Jeżeli więc ustami swoimi wyznasz, że Jezus jest Panem, i w sercu swoim uwierzysz, że Bóg Go wskrzesił z martwych -  osiągniesz zbawienie.
Bo sercem przyjęta wiara prowadzi do usprawiedliwienia, a wyznawanie jej ustami - do zbawienia. (Rz 10,8-13)

 

Prośba! :) Zbieram i kolekcjonuję [->] stare modlitewniki (sprzed II Soboru Watykańskiego) [- Modlitewnik ->]. Lubię się z nich modlić. Warto do nich sięgać. [->]

Masz taki i nie wiesz co z nim zrobić? Jeśli chcesz, aby modlitewnik trafił w dobre ręce, albo chcesz sprawić mi radość, to skontaktuj się ze mną i zwyczajnie przyślij mi go. :) Będę bardzo wdzięczy. A dodatkowo zawartość modlitewnika wzbogaci mój dział modlitw na stronie i może ktoś jeszcze skorzysta.

 

Sługa nieużyteczny bo źle używany?

Msza Wieczerzy Pańskiej nie tylko przynosi radość z faktu, że mogę zachwycić się obecnością Jezusa w Najświętszym Sakramencie i Jego miłością. Jest to również ten wyjątkowy dzień, kiedy radość sprawia fakt, że ktoś o mnie pamięta w modlitwie i sprawia radość życzeniami. Nie każdy przecież musi znać moją datę urodzin czy imienin, tak żeby przesłać życzenia. Sam w tej przestrzeni mam wiele zaniedbań (w tym dziurawą pamięć). Nie każdy też zna czy pamięta o mojej dacie święceń. Ale naprawdę miło jest jak ktoś docenia to, że mimo wszystko jestem tym księdzem i w dodatku chce mi dobrze życzyć. Ten dzień uzmysławia, że nie wystarczą moje "chcenia", aby chciało się więcej, pomagają wyrazy życzliwości.

Służba.

Jasne - ksiądz ma służyć - ale w Kościele służba zawsze jest miłością, a ta jest zawsze dwustronna. Bo często demotywujące są żądania "macie być księża dla nas" wypowiedziane z ironią, złością, pogardą. Bez miłości żadna ze stron daleko nie zajedzie. W rodzinie właśnie takie osobiste rocznice (np. rocznica ślubu, śmierci) są zauważane i pielęgnowane. Trudno wtedy, kiedy małżonek zapomni o rocznicy ślubu tłumaczyć się, że to tylko data.

Dlatego dziś w Kościele dzień wdzięczności dla księży. I nie mówię tu o sobie ;) bo raczej prochu nie wynalazłem ani arcydzieła nie wykułem - ot taki jako taki. A i życzeń dostałem chyba nawet za dużo i nie zasłużenie. Ale sam też dziś modliłem się za wszystkich księży postawionych na mojej drodze, bo dzięki nim powstawałem z grzechów, otrzymywałem Chleb Życia, umacniające słowo. Tak wiem, dziś narzeka się na księży, że tacy a owacy - media tu wiedzą swoje. A ja naprawdę mam za co dziękować. Nadal, sam będąc księdzem, księży potrzebuję - świętych i mądrych, co mnie zainspirują i ukierunkują na Jezusa. Dlatego to dobry dzień.

Wdzięczność.

Więc dziękuję, że mam nie być byle jaki i wzrastać w świętości i być szczęśliwym. Za to, że życzono mi: wiele dobra; wielu Łask Bożych w codziennej pracy nad zagubionymi duszyczkami; aby Łaska Boża każdego dnia to powołanie w Księdzu odnawiała i umacniała. Dużo radości z tego pięknego powołania!; spełnienia w kapłaństwie; siły, wytrwałości, wiary, darów Ducha Świętego; dużo uśmiechu i cierpliwości; i wielu wielu innych miłych rzeczy. Niech za sprawą modlitw i działania Pana staną się one umocnieniem w moim wyborze. Żebym był mądrzejszy i robił mniej głupot. A co jeśli samemu trudno coś wymyślić? Powiem tak, nawet wierszyk z jakiegoś serwisu internetowego typu "100 życzeń do" przynosi radość.

Chcę więc publicznie podziękować za :P 17 sms-ów, 2 telefony, 2 maile, 7 wiadomości na fb, 4+15 indywidualnych zaczepek z życzeniami, za Merci - i serdeczną parafialną życzliwość plus mini upominki. A szczególnie dziękują Bogu, za każdą modlitwę zaniesioną przez wiernych do Niego, żebym nie był byle jaki. Wreszcie to dobry dzień, aby modlić się za wszystkich, co do których zabrakło mi miłości i okazałem się zgorszeniem (nawet nieświadomym). Niech Pan uleczy ich serca. Moja wdzięczność znajduje swój wyraz w obecności a katedrze na Mszy Krzyżma - odnowieniu przyrzeczeń kapłańskich i modlitwie w wyżej wspomnianych intencjach.

Na zakończenie powiem, że super było to, co powiedział Papież w Rzymie w homilii podczas Mszy Krzyżma.

 

"Ciemnica" - parafia pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Warszawie na Jelonkach.

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież


Anti-spam: complete the taskJoomla CAPTCHA

 

Tak dla ŻYCIA

Aborcja to świadome morderstwo dokonane na niewinnym i bezbronnym CZŁOWIEKU !!!

#zaŻyciem #prolife #StopAborcji

Każde poczęte dziecko ma unikalny kod DNA!!! Tak mówi nauka i tak wychodzi w badaniach laboratoryjnych. Jest to zatem jego/jej (dziecka) ciało. Niech świat pozwoli im żyć, rosnąć, rozwijać się. TAK DLA ŻYCIA!

Aborcja nie jest prawem człowieka, jest pozbawieniem człowieka jego najważniejszego prawa - prawa do życia.

[Życie człowieka od poczęcia do narodzin]

„To, co poprzednie pokolenia uważały za święte, świętym pozostaje i wielkim także dla nas (...)”. BXVI

+ Benedykt XVI

Św. Tomasz Z Villanova OESA, Abp

Pray for peace!

http://tmoch.net/jupgrade/images/grafika2020/Serce_Jezusa_ikona_.jpgNajświętsze Serce Pana Jezusa
- zmiłuj się nad nami

Kromka Słowa!

Pontifex_pl


Śledź na bieżąco nauczanie papieskie na wiara.pl.
lub na *[Nauczanie papieskie]

U mnie odwiedź dział: papieska inspiracja.

Papieski twitter

Świętość nie oznacza robienia nadzwyczajnych rzeczy, ale jest robieniem tych zwyczajnych z miłością i wiarą. Holiness doesn’t mean doing extraordinary things, but doing ordinary things with love and faith. (5.12.2013)


Pan mój i Bóg mój

Biblia


- materiały dodatkowe i terminy ->

[Formalności przedślubne w zarysie]

Katecheza przedchrzcielna:
-> konferencje, kto może być chrzestnym?, potrzebne dokumenty.

 Parafia św. Mikołaja w Grójcu

www [ -> ]

     

Zabrania się kopiowania i rozpowszechniania materiałów znajdujących się na tmoch.net (szczególnie autorskich grafik i fotografii) bez zgody właściciela witryny. Niniejsza witryna jest w ciągłym rozwoju; strony są dodawane, modyfikowane i... czasami niektóre usuwane. Czasem pozwalam sobie modyfikować, poprawiać bądź uaktualniać już istniejące notki. Taki już jestem :)  Aby wesprzeć dzieło ewangelizacyjne "tmoch.net", zobacz zakładkę "wsparcie" [->]. 

     
   
    Copyright © 2022 Jezus jest Panem! Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved. Strona istnieje od: 10.04.2001 r.