Jeżeli więc ustami swoimi wyznasz, że Jezus jest Panem, i w sercu swoim uwierzysz, że Bóg Go wskrzesił z martwych -  osiągniesz zbawienie.
Bo sercem przyjęta wiara prowadzi do usprawiedliwienia, a wyznawanie jej ustami - do zbawienia. (Rz 10,8-13)

Prośba! :) Zbieram i kolekcjonuję stare modlitewniki (sprzed II Soboru Watykańskiego). Lubię się z nich modlić. Masz taki i nie wiesz co z nim zrobić? Jeśli chcesz, aby modlitewnik trafił w dobre ręce, albo chcesz sprawić mi radość, to skontaktuj się ze mną i zwyczajnie przyślij mi go. :) Będę bardzo wdzięczy. A dodatkowo zawartość modlitewnika wzbogaci mój dział modlitw na stronie i może ktoś jeszcze skorzysta.

Radość misyjna - być posłanym

Ostatnio na nowo zastanawiałem się nad tym, dlaczego papież tak często nawiązuje do wyrazistości postaw wierzących. To znaczy, skoro wierzysz, ma to być widać. I nie chodzi tu wyłącznie o życie moralne, ale i o owoce wiary. Przecież nie bez powodu św. Paweł wymienia owoce Ducha Świętego, a wśród nich miłość, radość, pokój ... czyli to, co ewidentnie widać. Bo czy naprawdę trudno nam uwierzyć, że bycie radosnym (nawet jeśli to wykracza poza nasze utarte normy zwyczajowe), jest OK. 

 

Ostatnio w polskim religijnym  internecie głośno było o pewnym ślubie w Łodzi. Nie wchodzę w ocenę jeśli chodzi o "innowacyjność" liturgii, bo to zawsze jestem zwolennikiem posłuszeństwa. Normy liturgiczne są tez po to, aby doświadczyć powszechności Kościoła. Żeby nie było tak, że jak Bóg zabierze do siebie charyzmatyka to żeby w ludziach została wiara Kościoła a nie resentyment.

Przygotowując ostatnio lekcję religii dla III Gm na temat misji znalazłem fajny filmik. I jak usłyszałem afrykańskie "Chwała na wysokości" (4.50'), pięknie wyśpiewane, z radością na twarzach, to zobaczyłem jak wiele nam jeszcze brakuje. Bo wystukane na klawiaturze hahaha to za mało by usłyszeć twój radosny śmiech.  Śmiech zagrażający do radości a nie będący kpiną czy ironią.

 

Było powiedzenie "sto lat z murzynami" jako pejoratywny przytyk. A dziś - w całym kontekście smutnych twarzy wielu chrześcijan - chyba staje się to powiedzeniem o zabarwieniu pozytywnym "lata świetlne za murzynami", gdzie chrześcijańska Afryka wyprzedza nas w radości, nadziei, normalności, ... mimo całych problemów dnia codziennego.  

Może wiec czas przygotowania do Uroczystości Zesłania Ducha Świętego, będzie dobrą okazją, do przyzywania mocy Ducha, Jego darów i owoców. Bo nie po to dostaliśmy Ducha, żeby Nim i w Nim nie żyć. 

 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież


Anti-spam: complete the taskJoomla CAPTCHA

 

Tak dla ŻYCIA

#zaŻyciem #prolife #StopAborcji

Każde poczęte dziecko ma unikalny kod DNA!!! Tak mówi nauka i tak wychodzi w badaniach laboratoryjnych. Jest to zatem jego/jej (dziecka) ciało. Niech świat pozwoli im żyć, rosnąć, rozwijać się. TAK DLA ŻYCIA!

Św. Tomasz Z Villanova OESA, Abp

Pray for peace!

http://tmoch.net/jupgrade/images/grafika2020/Serce_Jezusa_ikona_.jpgNajświętsze Serce Pana Jezusa
- zmiłuj się nad nami

Kromka Słowa!

 Zintegrowana baza tekstów papieskich:

* [Jan Paweł II: Przemówienia i orędzia]

Pontifex_pl


Śledź na bieżąco nauczanie papieskie na wiara.pl.
U mnie dział: papieska inspiracja.

Papieski twitter

Świętość nie oznacza robienia nadzwyczajnych rzeczy, ale jest robieniem tych zwyczajnych z miłością i wiarą. Holiness doesn’t mean doing extraordinary things, but doing ordinary things with love and faith. (5.12.2013)


Pan mój i Bóg mój

Biblia


- materiały dodatkowe

 Parafia św. Mikołaja w Grójcu

www [ -> ]

     

Zabrania się kopiowania i rozpowszechniania materiałów znajdujących się na tmoch.net (szczególnie autorskich grafik i fotografii) bez zgody właściciela witryny. Niniejsza witryna jest w ciągłym rozwoju; strony są dodawane, modyfikowane i... czasami niektóre usuwane. Czasem pozwalam sobie modyfikować, poprawiać bądź uaktualniać już istniejące notki. Taki już jestem :)  Aby wesprzeć dzieło ewangelizacyjne "tmoch.net", zobacz zakładkę "wsparcie" [->]. 

     
   
    Copyright © 2022 Jezus jest Panem! Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved. Strona istnieje od: 10.04.2001 r.