Jeżeli więc ustami swoimi wyznasz, że Jezus jest Panem, i w sercu swoim uwierzysz, że Bóg Go wskrzesił z martwych -  osiągniesz zbawienie.
Bo sercem przyjęta wiara prowadzi do usprawiedliwienia, a wyznawanie jej ustami - do zbawienia. (Rz 10,8-13)

Litania za zmarłych (3)

 

 

LITANIA ZA ZMARŁYCH

 

Ojcze z nieba, Boże, zmiłuj się nad nami
Synu, Odkupicielu świata, Boże, zmiłuj się nad nami.
Duchu Święty, Boże, zmiłuj się nad nami.Święta Trójco, Jedyny Boże, zmiłuj się nad nami.

 

Święta Maryjo, módl się za nim (nią), (nimi).Bramo niebieska,Królowo Wniebowzięta,Święty Michale,Święty Janie Chrzcicielu,Święty Józefie,Święty N. (patron zmarłego),Wszyscy Święci i Święte Boże,

 

Bądź mu (jej, im) milościw, wybaw go (ją, ich), Panie,Od zła wszelkiegoOd cierpień w czyśćcu,Przez Twoje Wcielenie,Przez Twoje narodzenie,Przez Twój chrzest i post święty,Przez Twój krzyż i mękę,Przez Twoją śmierć i złożenie do grobu,Przez Twoje zmartwychwstanie,Przez Twoje cudowne wniebowstąpienie,Przez zesłanie Ducha Świętego,Przez Twoje przyjście w chwale,

 

Prosimy Cię, abyś dal nam pragnienie nieba,Prosimy Cię, abyś nas zachował od nagłej i niespodziewanej śmierci,Prosimy Cię, abyś uchronił nas, naszych krewnych i dobrodziejów od wiekuistego potępienia,Prosimy Cię, abyś naszym dobroczyńcom dał wieczną nagrodę,Prosimy Cię, abyś wprowadził do wiekuistej światłości naszych nauczycieli i wychowawców,Prosimy Cię, abyś okazał miłosierdzie ofiarom wypadków, katastrof i wojen,Prosimy Cię, abyś dał wszystkim wiernym zmarłym wieczny odpoczynek,Prosimy Cię, abyś pozwolił im radować się w chwale zmartwychwstania.

 

Baranku Boży, który gładzisz grzechy świata,  zmiłuj się nad nami.Baranku Boży, który gładzisz grzechy świata,  zmiłuj się nad nami.Baranku Boży, który gładzisz grzechy świata,  zmiłuj się nad nami.

 

Módlmy się:

 

Boże, Ty sprawiłeś, że Twój Syn zwyciężył śmierć i wstąpił do nieba, daj Twoim zmarłym sługom udział w Jego zwycięstwie nad śmiercią, aby mogli na wieki oglądać Ciebie, swojego Stwórcę i Odkupiciela. Przez Chrystusa, Pana naszego. Amen.

 

 

Źródło:    Z Obrzędów pogrzebu

 

 http://mtrojnar.rzeszow.opoka.org.pl/litania_za_zmarlych/

 

Tak dla ŻYCIA

#zaŻyciem #prolife #StopAborcji

Każde poczęte dziecko ma unikalny kod DNA!!! Tak mówi nauka i tak wychodzi w badaniach laboratoryjnych. Jest to zatem jego/jej (dziecka) ciało. Niech świat pozwoli im żyć, rosnąć, rozwijać się. TAK DLA ŻYCIA!

Św. Tomasz Z Villanova OESA, Abp

Pray for peace!

 

Kromka Słowa!

 Zintegrowana baza tekstów papieskich:

* [Jan Paweł II: Przemówienia i orędzia]

Pontifex_pl


Śledź na bieżąco nauczanie papieskie na wiara.pl.
U mnie dział: papieska inspiracja.

Papieski twitter

Świętość nie oznacza robienia nadzwyczajnych rzeczy, ale jest robieniem tych zwyczajnych z miłością i wiarą. Holiness doesn’t mean doing extraordinary things, but doing ordinary things with love and faith. (5.12.2013)


Pan mój i Bóg mój

Biblia


Rok Rodziny Amoris Laetitia
2021-2022

Rok Św. Jakuba

 
Parafia św. Mikołaja w Grójcu


- materiały dodatkowe

Odwiedza nas 58 gości oraz 0 użytkowników.

Odsłon artykułów:
8555350
     

Zabrania się kopiowania i rozpowszechniania materiałów znajdujących się na tmoch.net (szczególnie autorskich grafik i fotografii) bez zgody właściciela witryny. Niniejsza witryna jest w ciągłym rozwoju; strony są dodawane, modyfikowane i... czasami niektóre usuwane. Czasem pozwalam sobie modyfikować, poprawiać bądź uaktualniać już istniejące notki. Taki już jestem :)  Aby wesprzeć dzieło ewangelizacyjne "tmoch.net", zobacz zakładkę "wsparcie" [->]. 

     
   
    Copyright © 2021 Jezus jest Panem! Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved. Strona istnieje od: 10.04.2001 r.