Jeżeli więc ustami swoimi wyznasz, że Jezus jest Panem, i w sercu swoim uwierzysz, że Bóg Go wskrzesił z martwych -  osiągniesz zbawienie.
Bo sercem przyjęta wiara prowadzi do usprawiedliwienia, a wyznawanie jej ustami - do zbawienia. (Rz 10,8-13)

 

Prośba! :) Zbieram i kolekcjonuję [->] stare modlitewniki (sprzed II Soboru Watykańskiego) [- Modlitewnik ->]. Lubię się z nich modlić. Warto do nich sięgać. [->]

Masz taki i nie wiesz co z nim zrobić? Jeśli chcesz, aby modlitewnik trafił w dobre ręce, albo chcesz sprawić mi radość, to skontaktuj się ze mną i zwyczajnie przyślij mi go. :) Będę bardzo wdzięczy. A dodatkowo zawartość modlitewnika wzbogaci mój dział modlitw na stronie i może ktoś jeszcze skorzysta.

 

Modlitwa S. Bernarda.

 


  Modlitwa S. Bernarda.

Panie Jezu Chryste! u nóg Twoich składani wyznanie wszystkich grzechów moich, podług ich liczby i ciężkości Tobie wiadomych, składam wyznanie zaniedbania trzymania się dróg Twoich, składam też i zeznanie utraconych dni życia mego, w których Ciebie obrażałem, w których należnej Tobie czci ubliżałem, od Ciebie, dobro moje najwyższe, oddalałem się. Bliźniemu stawałem się powodem do grzechu. Wyznania te łączę z najokrutniejszymi boleściami Twojemi, które dla miłości mojej poniosłeś i ze wszyslkiemi skruszonego serca ludźmi, którzy w szczerości duszy Ciebie szukają.

Przyjmij o Panie, te trochę lat nędznego życia mego, które mnie jeszcze pozostają, za tamte zaś lata, które przez złość moją już utraciłem, racz przyjąć o Boże skruszone i upokorzone serce , a nie chciej niem wzgardzić. Bez korzyści upłynęły dni moje, niepodobna je nazad przywołać, lecz niech upodobanym Tobie będzie to, że w gorzkości duszy mojej o nich wspominam.
Panie! najgłębsza przepaść nędzy mojej, wzywa przepaści nieogarnionego miłosierdzia Twego: abyś źródła dobroci Twojej, nie zamknął przedemną Boże, wszak nad wszystkiemi litujesz się i cokolwiek utworzyłeś to nie jest nienawistnym w oczach Twoich, a cierpliwie patrzysz na grzechy ludzi dla ich pokuty.

Zlituj się nade mną Panie, póki jeszcze jest czas łaski, pobłogosław mi póki jeszcze jest czas do poprawy, a tam gdzie przestępstw było nad miarę, niech więcej jeszcze łask spłynie. Wspomnij Jezu Panie, że nie przyszedłeś niszczyć, lecz zbawić, że jesteś naszym pośrednikiem, naszym orędownikiem. Cośmy przewinili, to już zapłaciłeś, cośmy zaniedbali, to już sam spełniłeś.
Niechże więc Panie! teraz i przy skonaniu moim będzie poczytane na korzyść duszy mojej najobfitsze i najdoskonalsze zadość uczynienie Twoje , przez najsroższą śmierć, nieskończonej wartości krew Twoją, i najświętszą Ofiarę Ciała i Krwi Twojej, abym przez to pozyskał łaskę,do której z własnej zasługi żadnego prawa mieć nie mogę. Nie dopuszczaj mój Jezu kochany, abym z księgi żywota wymazanym został, a przedstaw Ojcu przedwiecznemu udział jaki mam w najświętszej Męce Twojej, przez którą chciałeś człowieka zrobić Twoim współdziedzicem w Królestwie żyjących.

Wzgląd na ludzką ułomność, niech Ciebie poruszy Panie i do miłosierdzia pobudzi! Zachowaj mnie, wszak jestem dzieło dobroci Twojej, aby się nie stała daremną praca Twoja, i wylanie krwi Twojej nie było bez korzyści dla mnie. Oczyść i oświeć mój rozum, abym Ciebie poznał, do Ciebie dążył i szczęśliwie doszedł do Ciebie mój Boże i Panie mój, który z Ojcem i Duchem świętym żyjesz, działasz i rządzisz. Amen.

za: Jezus miłość moja (1851r.)

 

 

Tak dla ŻYCIA

Aborcja to świadome morderstwo dokonane na niewinnym i bezbronnym CZŁOWIEKU !!!

#zaŻyciem #prolife #StopAborcji

Każde poczęte dziecko ma unikalny kod DNA!!! Tak mówi nauka i tak wychodzi w badaniach laboratoryjnych. Jest to zatem jego/jej (dziecka) ciało. Niech świat pozwoli im żyć, rosnąć, rozwijać się. TAK DLA ŻYCIA!

Nie dla prenatalnego mordowania niewinnych dzieci!

Aborcja nie jest prawem człowieka, jest pozbawieniem człowieka jego najważniejszego prawa - prawa do życia.

[Życie człowieka od poczęcia do narodzin]

„To, co poprzednie pokolenia uważały za święte, świętym pozostaje i wielkim także dla nas (...)”. BXVI

+ Benedykt XVI

Św. Tomasz Z Villanova OESA, Abp

Pray for peace!

http://tmoch.net/jupgrade/images/grafika2020/Serce_Jezusa_ikona_.jpgNajświętsze Serce Pana Jezusa
- zmiłuj się nad nami

Kromka Słowa!

Pontifex_pl


Śledź na bieżąco nauczanie papieskie na wiara.pl.
lub na *[Nauczanie papieskie]

U mnie odwiedź dział: papieska inspiracja.

Papieski twitter

Świętość nie oznacza robienia nadzwyczajnych rzeczy, ale jest robieniem tych zwyczajnych z miłością i wiarą. Holiness doesn’t mean doing extraordinary things, but doing ordinary things with love and faith. (5.12.2013)


Pan mój i Bóg mój

Biblia

Mój manifest duchowy
Elizeusz

Kurs dla narzeczonych:

- materiały dodatkowe i terminy ->

[Formalności przedślubne w zarysie]

Katecheza przedchrzcielna:
-> konferencje, kto może być chrzestnym?, potrzebne dokumenty.

 Parafia św. Mikołaja w Grójcu

Nowa strona www [ -> ]:
http://swmikolaj-grojec.pl

Modlitewnik x. Piotra Skargi SJ:

www [ -> ]

Wspólnota "Spotkania małżeńskie"

     

Zabrania się kopiowania i rozpowszechniania materiałów znajdujących się na tmoch.net (szczególnie autorskich grafik i fotografii) bez zgody właściciela witryny. Niniejsza witryna jest w ciągłym rozwoju; strony są dodawane, modyfikowane i... czasami niektóre usuwane. Czasem pozwalam sobie modyfikować, poprawiać bądź uaktualniać już istniejące notki. Taki już jestem :)  Aby wesprzeć dzieło ewangelizacyjne "tmoch.net", zobacz zakładkę "wsparcie" [->]. 

     
   
    Copyright © 2022 Jezus jest Panem! Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved. Strona istnieje od: 10.04.2001 r.