Jeżeli więc ustami swoimi wyznasz, że Jezus jest Panem, i w sercu swoim uwierzysz, że Bóg Go wskrzesił z martwych -  osiągniesz zbawienie.
Bo sercem przyjęta wiara prowadzi do usprawiedliwienia, a wyznawanie jej ustami - do zbawienia. (Rz 10,8-13)

 

Prośba! :) Zbieram i kolekcjonuję [->] stare modlitewniki (sprzed II Soboru Watykańskiego) [- Modlitewnik ->]. Lubię się z nich modlić. Warto do nich sięgać. [->]

Masz taki i nie wiesz co z nim zrobić? Jeśli chcesz, aby modlitewnik trafił w dobre ręce, albo chcesz sprawić mi radość, to skontaktuj się ze mną i zwyczajnie przyślij mi go. :) Będę bardzo wdzięczy. A dodatkowo zawartość modlitewnika wzbogaci mój dział modlitw na stronie i może ktoś jeszcze skorzysta.

 

Chrześcijańskie "zrób to sam" czyli o własnoręcznie zrobionym różańcu.

Ponieważ należę do pokolenia wychowanego na programie p. Adama Słodowego "Zrób to sam", wracając do myśli o ukończeniu szkolenia jedi :P postanowiłem podzielić się owocem pracy rąk moich. Zatem z cyklu duchowe ZPT (zajęcia praktyczno-techniczne) prezentuję - twórcze połączenie kamienia, drewna, skóry, metalu i cyjanoakrylu. Wynik efekciarski  RÓŻANIEC :) jedyny taki :) W 100% modlitewnie użyteczny!

 

A kiedy Ty ostatnio zrobiłeś sobie różaniec? 

<just do it>< Just PRAY it

 

Własnoręcznie zrobiony.

Zrób swój własny różaniec. Jesteś w sklepie, gdzie można kupić koraliki do biżuterii - ok - pomyśl, czy ładny byłby z nich różaniec. Możesz wykorzystać sznurek, koraliki, kamienie ... Możesz użyć koralików ze zniszczonych starych różańców ... Możesz odwiedzić giełdę minerałów i zakupione paciorki z kamienia wykorzystać do stworzenia różańca ... Możesz być twórczy i pomysłowy. Taki różaniec możesz później komuś np. dać w prezencie. W internecie znajdziesz (jak poszukasz) wiele poradników jak zrobić różaniec. Ja tak np. nauczyłem się robić różaniec ze sznurka (zob. " Różaniec ze sznurka"). Powoli przygotowuję się do robienia czotki, ale na dziś to jeszcze dla mnie zbyt skomplikowane. Tu przyda się sznurek satynowy lub sutasz. Może spróbuję przed tegorocznym październikiem.

Można też skorzystać z różnych internetowych kursów pokazujących jak robić bransoletki. Wystarczy mała modyfikacja, tak aby było 10 koralików i mamy różaniec na nadgarstek. Czasem może przydać się kurs szydełkowania.

 

 

Trwały i solidny.

Nie jestem zwolennikiem konkursów typu "zrób różaniec z byle czego" np. z makaronu czy kasztanów. Dla mnie różaniec musi być taki, aby dało się na nim modlić. Dlatego nie odsyłam do pomysłów na jednorazówki, które zniszczą się zanim odmówi się ostatnią dziesiątkę.

 

Użyteczne w tym temacie strony:

 

Ładny różaniec.

Nie chodzi tu o snobizm, ale myślę, że nie trzeba się wstydzić ładnych różańców (wykonanych ze szlachetnego drewna, kamieni, ...). Czasem - jeśli chcemy mieć wyjątkowy różaniec - warto odwiedzać np. allegro. Można tam znaleźć wiele ładnych i często własnoręcznie wykonanych różańców. Zdarzają się też piękne stare różańce. {ps. czasem - według mnie to smutne -  po śmierci starszej osoby, jej różaniec zostaje przyniesiony przez rodzinę do kościoła albo wystawiony na allegro (nierzadko jest wyrzucany) - nie powinno tak być - szkoda, że rodziny nie potrafią przyjmować takich duchowych spadków - taka moja obserwacja}.

Smutne są też te aukcje allegro, gdy ktoś sprzedaje różańce papieskie. Wcale nie tak często ich ceny są astronomiczne. Nie rozumiem, jak można odsprzedawać taki prezent. Zresztą papieskie różańce zawsze były rozdawane - więc jakoś taki niesmak, jak ktoś chce na tym zarobić. To już lepiej go komuś dać. A już te sprzedawane z aurą cudowności (z relikwiami, dotknięte, potarte, ...) na 100% nie powinny znajdować się na aukcjach. Choć są ładne i wyjątkowe, to jednak skuteczność modlitwy leży zupełnie gdzie indziej.

Poza tym, nie bójmy się robić różańcowych prezentów. Ładnych różańców nigdy za wiele, bo skoro kieszeni człowiek ma sporą ilość, to w każdej może być różaniec. Ja bardzo często kupuję jakiś ładny różaniec, właśnie dlatego, że jest ładny (np. mam taki z malachitu). Albo jeśli ktoś jedzie do jakiegoś sanktuarium proszę, aby mi stamtąd jakiś różaniec sprezentował.

 

Zakup różańca wsparciem dla człowieka - taka duchowa cegiełka.

Wiele też zakonów (w tym wiele kontemplacyjnych) - np. karmelitanki - sprzedaje zrobione przez siebie różańce. Niejednokrotnie zakup takiego różańca jest wsparciem klasztoru, misji czy innych dobrych dzieł. Nie tak dawno własnoręcznie robione różańce sprzedawali bezdomni skupieni wokół klasztoru Kapucynów w Warszawie. Dochód był na jadłodajnię. Jakiś czas temu młodzież z koła misyjnego salezjanów sprzedawała przed naszym kościołem bardzo ładne, zrobione własnoręcznie ze sznurka różańce. Dochód był na misje. Na stronie pkwp.pl można zakupić różańce wykonane przez chrześcijan z Betlejem. Jest to konkretne wsparcie dla naszych braci w wierze, szczególnie, że nie mają lekko. Można? Można!

 

A o co chodzi z tym szkoleniem JEDI? :) wyjaśnia to notka przepisana z mojej strony z 2007 roku: "Moja broń" i "JEDI".

a tu nówka :) ale już śmigana <><

 

więcej inspiracji można znaleźć w filmikach na youtube np.

 

Tradycyjny różaniec - noszę się z zamiarem zakupu potrzebnych paramentów:

https://www.youtube.com/watch?v=Lz0pyni1b50

 

Sznurkowy różaniec - dość łatwo się go robi:

 

Prawosławny różaniec (czotka) - mam nadzieję, że kiedyś się tak nauczę:

 

Komentarze  

#3 ks. Tomek 2017-06-18 22:22
W odpowiedzi: nie ma obowiązku błogosławieństw a różańców - czyli na niepobłogosławi onym też można się modlić - nawet tym wykonanym ręcznie. Natomiast jest zwyczaj i wiara w siłę błogosławieństw a, stąd dewocjonalia się błogosławi, aby oddane Bogu służyły umacnianiu naszej więzi z Nim.
#2 Irena 2017-05-26 12:21
Szczęść Boże, wizytę na tym blogu zaczęłam od tego wpisu i widzę, że zostanę na dłużej, rozejrzę się trochę :) Ale to co na co zwróciłam uwagę w powyższym wpisie, to brak informacji o konieczności (?) poświęcenia różańca, który został ręcznie zrobiony, albo odkupiony. Czy tak jest rzeczywiście, że ksiądz powinien taki różaniec poświęcić?
#1 Anna 2017-05-08 23:42
Nie wiedziałam, że ten różaniec ze sznurkowych różyczek nazywa się czotka. Faktycznie początki nauki nie są łatwe, ale radość przełamania sztywności palców i efekt wynagradza trud. Moje dziesiątki pojechały na misje na Filipibach

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież


Anti-spam: complete the taskJoomla CAPTCHA

 

Tak dla ŻYCIA

Aborcja to świadome morderstwo dokonane na niewinnym i bezbronnym CZŁOWIEKU !!!

#zaŻyciem #prolife #StopAborcji

Każde poczęte dziecko ma unikalny kod DNA!!! Tak mówi nauka i tak wychodzi w badaniach laboratoryjnych. Jest to zatem jego/jej (dziecka) ciało. Niech świat pozwoli im żyć, rosnąć, rozwijać się. TAK DLA ŻYCIA!

Nie dla prenatalnego mordowania niewinnych dzieci!

Aborcja nie jest prawem człowieka, jest pozbawieniem człowieka jego najważniejszego prawa - prawa do życia.

[Życie człowieka od poczęcia do narodzin]

„To, co poprzednie pokolenia uważały za święte, świętym pozostaje i wielkim także dla nas (...)”. BXVI

+ Benedykt XVI

Św. Tomasz Z Villanova OESA, Abp

Pray for peace!

http://tmoch.net/jupgrade/images/grafika2020/Serce_Jezusa_ikona_.jpgNajświętsze Serce Pana Jezusa
- zmiłuj się nad nami

Kromka Słowa!

Pontifex_pl


Śledź na bieżąco nauczanie papieskie na wiara.pl.
lub na *[Nauczanie papieskie]

U mnie odwiedź dział: papieska inspiracja.

Papieski twitter

Świętość nie oznacza robienia nadzwyczajnych rzeczy, ale jest robieniem tych zwyczajnych z miłością i wiarą. Holiness doesn’t mean doing extraordinary things, but doing ordinary things with love and faith. (5.12.2013)


Pan mój i Bóg mój

Biblia

Mój manifest duchowy
Elizeusz

Kurs dla narzeczonych:

- materiały dodatkowe i terminy ->

[Formalności przedślubne w zarysie]

Katecheza przedchrzcielna:
-> konferencje, kto może być chrzestnym?, potrzebne dokumenty.

 Parafia św. Mikołaja w Grójcu

Nowa strona www [ -> ]:
http://swmikolaj-grojec.pl

Modlitewnik x. Piotra Skargi SJ:

www [ -> ]

Wspólnota "Spotkania małżeńskie"

     

Zabrania się kopiowania i rozpowszechniania materiałów znajdujących się na tmoch.net (szczególnie autorskich grafik i fotografii) bez zgody właściciela witryny. Niniejsza witryna jest w ciągłym rozwoju; strony są dodawane, modyfikowane i... czasami niektóre usuwane. Czasem pozwalam sobie modyfikować, poprawiać bądź uaktualniać już istniejące notki. Taki już jestem :)  Aby wesprzeć dzieło ewangelizacyjne "tmoch.net", zobacz zakładkę "wsparcie" [->]. 

     
   
    Copyright © 2022 Jezus jest Panem! Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved. Strona istnieje od: 10.04.2001 r.