Jeżeli więc ustami swoimi wyznasz, że Jezus jest Panem, i w sercu swoim uwierzysz, że Bóg Go wskrzesił z martwych -  osiągniesz zbawienie.
Bo sercem przyjęta wiara prowadzi do usprawiedliwienia, a wyznawanie jej ustami - do zbawienia. (Rz 10,8-13)

 

Prośba! :) Zbieram i kolekcjonuję [->] stare modlitewniki (sprzed II Soboru Watykańskiego) [- Modlitewnik ->]. Lubię się z nich modlić. Warto do nich sięgać. [->]

Masz taki i nie wiesz co z nim zrobić? Jeśli chcesz, aby modlitewnik trafił w dobre ręce, albo chcesz sprawić mi radość, to skontaktuj się ze mną i zwyczajnie przyślij mi go. :) Będę bardzo wdzięczy. A dodatkowo zawartość modlitewnika wzbogaci mój dział modlitw na stronie i może ktoś jeszcze skorzysta.

 

Przy Źródle modlitwy: Źródło pierwsze - przymierze chrzcielne

Kolejne niedziele adwentowe to okazja na zatrzymanie się przy czterech źródłach modlitwy, z których możemy zaczerpnąć ożywiającego doświadczenia wiary. Pomysł powstał na ostatnich rekolekcjach. Myśląc nad tematyką spotkań adwentowych pomyślałem o tym, co jest istotne w przestrzeni liturgicznej mojego kościoła. I tak zwróciłem uwagę na miejsca, przy których można się zatrzymać. Są nimi chrzcielnica, ambona, ołtarz, tabernakulum. Chciałbym przy każdym z nich pokazać ważną inspirację dla życia duchowego i praktyki modlitwy.

Pierwszym przystankiem jest chrzcielnica. Chrzest jest tym źródłem, w którym mogę odnaleźć prawdę, że Bóg nas wezwał po imieniu i zaprosił do wspólnoty. Odkrywamy, że jesteśmy dziećmi Bożymi, czyli odkrywamy nasze korzenie i naszą godność. Bóg dokonał wyboru - obdarzył nas miłością - powołał do istnienia - ku nieśmiertelności.

Sakrament chrztu to dowód wielkości Boga. Jego miłość jest większa od naszego grzechu. Bóg sam chce się z nami spotykać, chce dać się poznać. Katechizm Kościoła Katolickiego, mówiąc o chrzcie (pkt 1262), wskazuje te fundamentalne obdarowania: odpuszczenie grzechów, nowe stworzenie, włączenie w Kościół. Skoro na wstępie już tak dużo otrzymaliśmy, dlaczego nie mielibyśmy tego rozwijać?

Czy mam świadomość bycia wybranym i wezwanym po imieniu? Czy odkrywam w Bogu Ojca?

W Adwencie wołamy "Marana tha" - przyjdź Panie. Przy pierwszym źródle wołamy więc: "Przyjdź ze swoją miłością. Daj mi doświadczyć piękna powołania. Daj mi zachwycić się swoim istnieniem. Ożyw moją wiarę".

 

Zapis spotkania:

kolejny przystanek za tydzień przy ambonie <><

 

Niestety nakład jest wyczerpany:
http://www.katolik.pl/modlitwa-oddech-zycia,1198,812,cz.html

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież


Anti-spam: complete the taskJoomla CAPTCHA

 

Tak dla ŻYCIA

Aborcja to świadome morderstwo dokonane na niewinnym i bezbronnym CZŁOWIEKU !!!

#zaŻyciem #prolife #StopAborcji

Każde poczęte dziecko ma unikalny kod DNA!!! Tak mówi nauka i tak wychodzi w badaniach laboratoryjnych. Jest to zatem jego/jej (dziecka) ciało. Niech świat pozwoli im żyć, rosnąć, rozwijać się. TAK DLA ŻYCIA!

Aborcja nie jest prawem człowieka, jest pozbawieniem człowieka jego najważniejszego prawa - prawa do życia.

[Życie człowieka od poczęcia do narodzin]

„To, co poprzednie pokolenia uważały za święte, świętym pozostaje i wielkim także dla nas (...)”. BXVI

+ Benedykt XVI

Św. Tomasz Z Villanova OESA, Abp

Pray for peace!

http://tmoch.net/jupgrade/images/grafika2020/Serce_Jezusa_ikona_.jpgNajświętsze Serce Pana Jezusa
- zmiłuj się nad nami

Kromka Słowa!

Pontifex_pl


Śledź na bieżąco nauczanie papieskie na wiara.pl.
lub na *[Nauczanie papieskie]

U mnie odwiedź dział: papieska inspiracja.

Papieski twitter

Świętość nie oznacza robienia nadzwyczajnych rzeczy, ale jest robieniem tych zwyczajnych z miłością i wiarą. Holiness doesn’t mean doing extraordinary things, but doing ordinary things with love and faith. (5.12.2013)


Pan mój i Bóg mój

Biblia


- materiały dodatkowe i terminy ->

[Formalności przedślubne w zarysie]

Katecheza przedchrzcielna:
-> konferencje, kto może być chrzestnym?, potrzebne dokumenty.

 Parafia św. Mikołaja w Grójcu

www [ -> ]

     

Zabrania się kopiowania i rozpowszechniania materiałów znajdujących się na tmoch.net (szczególnie autorskich grafik i fotografii) bez zgody właściciela witryny. Niniejsza witryna jest w ciągłym rozwoju; strony są dodawane, modyfikowane i... czasami niektóre usuwane. Czasem pozwalam sobie modyfikować, poprawiać bądź uaktualniać już istniejące notki. Taki już jestem :)  Aby wesprzeć dzieło ewangelizacyjne "tmoch.net", zobacz zakładkę "wsparcie" [->]. 

     
   
    Copyright © 2022 Jezus jest Panem! Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved. Strona istnieje od: 10.04.2001 r.