Jeżeli więc ustami swoimi wyznasz, że Jezus jest Panem, i w sercu swoim uwierzysz, że Bóg Go wskrzesił z martwych -  osiągniesz zbawienie.
Bo sercem przyjęta wiara prowadzi do usprawiedliwienia, a wyznawanie jej ustami - do zbawienia. (Rz 10,8-13)

 

Prośba! :) Zbieram i kolekcjonuję [->] stare modlitewniki (sprzed II Soboru Watykańskiego) [- Modlitewnik ->]. Lubię się z nich modlić. Warto do nich sięgać. [->]

Masz taki i nie wiesz co z nim zrobić? Jeśli chcesz, aby modlitewnik trafił w dobre ręce, albo chcesz sprawić mi radość, to skontaktuj się ze mną i zwyczajnie przyślij mi go. :) Będę bardzo wdzięczy. A dodatkowo zawartość modlitewnika wzbogaci mój dział modlitw na stronie i może ktoś jeszcze skorzysta.

 

Modlitwa za Ojczyznę do błog. Salomei. (1910r.)

 

  Modlitwa za Ojczyznę do błog. Salomei. (1910r.)

Boże, któryś z nieprzebranego miłosierdzia Swego, błogosławioną Matkę Salomeę za Patronkę Ojczyźnie naszej dać raczył, przez Jej zasługi i przyczynę prosimy Cię pokornie, abyś od nas łaskawej Twarzy Twojej nigdy nic odwracał, ale we wszystkich przygodach tak duszy jak i ciała, w których się do Ciebie z pokorą i ufnością udajemy, — z pomocą łaskawie przybywał.
Niech Najdobrotliwszy Panie, Królestwo nasze i wszystek lud jego, Jezus i Marya zawsze mają w swojej obronie i nigdy ze swej wielowładnej nie opuszczają opieki.
Ty bowiem wiesz, o Panie! ile to łez, ile krwi polskiej popłynęło w obronie wiary Twej świętej!
Ty wiesz i Tyś jeden policzył jęki i westchnienia wydarte z męczeńskich piersi polskich.
Tyś jeden o Panie odczuł te bóle i krzyże, jakie nawiedzały kraj nasz przez długie
wieki dlatego, by chwała Imienia Twego przeszła do narodów nieznających Ciebie.
Wspomnij więc o Panie! na te łzy i krew Narodu Polskiego!
Wspomnij na jego zawsze ochotną gotowość dla Ciebie, a przez zasługi świętych Patronów naszych i za przyczyną błog. Salomei wspieraj nas w ciężkich chwilach ucisku!
„Wspomnij o Panie! co nam się przydało: Wejrzyj a obacz zelżywość naszą. Dziedzictwo nasze obróciło się do cudzych, domy nasze do obcych. Sierotami zostaliśmy bez ojca, matki nasze jako wdowy. Wodę naszą piliśmy za pieniądze, drwa nasze za pieniądze kupowaliśmy. Za szyje nasze gnano nas, spracowanym nie dano spoczynku. Niewolnicy panowali nad nami, a nie masz kto by "z rąk ich wykupił. Skóra nasza jako piec wygorzała od gwałtu głodu... Ustało wesele serca naszego... spadł wieniec z głowy naszej... Dlatego stało się smętne serce nasze, dlatego zaćmiły się oczy nasze. Czemu nas na wieki zapominasz?... Nawróć nas Panie ku Sobie, a nawrócimy się; odnów dni nasze jako z pierwu“. (Jerem; 5).
Odnów dni nasze i powróć na wolność i swobodę, skrusz kajdany jakie od wieków na na rękach i nogach dźwigają biedni synowie męczeńskiej ziemi. Daj niechaj bez przeszkody wyznają świętą Twą wiarę i niech się w miłości zjednoczą wszystkie nasze stany, abyś od nas o Panie! tak znów był wielbiony, jak gdy nam panowali Piasty i Jagiellony! Błogosławiona Salomeo, Patronko nasza, módl się za miłą Ojczyznę Twoją.
Amen.

za: Polka przed Bogiem" (1910r.)

 

 

Tak dla ŻYCIA

Aborcja to świadome morderstwo dokonane na niewinnym i bezbronnym CZŁOWIEKU !!!

#zaŻyciem #prolife #StopAborcji

Każde poczęte dziecko ma unikalny kod DNA!!! Tak mówi nauka i tak wychodzi w badaniach laboratoryjnych. Jest to zatem jego/jej (dziecka) ciało. Niech świat pozwoli im żyć, rosnąć, rozwijać się. TAK DLA ŻYCIA!

Nie dla prenatalnego mordowania niewinnych dzieci!

Aborcja nie jest prawem człowieka, jest pozbawieniem człowieka jego najważniejszego prawa - prawa do życia.

[Życie człowieka od poczęcia do narodzin]

„To, co poprzednie pokolenia uważały za święte, świętym pozostaje i wielkim także dla nas (...)”. BXVI

+ Benedykt XVI

Św. Tomasz Z Villanova OESA, Abp

Pray for peace!

http://tmoch.net/jupgrade/images/grafika2020/Serce_Jezusa_ikona_.jpgNajświętsze Serce Pana Jezusa
- zmiłuj się nad nami

Kromka Słowa!

Pontifex_pl


Śledź na bieżąco nauczanie papieskie na wiara.pl.
lub na *[Nauczanie papieskie]

U mnie odwiedź dział: papieska inspiracja.

Papieski twitter

Świętość nie oznacza robienia nadzwyczajnych rzeczy, ale jest robieniem tych zwyczajnych z miłością i wiarą. Holiness doesn’t mean doing extraordinary things, but doing ordinary things with love and faith. (5.12.2013)


Pan mój i Bóg mój

Biblia

Mój manifest duchowy
Elizeusz

Kurs dla narzeczonych:

- materiały dodatkowe i terminy ->

[Formalności przedślubne w zarysie]

Katecheza przedchrzcielna:
-> konferencje, kto może być chrzestnym?, potrzebne dokumenty.

 Parafia św. Mikołaja w Grójcu

Nowa strona www [ -> ]:
http://swmikolaj-grojec.pl

Modlitewnik x. Piotra Skargi SJ:

www [ -> ]

Wspólnota "Spotkania małżeńskie"

     

Zabrania się kopiowania i rozpowszechniania materiałów znajdujących się na tmoch.net (szczególnie autorskich grafik i fotografii) bez zgody właściciela witryny. Niniejsza witryna jest w ciągłym rozwoju; strony są dodawane, modyfikowane i... czasami niektóre usuwane. Czasem pozwalam sobie modyfikować, poprawiać bądź uaktualniać już istniejące notki. Taki już jestem :)  Aby wesprzeć dzieło ewangelizacyjne "tmoch.net", zobacz zakładkę "wsparcie" [->]. 

     
   
    Copyright © 2022 Jezus jest Panem! Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved. Strona istnieje od: 10.04.2001 r.