Jeżeli więc ustami swoimi wyznasz, że Jezus jest Panem, i w sercu swoim uwierzysz, że Bóg Go wskrzesił z martwych -  osiągniesz zbawienie.
Bo sercem przyjęta wiara prowadzi do usprawiedliwienia, a wyznawanie jej ustami - do zbawienia. (Rz 10,8-13)

Moje "nowe" eksperymenty foskowe

Czas zawsze dobry, aby dla resetu mózgu, pokombinować troszkę w programach graficznych. Zainspirowany logo jednej ze stron na fb, wpadłem na pomysł kolejnej foski. A jak już powstała, to postanowiłem podzielić się kilkoma innymi. Oryginalnie foski robię w Corel DRAW, więc są w wektorach. Na potrzeby strony przerabiam na grafikę rastrową. Użyta czcionka to Yiggivoo Unicode. Jednym z pomysłów na nowe wzory fosek jest użycie greckich czcionek, czy to przez zmianę języka Windowsa na grecki (wtedy tylko trzeba na pl klawiaturę nakleić sobie gdzie są interesujące nas literki), czy odnalezienie w sieci kompletnych darmowych greckich czcionek z greckimi lub z greckimi literkami (można tez kupić, jak ktoś chce). Dzięki temu kształty literek mogą być wyjątkowo nie polskie. Ma to swoje ograniczenia, bo nie wszystkie czcionki mają wspomniane znaki. Ale zawsze coś. W następnej notce podzielę się foskami, które powstały przez znalezienie i wyjęcie tylko "oazowych" literek z obrazków promujących czcionki greckie. Efekt jest fajny. 

Mogę też na bazie tego projektu, zmieniając czcionki, zmieniać wygląd foski.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

zobacz też: Moje eksperymenty foskowe

 

 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież


Anti-spam: complete the taskJoomla CAPTCHA

 

Tak dla ŻYCIA

#zaŻyciem #prolife #StopAborcji

Każde poczęte dziecko ma unikalny kod DNA!!! Tak mówi nauka i tak wychodzi w badaniach laboratoryjnych. Jest to zatem jego/jej (dziecka) ciało. Niech świat pozwoli im żyć, rosnąć, rozwijać się. TAK DLA ŻYCIA!

Św. Tomasz Z Villanova OESA, Abp

Ku Kościołowi synodalnemu: komunia, uczestnictwo i misja

Pray for peace!

http://tmoch.net/jupgrade/images/grafika2020/Serce_Jezusa_ikona_.jpgNajświętsze Serce Pana Jezusa
- zmiłuj się nad nami

Kromka Słowa!

 Zintegrowana baza tekstów papieskich:

* [Jan Paweł II: Przemówienia i orędzia]

Pontifex_pl


Śledź na bieżąco nauczanie papieskie na wiara.pl.
U mnie dział: papieska inspiracja.

Papieski twitter

Świętość nie oznacza robienia nadzwyczajnych rzeczy, ale jest robieniem tych zwyczajnych z miłością i wiarą. Holiness doesn’t mean doing extraordinary things, but doing ordinary things with love and faith. (5.12.2013)


Pan mój i Bóg mój

Biblia


Rok Rodziny Amoris Laetitia
2021-2022

Rok Św. Jakuba


- materiały dodatkowe

 Parafia św. Mikołaja w Grójcu

www [ -> ]

Modlitewnik on-line

Odwiedza nas 56 gości oraz 0 użytkowników.

Odsłon artykułów:
9073540
     

Zabrania się kopiowania i rozpowszechniania materiałów znajdujących się na tmoch.net (szczególnie autorskich grafik i fotografii) bez zgody właściciela witryny. Niniejsza witryna jest w ciągłym rozwoju; strony są dodawane, modyfikowane i... czasami niektóre usuwane. Czasem pozwalam sobie modyfikować, poprawiać bądź uaktualniać już istniejące notki. Taki już jestem :)  Aby wesprzeć dzieło ewangelizacyjne "tmoch.net", zobacz zakładkę "wsparcie" [->]. 

     
   
    Copyright © 2021 Jezus jest Panem! Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved. Strona istnieje od: 10.04.2001 r.