Jeżeli więc ustami swoimi wyznasz, że Jezus jest Panem, i w sercu swoim uwierzysz, że Bóg Go wskrzesił z martwych -  osiągniesz zbawienie.
Bo sercem przyjęta wiara prowadzi do usprawiedliwienia, a wyznawanie jej ustami - do zbawienia. (Rz 10,8-13)

 

Prośba! :) Zbieram i kolekcjonuję [->] stare modlitewniki (sprzed II Soboru Watykańskiego) [- Modlitewnik ->]. Lubię się z nich modlić. Warto do nich sięgać. [->]

Masz taki i nie wiesz co z nim zrobić? Jeśli chcesz, aby modlitewnik trafił w dobre ręce, albo chcesz sprawić mi radość, to skontaktuj się ze mną i zwyczajnie przyślij mi go. :) Będę bardzo wdzięczy. A dodatkowo zawartość modlitewnika wzbogaci mój dział modlitw na stronie i może ktoś jeszcze skorzysta.

 

Modlitwa ubogiej niewiasty.

 

 

  Modlitwa ubogiej niewiasty.

O Boże! Ty najlepiej znasz mój stan, że jestem ubogą na świecie. Śmiem przecież stawić się przed Twym obliczem i prosić Cię; bo mile wysłuchujesz biedaków, jak i bogaczów: a nawet Syn Twój jednorodzony, nasz Zbawiciel, kochał ubogich i sam dobrowolnie był ubogim na tej ziemi, choć wszystko mógł mieć gdyby był chciał, ale tego nie pragnął, owszem chciał się ubogo narodzić, wzróść w ubóstwie, i ubogim umrzeć. On tak był ubogim, że nie miał gdzie głowy świętej skłonić. Gdy na to wspomnę o Boże! wtedy się pocieszam, wtedy sie uspokajam, choć mnie trzymasz w ubóstwie. Ale o Boże! wyznaję w upokorzeniu, że mi się często bardzo ciężkim wydaje moje ubóstwo Nie mieć żadnego szacunku u ludzi, znosić głód i pragnienie, niemieć ciepłego odzienia w czasie zimna i słoty, być opuszczoną w chorobie, a co mi najdolegliwiej i najczęściej dokucza: patrzeć na głodne i nagie dzieci! Ach Boże! Ty wiesz najlepiej, jak żal ściska moje serce wtedy, lecz gdy się tak Tobie upodobało, musisz W tym mieć najlepsze zamiary, że niektórych ludzi trzymasz w ubóstwie. Może by się stali rozwiązłymi bezbożnikami, gdyby byli szczęśliwszymi i bogatszymi. A wszak to wszystko tylko na krótki czas trwa; po skończonym zaś tym życiu chcesz wziąć do nieba dobrych i cnotliwych biedaków, na łono Łazarza, gdzie już żadnego nie będą mieli niedostatku, lecz szczęśliwymi będą na wieki. Obym tylko w moim ubóstwie i nędzy mogła się zawsze tak zachować, jak Ty chcesz o Boże! obym zawsze mogła stosować się do świętej woli Twojej, a nigdy nie unosiła się niecierpliwością! otoć Cię błagam o Panie! wspomóż mnie swą łaską i utwierdź w tym mocnym postanowieniu! Co mnie zaś w moim ubóstwie pociesza, to to, żem go własną moją winą nie ściągnęła na siebie! Ach toby mnie zawsze dręczyło, gdybym musiała się obwiniać, że sama wprawiłam w nieszczęście siebie, męża i dzieci! Gdy zaś wspomnę, że Ty sam Boże! włożyłeś na mnie ubóstwo, wtedy mi się ono wydaje lekkim i miłym. Udziel mi tylko cierpliwości, dopomóż znosić je w cichości i spokojnie! Ustrzeż mnie także od wszelkiego grzechu, tej zaś myśli nie dozwól do mego serca przystępu, abym się przez jaką krzywdę ludzką lub niesprawiedliwość miała ratować w potrzebie! ach od tego mnie zachowaj o Boże! Nie!... za łaską Twoją nie posunę się do niesprawiedliwości; w Tobie położę moją nadzieję! wszakżeć mnie jeszcze nigdy nie opuściła zupełnie. Bo gdy mój niedostatek posuwał się do ostateczności, zawsześ wtedy wzbudził tkliwe serca, które z politowaniem pospieszyły ku mojemu wsparciu. Wtedy często myślałam: To Bóg uczynił, w którego ręku są serca ludzkie. On to czułe osoby, jak Anioły, zesłał na mój ratunek! Tak jest: między bogaczami jest wielu dobrych, którzy nie tylko słowy okazują politowanie, lecz rzeczywiście z pomocą spieszą ubóstwu! O dobry Boże! błogosławże im za to! nagrodź tę ich litość pociechami w życiu i zbawieniem w wieczności! Oto Cię błagam o Boże! dla wszystkich moich dobrodziejów, dla mnie, dla mego męża i dzieci! Amen.

za: Wieniec niebiański czyli zbiór nabożeństwa katolickiego (1857r.)

 

 

 

Tak dla ŻYCIA

Aborcja to świadome morderstwo dokonane na niewinnym i bezbronnym CZŁOWIEKU !!!

#zaŻyciem #prolife #StopAborcji

Każde poczęte dziecko ma unikalny kod DNA!!! Tak mówi nauka i tak wychodzi w badaniach laboratoryjnych. Jest to zatem jego/jej (dziecka) ciało. Niech świat pozwoli im żyć, rosnąć, rozwijać się. TAK DLA ŻYCIA!

Nie dla prenatalnego mordowania niewinnych dzieci!

Aborcja nie jest prawem człowieka, jest pozbawieniem człowieka jego najważniejszego prawa - prawa do życia.

[Życie człowieka od poczęcia do narodzin]

„To, co poprzednie pokolenia uważały za święte, świętym pozostaje i wielkim także dla nas (...)”. BXVI

+ Benedykt XVI

Św. Tomasz Z Villanova OESA, Abp

Pray for peace!

http://tmoch.net/jupgrade/images/grafika2020/Serce_Jezusa_ikona_.jpgNajświętsze Serce Pana Jezusa
- zmiłuj się nad nami

Kromka Słowa!

Pontifex_pl


Śledź na bieżąco nauczanie papieskie na wiara.pl.
lub na *[Nauczanie papieskie]

U mnie odwiedź dział: papieska inspiracja.

Papieski twitter

Świętość nie oznacza robienia nadzwyczajnych rzeczy, ale jest robieniem tych zwyczajnych z miłością i wiarą. Holiness doesn’t mean doing extraordinary things, but doing ordinary things with love and faith. (5.12.2013)


Pan mój i Bóg mój

Biblia

Mój manifest duchowy
Elizeusz

Kurs dla narzeczonych:

- materiały dodatkowe i terminy ->

[Formalności przedślubne w zarysie]

Katecheza przedchrzcielna:
-> konferencje, kto może być chrzestnym?, potrzebne dokumenty.

 Parafia św. Mikołaja w Grójcu

Nowa strona www [ -> ]:
http://swmikolaj-grojec.pl

Modlitewnik x. Piotra Skargi SJ:

www [ -> ]

Wspólnota "Spotkania małżeńskie"

     

Zabrania się kopiowania i rozpowszechniania materiałów znajdujących się na tmoch.net (szczególnie autorskich grafik i fotografii) bez zgody właściciela witryny. Niniejsza witryna jest w ciągłym rozwoju; strony są dodawane, modyfikowane i... czasami niektóre usuwane. Czasem pozwalam sobie modyfikować, poprawiać bądź uaktualniać już istniejące notki. Taki już jestem :)  Aby wesprzeć dzieło ewangelizacyjne "tmoch.net", zobacz zakładkę "wsparcie" [->]. 

     
   
    Copyright © 2022 Jezus jest Panem! Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved. Strona istnieje od: 10.04.2001 r.