Jeżeli więc ustami swoimi wyznasz, że Jezus jest Panem, i w sercu swoim uwierzysz, że Bóg Go wskrzesił z martwych -  osiągniesz zbawienie.
Bo sercem przyjęta wiara prowadzi do usprawiedliwienia, a wyznawanie jej ustami - do zbawienia. (Rz 10,8-13)

 

Prośba! :) Zbieram i kolekcjonuję [->] stare modlitewniki (sprzed II Soboru Watykańskiego) [- Modlitewnik ->]. Lubię się z nich modlić. Warto do nich sięgać. [->]

Masz taki i nie wiesz co z nim zrobić? Jeśli chcesz, aby modlitewnik trafił w dobre ręce, albo chcesz sprawić mi radość, to skontaktuj się ze mną i zwyczajnie przyślij mi go. :) Będę bardzo wdzięczy. A dodatkowo zawartość modlitewnika wzbogaci mój dział modlitw na stronie i może ktoś jeszcze skorzysta.

 

Uczyć się Chrystusa od Maryi.

"Uczyć się Chrystusa od Maryi."

 
Kontynuując naszą refleksje nad listem Jana Pawła II o różańcu, postarajmy dziś zobaczyć i rozważyć, co to znaczy, że mamy uczyć się Chrystusa od Maryi i poznawać Go głębiej. Któż bowiem inny, jak nie głęboko kochająca Matka, zna najlepiej swoje dziecko. Ale jej poznanie Syna nie zamykało się jedynie w wymiarze naturalnym. Musimy pamiętać, że Maryja jest też tą, która uczestniczyła w Misterium Zbawczym swego Syna, wiernie trwając pod Krzyżem a później z młodym Kościołem oczekiwała wypełnienia się obietnicy Ojca – tj. Zesłania Ducha Świętego. Dlatego stajemy dziś przed Maryją z prośbą: „Naucz nas Jezusa? Naucz nas Go kochać? Pomóż nam zrozumieć i wniknąć w Jego Misterium Życia?” 

Przez tajemnice różańca jesteśmy zaproszeni do pielgrzymowania wraz z Maryją drogą wiary, odkrywając na niej kim dla mnie jest Ten, który dla nas umarł i zmartwychwstał. Poznawanie i wnikanie w te tajemnice, jest niejako „czytaniem” Chrystusa, po to, aby lepiej zrozumieć jego przesłanie i żyć Nim każdego dnia. W tej „szkole wiary” naszą nauczycielką i zarazem przewodniczką jest Maryja, gdyż ona sama przeszłą tę drogę. Zachęca nas do postawy pokornej służby i otwarcia się na wole oraz miłość Boga. Tak jak w scenie w Kanie Galilejskiej staje Maryja, jako ta, która wskazuje nam drogę do jej Syna, zachęcając sługi do wykonania Jego poleceń. Od Zwiastowania w Nazarecie, przez Narodzenie w Betlejem aż po Krzyż na Golgocie – była blisko prawdziwego Żywego Słowa. Dzisiaj świat poszukuje dobrych i doświadczonych nauczycieli. Cenieni są ci, którzy mogą nam pomóc i doradzić, a co najważniejsze swoim życiem dać świadectwo. Młody Kościół właśnie od Maryi poznawał kim jest Jezus, co najpiękniej widać w Ewangelii wg. św. Łukasza.

Nasze modlitwy różańcowe zanosimy dziś do Boga przed wystawionym Najświętszym Sakramentem, w cieniu którego znajduje się obraz MB Zwycięskiej, ten typ ikony nazywany jest Hodegetrią - tzn. wskazująca drogę. Maryja prawą ręką wskazuje na trzymanego na swoim ramieniu Jezusa. Wskazuje na Tego, który jest Drogą prawdziwą do życia. W tym obrazie namacalnie widzimy Maryję właśnie jako nauczycielkę wiary. Mówi Ona: „Oto mój Syn, On jest jedynym Panem i Zbawicielem, On bardzo cię kocha. Nie bój się przedstawić mu swoje bóle i radości. On sam będzie waszą Drogą. Zróbcie wszystko, cokolwiek wam powie”.

  Figurka Niepokalanej w Ogrodzie Seminaryjnym. *(fot. tm)

 

 

 

 

 

 

 

Maryjo, Gwiazdo Nowej Ewangelizacji, módl się za nami.

 

tm.
[ rozważanie na 16 października].

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież


Anti-spam: complete the taskJoomla CAPTCHA

 

Tak dla ŻYCIA

Aborcja to świadome morderstwo dokonane na niewinnym i bezbronnym CZŁOWIEKU !!!

#zaŻyciem #prolife #StopAborcji

Każde poczęte dziecko ma unikalny kod DNA!!! Tak mówi nauka i tak wychodzi w badaniach laboratoryjnych. Jest to zatem jego/jej (dziecka) ciało. Niech świat pozwoli im żyć, rosnąć, rozwijać się. TAK DLA ŻYCIA!

Nie dla prenatalnego mordowania niewinnych dzieci!

Aborcja nie jest prawem człowieka, jest pozbawieniem człowieka jego najważniejszego prawa - prawa do życia.

[Życie człowieka od poczęcia do narodzin]

„To, co poprzednie pokolenia uważały za święte, świętym pozostaje i wielkim także dla nas (...)”. BXVI

+ Benedykt XVI

Św. Tomasz Z Villanova OESA, Abp

Pray for peace!

http://tmoch.net/jupgrade/images/grafika2020/Serce_Jezusa_ikona_.jpgNajświętsze Serce Pana Jezusa
- zmiłuj się nad nami

Kromka Słowa!

Pontifex_pl


Śledź na bieżąco nauczanie papieskie na wiara.pl.
lub na *[Nauczanie papieskie]

U mnie odwiedź dział: papieska inspiracja.

Papieski twitter

Świętość nie oznacza robienia nadzwyczajnych rzeczy, ale jest robieniem tych zwyczajnych z miłością i wiarą. Holiness doesn’t mean doing extraordinary things, but doing ordinary things with love and faith. (5.12.2013)


Pan mój i Bóg mój

Biblia

Mój manifest duchowy
Elizeusz

Kurs dla narzeczonych:

- materiały dodatkowe i terminy ->

[Formalności przedślubne w zarysie]

Katecheza przedchrzcielna:
-> konferencje, kto może być chrzestnym?, potrzebne dokumenty.

 Parafia św. Mikołaja w Grójcu

Nowa strona www [ -> ]:
http://swmikolaj-grojec.pl

Modlitewnik x. Piotra Skargi SJ:

www [ -> ]

Wspólnota "Spotkania małżeńskie"

     

Zabrania się kopiowania i rozpowszechniania materiałów znajdujących się na tmoch.net (szczególnie autorskich grafik i fotografii) bez zgody właściciela witryny. Niniejsza witryna jest w ciągłym rozwoju; strony są dodawane, modyfikowane i... czasami niektóre usuwane. Czasem pozwalam sobie modyfikować, poprawiać bądź uaktualniać już istniejące notki. Taki już jestem :)  Aby wesprzeć dzieło ewangelizacyjne "tmoch.net", zobacz zakładkę "wsparcie" [->]. 

     
   
    Copyright © 2022 Jezus jest Panem! Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved. Strona istnieje od: 10.04.2001 r.