Jeżeli więc ustami swoimi wyznasz, że Jezus jest Panem, i w sercu swoim uwierzysz, że Bóg Go wskrzesił z martwych -  osiągniesz zbawienie.
Bo sercem przyjęta wiara prowadzi do usprawiedliwienia, a wyznawanie jej ustami - do zbawienia. (Rz 10,8-13)

 

Prośba! :) Zbieram i kolekcjonuję [->] stare modlitewniki (sprzed II Soboru Watykańskiego) [- Modlitewnik ->]. Lubię się z nich modlić. Warto do nich sięgać. [->]

Masz taki i nie wiesz co z nim zrobić? Jeśli chcesz, aby modlitewnik trafił w dobre ręce, albo chcesz sprawić mi radość, to skontaktuj się ze mną i zwyczajnie przyślij mi go. :) Będę bardzo wdzięczy. A dodatkowo zawartość modlitewnika wzbogaci mój dział modlitw na stronie i może ktoś jeszcze skorzysta.

 

Modlitwa o czystość. (1905r.)

 

 

Modlitwa o czystość. (1905r.)

 

O Boskie Serce Jezusa, zwierciadło i źródło wszelkiej czystości, pobłogosław i poświęć serce moje na świątynię Boskiej Twej miłości! Zmaż świętym ogniem Twym wszystko, co w sercu mem jest nieczystego, grzesznego i niepodobającego się Tobie, aby, jak lilia nieskalana, cnota doskonalej czystości w niem wykwitła i najmilszą woń roztaczała. O najświętszy rozdawco czystości, który czyste dusze miłujesz, a niezliczonych grzeszników, oraz grzesznice w czyste owieczki trzody Twojej zamieniłeś, zaszczyć serce moje Boskiem Twem nawiedzeniem, zwab wszystkie moje pragnienia, popędy i skłonności ku Tobie, przykuj duszę moją więzami najczystszej miłości do Ciebie i nie pozwól, by się ona kiedykolwiek od Ciebie oderwała.
Spójrz, o najlepszy Jezu, ilu wrogów czyha na mnie, i przyjdź mi litościwie na pomoc, albowiem świat z swemi pokusami, zły duch z swemi jadowitemi i zjadliwemi podszeptami, własne nawet ciało moje z jego pożądaniami bezustannie walczą przeciwko mnie i tylko za Twą wszechmocną łaską z tak licznych i ciężkich walk mogę wychodzić zwycięsko. Któż mógłby się kiedykolwiek poszczycić sercem czystem, gdyby Twe miłosierdzie go nie otaczało i w tern ogniu pieca babylońskiego, w ciele tej śmierci nie zachowało go nietykalnem? Dlatego też, o Boże, cała moja ufność skierowana jest na wszechmocne Twoje miłosierdzie, które jedno może to, co dla słabego człowieka jest niemożliwe.

Ukryj, o najsłodszy Jezu, na czas pokusy serce moje w ranie świętego boku Twego, abym tam był od strzał wrogów bezpieczny, a płonąc świętym ogniem Twoim, nieczysty ogień ciała i krwi mógł przemódz! Nie oddawaj mnie, o mój Boże, na pastwę zepsutych skłonności serca mego, lecz oderwij mnie ode mnie samego i oddaj Tobie! Walcz sam we mnie, ze mną i za mnie; podaj mi silną dłoń Twoją, abym nie upadł, do grzechu się nie skłonił, lecz był pragnień moich panem, hamował je Twoją siłą i świętej woli Twojej prędko je poddawał.

Stwórz, o mój Boże, we mnie serce nowe i czyste, w którem zawsze żywą byłaby pamięć świętych cierpień Twoich i śmierci Twojej, a która na podobieństwo mocnego lekarstwa wzmacniałaby serce i przejmującym swym zapachem wszystkie jadowite węże odstraszała! Tobie, o Jezu, poświęcam i ofiaruję ciało moje i duszę moją; zachowaj je w świętej służbie Twojej. Niech Tobie jednemu służy to, co jedynie ku Twojej chwale stworzone zostało! Niech Boska Twoja miłość będzie pochodnią mego życia; niech mnie bez skazy prowadzi po drodze czystych i świętych przykazań Twoich, aż po tem śmiertelnem życiu dostąpię Ciebie, Twórcy wszelkiej czystości i wiecznego oblubieńca dusz nieskalanych, i Ciebie twarzą w twarz oglądać i miłować będę na wieki. Amen.

za: Przewodnik Chrześcijanina Rzymsko Katolickiego Ks. Teofil Gapczyński (1905r.)

 

 

Tak dla ŻYCIA

Aborcja to świadome morderstwo dokonane na niewinnym i bezbronnym CZŁOWIEKU !!!

#zaŻyciem #prolife #StopAborcji

Każde poczęte dziecko ma unikalny kod DNA!!! Tak mówi nauka i tak wychodzi w badaniach laboratoryjnych. Jest to zatem jego/jej (dziecka) ciało. Niech świat pozwoli im żyć, rosnąć, rozwijać się. TAK DLA ŻYCIA!

Nie dla prenatalnego mordowania niewinnych dzieci!

Aborcja nie jest prawem człowieka, jest pozbawieniem człowieka jego najważniejszego prawa - prawa do życia.

[Życie człowieka od poczęcia do narodzin]

„To, co poprzednie pokolenia uważały za święte, świętym pozostaje i wielkim także dla nas (...)”. BXVI

+ Benedykt XVI

Św. Tomasz Z Villanova OESA, Abp

Pray for peace!

http://tmoch.net/jupgrade/images/grafika2020/Serce_Jezusa_ikona_.jpgNajświętsze Serce Pana Jezusa
- zmiłuj się nad nami

Kromka Słowa!

Pontifex_pl


Śledź na bieżąco nauczanie papieskie na wiara.pl.
lub na *[Nauczanie papieskie]

U mnie odwiedź dział: papieska inspiracja.

Papieski twitter

Świętość nie oznacza robienia nadzwyczajnych rzeczy, ale jest robieniem tych zwyczajnych z miłością i wiarą. Holiness doesn’t mean doing extraordinary things, but doing ordinary things with love and faith. (5.12.2013)


Pan mój i Bóg mój

Biblia

Mój manifest duchowy
Elizeusz

Kurs dla narzeczonych:

- materiały dodatkowe i terminy ->

[Formalności przedślubne w zarysie]

Katecheza przedchrzcielna:
-> konferencje, kto może być chrzestnym?, potrzebne dokumenty.

 Parafia św. Mikołaja w Grójcu

Nowa strona www [ -> ]:
http://swmikolaj-grojec.pl

Modlitewnik x. Piotra Skargi SJ:

www [ -> ]

Wspólnota "Spotkania małżeńskie"

     

Zabrania się kopiowania i rozpowszechniania materiałów znajdujących się na tmoch.net (szczególnie autorskich grafik i fotografii) bez zgody właściciela witryny. Niniejsza witryna jest w ciągłym rozwoju; strony są dodawane, modyfikowane i... czasami niektóre usuwane. Czasem pozwalam sobie modyfikować, poprawiać bądź uaktualniać już istniejące notki. Taki już jestem :)  Aby wesprzeć dzieło ewangelizacyjne "tmoch.net", zobacz zakładkę "wsparcie" [->]. 

     
   
    Copyright © 2022 Jezus jest Panem! Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved. Strona istnieje od: 10.04.2001 r.