Jeżeli więc ustami swoimi wyznasz, że Jezus jest Panem, i w sercu swoim uwierzysz, że Bóg Go wskrzesił z martwych -  osiągniesz zbawienie.
Bo sercem przyjęta wiara prowadzi do usprawiedliwienia, a wyznawanie jej ustami - do zbawienia. (Rz 10,8-13)

 

Prośba! :) Zbieram i kolekcjonuję [->] stare modlitewniki (sprzed II Soboru Watykańskiego) [- Modlitewnik ->]. Lubię się z nich modlić. Warto do nich sięgać. [->]

Masz taki i nie wiesz co z nim zrobić? Jeśli chcesz, aby modlitewnik trafił w dobre ręce, albo chcesz sprawić mi radość, to skontaktuj się ze mną i zwyczajnie przyślij mi go. :) Będę bardzo wdzięczy. A dodatkowo zawartość modlitewnika wzbogaci mój dział modlitw na stronie i może ktoś jeszcze skorzysta.

 

Modlitwa duszy tęskniącej do Boga.

 

 

Modlitwa duszy tęskniącej do Boga.

Wyznawam przeciwko sobie nieprawość moją; wyznam przed Tobą Panie! wielką niemoc moją. Boże miłosierdzia! Wspomożycielu dusz, racz wejrzeć litościwie na trudy i ucisk mój, która upadam nieustannie z ułomności mojej, i walczyć naprzeciw niej nie umiem. W Tobie jedynym moc moja, i męstwo moje; Ty sam dla duszy mojej nieprzełomną tarczą przeciw zgubnym żądzom i myślom zdradliwym, na które okrom Ciebie, nie mam znikąd siły i pomocy. Jakże mogłabym życiem nazwać to życie, które rodzi tyle śmierci i zguby! Utwierdź mnie, o Panie! laską i mocą niebieską. Daj mi, najłaskawszy Jezu! w Tobie samym spocząć nad wszelkie stworzenie, nad wszelką piękność i zdrowie, nad wszelką zamożność i cześć, nad wszelką godność i potęgę, nad wszelką mądrość i naukę, nad wszelką chwalę i sławę, nad wszelką słodycz i pociechę, nad wszelką nadzieję i obietnicę, nad wszystkie mocy i trony, nad wszystko widome i niewidome, nad wszystko, czym Ty sam, Boże mój i Panie mój! nie jesteś. Ty bowiem jeden nie mogący z niczym być zrównany, sam najlepszy, najwyższy, najdoskonalszy, najprzemożniejszy, którego chwały i wielmożności nie objąć i godnie uwielbić nie zdoła. O Przenajświętszy Oblubieńcze mój, Jezu Chryste, miłośniku najczystszy, panujący nad wszelkim stworzeniem! któż mi da skrzydeł prawdziwej wolności do odpocznienia w Tobie! kiedyż mi zupełnie dopuszczono będzie widzieć i poznać, jak słodkim jesteś, Boże mój, kiedyż się całkowicie w Tobie zanurzę, abym żyjąc miłością Twoją niebieską, nie czuła i nie miała nic innego na myśli oprócz Ciebie samego, Boże mój. Teraz często wzdycham i jęczę, a tęsknotę i pragnienie moje z żałością dźwigam: bo od Ciebie, miłości i światłości mojej, rozłączona jestem, wydana błędom i burzom, sieroctwu, walkom i niebezpieczeństwom życia. Jezu! jasności chwały wiekuistej, pociecho duszy w pielgrzymstwie! przed Tobą usta moje bez głosu, i jedno milczenie moje przemawia do Ciebie. Dopókiż Pan mój, omieszkiwać będzie swe przyjście do mnie ubożuchnej swej, aby mnie uweselić raczył! Przybądź Najświętszy! który sam jesteś radością moją, i uspokojeniem moim; przyciągnij mnie do siebie bez omieszkania; racz ukoić tęskności i upragnienie duszy mojej; nie przestanę błagać i wołać, a zmiłowania żebrać u Ciebie, o Boże, aż w Tobie spocznę, i w Tobie zamieszkam na wieki, przez zasługi Jezusa Chrystusa, Pana mojego Odkupiciela i Zbawiciela. Amen.

za: Książka do nabożeństwa dla wszystkich katolików ułożona podług książki wydana z polecenia Dunina.  (1882r.) 

Tak dla ŻYCIA

Aborcja to świadome morderstwo dokonane na niewinnym i bezbronnym CZŁOWIEKU !!!

#zaŻyciem #prolife #StopAborcji

Każde poczęte dziecko ma unikalny kod DNA!!! Tak mówi nauka i tak wychodzi w badaniach laboratoryjnych. Jest to zatem jego/jej (dziecka) ciało. Niech świat pozwoli im żyć, rosnąć, rozwijać się. TAK DLA ŻYCIA!

Aborcja nie jest prawem człowieka, jest pozbawieniem człowieka jego najważniejszego prawa - prawa do życia.

[Życie człowieka od poczęcia do narodzin]

„To, co poprzednie pokolenia uważały za święte, świętym pozostaje i wielkim także dla nas (...)”. BXVI

+ Benedykt XVI

Św. Tomasz Z Villanova OESA, Abp

Pray for peace!

http://tmoch.net/jupgrade/images/grafika2020/Serce_Jezusa_ikona_.jpgNajświętsze Serce Pana Jezusa
- zmiłuj się nad nami

Kromka Słowa!

Pontifex_pl


Śledź na bieżąco nauczanie papieskie na wiara.pl.
lub na *[Nauczanie papieskie]

U mnie odwiedź dział: papieska inspiracja.

Papieski twitter

Świętość nie oznacza robienia nadzwyczajnych rzeczy, ale jest robieniem tych zwyczajnych z miłością i wiarą. Holiness doesn’t mean doing extraordinary things, but doing ordinary things with love and faith. (5.12.2013)


Pan mój i Bóg mój

Biblia

Mój manifest duchowy
Elizeusz

Kurs dla narzeczonych:

- materiały dodatkowe i terminy ->

[Formalności przedślubne w zarysie]

Katecheza przedchrzcielna:
-> konferencje, kto może być chrzestnym?, potrzebne dokumenty.

 Parafia św. Mikołaja w Grójcu

Nowa strona www [ -> ]:
http://swmikolaj-grojec.pl

Modlitewnik x. Piotra Skargi SJ:

www [ -> ]

     

Zabrania się kopiowania i rozpowszechniania materiałów znajdujących się na tmoch.net (szczególnie autorskich grafik i fotografii) bez zgody właściciela witryny. Niniejsza witryna jest w ciągłym rozwoju; strony są dodawane, modyfikowane i... czasami niektóre usuwane. Czasem pozwalam sobie modyfikować, poprawiać bądź uaktualniać już istniejące notki. Taki już jestem :)  Aby wesprzeć dzieło ewangelizacyjne "tmoch.net", zobacz zakładkę "wsparcie" [->]. 

     
   
    Copyright © 2022 Jezus jest Panem! Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved. Strona istnieje od: 10.04.2001 r.