Jeżeli więc ustami swoimi wyznasz, że Jezus jest Panem, i w sercu swoim uwierzysz, że Bóg Go wskrzesił z martwych -  osiągniesz zbawienie.
Bo sercem przyjęta wiara prowadzi do usprawiedliwienia, a wyznawanie jej ustami - do zbawienia. (Rz 10,8-13)

Okultystyczny krzyżyk Jana Pawła II.

 Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus. Proszę księdza, znalazłam w internecie zdjęcie różańca, który dostał ksiądz z Watykanu. Dlatego postanowiłam napisać. Ja również kocham modlitwę różańcową, gdy tylko mogę to kupuję różańce i rozdaję je innym aby również poznali i pokochali różaniec. Ostatnio z Bożą pomocą zakupiłam 200 różańców dla dzieci z Afryki, wszystkie wyglądają niemalże identycznie jak ten, który ksiądz dostał z Watykanu. Bardzo mi zależało, aby były jak najbardziej podobne do tych, które rozdawał wiernym Jan Paweł II. I byłam bardzo szczęśliwa, że udało mi się je kupić…jeszcze ich nie wysłałam…i nie wiem co robić otóż, pare dni po tym, jak je otrzymałam od producenta, był taki dzień w którym dosłownie „prześladowały” mnie informacje, że ten krzyżyk papieski, który jest przy tych różańcach jest krzyżykiem (aż mi ciężko to napisać) okultystycznym :((( Ktoś wrzucił na facebooka film o tym, potem zapytałam znajomego czy coś słyszał i też mi to potwierdził, że ludzie te krzyżyki wymieniają że modlitwa na różańcu z takim krzyżykiem jest nieważna i trafia do piekła itd itd. Zaczęłam szukać…i pełno w necie informacji takich ludzie faktycznie (ci którzy wiedzą) wymieniają te krzyżyki. Ale one nadal są w sprzedaży i prawie wszystkie różance komunijne maja właśnie takie krzyżyki. Pomyślałam sobie, że nie będę w to wierzyć…że może to jest kolejne kłamstwo szatana….że może ten krzyżyk działa wręcz jak egzorcyzm na niego, że może to jest kolejna robota masonerii, żeby te krzyżyki wyeliminować Że jak to możliwe, żeby była nieważna modlitwa na takim różańcu ? Że nasz kochany papież nosił ten krzyż tyle lat, opierał się na nim, przytulał się do niego…rozdał setki takich różańców…i wszystko to miałoby być nieważne…albo co gorsze miałoby ubogacić złego ??? Pomyślałam więc że są to bzdury i oczywiście dalej modlę się na moim papieskim różańcu, który kupiłam razem z płytkami z modlitwą różańcową ze Św. Janem Pawłem II Jednak przyznam, że teraz za każdym razem jak biorę mój ulubiony różaniec do ręki to mam taki niepokój…czy na pewno? i nie wiem co robić z tymi 200 różańcami dla dzieciaków z Afryki…czy wymieniać im krzyżyki? Ech…całą radość mi to odebrało a zasiało lęk i zwątpienie Bardzo proszę o słowo na ten temat, co mam myśleć? jak to rozumieć? Co ksiądz sądzi?

 

Szczęść Boże

Nie - ten krzyżyk nie jest okultystyczny - a jeśli wymieniają krzyżyki, bo "modlitwa na różańcu z takim krzyżykiem jest nieważna i trafia do piekła " to dlatego, że maja nie po kolei w głowie i brak im wiary. Dla mnie takie myślenie to jasne pogaństwo o rysie chrześcijańskim - taka magia. Nie ma nic wspólnego z tym, czym jest modlitwa. Więc warto się zapytać, czy warto czytać osobę która wrzuca takie rzeczy na fb. Ja po pani mailu też zacząłem szukać i wcale takich informacji w sieci nie jest dużo, a jeśli były to w takim towarzystwie głupoty i prywatnych chorych objawień, że naprawdę nic tylko wziąć różaniec i się za nich modlić. Lepiej karmić się Słowem Bożym i duchowością Kościoła, niż czytać pseudo proroków.

Nota bene - nie wiem dlaczego wszyscy na siłę przypisują inicjatywę sprawczą św. Janowi Pawłowi II - to nie jest jego ferula tylko Pawła VI. Więc jak ktoś pisze, że to zły Jan Paweł wprowadził taki symbol, to nawet nie zadał sobie trudu żeby sprawdzić to i owo. Tak więc ferulę w kształcie krzyżyka z różańca używał bł. Paweł VI, Jan Paweł I, św. Jan Paweł II, Benedykt XVI (na początku, później w 2009 zmienił na ferulę wzorowaną na pastorale Piusa IX - ale Benedykt nie tylko takie przedsoborowe zabytki używał). Franciszek też używał tego co Benedykt a później powrócił do tej używanej przez bł. Pawła VI, choć czasem (nie do końca wiem dlaczego - może żeby coś podkreślić, może żeby pokazać dzieła artystów, - nie znalazłem wypowiedzi, która by to tłumaczyła - ale ma prawo) zmienia na inne. I tu też go się czepiają - a to że bez krzyża i za bardzo biskupi a nie papieski (miał taki symbolizujący drzewo życia z małą gałązką - nawiązujący też do św. Józefa) - tu mu wytykano, że to jakiś starożytny bóg albo niestosowny kształt. Albo, że pasyjka układa się w znak satanistyczny a jeśli nie, to przynajmniej jest za nowoczesny (miał taki ze srebrnym Jezusem w promieniach). Albo, że za śmieszny, kolorowy i banalny (miał taki drewniany krzyż niebieski z rybami i sercem nawiązujący do wiosła) będący znakiem fałszywego ubóstwa i kpin z krzyża Jezusa (bo niby nie złoty ani srebrny) - kiedyś użył też drewnianego, który był naprawdę ładny, wykonany z drzewa oliwnego, ładnie rzeźbiony). I zaraz pojawia się zarzut o to, że Franciszek to fałszywy prorok a Paweł VI mason. Najczęściej czepiactwo jest w środowiskach tradycjonalistycznych albo związanych z intronizacją Jezusa na Króla Polski - a te środowiska często same stawiają się poza Kościołem, nad papieżem i uzurpują sobie wsparcie Jezusa. Niczym się nie różnią w myśleniu od sedewakantystów, dla których od czasów Pawła IV nie ma papieża w Watykanie, bo oryginalnego zamieniono bądź nieważnie wybrano. Obłęd. Nie tędy droga.

Ja pani będzie miała problem, czy modlić się na różańcu takim czy owakim, proszę sobie wyobrazić, że w obozach ludzie robili różańce w gorszych materiałów.

Tak więc proszę, broń Boże nie wymieniać krzyżyków - nie wciągnąć się w ten chichot złego ducha, gdzie różaniec traktowany jest jak amulet a Bóg jak "głupek" czy urzędnik, co odrzuca modlitwy bo są na niewłaściwych drukach. Różańce wysłać do Afryki. Szatan nie jest taki ważny jak się lansuje - nic go nie ubogaca - tak gdzie jest Bóg, tam zły karłowacieje i może tylko zaklinać rzeczywistość. Już kiedyś dostałe wiadomość, żeby do kosza z podobnych powodów wyrzucać różańce plastikowe, które można kupić w Rzymie a które rozdawał Benedykt XVI w Madrycie na ŚDM. Dla mnie to najlepszy dowód na walkę nie o dobro Kościoła ale z Kościołem.

Ja mam zarówno różaniec bezpośrednio od św. Jana Pawła i od Franciszka. Od liceum towarzyszy mi stojący krzyżyk. Nikt mnie z jego powodu nie wyrzucił z seminarium. Tak więc dobrze, że takie krzyżyki są w sprzedaży.  W moim zbiorze różańców mam ponad 80 sztuk, w tym kilka zrobionych przez siebie np. z minerałów. Chyba o tym szerzej napisze na stronie, to i mnie zaczną wyzywać od okultystów. Paranoja. Ja tam z radością przyjmę wszystkie różańce, które ktoś chce wyrzucić do kosza, a i krzyżyki - przydadzą się do nowych różańców ze sznurka - zawsze tu brakuje mi krzyżyków. Nawet publicznie się nimi będę modlił.

Podsumowując - proszę się sytuacją nie przejmować. Robić swoje i wspomnianych treści w sieci zwyczajnie nie czytać. A jak spotka pani kogoś, kto z tego powodu wymienił krzyżyk, to proszę zadać pytanie, które kiedyś starej świadkowej Jehowy (niedawno jeszcze katoliczki) zadał dziadek mojego kolegi "matko, wy zawsze byliście głupie, czy to tak na starość?".

ps. :) ci tradycjonaliści to muszą mieć niezłą sieczkę w głowie, bo łatwo sobie wyobrazić, że Maryja w trakcie modlitwy różańcowej sprawdza krzyżyki i przyjmuje tylko te modlitwy, które są z atestem. No i muszą mieć super wyobraźnie, żeby na siłę widzieć tam (w krzyżu) kozła. 

 

 

 

 

a w odpowiedzi od autorki pytania dostałem takie zapewnienie: "Czyli nie trwożyć serca a modlić się dalej…jakby nie patrzeć wiele już łask wymodliłam na tym różańcu, to mój ulubiony…mam też inne oczywiście ale ten mam zawsze przy sobie ! oczywiście wszystkie różańce polecą do Kiabakari z tymi krzyżykami, nie śmiem ich tknąć".

Tak dla ŻYCIA

#zaŻyciem #prolife #StopAborcji

Każde poczęte dziecko ma unikalny kod DNA!!! Tak mówi nauka i tak wychodzi w badaniach laboratoryjnych. Jest to zatem jego/jej (dziecka) ciało. Niech świat pozwoli im żyć, rosnąć, rozwijać się. TAK DLA ŻYCIA!

Św. Tomasz Z Villanova OESA, Abp

Pray for peace!

 

Kromka Słowa!

 Zintegrowana baza tekstów papieskich:

* [Jan Paweł II: Przemówienia i orędzia]

Pontifex_pl


Śledź na bieżąco nauczanie papieskie na wiara.pl.
U mnie dział: papieska inspiracja.

Papieski twitter

Świętość nie oznacza robienia nadzwyczajnych rzeczy, ale jest robieniem tych zwyczajnych z miłością i wiarą. Holiness doesn’t mean doing extraordinary things, but doing ordinary things with love and faith. (5.12.2013)


Pan mój i Bóg mój

Biblia


Rok Rodziny Amoris Laetitia
2021-2022

Rok Św. Jakuba

 
Parafia św. Mikołaja w Grójcu


- materiały dodatkowe

Odwiedza nas 69 gości oraz 0 użytkowników.

Odsłon artykułów:
8555399
     

Zabrania się kopiowania i rozpowszechniania materiałów znajdujących się na tmoch.net (szczególnie autorskich grafik i fotografii) bez zgody właściciela witryny. Niniejsza witryna jest w ciągłym rozwoju; strony są dodawane, modyfikowane i... czasami niektóre usuwane. Czasem pozwalam sobie modyfikować, poprawiać bądź uaktualniać już istniejące notki. Taki już jestem :)  Aby wesprzeć dzieło ewangelizacyjne "tmoch.net", zobacz zakładkę "wsparcie" [->]. 

     
   
    Copyright © 2021 Jezus jest Panem! Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved. Strona istnieje od: 10.04.2001 r.