Jeżeli więc ustami swoimi wyznasz, że Jezus jest Panem, i w sercu swoim uwierzysz, że Bóg Go wskrzesił z martwych -  osiągniesz zbawienie.
Bo sercem przyjęta wiara prowadzi do usprawiedliwienia, a wyznawanie jej ustami - do zbawienia. (Rz 10,8-13)

 

Prośba! :) Zbieram i kolekcjonuję [->] stare modlitewniki (sprzed II Soboru Watykańskiego) [- Modlitewnik ->]. Lubię się z nich modlić. Warto do nich sięgać. [->]

Masz taki i nie wiesz co z nim zrobić? Jeśli chcesz, aby modlitewnik trafił w dobre ręce, albo chcesz sprawić mi radość, to skontaktuj się ze mną i zwyczajnie przyślij mi go. :) Będę bardzo wdzięczy. A dodatkowo zawartość modlitewnika wzbogaci mój dział modlitw na stronie i może ktoś jeszcze skorzysta.

 

Modlitwa o łaskę Bożą.

 

Modlitwa o łaskę Bożą.

Panie Boże mój! któryś mię stworzył na obraz i podobieństwo Twoje, udziel mi daru łaski Twojej, tak potrzebnej dla zbawienia mojego, bym za jej pomocą zwalczał(a) nieprawą naturę moją, ciągnącą mnie do grzechu i zguby. Czuję bowiem w ciele moim prawo grzechu sprzeczne prawu sumienia mojego i wiodące mnie gwałtem do ulegania zmysłom. Nie potrafię oprzeć się namiętnościom, jeśli Ty mnie wesprzeć nie raczysz, wlewając w serce moje łaskę Twoją najświętszą. Ona to jest darem Ducha Świętego, który oświeca i ożywia, pokrzepia i utwierdza w drodze ku zbawieniu. Cóż są bez niej dary natury, wszystkie dobra i pomyślności światowe? Jeśli mnie łaska Twa nie nauczy, jak ich mam użyć ku chwale Twojej, ku pożytkowi mojemu i bliźnich, wszystkie owszem mogą mi się obrócić w sidła zdradzieckie, w których się zawikłam i upadnę. Ale gdy znajdę łaskę w oczach Twoich, Panie! wystarczy mi ona za wszystko, chociażbym nie miał nic z tego, czego śmiertelna natura pożąda. O! najbłogosławieńsza Łasko! która ubogiego w duchu czynisz w cnoty bogatym, a obfitującego w mnogie dobra utrzymujesz w pokorze serca! Przyjdź, zstąp do mnie jako promień niebieski; napełń mnie od rana pociechą Twoją, abym nie ustał nie upadł pod znojem i suchością duszy mojej! O! najmiłosierniejszy Boże, Ojcze mój, wejrzyj na trud i boleści sługi Twego, a nie odmawiaj mi jedynego lekarstwa, jakiem jest łaska Twoja najświętsza. Nic prócz niej więcej nie chcę i nie pragnę, bo ona jest wszystkim we wszystkim. Bez niej nic nie nasyci czczości duszy mojej; bez niej nic nie uśmierzy niepokojów serca mojego. W niej zaufam, a zwyciężę pokusy; wezwę jej a krzyż mój stanie mi się lekkim. Łaska Twoja jest siłą moją, ona mi rady i pomocy udzieli. Potężniejszą jest bowiem od wszystkich nieprzyjaciół i mędrszą od wszystkich mędrców. Łaska Twoja jest mistrzynią prawdy, nauczycielką karności, przewodniczką do prawdziwego żywota, światłem serca, pociechą w ucisku; przed nią pierzcha strach i strapienie; ona uspokaja niepokój; ona ożywia pobożność i pokutnych łez źródło otwiera. Bez niej jestem podobny do uschłego drzewa i nieurodzajnego krzewu, przeznaczonego na ogień. Zlitujże się więc nade mną, o Panie! a niechaj łaska Twoja przewodniczy mi i towarzyszy w drogach żywota; niechaj mnie ochrania i wspiera i będzie mi ciągłą pobudką do pełnienia dobrych uczynków. Przez Jezusa Chrystusa, Syna Twojego. Amen.

za: Ołtarzyk codzienny (1900r.)

 

 

 

 

 

 

 

Tak dla ŻYCIA

Aborcja to świadome morderstwo dokonane na niewinnym i bezbronnym CZŁOWIEKU !!!

#zaŻyciem #prolife #StopAborcji

Każde poczęte dziecko ma unikalny kod DNA!!! Tak mówi nauka i tak wychodzi w badaniach laboratoryjnych. Jest to zatem jego/jej (dziecka) ciało. Niech świat pozwoli im żyć, rosnąć, rozwijać się. TAK DLA ŻYCIA!

Aborcja nie jest prawem człowieka, jest pozbawieniem człowieka jego najważniejszego prawa - prawa do życia.

[Życie człowieka od poczęcia do narodzin]

„To, co poprzednie pokolenia uważały za święte, świętym pozostaje i wielkim także dla nas (...)”. BXVI

+ Benedykt XVI

Św. Tomasz Z Villanova OESA, Abp

Pray for peace!

http://tmoch.net/jupgrade/images/grafika2020/Serce_Jezusa_ikona_.jpgNajświętsze Serce Pana Jezusa
- zmiłuj się nad nami

Kromka Słowa!

Pontifex_pl


Śledź na bieżąco nauczanie papieskie na wiara.pl.
lub na *[Nauczanie papieskie]

U mnie odwiedź dział: papieska inspiracja.

Papieski twitter

Świętość nie oznacza robienia nadzwyczajnych rzeczy, ale jest robieniem tych zwyczajnych z miłością i wiarą. Holiness doesn’t mean doing extraordinary things, but doing ordinary things with love and faith. (5.12.2013)


Pan mój i Bóg mój

Biblia

Mój manifest duchowy
Elizeusz

Kurs dla narzeczonych:

- materiały dodatkowe i terminy ->

[Formalności przedślubne w zarysie]

Katecheza przedchrzcielna:
-> konferencje, kto może być chrzestnym?, potrzebne dokumenty.

 Parafia św. Mikołaja w Grójcu

Nowa strona www [ -> ]:
http://swmikolaj-grojec.pl

Modlitewnik x. Piotra Skargi SJ:

www [ -> ]

     

Zabrania się kopiowania i rozpowszechniania materiałów znajdujących się na tmoch.net (szczególnie autorskich grafik i fotografii) bez zgody właściciela witryny. Niniejsza witryna jest w ciągłym rozwoju; strony są dodawane, modyfikowane i... czasami niektóre usuwane. Czasem pozwalam sobie modyfikować, poprawiać bądź uaktualniać już istniejące notki. Taki już jestem :)  Aby wesprzeć dzieło ewangelizacyjne "tmoch.net", zobacz zakładkę "wsparcie" [->]. 

     
   
    Copyright © 2022 Jezus jest Panem! Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved. Strona istnieje od: 10.04.2001 r.