie się. A to rzekłszy ukazał im (z ranami) ręce i bok. Uradowali się tedy uczniowie, a Jezus rzekł im powtórnie : POKÓJ WAM.

Módlmy się: Książę pokoju Jezusie, Panie i Boże nasz! który po chwalebnym zmartwychwstaniu objawiwszy się i ukazawszy Rany w rękach i boku Apostołom, rzekłeś do nich: POKÓJ wam! nie bójcie się". A gdy wtedy cześć oddali Ranom Twoim, nie tylko pokojem ale i radością ich napełniłeś; przez te przenajświętsze Rany Twoje, którym też cześć największą oddajemy, prosimy Cię, udziel POKOJU za dni naszych, a chociaż on zewsząd zagrożony, niech przyjdzie z mocy Twojej (Ps. 12), boć Tobie wszystko jest możliwe (Mat. 20). Amen.

Koronka do pięciu Ran Pana Jezusa

za: Korona życia (1889r.)

 

Tak dla ŻYCIA

Aborcja to świadome morderstwo dokonane na niewinnym i bezbronnym CZŁOWIEKU !!!

#zaŻyciem #prolife #StopAborcji

Każde poczęte dziecko ma unikalny kod DNA!!! Tak mówi nauka i tak wychodzi w badaniach laboratoryjnych. Jest to zatem jego/jej (dziecka) ciało. Niech świat pozwoli im żyć, rosnąć, rozwijać się. TAK DLA ŻYCIA!

Aborcja nie jest prawem człowieka, jest pozbawieniem człowieka jego najważniejszego prawa - prawa do życia.

[Życie człowieka od poczęcia do narodzin]

„To, co poprzednie pokolenia uważały za święte, świętym pozostaje i wielkim także dla nas (...)”. BXVI

+ Benedykt XVI

Św. Tomasz Z Villanova OESA, Abp

Pray for peace!

http://tmoch.net/jupgrade/images/grafika2020/Serce_Jezusa_ikona_.jpgNajświętsze Serce Pana Jezusa
- zmiłuj się nad nami

Kromka Słowa!

Pontifex_pl


Śledź na bieżąco nauczanie papieskie na wiara.pl.
lub na *[Nauczanie papieskie]

U mnie odwiedź dział: papieska inspiracja.

Papieski twitter

Świętość nie oznacza robienia nadzwyczajnych rzeczy, ale jest robieniem tych zwyczajnych z miłością i wiarą. Holiness doesn’t mean doing extraordinary things, but doing ordinary things with love and faith. (5.12.2013)


Pan mój i Bóg mój

Biblia

Mój manifest duchowy
Elizeusz


- materiały dodatkowe i terminy ->

[Formalności przedślubne w zarysie]

Katecheza przedchrzcielna:
-> konferencje, kto może być chrzestnym?, potrzebne dokumenty.

 Parafia św. Mikołaja w Grójcu

Nowa strona www [ -> ]:
http://swmikolaj-grojec.pl

Modlitewnik x. Piotra Skargi SJ

www [ -> ]

     

Zabrania się kopiowania i rozpowszechniania materiałów znajdujących się na tmoch.net (szczególnie autorskich grafik i fotografii) bez zgody właściciela witryny. Niniejsza witryna jest w ciągłym rozwoju; strony są dodawane, modyfikowane i... czasami niektóre usuwane. Czasem pozwalam sobie modyfikować, poprawiać bądź uaktualniać już istniejące notki. Taki już jestem :)  Aby wesprzeć dzieło ewangelizacyjne "tmoch.net", zobacz zakładkę "wsparcie" [->]. 

     
   
    Copyright © 2022 Jezus jest Panem! Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved. Strona istnieje od: 10.04.2001 r.