Jeżeli więc ustami swoimi wyznasz, że Jezus jest Panem, i w sercu swoim uwierzysz, że Bóg Go wskrzesił z martwych -  osiągniesz zbawienie.
Bo sercem przyjęta wiara prowadzi do usprawiedliwienia, a wyznawanie jej ustami - do zbawienia. (Rz 10,8-13)

Dlaczego Jezus?

 

Dlaczego Jezus?

 

„Panie, do kogóż pójdziemy? Ty masz słowa życia wiecznego. A myśmy uwierzyli i poznali, że Ty jesteś Świętym Boga. ( J 6, 68-69) Jest to najlepsza odpowiedź jaką mogę Ci dać. W moich poszukiwaniach mojego miejsca w świecie, w Jezusie (wierze) znalazłem wiele z odpowiedzi na moje pytania, zakosztowałem radości modlitwy, miałem odniesienie do swojej grzeszności. Poza tym, czytając Pismo Święte, w nim się odnajdywałem, mobilizowało mnie ono do bycia lepszym, do miłości bliźniego, pocieszało kiedy byłem załamany i karciło gdy schodziłem z drogi wiodącej do zbawienia.

Wydaje mi się, że chodzi Ci o odpowiedź na pytanie: dlaczego akurat Jezus, a nie Budda, czy inna wiara. Dziś jest przeładowanie propozycjami zbawienia, każdy obiecuje, że Ty będziesz szczęśliwy. Ja odnalazłem się w tych słowach Pisma, a Jezus już sam dopełnił wszystkiego. Teraz chodzi mi o to, aby codziennie mieć kontakt ze Słowem Bożym i aby przez jego pryzmat patrzyć na KONKRETNE wydarzenia z mojego życia. Chodzi o odnalezienie się z perykopach ewangelicznych, w marnotrawnym synu kochanym przez ojca, w winnym krzewie, w celniku, ... W tym, że to mówi do mnie Bóg, a odpowiedź na to słowo daje radość i pokój – zaś zaniechanie działania wprost przeciwnie – niepokój i smutek. Taka jest moja relacja z Jezusem – nieustanne zmaganie się z moją naturą, często niechętną kroczeniu drogą Jezusa, ale warto bo: „Jeżeli we Mnie trwać będziecie, a słowa moje w was, poproście, o cokolwiek chcecie, a to wam się spełni. (...) To wam powiedziałem, aby radość moja w was była i aby radość wasza była pełna. (J 15, 7nn)”

Nie chcę ci wklepywać gigabajtów tekstów teologicznych - chodzi mi bardziej o zaakcentowanie tego, dzięki czemu całą wiara jest racjonalna i owocna. Dzięki czemu warto jest pogłębiać wiedzę teologiczną. Dla mnie wszystko zaczyna się na modlitwie, kiedy otwieram Biblię, kiedy proszę: Jezusie Synu Dawida, ulituj się nade mną”. Ja się nie zawiodłem. Trudno jest mi przedstawiać całe moje doświadczenie relacji do Jezusa, moje modlitwy z czasów licealnych, doświadczenie szpitala, relacji z ludźmi, rekolekcje ... O każdym tym intymnym spotkaniu w duszy pamiętam i jest ono dla mnie dowodem na autentyczność tego w co wierzę a zarazem zachętą do jeszcze głębszego oddania się Jezusowi. Nie idei, ale autentycznie żyjącej osobie – który umarł za mnie i dla mnie zmartwychwstał – i już nie jestem niewolnikiem grzechu – ale jestem powołany do życia. Jest to podstawa wiary i relacji do Jezusa, o wiele więcej znaczy niż całe tony makulatury pisanej na temat „jak być szczęśliwym”. Nie jest to droga dla wybranych, ale jest to zaproszenie do uczestnictwa w życiu Boga. Zaproszenie na biblijną ucztę, 

Przyjmij to moje krótkie (skompresowane) świadectwo, kim dla mnie jest Jezus i czym jest dla mnie wiara. Co do książek to jest ich bardzo dużo. Takie które mnie poruszyły to: Daniel Ange „Zraniony Pasterz” i „Święci na trzecie tysiąclecie” oraz o. Emilien Tardif i Jose H. Prado Flores „Jezus żyje” i „Jezus jest Mesjaszem”. Oraz wiele innych które pomagają pogłębiać rozumienie wiary czy modlitwę. Nic jednak nie zastąpi spotkanie z żywymi świadkami Jezusa a wcale nie jest ich mało, wystarczy poszukać. Mi wiele dały sakramenty, gdzie mogłem spotkać się z Jezusem. Ale podstawową „książką” jest oczywiście Biblia – NT. 

Warto abyś (jeśli chcesz) porozmawiał z konkretnym księdzem, który nie tylko może ci wiele rzeczy wyjaśnić w normalnej rozmowie ale też może służyć konkretną łaską sakramentalną. 

tm, 11 lutego 2003, 16:51:56

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież


Anti-spam: complete the taskJoomla CAPTCHA

 

Prośba! :) Zbieram i kolekcjonuję [->] stare modlitewniki (sprzed II Soboru Watykańskiego) [- Modlitewnik ->]. Lubię się z nich modlić. Warto do nich sięgać. [->]

Masz taki i nie wiesz co z nim zrobić? Jeśli chcesz, aby modlitewnik trafił w dobre ręce, albo chcesz sprawić mi radość, to skontaktuj się ze mną i zwyczajnie przyślij mi go. :) Będę bardzo wdzięczy. A dodatkowo zawartość modlitewnika wzbogaci mój dział modlitw na stronie i może ktoś jeszcze skorzysta.

 

 

Tak dla ŻYCIA

Aborcja to świadome morderstwo dokonane na niewinnym i bezbronnym CZŁOWIEKU !!!

#zaŻyciem #prolife #StopAborcji

Każde poczęte dziecko ma unikalny kod DNA!!! Tak mówi nauka i tak wychodzi w badaniach laboratoryjnych. Jest to zatem jego/jej (dziecka) ciało. Niech świat pozwoli im żyć, rosnąć, rozwijać się. TAK DLA ŻYCIA!

Nie dla prenatalnego mordowania niewinnych, nienarodzonych, dzieci!

Aborcja nie jest prawem człowieka, jest pozbawieniem niewinnego, nienarodzonego, człowieka jego najważniejszego prawa - prawa do życia.

[Życie człowieka od poczęcia do narodzin]

Św. Tomasz Z Villanova OESA, Abp

Pray for peace!

 

http://tmoch.net/jupgrade/images/grafika2020/Serce_Jezusa_ikona_.jpgNajświętsze Serce Pana Jezusa
- zmiłuj się nad nami

Kromka Słowa!

Pontifex_pl


Śledź na bieżąco nauczanie papieskie na wiara.pl.
lub na *[Nauczanie papieskie]

U mnie odwiedź dział: papieska inspiracja.

Papieski twitter

Świętość nie oznacza robienia nadzwyczajnych rzeczy, ale jest robieniem tych zwyczajnych z miłością i wiarą. Holiness doesn’t mean doing extraordinary things, but doing ordinary things with love and faith. (5.12.2013), BXVI


Pan mój i Bóg mój

Biblia

Mój manifest duchowy
Elizeusz

www: Elizeusz.pl

Kurs dla narzeczonych:

- materiały dodatkowe i terminy ->


[Formalności przedślubne w zarysie]

Katecheza przedchrzcielna:
-> konferencje, kto może być chrzestnym?, potrzebne dokumenty.

 Parafia św. Mikołaja w Grójcu

Nowa strona www [ -> ]:
http://swmikolaj-grojec.pl

Informacje o kościele ->

Modlitewnik x. Piotra Skargi SJ:


www [ -> ]

Wspólnota "Spotkania małżeńskie"

     

Zabrania się kopiowania i rozpowszechniania materiałów znajdujących się na tmoch.net (szczególnie autorskich grafik i fotografii) bez zgody właściciela witryny. Niniejsza witryna jest w ciągłym rozwoju; strony są dodawane, modyfikowane i... czasami niektóre usuwane. Czasem pozwalam sobie modyfikować, poprawiać bądź uaktualniać już istniejące notki. Taki już jestem :)  Aby wesprzeć dzieło ewangelizacyjne "tmoch.net", zobacz zakładkę "wsparcie" [->]. 

     
   
    Copyright © 2022 Jezus jest Panem! Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved. Strona istnieje od: 10.04.2001 r.