Jeżeli więc ustami swoimi wyznasz, że Jezus jest Panem, i w sercu swoim uwierzysz, że Bóg Go wskrzesił z martwych -  osiągniesz zbawienie.
Bo sercem przyjęta wiara prowadzi do usprawiedliwienia, a wyznawanie jej ustami - do zbawienia. (Rz 10,8-13)

Modlitwa osamotnionych do Pana Jezusa cierpiącego. (1888r.)

 

 

  Modlitwa osamotnionych do Pana Jezusa cierpiącego. (1888r.)

O Panie Jezu, w osamotnieniu poświęcający się za nas, zmiłuj się nade mną cierpiącym nad osamotnieniem, w jakiem mię postawiła Twa Wola! bądź wzorem moim, gdy tęsknota za osobami drogimi zniechęceniem i smutkiem serce moje napełnia i ukaż mi wtedy Twoje serce, które także w samotności znajdowało siłę do przyjęcia i spełnienia kielicha wielkich goryczy.

O Panie Jezu, Ty coś przed męką krzyżową w samotnej modlitwie czerpał odwagę do spełnienia Woli Ojca Twego ; coś w samotności znalazł siłę do oparcia się pokusom szatana, coś w samotności najściślej się z Ojcem niebieskim jednoczył, naucz i mnie także obywać się bez pociechy ludzkiej i w tajemniczej z Tobą rozmowie, prosto z serca Twojego czerpać pokrzepienie w znużeniu i zesłabieniu mej duszy. Gdy w ucisku, kłopotach i wątpliwościach ujrzę się sam sobie zostawionym ; gdy mi braknie dobrej rady, pociechy i pomocy, stań wtedy przed oczyma mymi Ty, Panie, co najchętniej z samotną duszą przestajesz i zastąp mi tych, których brak boleśnie uczuć mi się daje: stań się moim Przyjacielem, Doradcą i Pośrednikiem. Sam przemów do serca mego, aby słowo Twoje było mi orzeźwieniem i pocieszeniem najsłodszym. Osamotnienie moje niechaj mi pomaga do skupienia ducha, do rozpamiętywania Twej niewyczerpanej dobroci, do wzbudzenia niezachwianej w Tobie ufności, do baczności na głos Twój, jakim mię przywołujesz do siebie i do wznoszenia oczu i serca do Ciebie. Niech tak usposobiony, dobrze to zrozumiem, że Ty jeden możesz mi wszystkich zastąpić ; że Twoja pomoc, Twoja opieka potężniejsza nad pomoc i opiekę ludzką, że sama miłość Twoja może się stać balsamem gojącym rany najcięższe i niechaj cierpienie moje z osamotnienia płynące, stanie się stopniem podnoszącym mnie ku Tobie, cierpiący Panie! abym z Tobą zjednoczony, w Tobie odnalazł wszystko, czego sercu mojemu i duszy mojej potrzeba. O Jezu ukrzyżowany, wysłuchaj mego błagania; przygarnij mię do serca swojego, abym w niem swoje umieścił i w niem znalazł utulenie i ochronę przeciw uczuciom tęsknoty i zniechęcenia mogących życie uczynić mi zbyt ciężkim. Twej łasce ja się polecam przez zasługi męki i krwi Twojej przenajświętszej. Amen.

za: Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus (1888r.)

Tak dla ŻYCIA

#zaŻyciem #prolife #StopAborcji

Każde poczęte dziecko ma unikalny kod DNA!!! Tak mówi nauka i tak wychodzi w badaniach laboratoryjnych. Jest to zatem jego/jej (dziecka) ciało. Niech świat pozwoli im żyć, rosnąć, rozwijać się. TAK DLA ŻYCIA!

Św. Tomasz Z Villanova OESA, Abp

Pray for peace!

 

Kromka Słowa!

 Zintegrowana baza tekstów papieskich:

* [Jan Paweł II: Przemówienia i orędzia]

Pontifex_pl


Śledź na bieżąco nauczanie papieskie na wiara.pl.
U mnie dział: papieska inspiracja.

Papieski twitter

Świętość nie oznacza robienia nadzwyczajnych rzeczy, ale jest robieniem tych zwyczajnych z miłością i wiarą. Holiness doesn’t mean doing extraordinary things, but doing ordinary things with love and faith. (5.12.2013)


Pan mój i Bóg mój

Biblia


Rok Rodziny Amoris Laetitia
2021-2022

Rok Św. Jakuba

 
Parafia św. Mikołaja w Grójcu


- materiały dodatkowe

Odwiedza nas 46 gości oraz 0 użytkowników.

Odsłon artykułów:
8599177
     

Zabrania się kopiowania i rozpowszechniania materiałów znajdujących się na tmoch.net (szczególnie autorskich grafik i fotografii) bez zgody właściciela witryny. Niniejsza witryna jest w ciągłym rozwoju; strony są dodawane, modyfikowane i... czasami niektóre usuwane. Czasem pozwalam sobie modyfikować, poprawiać bądź uaktualniać już istniejące notki. Taki już jestem :)  Aby wesprzeć dzieło ewangelizacyjne "tmoch.net", zobacz zakładkę "wsparcie" [->]. 

     
   
    Copyright © 2021 Jezus jest Panem! Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved. Strona istnieje od: 10.04.2001 r.